13357
Miért pont így és erre...
  • Saintgerman
    #13274
    Igen, ezt legalább harminc éve írta Sagan, ennél ma már előbbre vagyunk. Az agy csak egy eszköz, ennek a realitásnak a dikódolásához. Érdekes, hogy épp az R-Cortex milyen nagy szerepet játszik ebben. Hogy érthetőbb legyen miről beszélek, David 10 percben elmondja, de ajánlatos a többi is... És már megint ott lyukadunk ki, ahol mindig..
    https://www.youtube.com/watch?v=Go89_Hvf7kY
    Utoljára szerkesztette: Saintgerman, 2016.05.22. 16:07:09
  • overseer-7
    #13273
    "Azt viszont már nem lehet elkendőzni, hogy az agyunk egy része az R-Cortex, R=Reptilian az az hüllő agy. Erről mi a hivatalos állásfoglalás ? "

    Teljesen véletlenül pont itt van az asztalomon ez a könyv : Carl Sagan : Az éden sárkányai. Tűnődések az emberi intelligencia evoluiciójáról.

    Sagan ebbenn említi az R-komplexum működését.
    Az érzelmek, limbikus rendszer, a programozott viselkedések, ösztönök, rituálék székhelye ez az agyrész.
    Ez azonos a hüllőkkel. Viselkedésünkben is nagyon hasonlóak vagyunk a hüllőkkel, sok szempontból. Vannak csökevényes viselkedéseink, agresszió.. ritualizációra való hajlam, vallásosságra, stb

    érdemes elolvasni a könyvet.. sok érdekes dolog van benne.

    Az a baj, hogy SZELEKCIÓ van.. az emberek között..
    de ez nem természetes szelekció.

    most képzeld el, hogy a szelekciós nyomást olyan irányba IRÁNYÍTJUK ..mert hát a modern társadalomban a hatalom még ezt is képes irányítani.. akár olyan irányba, hogy azoknak lesz több utódjuk akik úgy viselkednek mint a győzike showban az emberek.. vagy démonízaljuk az intelligenciát és felmagasztaljuk a laza hülyeséget.. és minél hülyébb, ostobább valaki annál több utódja születik..stb.. tételezzük fel elméletileg persze..
    ahogy telnek az ezer évek.. vissza, vagy előre FEJLŐDIK az ember vajon.. hogy okosabb és életrevalóbb nem lesz az biztos.

    NAGYON KELLENE MÁR EGY ÖNKÉNTES FAJNEMESÍTÉSI PROGRAM.
    Ha valaki szeretne egy szuper intelligens, egészséges, szép gyermeket, annak had lehessen. Legyen joga ezt választani.

    Ma az ilyen génklinikák csak a szupergazdag elit számára elérhetőek. =(
    Nekem is kell aki nem vagyok gazdag.
  • Katalizátor
    #13272
    Vagy csak nehezebbeb. Ne felejtsd el, mi nem vagyunk kutatók!
  • Saintgerman
    #13271
    Sagant én is érdeklődve néztem úgy 30 évvel ezelőtt, de mára már nem kielégítő az a nézet, ugyan is ez sokkal összetettebb, és "más világok" bevonása nélkül nem érthető meg.
  • Katalizátor
    #13270
    Carl Sagan Kozmosza egyébként elég szépen elbeszéli ezt!
    Van új Kozmosz sorozat is, ami korhű és szintén remek, bár nekem Sagan előadásmódja sokkal jobban tetszik. Az a faszi mindenhez tisztelettel nyúlt.
  • Katalizátor
    #13269
    Így van! Ahogy az agyunk tartalmazza a kétéltűek és halak agyi kérgét is! Egymásra rakódva épültek, jelezvén az evolúció útját, akár a fák gyűrűi, vagy a közetek lerakódásai.
    Nincsenek külön emlős és hüllő agyak, mert ez egy folyamat, ami mindent összeköt. Ez régóta köztudott! Nem mellesleg nincs egyértelmű határvonal az agyi kérgek között, mint ahogy az evolúcióban sincsenek éles kategóriák.
    Ezeket a tapasztalatszerzés közben kategorizáltuk be, mert így sokkal átláthatóbb és kezelhetőbb a számunkra, de valójában nincs éles elkülönülés, lásd kacsacsőrű emlős. Ezek a nagyban köztes-hibrid fajok viszont túl sebezhetőek, ezért sem él ma már sok belőlük.
  • sz4bolcs
    #13268
    lol. Csomó félreértést tartalmaz a hozzászólásod. A legszembetűnőbb, mikor a fejlettségen moralizálsz, miközben elfelejted, hogy pl. az emberi faj is simán lehet evolúciós zsákutca.
  • maki85
    #13267

