13357
Miért pont így és erre...
  • Saintgerman
    #13178
    Ha okot ad a vitára, akkor vitasd meg. Mutass rá a vérző sebekre. Attól nem lettünk okosabbak, hogy odacsináltad azt, hogy ez csak egy rakás sz@r..
  • overseer-7
    #13177
    nekem csak az a bajom az turing negatív figurákkal, hogy ők szaporítják telibe a földet.

    Egyre hülyébbek és silányabbak leszünk.

    Nagyon kellene egy önkéntes alapú, erőszakmentes, és tudományos génprogram az emberiség számára.
    Legalább azok számára akik gondolnak a gyermekeikre és a jövőre.

    Nem mindenki akarja a saját génjeit fullban átörökíteni..
    Jogot és gyakorlatot akarok erre..
  • Katalizátor
    #13176
    Ez a leírás nem csak hatalmas OFF, de filozófiailag is vitára ad okot, mivel több sebből vérzik.
  • Cowie
    #13175
  • sz4bolcs
    #13174
    Minek ide MI? Már az ide írók jó része sem megy át a Turing-teszten..
  • Saintgerman
    #13173
    A Föld a rabok bolygója, és a rabtartók határozzák meg a törvényeket. Hogy miért nem derül fény mindenre, ez ennek a bizonyítéka. A "tudomány" ami valójában áltudomány pontosan azoknak a kezében van, akik eltérítették a bolygót. A másik az, hogy leárnyékolták a frekvencia általunk befogható tartományt, ezáltal csak egy parányi részét fogjuk annak, amit egyébként foghatnánk... na de hogy ne menjek mélyebbre az NWO ban, inkább olvass te a ott topikon..
  • overseer-7
    #13172
    jólvan én ezt értem.. de ha lenne rá valami bizonyíték..

    miből lehet erre következtetni? Miért nem vizsgálja ezeket a dolgokat a tudomány?
  • Saintgerman
    #13171
    A lélek evolúciója egy folyamat, aminek során a lélek fejlődik és elkezd többet megérteni az univerzumban elfoglalt helyéről, a Forráshoz való kapcsolódásáról és magáról a teremtő univerzumról. A lélek a tapasztalatok illetve a Forrással való megnövekedett kapcsolódás révén fejlődik. A lélek evolúciójának célja pedig, hogy visszatérjen a Forráshoz.

    Amikor a lélek eléggé fejletté válik az emberi életre, nem tér vissza többé az állati létbe, sőt a legtöbb csillagember/földönkívüli soha nem is tapasztalta meg az állati létformát. Szóval egyszerűen csak vissza fogunk térni a lélek-jelenlétünk pompájába.

    Az evolúció irányított, és angyali lények irányításával zajlik és ez az evolúció nem volt mentes a próbálkozásoktól és hibáktól sem, mert az Elsődleges Anomália sajnos nagy mértékben be lett vonva ebbe a folyamatba. Szóval nagyon sok hiba történt az evolúcióban a múltban. Ugyanakkor az univerzum egyre bölcsebbé és bölcsebbé válik és egyre kevesebb és kevesebb fordul elő ezekből a hibákból és egyre több bölcsesség van jelen, így aztán azok az életformák, amelyek a jövőben fejlődnek, sokkal közelebb lesznek majd a tökéletességhez.

    Minden lénynek van lelke, nincs olyan, amelyiknek ne lenne, még az állatoknak, növényeknek is van. Van bennük egy magasabb szintű "jelenlét", ami nélkül az evolúció nem lenne lehetséges. Az ásványokban és a vízben például egy csoport tudat, vagy csoportlélek-lény jelenlét van, amely a megfelelő időre vár, hogy egy magasabb szinten ébredjen öntudatra, hogy tovább fejlődhessen egy magasabb sík, az állatvilág felé. Az univerzum minden lénye rendelkezik egy "Én vagyok" jelenléttel, ami képes a teremtésre. És ez a teremtés mindig interakcióban van más szabad akaratokkal, amit társ-teremtésnek hívunk.
  • overseer-7
    #13170
    gyakorlatilag még azt sem tudjuk, hogyan gondolkodik az agy.. hogyan épül fel az öntudat.

    pedig nagyon kellene ez a tudás, az MI hez is például =(
  • Katalizátor
    #13169
    "Lélek-kezdemény"
    "Torz lélekenergia"

    Nem akarlak elkeseríteni, de jelenlegi tudásunk szerint, azt sem tudjuk mi az a lélek. Mindmáig csak egy szó.
  • Cowie
    #13168
    Nálad aztán elég jól keverednek a dolgok.

