90029
  • Solt
    #84212
    Jaaaa... na ennyire értek hozzá! :)

    @Kifli: És milyen tapasztalatod van vele?
  • arty
    #84211
    az csak a WAN (inet) irány, helyi hálón a wifi routereden (és a környezet zajszennyezettségén) mulik minden !
  • arty
    #84210
    a DUNE-k is sigmások, nem? (ott viszont a bd-iso már bukó, kivették a támogatást kiadói nyomásra)
  • Solt
    #84209
    Az igényeim kimerülnek abban, hogy a magról letöltött (főleg PC-t figyelembe vett kódolással) készült HD tartalmakat minél kevesebb szarakodással a TV-n tudjam nézni.

    PC-re letöltöm, wifin átmásolom valami kütyüre ami a TV-hez van csatlakoztatva, és már nézem is! :)
  • kifli
    #84208
    nekem asus oplay r3 van tv-re kötve. Routerre pedig hdd. Közvetlen oda töltöm le a filmeket, így elég kényelmes. Wifin 1080p-t már nem bírta a rendszer, mióta közelebb költöztettem az egyik routert, azóta kábelen van.
  • Borg
    #84207
    popcorn

    Kicsit* jobb minőségűek mint a realtek chipesek (egreat, mede8r), viszont árban meg többszörösét kérik értük. Szóval arányosság nincs.
    A kérdés, hogy mik az igényeid, meg meddig vagy hajlandó árban elmenni.

    * értsd: átlagembernek teljesen felesleges a plusz tudásuk, minőségük.
  • Solt
    #84206
    Ááá... 6-7 éves Panasonic, még usb bemenet sincs rajta! :)

    @Borg: Tudnál mutatni ilyen sigma chipes kütyüt? :)
  • Borg
    #84205
    Viszi persze, elvétve előfordul ilyen tv, viszont az se kadencia helyesen játssza le.
  • Borg
    #84204
    Egreat R6S. Ár/érték arányban a legjobb.
    Aztán persze ha van pénzed, elmehetsz a sigma chipes irányba is, ennek a többszöröséért :)
  • benőmenő
    #84203
    TV nem tud lejátszani videókat?
    Nálunk 2 samu van, az egyik okos, a másik buta, de viszik az mkv filmeket.
    Az egyik mellett ott a pc hdmi-vel, a másikhoz meg vettünk egy külső hdd-t.
  • Solt
    #84202
    Nekem 30/5-s netem van, akkor ez a verzió nálam kilőve! :)

    HTPC, vagy médialejátszó lesz ebből, de még nem döntöttem... Tudnál valami jó kis médialejátszót ajánlani?

    99%-ban magról származó HD tartalmaim vannak, az lenne a cél, hogy ezek menjenek minél kevesebb baszakodással! :)
  • BooMiller
    #84201
    pl ezt nézd meg Asus O!Play Media Pro ez tud n-s wifit 30e körül...
  • arty
    #84200
    nekem N-es wifin megy 17-18mbyte/s-el a másolás (17*8=130mbit/s, szemben egy maxos bluray 40-45mbit/s-es bitrátájával), így wifin keresztül is megy a mozizás. amikor anno csak 6-7megával ment (régi router), akkor voltak akadások, pedig az elvi átviteli sebességnek megfeleltem, de a határon lenni ugy néz ki nem kifizetődő :)

    ha DLNA képes a tévéd, akkor van lehetőség pécéről ezen át tévézni (a videostream csak 'másolódik' a tévé felé, nincs minőségveszteség), de pl a feliratok nem mennek minden készüléknek, sajnos

    ha van otthon elfekvő ez+az (ram, ház, táp), érdemes htpct építeni (természetesen valami filléres amd apu-ból), egyébként viszont nem versenyképes az ára egy jó médialejátszóval
  • BooMiller
    #84199
    Én ezzel a mediaboxal stremelek PC-ről:) Tehát én nem rakok semmi sem penre vagy winyóra...
    Ennek a hátránya hogy megy a pc:) viszont nincs ott + az alsó emeleten is lehet nézni bámrmit..
    Olcsó 20-30 között, wifit is tudnak az alapból az újabban de szerintem egy magasabb bitratajú 1080p biztos kevés, nálam 100-as hálón megy mert az enyém 4 éve csak az van rajta:) De semmi nem röccen...
  • Solt
    #84198
    Igazából gőzöm nincs mi lenne a jó megoldás. Ritkán tévézünk, de akkor mindig belefutok valami anomáliába, és már nagyon unom. Ahonnan én "kölcsönzöm" a filmeket, ott a HD tartalmak java részénél a PC-s kódolásra figyelnek, így ezzel a felmásolom pendrive-ra, vagy külső HDD-re, aztán usb-n rádugom erre a Blu-Ray lejátszóra dolog nem igazán működik, ráadásul nagyobb fájlméret esetén elég pöcsölős is...

