90029
  • Her Laca
    #84533
    Ki a retek fogja azt a búvárszemüveget hordani?:) Az úgy marhaság ahogy van. Nekem arról mint tudod megvan a véleményem régóta,szvsz nem lesz az hosszú életű egy dolog. Jó te veszel ,(de minek XD ) meg még egy két zakkant ,de általánosságban nem fog az elterjedni,még annyira sem mint a TR.
  • Solt
    #84532
    Így a 780-l tulajdonképpen nekem is... :D

    Én már annak is örülök, hogy felkavaródott az állóvíz... Hátha az ilyen programozni képtelen analfabéták, mint például a BIS-s banda, egyszer rácsapnak erre, és akkor nem lesz gigantikus CPU limit a tetvedék játékukban egy I7 4770K mellett... hogy szarnának sünt azok a gyökerek... :D

    Plusz amit benőmenő is írt... az Occulus Rift-hez ez nagyon kellhet...
  • benőmenő
    #84531
    120hz-es monitornál, 3d-nél, illetve az év végére várt Occulus Riftnél azért nagyon nem mindegy.
    Közép és alsó kategóriában pedig minden frém számít.
  • Her Laca
    #84530
    És! Most aztán bajban leszel ,mert nem fogok vitatkozni veled többet VGA fronton:)))))
  • Her Laca
    #84529
    Felőlem mesterem:) Akár így is lehet:XD Végül is nekem mind1.
  • Solt
    #84528
    Az alsó szegmens szerintem nem releváns, kizárólag APU-val, dedikált VGA nélkül nem sokan játszanak szerintem. A középkategóriában a 25% viszont már elég jól hangzik, főleg multiban! CF esetén az 58% meg elég durva... főleg több monitoros rendszernél jöhet jól.

    Egyébként a teszt meg nem tér ki az APU + VGA párosra. A CPU limit enyhítésével pont az lehet a Mantle előnye, hogy nem kell aranyáron Intel CPU-t venni. Egy APU + egy jobb VGA párossal hatalmasat lehet spórolni... (Erre írta Abu ugye a 45%-t)

    Ráadásul ez az egész csak az első lépés... a BF4 is menet közben kapta meg a Mantle támogatást, nem erre épül. Ha jobban megismerik a fejlesztők, finomítanak a drivereken, akkor ezeknél nagyobb számok is kijöhetnek... kezdésnek ez szerintem nem rossz, főleg a középkategóriát nézve. Az a 25% gyakorlatilag egy generáció váltás... kb ennyi különbség szokott lenni az éppen aktuális csúcs VGA előnye az előző generáció csúcs kártyájához képest...
  • Her Laca
    #84527
    Mert többet sugalltak. 10-15% alsó szegmensben az lófütty. Vagy nem így gondolod? Csúcs cuccnál meg nem lexarod,hogy 70 vagy 120 fps?
  • Solt
    #84526
    Így már oké! :D
  • Her Laca
    #84525
    Csak:)
  • Solt
    #84524
    Miért? :)
  • Her Laca
    #84523
    Elég vérszegény lett akkor.
  • Solt
    #84522
    A DX-hez képest van... :)
  • Her Laca
    #84521
    Most itt még azért nyitva vagyon egy kérdés.Mihez képest van az az 58% ?Magához képest ,az NV hez képest?És hol? Nagy átlagban ,vagy itt ott?
    Mondom olvasgattam ,na nem mintha túlzottan aggódnék,pro vagy kontra ,de majd holnapra a lelkes emberkék lenyomnak majd teszteket 780TI vel meg ugye a 290X megabrutállal oszt kiderül. Ami képeket láttam ,ott a BF 4 alatt nem láttam grafikai különbséget ,legalábbis nem szembetűnőt.
  • grebber
    #84520
    Jobban örültem volna ha nem a megfizethetetlen kategoriába lett volna 58% a mantle javára hanem mondjuk mindenhol.
    Na akkor már volna értelme;-)
  • Borg
    #84519
    Akarod mondani decemberre.
  • Her Laca
    #84518
    Akkor csak a hasukra ütöttek. Vagy mittudom én:)
  • BooMiller
    #84517
    AMD FX-8350 nem:)
  • Her Laca
    #84516
    Nem lehet ,hogy egy APU is van ott? És akkor a miatt. Én meg nem nézem ,de ez a logikus.
  • BooMiller
    #84515
    -AMD Radeon GPU with Graphics Core Next (Note: AMD Catalyst™ 14.1 initially supports the AMD Radeon™ R9 290X, R9 290, R7 260X and “Kaveri” APU