    Nem tudom a lélek - pláne a lélek energia - öröklődését hogy gondolod?

    Erkölcsi fogalmak nem tudnak öröklődni. Tehát a jó, a rossza, a gonosz stb. fogalma nem öröklődik. Pláne, hogy ezek azért elég képlékeny dolgok. Nincs egyetemes jó vagy egyetemes gonosz. Ez mindig attól függ, hogy az adott társadalomban mi az elfogadott és mi nem. Ezek a dolgok viszont tanult dolgok, nem örökletes tulajdonságok.

    Az agresszivitásra való hajlam az pl. öröklődhet, de ezt is nagyban befolyásolja a nevelés és a tanulás.

    "Még a saját utódainknál is előfordulhat sajnos, hogy a dédapának, vagy a űknagymamának a génjeiből is örököl a gyermek."

    Ez nem előfordulhat hanem mindig így van. Az utód mindig a szülők génjeit, illetve azok keverékét viszi tovább.

    "Az evolúció általánosan, az életkörülmények hatása egy élőre."
    Itt valami nagyon nagy félreértés van. Az evolúció mint fogalom sehogy nem értelmezhető egy élő egyedre.
    Az evolúció egy folyamat, amely generációk sokaságán át kialakít új tulajdonságokat.

    "...és átörökített, minden testi, lelki DNS kód tökéletessége vagy épp torzultsága."
    A lelki DNS kóddal sajnos nem tudok mit kezdeni. Soha nem láttam és szerintem senki más sem...

    Ha több időm lenne, lehetne még szemezgetni abból amit írtál, de szerintem a lényeg a fentiekből is látszik.
  • overseer-7
    #13167
    én ezekkel a fogalmakkal nem tudok mit kezdeni:
    "elképzelhető az is, hogy a legtorzabb lélek kezdeményt is örökölheti" Nem tudom mi az a lélek. Ismerem a szót.
    De a koncepció amit leír..vitatott és nem vizsgálható, tanulmányozható. Sajnos.


    "elképzelhető az is hogy visszamenőleg hetedíziglen hordozza magában az ismeretlen ősök legocsmányabb tulajdonságait"
    Nekem is ez lenne a célom, hogy ezt a lehetőséget mérsékeljem.
    Viszont tudom, hogy a genetika nem minden, a nevelés, a környezet hatása sok szempontból fontosabb a személyiségre nézve.
  • czihaki
    #13166
    Az evolúció általánosan, az életkörülmények hatása egy élőre. Hatással van az életre az a kor, az a társadalom, amelybe belevetették akarata ellenére. Hatással van az életre az a szülő pár, akik nemzették, akik igy vagy úgy felnevelték, de hatással van az evolúcióra az ősöktől tovább hordott, és tovább adott, és átörökített, minden testi, lelki DNS kód tökéletessége vagy épp torzultsága.
  • czihaki
    #13165
    Itt olvasva benneteket, részben helyeslem a genetikailag a gén-kód cserét, de csak a cserét, amennyiben 100% ig ismerik a rengeteg kódból azt a esetleg hibás kódot amit ki kellene cserélni egészségesre hogy az új ember egészségesként szülessen e világra. De telkes gén cserét azért sem tartom helyesnek, --csak szükség estén ha betegség gyanús,- mert egy idegen lényt kaphattok utána annyira idegent, hogy elképzelhető az is hogy visszamenőleg hetedíziglen hordozza magában az ismeretlen ősök legocsmányabb tulajdonságait, azt már nem is említve, hogy elképzelhető az is, hogy a legtorzabb lélek kezdeményt is örökölheti!!!