    Utoljára szerkesztette: maki85, 2016.05.19. 20:42:26
  • Saintgerman
    #13264
    A félnótásoknak is meg van a maguk helye, tessék ott maradni
  • Saintgerman
    #13263
    úgy értettem, hogy fogantatás után az (emberi) embrió kezdi hüllőként.... közben utánanéztem én is, de valóban konteós oldalakon kívül nem tesznek említést. Akkor azt már meg se kérdezem, hogy human/hüllő DNS % arányról tanultatok e valamit.
    Azt viszont már nem lehet elkendőzni, hogy az agyunk egy része az R-Cortex, R=Reptilian az az hüllő agy. Erről mi a hivatalos állásfoglalás ?
  • rabbiddgog
    #13261
    mire nem?
    ne trollkodj kérlek szépen
  • rabbiddgog
    #13259
    " Áltudományos dolgokat ott tessék agymenni."

    ezt most nekem mondod? Amúgy leírtad a kommentem átfogalmazva, grat
  • rabbiddgog
    #13257
    Igazából a kérdést se értem. Mi az hogy az ember hüllőként kezdi majd később lesz belőle emlős?
    Az ember az ember, nem hüllő. Homo sapiens a faj neve.

    Szerintem kevered az egyedfejlődést az evolúcióval, és így jött ez a kérdés? Mert ennek a gondolatmenetnek az alapján az embert nevezhetnéd egysejtűnek is (a hímivarsejtre gondolva). Szóval van egy "kis" kavarodás

    De ha ez egy troll kérdés volt akkor jól beszívtam
  • maki85
    #13256
    végre feltettél egy tudományos kérdést:)))
  • Saintgerman
    #13255
    na végre, valaki majd kiokosít minket.. kérdés: van-e az emberen kívül más állat ezen a földön, aki hüllőként kezdi ezen a világon, és csak később lesz belőle emlős ?
  • maki85
    #13254
    szerintem az ember azt hiszi, hogy kivonta magát a természet törvényei alól
    nem hiába mondják, hogy amíg két ember van a világon, nem lesz béke, és soha nem is volt
    talán az emberbe is bele van kódolva az egyensúlyi állapotra való "törekvés"
    hiszen a "természetet" soha nem érdekelte, hogy milyen fajok tenyésznek az égisze alatt, az egyensúlya lényeg
    sok a növényevő, sok a ragadozó, és fordítva, ha pedig mi kipusztítjuk a ragadozót, akkor a túlszaporodott növényevők miatt pusztul a növényzet, és végül mégis csak beáll bizonyos egyensúlyi állapot, ami persze "soha" nem statikus
    így van ez az emberiséggel is

    Utoljára szerkesztette: maki85, 2016.05.18. 21:39:09
  • maki85
    #13253
    szerinted a kutya, melynek őse ragadozó, s meg tudja emészteni a nem hús táplálékot is, evolúciós nyomás alatt teszi-e???
    pl az olcsóbb kutyatápok pár százaléka csupán állati eredetű, sőt ismerek olyan "gazdit" is, aki csak kenyeret vet oda néha a kutyájának
    az pedig már csak gabona
    na jó van benne néhány e betűs izé is
  • Cowie
    #13252
    Sok öröm nincs benne.