    Ha ez a támogatás jelen pillanatban, akkor hogy van a középső tesztben 7970?:DDDD
  • BooMiller
    #84514
    Én is kíváncsi vagyok:)) pl a középső teszt amiben 25% gyorsul hmm ennyiért arhitecturat váltanak, meg a multiGPU teszt Intellel van:D
  • Her Laca
    #84513
    Érdeklődve várom mi lesz itt:)
    Átolvasva pár oldalt ami ezzel a BF4 mantleval foglalkozik,azt látom,hogy a gyengébb prociknak jót tesz ,de az a világmegváltás valahol nem jön le nekem amit sugalltak. Szvsz lehet ,hogy egy csúcs AMD-s konfig kb be fogja hozni egy csúcs Intel-NV konfigot a játékban. Majd holnapra kiderül ha a megszállottak elkezdik ontani a méréseiket:)
  • kifli
    #84512
    Januárra a dice ígérte az updatet, nem az amd.
  • Borg
    #84511
    Mert én mit írtam?
  • kifli
    #84510
    a beta driver nem támogatja a 7-es szériát, nem a játék.
  • Borg
    #84509
    Túl égő lett volna a még a januárt is lekésik, ezért inkább kivették a 7-es széria támogatását :) Lehetnek itt gondok bőven...
    Kiváncsi leszek, este kipróbálom mit kúrtak el nvidián cserébe.
  • kifli
    #84508
    Bf4 mantle!
  • akyyy
    #84507
    AMD Radeon HD 7600M Series, ehez keresnék drivert, vagy valamit, beta legfrisebbet. letöltő oldaon ahol eddig szktam nézni most nem ír ki semmit, érdekes multkor volt minden....
  • BooMiller
    #84506
    Még írhattad volna hogy új hűtő:D
  • arty
    #84505
    280 = 7es szériás belső, ~7970
    260/290 = újabb arhitektura, trueaudio, stb
  • grebber
    #84504
    Lemaradtam valamiről? Mi az amit a 280X nem tud de a 290 az tudja?
  • FlyHigh
    #84503
    Az már 110e plusz az új windows.:( Inkább várok még.:)
  • arty
    #84502
    290 a minimum, sajnos :(
  • FlyHigh
    #84501
    Érdekelne, hogy az R9-es radik közül melyikek tudják a max fícsöröket? 280X esetleg tud mindent, az elgondolkodtató...
  • atesz25
    #84500
    Tökéletesen egyet értek veled :)
    Még alszom rá egy párat.
  • Jim Morrison
    #84499
    Hogy tudom beállítani catalystban, hogy a 4:3 teljes kijelzős alkalmazásokat ne méretezze át a teljes képernyőre? GPU scalingre, gondolok, de nincs pipa a GPU méretezés engedélyezése boxban. Ha engedélyezem akkor sem tudok váltani az alatta lévő 3 al-opcióból (egyik lenne a képarány megtartása).
  • benőmenő
    #84498
    Én a 260x-et venném.
    Az is egy oké kis kártya, a 4 felmerült közül a legolcsóbb és már nem a 7-es széria, így ha sokáig nem tudsz hozzányúlni a géphez, ehhez tovább jön majd driver.
    Ha a közeljövőben tervezel lapot, procit és memóriát is cserélni, akkor pedig egy 270x is jó választás lehet.
  • Dobronski
    #84497
    Lehet rosszul emlékszem, Merlin neked született picid az elmúlt években?
  • MerlinW
    #84496
    Csak védekezzenek, mert születik bébi ami havonta eszik meg egy VGA-t:)
  • Her Laca
    #84495
    Ha a VGA ra szánt pénzből elmész egy hétvégére a kedveseddel egy vellness re ,és lehetőleg ki sem bújtok az ágyból,csak kis lazításra ,étterem ,bár séta stb. :) Szerintem:)
  • atesz25
    #84494
    Köszönöm Úrak a segítséget! Már csak el kell dönteni hogyan járok a legjobban.
    Üdv Attila