    Az lenne a legjobb, ha wifi-n tudnám továbbítani a PC-ről a TV-re a képet, de gyanítom azt a minőség sínylené meg...
  • SirAlo
    #84197
    HD 4830as kartyanal HDMi-vel tv-re kotve miert van az hogy egy ido utan kesik a hang eleg rendesen, aztan ha kihuzom es visszadugom a HDMi-t akkor ujbol jo ( driver hiba?) ehez a kartyahoz mar nem lessz uj driver, akkor ez mar nem lessz javitva soha?
  • BooMiller
    #84196
    Szerintem olyan nem létezik:DDD
    De én csak MKV nézek 720/1080(eddig minden ment) elvileg BD iso-t is viszi pedig nem mai csirke sőt meg is szűnt EU-ban a cég sajna:)
    2010 óta teszi a dolgát..
  • arty
    #84195
    de az TÉNYLEG visz mindent?
  • BooMiller
    #84194
    Minek a HTPC? kiváltanád a netezést is? vagy csak a filmek miatt? akkor valami médiaplayer(franc tudja hogy hívják hivatalosan ezeket):D
    Nekem évek óta egy AC-Ryan Mini teszi a dolgát hiba nélkül.. minimális fogyasztással.
  • Solt
    #84193
    Építek egy HTPC-t, ezt meg eladom... a tököm fog szenvedni ezzel! :) Azért köszi a segítséget!

    Arty készülj, zaklatni foglak! :D
  • BooMiller
    #84192
    Nekem volt hasonló problemám de ott elindult az MKV de nem volt kép csak hang.. ez kétszer fordult elő, és valami progival kellett bűvészkedni.
    De ott elindult..
  • Solt
    #84191
    Ott van az... :)

    Az 1.70-s firmware-től felfelé biztosan tudja... :) Valószínűleg nem figyeltek oda a Blu-Ray kódolásra, csak PC-n lehet lejátszani.
  • BooMiller
    #84190
    :) gondolom ez a problem..

    Modell: DMP-BDT111

    Tulajdonságok

    Lejátszható formátumok: AVCHD, BD-R, BD-R DL, BD-RE, BD-RE DL, Blu-ray, DIVX, DVD, DVD Video, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, audio CD, JPEG

    MKV sehol:(
  • Solt
    #84189
    Nem gondolok semmit, fingom nincs ezekhez... :)
  • Borg
    #84188
    Miből gondolod, hogy a kódolásával megbírkózik a pana lejátszó?
  • Solt
    #84187
    Kicsit off, de ti hátha tudtok segíteni.

    Adott egy 3.5GB-s MKV fájl, feltettem egy FAT32-re formatált pendrive-ra, és szeretném lejátszani egy Panasonic DMP-BDT111-s lejátszóval. A menüben felismeri, de amikor elindítom, csak a feketeség fogad, nem kezdi el lejátszani... :S
  • MerlinW
    #84186
    Ahogy alattam kifejtették, mindkét kártya "irodai" VGA, egyik sem játékra lett kitalálva. Ha játszani szeretnél, típusszám második számjegye 7-8-9 legyen: 57xx, 67xx, 77xx, 58xx, stb.
    25.000Ft-ért lehet kapni HD7770-et, ebben az árkategóriában talán ez éri meg a legjobban.
  • arty
    #84185
    na, ez nehéz kérdés :D

    feltéve, hogy mindkét kártyán 1gb, azonos sebességű (4ghz) ddr5 ram található (mert DDR3-al NEM veszel vgat játékra!!!):
    a 6570-en több a számolóegység (480db @ 650mhz )
    a 5670-en kevesebb, de magasabb órajelen (400db @ 775mhz )
    ~azonos lesz a sebességük.

    Harmadik esélyes nincs? Csak ez a kettő jöhet szóba? (Mennyi a keret?)
    Esetleg a hűtésekben difi?

    Én a 6570et venném és megkísérelném keményen megrántani a gpu órajelét.
    Fórumok tanulságai alapján 800+mhz sem reménytelen (a 6670 ugyan ez a vga és az 800on megy, gpu fesz azonos, ergo.... mennie KELL :D )
  • Puhos
    #84184
    Az attól függ mire lesz használva? Milyen hardver van körülötte, és mekkora felbontáson használnád?
  • Endiman
    #84183
    Sziasztok! Két videókártya közül választhatok, melyik a jobb játékra? Gigabyte Radeon HD 6570 és Sapphire Radeon HD 5670. THX
  • broman191
    #84182
    Szerintem is műremek a letisztult dizájnjával, de remélem nem 1 év garanciával fogják árulni, mint a legtöbb hasonlóan szép hűtős XFX karit, mivel akkor csak egy újabb rossz vicc lesz... -.-''
  • Solt
    #84181
    Úgy-úgy! :) Bejön nekem is ez a minimal design... :)
  • Blum
    #84180
    Ez az a kartya,amit szivesen latnek a gepben barmilyen mas sarkanyos-b.szas helyett (talan meg a Phantom kartyak neznek ki hasonloan jol,de az meg nv,yaaaaay....:D),aztan amikor kioregedik akkor beraknek a vitrinbe a tobbi matuzsalem koze,hogy aztan a szoba disze legyen.

    Valahogy igy kene talalni egy high-end VGA-t minden gyartonak.
  • Solt
    #84179
    EZZEL a gyönyörűséggel kívánok mindenkinek Áldott Karácsonyt Uraim! ;)
  • Solten
    #84178
    Boldog (piros) Kari(ka)t!
  • broman191
    #84177
    Már lerágtam, finom marcipán volt :(
  • Blum
    #84176
    DVI es HDMI csatlakozok hova lettek? :D
  • broman191
    #84175
    Boldog Ünnepeket pirosak!



  • arty
    #84174
    mert neked is beta volt fent előtte :)
    ha igy van -> ezt az amd állandóan elcseszi :(

    ami nagyobb gond, h pár béta óta nem pattogott a hdmi hangom, de a 13.12 whql(!!!) ismét elkezdte... mehettem vissza bétázni :(((

    amd :((((((((((((
  • adam46
    #84173
    Felraktam a legújabb 13.12-es drivert, catalys-t be viszont 13.11-et ír verzió számnak, miért?