13357
Miért pont így és erre...
  • Katalizátor
    #13138
    Sajnos ez sem releváns megközelítés, mivel egy komplett háború olyan nagy erőforrást kíván, hogy az arányos sorkötelezettség rengeteg okos ember halálát okozza, egyáltalán nem mérvadó. Hogy miért?
    Ha engem kérdezel, inkább azok maradnak életben, akiknek "van pénzük", pontosabban "hátszelük". Ez viszont mit se számít egy tényekre támaszkodott evolúcióval szemben.
    Arról pláne nem beszélve hogy ezek az emberek intelligensek ugyan, de egyáltalán nem bölcsek/okosak. Nincs mit kiválasztani!
  • overseer-7
    #13137
    én azt is figyelembe veszem, hogy a mesterséges környezet milyen gyors és mély hatással lehet egy fajra.. mondjuk a kutyákat figyelembe véve.
    Rövid idő alatt is lehet nagy változást elérni, ha olyanok a körülmények.

  • sz4bolcs
    #13136
    Emberi léptékben (2-3 ezer év) nem sok mindent lehet levezetni az evolúcióból.
  • overseer-7
    #13135
    én inkább az antik és ókori világra gondolok..
  • Cowie
    #13134
    Gondolom háborúk alatt a világháborúkra gondoltok.

    Ezek evolúciós szempontból nagyon rövid időszakok voltak. Véleményem szerint ilyen rövid idő alatt nem lehet egy ilyen lassan szaporodó fajnál, mint az ember számottevő változást elérni.

    A másik dolog pedig, hogy az evolúció =/= fejlődés. Az evolúció változás, ami valamilyen hosszú távú szelekciós nyomás hatására érvényesül a populációban. De ez ettől még nem biztos, hogy fejlődés.
    Utoljára szerkesztette: Cowie, 2016.04.08. 08:01:11
  • overseer-7
    #13133
    oké egyet értek.. én úgy godnoltam, hogy a háborúkban a hülyébbek haltak meg inkább..
    akiket be lehetett palizni valamiféle ideologiával, pénzzel mert szegényebbek voltak..stb
    az okosabb réteg távol tartotta magát az erőszaktól ha tehette.. szerintem

    ezért lehetett hatással a fejlődésre
  • Katalizátor
    #13132
    Az, hogy fejlődésünk történelmét végigöltük, még nem a fejlődésünk oka. Sőt jómagam úgy fogalmaznék: "fejletlenségünk egyértelmű bizonyítéka".
  • overseer-7
    #13131
    jah..európából indult útjára a felvilágosodás, a tudományos módszer.. a műszaki gépek kifejlesztése.. a modern fizika, kvantum mechanika, más természetismereti ágazatok itt fejlődtek ki.
    A számítógép, hőerőgép, motorok, automatizálás, modern sebészet, orvoslás..stb stb .. itt indultak útra az eszmék, módszeres gondolkodás és az ismeretek tudományos mestersége.

    miközben ..a római időkben..és az előtt is folyamatosan..állandóan hadi konfliktusban volt az ókori társadalom.. sőt a társadalom egy rétege.. hadi cselekmények áldozataként folyamatosan újra és újra rabszolgaságba került.. állandóan voltak megbélyegzett rabszolgák. Nem volt éppen életbiztosítás akkoriban errefelé kirándulni a túristáknak.. ha polkorrekten szeretném kifejezni magam.
  • overseer-7
    #13130
    Bocsánat hogy felélesztem a halott topikot.

    De hirtelen eszembe jutott egy gondolat..

    Mivan ha igaz, az, hogy a múlt történelmében az ember fejlődésében, azon belül az intelligencia fejlődésének nagy lendületet adtak a folyamatos és állandóan ki-kiújjuló hadi állapot. Háborúskodások.

    Pl.. europa térténete és az előtte lévő közel keleti, és nílusvölgyi múltunk a legvéresebb az emberiség történelmében.

    Az inka birodalom is véres volt.. de alig hogy kialakult, jött kortez és hozta a spanyol hódítókat és a papokat.