    Néha-néha - mint most is - betéved ide egy elvetemült és totál nem ide tartozó, ráadásul full baromság dolgokat összehord, majd rágódunk rajta egy kicsit és utána megint hosszú csend. :(
  • maki85
    #13251
    NA!!!
    végre egy szakember!!
    légy üdvözölve:)))
  • rabbiddgog
    #13250
    sziasztok !
    örömmel olvasom ezt a topicot én biológiából 5-re érettségiztem emelt szinten biológia tagoztos voltam szóval kérdezzetek bátran ha valamit nem értetek!
  • Katalizátor
    #13249
    Öööö... Sajna itt tévedsz! Az ember is a természet része új, egyedi vonásokkal. Ahogy ez mindig is volt.
  • czihaki
    #13248
    S mióta nevezhető természetes szelekció okozta pusztulásnak az, amikor az emberi faj szükségtelenül pusztítja az állatvilágot is?
  • czihaki
    #13247
    S mióta nevezhető természetteremtette szelekciónak azt a gyakorlatot, hogy pár Senki gazember kerekasztal mellett háborúzik, miközben a népek gyermekeit viszont, ha akar, ha nem, akkor is kivezénylik ölni és meghalni?!!!
  • czihaki
    #13246
    Az intelligens fajnak teremtett ember által okozott pusztulások oka nem nevezhető szelekciónak. Az éhezés okozta pusztulás vagy a háborúk okozta pusztulás, mióta számít szelekciónak? Mióta számít evolúciós szempontból fejlettebbnek egy hatalmat bitorló gazember pl Hitler, Sztálin, Rákosi és mehetnék még vissza a múltba a felsorolással, de maradhatunk akár e szemét világ valóságunkban is. Ezek a dolgok nem természet alkotta és nem is teremtés általi elképzelésnek számít.
  • sz4bolcs
    #13245
    Nincs olyan, hogy "evolúcióval szemben haladva". A kihalt fajok/génjeiket tovább nem örökítő egyedek is az evolúció részei, ezt hívjuk szelekciónak.
  • czihaki
    #13244
    De visszatérve a tévhitektől és babonaság a realista szemlélethez az evolúcióhoz és revolúcióhoz illetve a fejlődés folyamatosságához, amely benne van az életben, illetve a fejlődés megszakítottságához, amely kialakulását vagy a természet idéz elő vagy épp az ostoba, és aljasságra hajlamos emberi faj. Ez a kettő az evolúció és revolúció főleg az emberi faj esetében, sajnos elválaszthatatlanok egymástól.

    A társadalom belüli egyenlőtlen életminőség, az egyes rétegek kihasználása illetve, eltaszítottsága nem pusztán biológiailag akadályozza meg az élet meghosszabbodását (ami normális élet minőség mellett, elérhetné akár a 130 esztendőt is és csak természetes halállal halna amikor valóban lejár a sejtkupac alkotta testnek az élet-ideje) hanem a szellemi fejlődését is visszaveti.

    Hiába halad egyik oldalon a tudomány és technika, ha globálisan a néptömegek nélkülöznek, feszültségben élnek és ez megakadályozza a globális egész emberi fajra jellemző fejlődést. pl. az 50-es években Belga Kongóban a nők 40 a férfiak 37 éves korban haltak. Indiában 30-32 volt ez az idő és még sorolhatni lehetne jó pár országot ahol az idegen gyarmatosítás vagy ép a saját társadalmának igazságtalanságai okozta nyomorúság és kizsákmányolás, a rossz táplálkozás, a lehetetlen egészségügyi viszonyok és szörnyű emberhez méltatlan lakáshelyzetek. (sajnos saját hazánkban is megtalálható a létminimum alatti életminőség)