    Egyáltalán egyikőtök írásában se olvastam azt, hogy a gyermek a DNS-sel együtt, tulajdonképpen a lélek kezdeményt is örökli. Tehát örökölhet fantasztikus agyat, egészséges testet, de ezekkel együtt észrevétlenül, mindenféle jelzés nélkül, egy torzult lelket is örökölhet valakitől, akit nem ismertetek.

    Még a saját utódainknál is előfordulhat sajnos, hogy a dédapának, vagy a űknagymamának a génjeiből is örököl a gyermek. Hiszen minden nemző embernek a DNS-e valójában csak részben a sajátja, többnyire az előtte élőknek az öröksége amit még saját maga a saját életével nemzés előtt átszínezhetett, kijavíthatott illetve eltorzíthatott.

    Elmesélek egy példát Valaki okosnak, tehetségesnek születik, egy hibája van az hogy balkezes. Holott egyik szülője se volt az.-- Kiderült, hogy a kedves anyai nagymama volt balkezes.
    Aztán az illető megházasodik, gyermeket nemz, és a gyermek örökli a balkezességet, de ehhez plusz még a diszlexiát is. De a család tanult emberekből állt akkor ki volt diszlexiás? Aztán kiderül, hogy visszamenőleg az ük-ük nagyapáról híresztelték egyedül a régi famíliában, aki állítólag nem tudott olvasni, és ezért nem is taníttatták.

    De ugyan így örökölhető visszamenőleg a torz lélek energia. Amikor gyermekkortól kezdve agresszív, ellenséges másokkal, vagy épp nagyon félénk, vagy pl. erős tériszonnyal születik- amiről később kiderül, hogy az egyik ős elvesztette a lábát egy várfalról leesve, de utána még született utóda. S a tragédiájának emlékeit bizony átörökítette a lélek szálain! S még lehetne mesélni mind azon lelki örökségekről, amelyeket elszenvedtek az ősök visszamenőleg, viszont valamikor valaki átörökítette azt a hibás "lélek hullámot"
  • nmara
    #13164
    Ezt mondtam én is, ez nem evolucio, hanem génmanipuláció. Már az orvostudomány is beavatkozás az evolúcióba. Nem , hogy a katalógusgyerek.
  • Cowie
    #13163
    Nagyon elmentetek az eredeti témától. A géntechnológia, a mesterséges genetikai manipuláció nem evolúció.

    Ahogy más is írta az evolúció az véletlen módosulások szelektálódása külső környezeti hatások által.

    Ezer egy példa mutatja, hogy az emberiség nem áll azon a szinten, hogy visszafogja magát és betartson ilyen vagy olyan megegyezésen alapuló normákat.

    A versenysport és a doppingszerek az egyik legjobb példa.

    A másik a haditechnika. Azt ugye senki nem gondolja komolyan ha egyvalaki kifejleszt pl. valamilyen "szuperkatonát" akkor mások nem próbálják meg kifejleszteni az ellenszerét. Mondjuk egy még szuperebb "szuperkatonát". És így tovább...

    A másik dolog a költség oldal.
    Oké, legyen mindenkinek elérhető. Ki fogja megfizetni? A kutatás, különösen az alapkutatás drága és lassan megtérülő műfaj. Ki fogja mindezt fizetni?