    Kína meg valahogy inkább nem harcolt az ellenséggel, hanem inkább magába asszimilálta, pusztán az óriási mérete és népességszáma miatt.

    A japán társadalom viszont gyorsan kinőtte azt a kis szigetecskét.. és állandóan egymást gyilkolászták a japánok és haduraik.. gyorsan fogytak az emberek.. és úgy ahogy visszakorrigált a japán szigetecske kis mérete.
    és ez jó hatással volt a gondolkodás minőségére.. a tervezési képességre..előre látásra..intelligenciára.
    És ha ma megnézzük, a japók egész jól nyomják a dolgot.

    amerikában, az usában is az europai ember él
  • steweee
    #13129
    https://ipon.hu/elemzesek/a_genom_szerszamosladaja/2656/
  • steweee
    #13128
    http://444.hu/2015/10/31/coywolf-a-szemunk-lattara-szuletett-egy-uj-farkasfaj-es-mar-egymillio-van-belole
  • steweee
    #13127
    vkinek ígértem korábban. most ebbe akadtam bele, de nem kerestem a régebbieket. epigenetika alatt biztosan lehet találni jókat

    http://index.hu/tudomany/2015/11/04/most_akkor_a_gyerekek_genjeibe_atmennek_a_felelmeink_vagy_mi_van/
  • BladeW
    #13126
    http://444.hu/2015/10/31/coywolf-a-szemunk-lattara-szuletett-egy-uj-farkasfaj-es-mar-egymillio-van-belole
  • fonak
    #13125
    Óriáscsontváz már Däniken mester valamelyik könyvében is szerepelt, az pedig nem ma volt :)
  • steweee
    #13124
    csak kiváncsi voltam a válaszokra
  • Tarathiel2
    #13123
    Jó régi hoax.
  • steweee
    #13122
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://tudnodkel.blogspot.hu/2015/01/12-meteres-emberek-csontvazaira.html
  • sz4bolcs
    #13121
    Hmm.. stílusos válasz az előtted szólóhoz. :)
  • steweee
    #13120
    http://sg.hu/cikkek/114267/az-ustokosok-hozhattak-el-az-eletet-a-foldre
  • hiper fizikus
    #13119
    Nem csak fejlődés van, hanem a degeneráció is része az evolúciónak.
  • steweee
    #13118
    rendicsek, észben tartom. de nem keresgélek vissza az idővonalamon, mert naponta posztolok vagy 20-at, igen sok időbe tartana
  • Sequoyah
    #13117
    Ha lennel olyan kedves es idekopiznal parat belole, azt megkoszonnem. Igy latatlanban nehez kritizalni vagy egyet erteni vele.
    Viszont gondolom ezek meg csak teoriak, nem alatamasztott elmeletek, mert kulonben kavart volna akkora vihart, hogy kozismert legyen.
    .
    Egyebkent a tudomanyos "tenyek" nem szoktak megdolni. Viszont nem is minden elmelet tudomanyos teny, de sokan osszekavarjak a kettot. Rengeteg elmelet van, ami tobbe vagy kevesse alatamasztott, ezek szoktak is ennek megfeleloen megdolni neha.
  • steweee
    #13116
    igen, új kutatási eredmények, fészen posztoltam jópárat az utóbbi években. az hogy mennyire helytálló azt viszont én nem tudom, mert a hivatalos oldalakat már nem olvasom át idő hiányában, és nem is vagyok tudós. az biztos, hogy rengeteg tudományos "tény" az utóbbi évtizedek kutatási eredményei alapján vagy megdőlt, vagy ki kellett bővíteni a lefektetett határokat. sztem a genetika is ilyen
  • Sequoyah
    #13115
    Tenyleg hulyen hangzik. Van barmi ami ezt alatamasztja?
  • steweee
    #13114
    ne felejtsük ki a biofotonokat sem. korábban írtam, hogy pl zsiráfnak nem csak azért lett hosszú a nyaka, mert előnyösebb volt a hosszú nyakú génváltozat, és idővel egyre hosszabb lett mert azok az egyedek éltek inkább túl és szaporodtak

    azért amiért az ember is "elvesztette' a szőrzetét, vagy a kígyó a lábait, vagy éppen a bálnának nem nőnek ki a lábai mert nincs rá szüksége.