    Az állandó stressz, a rohanó élet stílus, az emberhez méltó létszükségletek biztosításának minimális volta, ezek együtt mind az evolúciós fejlődéssel szembe haladva, a forradalmi változásokat kiváltó feszültséget, revolúciót teremti meg.-- bár a polgári ideológusok és revizionisták egy része tagadja a revolúció elkerülhetetlenségét.
  • czihaki
    #13243
    Én mondjuk másképp tudom- a hinduizmus Indiában i.e. IV-VI szd körüli időben vált elterjedté, mint vallás és filozófia.S egészen a korai középkorig meghatározta az indiai nép hitvilágát. viszont ez idő alatt i.e.500-400 között keletkezett a buddhizmus azon tömegek körében akik a korábbi hinduizmus által szentesített kasztrendszert, igazságtalannak tartották. De engedélyezett vallás csak i.e.300 körül lett és terjedt el India határán kívül is. De a kb a VIII században a hinduizmus vált ismét tömegesen használt. ezután a buddhizmus elkezdett alkalmazkodni a helyi igényekhez és két irányzatra szakadt --a nevükre nem emlékszem- és ismét terjedt a buddhizmus abból az egyik a szélsőséges Istentiszteletet vezette be és Buddhát is Istennek minősítette, mint a kereszténység Jézust, és átalakította a Nirvánáról szóló tanítást a keresztényektől átvett mennyország és pokol hitét vezette be. Ez a formája terjedt aztán el egész belső Ázsiában - ennek a legnépszerűbb formája a Tibetben létrejött lámaizmus. Amely a kedvezőbb újra-leszületések, illetve a mennyországba jutás feltételét a mechanikus imádkozásra és az imamalmok" használatára redukálta.
  • Saintgerman
    #13241
    Látom nem vetted a #13213 ast..
  • czihaki
    #13240
    A hinduk viszont buddhisták zömmel esetleg a fényszektások vannak még észak Indiában.
  • fonak
    #13239
    A Gangesz partján hindukkal lehet találkozni, buddhistákkal mostanában nem túl gyakran. :)
  • czihaki
    #13238
    Ez inkább téged jellemez a felrakott "személyed jelzése" alapján. Ha ennyire bele vagy esve Buddhába akkor miért nem húzol inkább ki a Gangesz partjára? Mert "a buddha jelzés alapján inkább te lehetsz a skizofrén.
  • sz4bolcs
    #13237
    Egyre több itt a skizo.
  • czihaki
    #13236
    Szerintem, az evolúció az élet fejlődésének folytonosságát jelenti. Viszont több tekintetben ez a folytonosság csak hiányosan, akadozva, megszakításokkal haladt. Részben a természet állandó változása miatt. Ezért ilyen értelemben a fejlődés nem folyamatosan ment végbe.

    De ennek a fejlődésnek a legtöbb megszakítását, főleg az emberi faj idézte elő. Mert mit tapasztalunk korunkban azon kívül, hogy a természet élővilágát de magát a természetet is folyamatosan károsítja az emberi faj? Azt hogy a saját faját is szinte elnyomta, egyed fejlődésében gátolta, amióta világ a világ.

    Az élet egy mozgásra, változtatásra képes biológiai anyagnak számít amelynek, a mozgását megteremtő energiák és sejtek magukban hordozzák az élet tudatát. Az élet tudata készteti az egyedet az élni akarásra, a létért való harcra. Ennek hatására csak a legjobbak, illetve az elfogadók, alkalmazkodni képesek maradnak fenn. A többi vagy belepusztul, vagy eltorzul és a maga eltorzult tudatát örökíti ismételten át a következő generációkba.