    Harmadik dolog. Már az is közfelháborodást kelt bizonyos körökben ha egy búzafajta génjeibe belenyúlunk (lásd GMO mizéria). Akkor mi lenne, ha ezt az embernél próbálnák megtenni?
    És akkor még az ilyen-olyan teljesen hibbant vallási fanatikusokról nem is beszéltünk.
  • nmara
    #13162
    Tény , igen. Ennek tudod hol a helye. Ha köztudott, akkor miért nincs közfelháborodás? Mondjuk, ha már kötöd az ebet a karóhoz, akkor inkább úgy, hogy "átfésülni" a génállományt betegségek, defektusok után és azt "javítani".
    De úgy, hogy " Icukám félkiló ikút, 30 deka szípet, meg lökj már oda egy kis erőt is ha van még, de a Béláéból, nekem ne legyen valami balf@sz" Így azért nem.
    Meg maradjunk a sportnál pl. ha én olimpikon úszót akarok, akkor kap egy kis úszó hártyát? Vagy nagyobb tenyereket, nagyobb izmokat? De , szerinted, teljesen egyenjogú lenne egy mezei úszóval. Aha , persze. Vagy birkózó, púpokkal, nem lehetne hanyatt vágni. Akkor is , ha ezek túlzóak, ne viccelj, hogy egy genetikailag kitenyésztett egyed, bármi területen , egyenlő lenne azzal aki nem ilyen előnyökkel indul. Te nem lennél ilyen, ezt már hallottuk, de az állítólagos gazdagék? Akik már így rendelik a gyereket, hisz ez köztudott. Azok is így gondolják? Véletlenül sem hallottál még olyat, se iskolában, se munkahelyen, se sehol másutt, hogy te különb vagy mint mások. Na ezt még tetézd meg a gén válogatással.
  • overseer-7
    #13161
    Amúgy meg.. tudtommal már létezik olyan donor klinika, gazdagok, az elit számára, ahol géniuszok és Nobel díjasok spermáit őrzik meg.
    És tudtommal már folyik fajnemesítő program, persze az elit számára. Csak éppen nem nagyon nyilvános.

    Közfelháborodást keltene ha széles körben elterjedne, hogy csak a gazdagok számára elérhető a szuper gyerek.. aki 10 évesen már lediplomázik.. 20 évesen már dollár milliomos vállalatvezető, a saját erejéből és tudásából.

    Sajnos.. ez tény. Ez már létezik.
    Nagyon sokat jelentene, ha megválaszthatnánk gyermekünk génjeit, adottságait.
    A legnagyobb ajándék lenne számára.. amit még születése előtt kapna.
    Persze ez mellett szeretetben és érzelmi biztonságban kell felnőnie, ami ugyan olyan fontos, hogy normális felnőtt válhassék belőle.
  • overseer-7
    #13160
    Én nem úgy gondolok rá mint egy termékre. Ő is ugyan olyan ember lenne.
    Egyenlő lenne mindenben. Mindenkinek más a DNS-e.
    Engedtessék meg, hogy a gyerekem DNS programját az előnyére megváltoztathassam, saját jogon.

    Attól még ő egyenlő lenne minden más emberrel.

    Valaki szegény családba születik, valaki gazdagba.
    Valaki szellemi fogyatékosnak születik, valakiből meg géniusz lesz.
    Attól még minden ember egyenlő.

    Engedtessék meg nekem, hogy biztosíthassam gyermekem számára, a szülei szempontjából a legelőnyösebb genetikai tulajdonságokat.

    Ez előbb utóbb fontos téma lesz.
    Meg kell adni a választáshoz való jogot.. mindenkinek.
    Nem kell hogy minden embert kötelezően ilyen utódra ráerőltetni.

    Hogy nem vagyok a gyerek genetikai apja?.. és akkor mivan?.. nagyon sok gyerek nő fel így.. és semmi bajuk nem lesz attól mert nem a biológiai apja neveli.. aki esetleg lehet alkoholista..a szülei lemondtak róla.. mert más valami fontosabb volt. stb..

  • nmara
    #13159
    Bármennyire kerekíted nem lenne a te gyereked, csak egy termék. Azt meg nem hiszem, hogy tudnád "egészségesen" nevelni. Wenki nem tudná, de habte igen, akkor Kovács 2 János nem. Teljesen mindegy. A sportban pl. a génkezelt 20 méterrel hátrébb indul? Iskolában ő 100 feladatot kap , a másik csak 50-et, vagy hogy? Nem lehet és nem is szabadna ilyet engedni. Soha, vagy mindenkine. Tudod, mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek.
  • overseer-7
    #13158
    Attól még az én gyerekem lenne, én lennék az apja (nem genetikailag) , és az anyja szülné meg, aki nem genetikai anyja.