    tehát : mert még életében arra "gondol" hogy ez vagy az kellene vagy nem kellene, és az örökítőanyagban ez az információ is tárolódik, mégha ez hülyén hangzik is
  • Sequoyah
    #13113
    Vegso soron a szellemi tevekenyseg is a biologiai mukodes eredmenye, az agy fizikai felepitese meghatarozza a gondolkozast is. Persze bonyolultabb modon, mint ahogy mi ma fel tudnank merni.
    Egyebken valo igaz, a DNS nem az egyetlen modja az oroklodesnek. Peldaul ha vesszuk a megtermekenyitett petesejtet, biztos hogy az onmagaban minden informaciot tartalmaz a kifejlodeshez, vagy az csak az anyamehben, azzal egyuttmukodve lehetseges?
    Tehat:
    - DNS maga
    - Sejtmagon kivuli informacio, pl mitokondrialis DNS
    - A kifejlodes kornyezete adta informacio (anyameh)
    - Az anya immunrendszerebol is oroklodnek tulajdonsagok
    - A testunkben szimbiozisban elo organizmusok, pl amik a gyomorban az emesztest segitik elo
    - Tanult dolgok
    Szoval az egesz joval bonyolultabb mint sokan gondoljak. Megis sokkal egyszerubb sokszor:)

    [quota]Az evolucios lepteku valtozasok olyan lassuak, h lehetetlen megfigyelni oket[/quote]
    Nagyon gyakran nem is olyan lassuak, sot hirtelen, ugrasszeruek. De ezek olyan kornyezeti valtozast igenyelnek, aminek a valoszinusege kicsi, szoval akkor azert nehez megfigyelni.
  • PSG 1
    #13112
    Vszleg az evolucio fogalmanak tagabb ertelmezesere gondolt(sehol nem irta, h kizarolag biologiai evoluciora gondol, persze ettol meg lehet igy) Az evolucio sokkal osszetettebb fogalom, minthogy redukalhato lenne a "fajok eredetere"(Persze, h a fajok kialakulasara is vonatkoznak az evolucio szabalyszerusegei, mert egy sokkal magasabbrendu szervezo elv)..
    Vannak genetikailag(hogy mashogy?) oroklodo psziches tartalmak, ugy nevezzuk oket, h: osztonok...Azt nem tudom(es mas sem egyenlore), h a szelemi(=spiritualis) tevekenyseg hogyan hathat vissza--evolucios leptekben--az egyed genetikailag oroklodo pszichikai komplexumara, de hogy visszahat, az boritekolhato(mert az osztonok is kialakultak--es fejlodtek kozben!--valahogy ) Az evolucios lepteku valtozasok olyan lassuak, h lehetetlen megfigyelni oket(ugyh ilyesmi bizonyitekat elvarni a sractol arcatlansag sztm), csak kozvetett bizonyitekok allnak rendelkezesre..
  • Sequoyah
    #13111
    Na hogy legyen itt kis elet, valaszolok erre a regebbi hozzaszolasra:

    de hogy valaki azt állítsa, hogy egészen bizonyosan kizárólag a földön alakult ki, ráadásul teljesen önállóan és minden külső behatástól mentesen zajlott le az évmilliók során, az egészen bizonyosan őrült az én szememben.

    Olyat senki sem allitott, hogy BIZTOSAN a foldon alakult ki. De nincs okunk feltetelezni, hogy ne itt alakult volna ki, hisz nincs tudomasunk semmi olyan korulmenyrol, ami itt lehetetlenne tette volna ezt, mig mashol lehetove tette volna. A kutatasok ma a "hogyan" kerdesre koncentralnak, es nem a "hol" kerdesere. Az oskori fold egyebkent is annyira mas volt mint a mai, hogy mindegy is, hisz a maihoz kepest az is foldonkivulinek szamit marmar:)
    Viszont az elmelet, hogy a foldon kivul alakult ki az elet, az amellett hogy nem magyaraz meg semmit, behoz egy uj ismeretlent: hogyan kerult ide tulelve az ur viszontagsagait?