    Az emberi fajnál tény, hogy létezése egy állandó fejődés eredménye. De ez a fejlődés, nem egységesen igaz, mert sajnos az emberi faj tudatilag eléggé eltorzult, a közösségi szellem, hogy az egyes ÉN vagy mindenkiért és a mindenki az egyes ÉN-ért az valamikor régen mikor még törzsi életet éltek és egymásra voltak utalva akkor még igaz lehetett. Viszont a társadalmak kialakulásával kitörlődött a memóriájából az hogy egyek vagyunk, egymásárt élünk. A kialakított társadalmi formák és ranglétrák elkerülhetetlenné tették a revolúció felerősödését és annak tartós fen-maradását a világ összes népének legnagyobb rétegében. Ez viszont súlyosan ártott a személyiség, a szellemiség, és az élet minőségek közötti nagy megélhetés-különbség pedig az erkölcsiség tovább fejlődésének..
  • overseer-7
    #13235
    József Attila A Dunánál
    .. s néztem, hogy úszik el a dinnyehéj.
  • Koppixer
    #13234
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kosztolányi Dezső: Akarsz-e játszani


    A játszótársam, mondd, akarsz-e lenni,
    akarsz-e mindig, mindig játszani,
    akarsz-e együtt a sötétbe menni,
    gyerekszívvel fontosnak látszani,
    nagykomolyan az asztalfőre ülni,
    borból-vízből mértékkel tölteni,
    gyöngyöt dobálni, semminek örülni,
    sóhajtva rossz ruhákat ölteni?
    Akarsz-e játszani mindent, mi élet,
    havas telet és hosszu-hosszu őszt,
    lehet-e némán teát inni véled,
    rubin-teát és sárga páragőzt?
    Akarsz-e teljes, tiszta szívvel élni,
    hallgatni hosszan, néha-néha félni,
    hogy a körúton járkál a november,
    az utcaseprő, szegény, beteg ember,
    ki fütyürész az ablakunk alatt?
    Akarsz játszani kígyót, madarat,
    hosszú utazást, vonatot, hajót,
    karácsonyt, álmot, mindenféle jót?
    Akarsz játszani boldog szeretőt,
    színlelni sírást, cifra temetőt?
    Akarsz-e élni, élni mindörökkön,
    játékban élni, mely valóra vált?
    Virágok közt feküdni lenn a földön,
    s akarsz, akarsz-e játszani halált?
  • overseer-7
    #13233
    itt is ugyan az a szar megy.. :(
  • maki85
    #13232
    gratula az unokádnak, és neked is, hogy segítettél rajta:))

    bár jobb lett volna, ha a könyveid ebben nem játszottak volna szerepet


    Utoljára szerkesztette: maki85, 2016.05.11. 23:44:33
  • czihaki
    #13231
    Igen Saintgerman ez a könyv az, de a kinyomtatott könyvek háromnegyed része itthon van a gardróbban- igaz, hogy mióta erősödött a különböző hit után az érdeklődés, a kisebbik unokám felrakatta eladásra a facérra- ami elkelt egy hirdetéssel, abból fizettem be őt zenei táborba. A többi pénzt ami még bejött azzal pótoltam az összespórolt pénzemet és együtt vettünk egy szép zongorát. egyébként most volt országos versenyen, ahol kiemelt nívó díjat kapott. Tényleg nagyon szépen zongorázik.
  • Saintgerman
    #13229
    Itt van:
  • maki85
    #13227
    "Mivel jól tudom nagyon sokan szükiben" vagytok a pénzzel és ahogy tudomásomra jutott a posta se lett olcsóbb. ha eladtam ezt a pár db -szerzői jogdíjként kapott-- könyvet, akkor abból kiadathatom a öngyógyításról szólót. Amiben a gondolattal való gyógyítás technikája, illetve családon belül, a kézzel való, energetikai is szerepelni fog.
    Nem minden bénaság reménytelenül gyógyíthatatlan. Több éves béna ment haza a klinikáról miután gyógyítottam speciálisan. De mind ezekhez ismernie kell az embernek, hogy mi is tulajdonképpen a lélek, és annak ereje miképp használható fel.
    puszi. Viktória"

    ki kell használni őket, igaz???
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2016.05.11. 19:25:24