    Mindenben a gyerekem lenne, csak más (az én szempontjaimból jobb gén programmal rendelkezne)
    Ugyan úgy szeretném mintha a saját génjeimmel rendelkezne. A gének nem valami szentség.. nem valami spirituális jellemző.. csupán egy biológiai program és tervrajz.
    Választhatom azt, hogy lecserélem a program kódot egy gén upgrade-re.

    Neki is van joga választani.. később saját választásának jogán, ha szeretne választhat magának akár milyen párt, akivel gyereket vállalhat.. ebbe nincs jogom erőszakosan beleavatkozni.

    Láttam a gattacát.

    Természetesen nevelném.. a legjobb tudásom szerint, semmi felsőbbrendűségi eszmét nem nevelnék belé. Nem nevelném tökéletesnek.. csak abban segítenék neki hogy önmaga lehessen..találja meg önmagát, a legjobb tudása szerint. Én csak bátorítást és tanácsokat adhatok. Nem idomíthatok és nem kényszeríthetek. Bár.. sokan így nevelik a gyermekeiket. Nem véletlenül van annyi neurózis és személyiségtorzulás az emberekben.

    Nem kellene külön iskola. Attól mert neki nem természetes génjei vannak, ugyan úgy ember.. nem különbözik másoktól. Ugyan olyan iskola járna neki is. Nem szabad teret engedni a szeparatizmusnak.
    A sportban sem szabad elkülöníteni őket..és az élet minden területén sem szabad megkülönböztetni őket.
    Törvényt lehetne alkotni a pozitív diszkrimináció ellen, hogy a természetes egyedeket ne érje hátrány, a munkaerő piacon, vagy más területeken. Jogilag.
    Arról senki nem tehet, hogy milyen öröklött IQ val születik, egyeseknek csak 70 vagy 80, az átlagnak 100.. valaki meg bőven a MENSA szint felett, 200 felett van. Ezek egyéni jellemzők.. mint a magasság, vagy a hajszín. Se nem jobb vagy rosszabb, tökéletesebb vagy alsóbbrendű valaki.

    A technológia adott. Már tudunk DNS-t szerkezteni.. átírni. Akár teljesen újat alkotni.
    Azt beültetni egy sejtbe.
    Már csak az ipart kellene rá létrehozni, és a jogi környezetet megteremteni nemzetközileg. Minden adott hozzá.

  • nmara
    #13157
    Csakhogy ö már nem lenne a te gyereked. Te vagy a párod "csak" az inkubátor lenne. Késöbb meg mit mondanál, ha ö nem akar ilyet és összeáll egy nem szuperember nem szupergyerekével? Inkább a Gattaca filmet nézd meg. Meg a neveltetésed? Hogy fogod nevelni? Minden nap fogja hallani, hogy te így tökéletes, úgy super vagy? Nem gyengén érezné felsöbbrendünek. Iskola? Külön géntenyésztetteknek, külön hagyományosnak? Sportversenyek szintén? Nem gondolod komolyan?
    A katonákat meg biztosra veheted. Tudod háttérhatalom, stb.
    Utoljára szerkesztette: nmara, 2016.04.13. 12:34:11
  • overseer-7
    #13156
    Ezt a dok filemt érdemes megnézni:
    Természetellenes kiválasztódás (2013)

    Már régen nem beszélhetünk természetes szelekcióról. Az evolúció attól még működik..csak már mások a szelekciós nyomások.
    és már nagyon rég óta nem természetes az EMBER szelekciója sem.
    Akkor legalább ha MÁR természetellenesen fejlődik az EMBER.. miért ne szabhatnánk meg mi magunk.. saját jogunkon a gyermekeink fejlődési irányát. Senki se akarná megnyomorítani, hátrányára befolyásolni a gyermeke génjeit.
    De ha ettől félnének is, fel lehetne állítani erre is egy ellenőrző szervezetet.. és igenis kell.
    Nehogy egy ország véletlenül egy olyan tenyésztési programba kezdjen ahol farmokon állítanák elő a pszichopata, érzelem mentes gyilkos katona egyedeket.. millió számra, akiknek mindegy, hogy élnek e vagy halnak e.
    Csak a feladat végrehajtására koncentrálnak, aztán már nem számít semmi.
  • overseer-7
    #13155
    Szerintem te el se olvastad amit írtam.
    ezek a benyomásaim veled kapcsolatban : Tagadás és Projekció.