    Kizarni persze nem lehet, de Occam borotvaja elve miatt ez sokadlagos elmelet.

    egy csomó kísérlet bizonyította, hogy pusztán szellemi tevékenység folytán is tud módosulni a DNS

    Mellekelnel par forrast? Mert ilyenrol en meg egyaltalan nem hallottam, legalabbis kiforrott formaban biztosan nem.

    patkány ha túléli a mérget az utódja már nem eszi meg

    Vannak oroklodo, es vannak tanult dolgok. Peldaul a hazi macskam sosem latta az anyjat egereszni, igy szegenynek fogalma sincs rola, csak a szaraztapot eszi. Kapott egeret, de nem tudott mit kezdeni vele. Ha az eger latja az anyjat elkerulni a merget, akkor utanozni fogja, de a genekhez semmi koze ennek.
    Viszont sima hagyomanyos fizikai kivalasztodassal is kialakulhat ez, ezert van az, hogy az ehetetlen dolgoknak rossz izuk van. A szellemi uton valo DNS modosulas nem csak hogy ellentmond mindennek, meg csak szukseg sincs ra, hogy ezeket a dolgokat megmagyarazzuk, mivel van hagyomanyos magyarazat rajuk, ami illeszkedik a tudasunkba.
  • sz4bolcs
    #13110
    És a Föld forog tovább... :)
  • BladeW
    #13109
    *grabs popcorn*
  • Fehercsoki
    #13108
    Tessék, ezzel el leszel egy darabig.(de persze valószínűbb hogy el sem olvasod, mert neked jobb ha ignorálod)
  • wraithLord
    #13107
    Hál'istennek. Persze ne vedd szó szerint. Ha érted, mire gondolok... :)
  • Richard Donkies
    #13106
    Cseppet kihalt a topik mióta hanyagolom.
  • hiper fizikus
    #13105
    A VIAGARA tabletától álítólag kékesnek látod a világot.
  • steweee
    #13104
    nem, de ha sokat iszol akkor időszakosan sikerülhet :)
  • BladeW
    #13103
    Ez jól hangzik! Ha sokat meditálok lehet kék szemem, meg szőke hajam?
  • steweee
    #13102
    simán csak érdekesnek találtam és láttam némi kapcsolódási pontot hogy beszúrjam ide is nem csak fészre. am a véleményem továbbra is a régi : sztem az evolúció megkérdőjelezhetetlen, bizonyított és ma is zajló folyamat. de hogy valaki azt állítsa, hogy egészen bizonyosan kizárólag a földön alakult ki, ráadásul teljesen önállóan és minden külső behatástól mentesen zajlott le az évmilliók során, az egészen bizonyosan őrült az én szememben.

    furcsa az olvasni, hogy ugye a gének a mutálódás közben változtatták magukat véletlenszerűen, és az alkalmazkodóképesebb maradt fennt vagy tudott szaporodni, a többi elhalt. a baj ezzel csak az alapvetőleg,. hogy egy csomó kísérlet bizonyította, hogy pusztán szellemi tevékenység folytán is tud módosulni a DNS, így az utódok is akár valamilyen tapasztalat útján szerzett információról van szó (pl a patkány ha túléli a mérget az utódja már nem eszi meg) akár valamilyen fizikális változásról (pl a zsiráfnak megnyúlik a nyaka)
  • Saintgerman
    #13101
    Legközelebb valami véleményt is fűzhetnél a linkjeidhez, mert lassan nem tudjuk minek értelmezni...
    de ha még URL be is beszúrnád, lehet, hogy nem csak azok néznének rá, akik benned látják az irányvonalt, hanem azok is, akik csak betekintenek ide...
  • steweee
    #13100
    http://sf.blog.hu/2012/01/12/zombi_hangyak_agyiranyito_gombat_talaltak

    http://index.hu/tudomany/kornyezet/2009/08/13/gombak_iranyitjak_a_zombihangyat/
  • Saintgerman
    #13099
    Szándékos terelés az egész !.. de HEGEL hsz. véleménye nyomon van...