    Olyan dolgokat állítasz, amit én soha nem jelentettem ki, vagy utaltam rá. Bevetíted magadnak ezeket a hülyeségeket. És nekem tulajdonítod... miközben észre sem veszed, hogy ezt csinálod.

    "Gratulálok! Tehát ez alapján te tulajdonképpen folytatnád a náci hagyományokat."

    Soha nem állítottam ilyet. Nem akarok én folytatni semmit.

    "meg kell érteni, hogy ez a "szuperember" elmélet megkívánja az alacsoabb rendűnek gondolt fajok módszeres sterilizálását/kiiktatását."

    Miért kívánná meg? én ezt nem értem.
    Azért mert én mondjuk, okosabb, szebb (szimmetrikusabb, stb) és egészségesebb gyermeket szeretnék magamnak.. miért akarnék másokat megölni.. vagy miért gondolkodnék fajokban? Semmi közöm hozzájuk.
    Tiszteletben tartom őket. Ők is tartsák tiszteletben az én döntésemet és választásomat.
    Nekem igenis FONTOS, hogy milyen génekkel rendelkezik a gyermekem.. és kész vagyok feláldozni a saját génállományomat ha akarom..és módosított génkészlettel felvértezni a gyermeket, annak érdekében, hogy az általam preferált tulajdonságiban előnyösebb lehessen.. mint inkább a saját génállományomat örökíteném neki amivel ezt nem érhetném el.

    Hogy a többiek mit csinálnak.. az engem nem érdekel. Semmilyen indulatot, érzelmet, cselekvési ingert nem vált ki belőlem, hogy mások mit csinálnak, vagy hogy és milyen gyereket csinálnak.
    Tiszteletben tartom őket. De elvárom, hogy ők is tegyék velem ugyan ezt.

    "Ezzel az erővel ki lehetne írtatni minden kutyát, macskát, tehenet, ludat, MINDENT! Mondván: alsóbbrendű.
    Csakhogy semmi sem az! Minden lény a harmónia része, nincs übermensch faszom teória!"

    Én nem alsóbbrendű, meg felsőbbrendű fogalmakról beszélek. Mindenki egyenlő.. mindenkinek van szabad akarata.
    Még most sem értem, hogy miért kéne bárkit is kiírtani.. vagy megbélyegezni azzal, hogy alsóbbrendű..stb

    Ha én szeretnék egy saját gyereket 250 as IQ val.. szép arccal és testtel, és olyan egészségi jellemzőkkel, ami biztosítja neki a hosszú és egészséges életet.. egészséges psichével, hogy boldog életet élhessen. Akkor engedtessék meg nekem ez a választás. Attól még ugyan úgy egyenlő lesz a többi emberrel. Ugyan azokkal a jogokkal, kötelezettségekkel.
    A többiek mellette nem lesznek "alsóbbrendűek" Mind emberek vagyunk.

    És kihangsúlyozom, hogy a genetika nem garancia semmire.. a genetika nem garantálja, hogy tudós lesz belőle, vagy sikeres üzletember, milliomos. Nem garantálja a hosszú és főleg nem a boldog életet.
    Vagy hogy nem lesz belőle seggfej.. CSAK.. elősegítheti ezeket a minőségeket, megfelelő környezeti hatások mellett.

    Ő is ugyan úgy ember lenne mint a többi ember.. se nem több se nem kevesebb.

  • nmara
    #13154
    Viszont szigorúan nézve az már nem evolúció, hanem tenyésztés vagy nemesítés. Az evolúció a természetes szelekció és alkalmazkodás. Az orvostudomány az ember részéröl mélyen belenyúlt ebbe.
  • fonak
    #13153
    Nem kívánja meg (az, hogy most is számos ember van, aki bizonyos dolgokban összehasonlíthatatlanul kiemelkedik a többi közül, pl. élsportolók, tudósok nem jelenti azt, hogy mindenki mást ki akarnak irtani, sőt azt sem, hogy ők uralkodnak a többieken), bár valóban, az eugenika, ami már a darwinizmus elterjedése után hamarosan divatba jött, főleg az USA-ban (nem büszkék ma már rá a "haladók", de eugenika-párti volt a legtöbb akkori, ma is tisztelt "haladó" tudós, író stb., ellenezni elsősorban vallási alapról ellenezték a "maradiak") szorgalmazta az "alkalmatlanok" sterilizálását is. A félelmet megértem, de az jogos észrevétel, hogy az orvostudomány fejlődésével sajnos egyre többen lesznek közülünk, akiket "életképtelen" gének ellenére is életben tartottak, esetleg élethosszig tartó terhet jelentve az egészségügynek. Egy részük még tovább is tudja örökíteni ezeket a tulajdonságait.
  • sz4bolcs
    #13152
    Téves következtetés. Nem tudhatjuk előre, milyen tulajdonságok az emberi faj túlélésének kulcsa. "azért a víz az úr."..
  • Katalizátor
    #13151
    Gratulálok! Tehát ez alapján te tulajdonképpen folytatnád a náci hagyományokat.

    Figyi nem szívózni akarok, de meg kell érteni, hogy ez a "szuperember" elmélet megkívánja az alacsoabb rendűnek gondolt fajok módszeres sterilizálását/kiiktatását. És nem mellesleg totál nagy faszság.
    Hogy miért? Azért mert amikor ilyenek eszébe jutnak embereknek, akkir ők nyílvánvalóan határozott különbséget tesznek a fajok között. Viszont nem létezik ilyen határmezsgye az evolúcióban! Ezzel az erővel ki lehetne írtatni minden kutyát, macskát, tehenet, ludat, MINDENT! Mondván: alsóbbrendű.
    Csakhogy semmi sem az! Minden lény a harmónia része, nincs übermensch faszom teória! Ez régen is hülyeség volt és most is az!
  • Katalizátor
    #13150
    Gratulálok! Tehát ez alapján te tulajdonképpen folytatnád a náci hagyományokat.

    Figyi nem szívózni akarok, de meg kell érteni, hogy ez a "szuperember" elmélet megkívánja az alacsoabb rendűnek gondolt fajok módszeres sterilizálását/kiiktatását. És nem mellesleg totál nagy faszság.
    Hogy miért? Azért mert amikor ilyenek eszébe jutnak embereknek, akkir ők nyílvánvalóan határozott különbséget tesznek a fajok között. Viszont nem létezik ilyen határmezsgye az evolúcióban! Ezzel az erővel ki lehetne írtatni minden kutyát, macskát, tehenet, ludat, MINDENT! Mondván: alsóbbrendű.
    Csakhogy semmi sem az! Minden lény a harmónia része, nincs übermensch faszom teória! Ez régen is hülyeség volt és most is az!
  • overseer-7
    #13149
    Akár hogy is, ha rajtam múlna, akkor minél előbb elkezdenék a földön egy nagyszabású humán tenyésztési programot.
    Persze, leszögezve, hogy erőszakmentes és önkéntes alapon.

    Aki szuperintelligens, szuper Advenced gyermeket szeretne.. annak díjazás mentesen lehetővé kellene tenni, hogy ilyen gyereket válasszon.. cserében, lemond arról, hogy a gyermekben a saját gén program-kódja működjön.
    Saját maga szülheti meg, saját maga nevelheti fel, ő lenne a gyerek biológiai szülője, csak nem genetikailag azonos vele.

    Aki meg nem akar ezzel a lehetőséggel élni, azt tiszteletben kell tartani, és annak nyugodtan legyen hagyományos gyereke.

    Aki meg azt szeretné, hogy gyermeke, szuper ember legyen.. azt is tiszteletben kell tartani, és megadni az esélyt mindenkinek, hogy ezt az opciót választhassa.

    szerintem..
  • overseer-7
    #13148
    nem értem mire célzol.. és hogy függ ez össze azzal amit én mondok.
    mit számít az, hogy nem jöttek létre "egymással szaporodásképtelen rasszok".

    Vannak olyan képek kutyákról.. "hibrid" szerűnek tűnik.. képzeld el milyen kutyákat kapnál, ha egy bernáthegyit párosítanál egy tacskóval.. elég morbid keverék kutyák léteznek.. =(

  • sz4bolcs
    #13147
    Az emberi fajban még csak egymással szaporodásképtelen rasszok sem jöttek létre, innentől kulturális/technológia/történelmi dolgokat belemagyarázni az evolúcióba tök értelmetlen.
  • overseer-7
    #13146
    az evolucióba nagyon könnyű belepiszkálni.. a legkönnyebb.
    Mi is ezt tettük valamikor, noha nem volt tudatos és szándékos.

    Carl Sagan azt mondta egykor, hogy az a szervezet, amely harcban áll önmagában, az pusztulásra van ítélve.
  • Saintgerman
    #13145
    Pontosan ! Arról, hogy van e egyáltalán olyan "evolúció", amibe valaki/k nem piszkáltak bele..
  • Katalizátor
    #13144
    Ok, de itt most nem erről van szó, hanem az evolúció működéséről.
  • Saintgerman
    #13143
    Logikus, hogy csak a Földön kívüliektől, és az e-világon túlról..
  • fonak
    #13142
    Az utolsó mondatot nem értem mire alapozod. Honnan tudhatod, hogy így van? :)
  • Saintgerman
    #13141
    Mi van, ha az a nagy lendület nem is a földről jött, hanem azon kívülről ?
    Aszem, hogy abban már mind egyet értünk, hogy túl arrogáns lenne azt hinni, hogy mi vagyunk az egyedüli civilizáltak a környéken. Ha ezen túl vagyunk, akkor az is logikus, hogy mások sok év milliókkal előttünk járnak. Ha ez is meg van, akkor az is logikus, hogy gyakran látogathattak ide számtalan idegen fajok. A kérdés az, hogy miért nincsenek épp most itt ?? Avagy biztos, hogy nincsenek most is itt, vagy csak mi nem érzékeljük őket ? Mi van ha ez a rövid múlttal rendelkező földi ember épp az ő beavatkozásuknak az eredménye ? Mi van, ha mások azért nem jönnek ide, mert már valakik eltérítették a bolygót (és minket) és karanténba zártak ?

    Mi van, ha azok akik minket "teremtettek", klónoltak egy másik fajt is, akik úgy néznek ki mint mi, de a "teremtők" helytartói és az ő utasításukat követik ? Hogy ha az értelmünk és a szándékunk homlok egyenest ellenkező, nem lehet esetleg ezzel magyarázni, hogy a Föld a legprimitívebb bolygó talán a galaxisban és egyben egyedül álló abban, hogy egy és ugyan az a faj pusztítja egymást rajta
  • overseer-7
    #13140
    szerintem meg az utóbbi 100 évben talán 100 féle kutya fajtát is kitenyésztettek.. tudatosan

    az emberre is hatással, van a saját maga kreált környezete és kulturája.. akkor is negatív hatással van..
  • Cowie
    #13139
    Persze, hogy lehet. Azért ebből a szempontból az nem mindegy, hogy egy adott faj egyedei milyen gyorsan tudnak szaporodni. Nem mindegy, hogy percenként osztódik egy baktérium vagy, hogy összességében 15 év alatt lesz egy egyed szaporodóképes és akkor is csak mondjuk évente tud szülni (elméletileg).

    A kutyák esetében is több ezer év telt el mire ezt a sokféle fajtát sikerült kitenyészteni és ez hangsúlyosan tudatos tenyésztés volt.