13357
Miért pont így és erre...
  • czihaki
    #13226
    Nem látni a betegek és senki lélek energiáját, én érzékelni vagyok képes a lélek energiát, de még a testben levő gyulladásokat illetve a rákos betegség kezdetét is. Ezért tanultam ismét és lettem osztályos és intenzív nővér 30 évesen, mert tudni érteni akartam hogy mit érzékelek más embereken ha közel vannak hozzám. pl. amikor könyvelő voltam még, és megállt valaki az asztalom mellett előfordult hogy az a karom amely felé volt idegesítően húzott és égetően fájt szinte-- elküldtem kivizsgálásra és kiderült pont azon a testrészén belül rákos elváltozás találtak.

    De minek is írom neked semmi értelme.
  • czihaki
    #13223
    Még valami nagyon fontos- hogy sajnos ilyen képességgel nagyon ritkán élt ember, hogy érzékeli ezt az energiát a testben, és még műszert se találtak ki hozzá. Egy ember biztosan ismerte mert érzékelte- 5000 évvel ezelőtt egy kínai orvos aki megalkotta az akupunktúra gyakorlatát-- azóta mindenki csak méricskél az ujjával mert érzékelni nem képesek, ezért nem biztos a gyógyítás ezzel se.
  • czihaki
    #13222
    Tudod Cowie Ahhoz hogy az evolúciót meg lehessen magyarázni és elfogadtatni mindenkivel, ahhoz az élet keletkezését illetve annak létezésének önmagában hordott okát kell megismerni. Ha nem ismeri az ember hogy mi a tudat az életben akkor nem képes megérteni se hogy mi segítené elő tegyük fel, ha mindent elöntene a víz és egyesek még is életbe maradnának, mert egy idő után kopoltyút alakítana ki a füle előtt vagy mögött. De ezt a folyamatot valaminek el kell indítani, és ez nem más mint az élet belső tudata amelyet nevezhetünk léleknek.

    Jól tudom hogy ez az fogalom számodra tüske mert a vallások is használják, de olyan emberek is használták akik híres filozófusok voltak de nem vallásosak. Épp ezért hangsúlyoztam ki azt, hogy tudatos Energia, mert valójában az. Ezt a munkám közben állapítottam meg amikor a komás betegekkel foglalkoztam intenzív osztályon. Akinek ott volt a testében, és az agy is rendbe volt, az visszatérhetett az életbe tudatos emberként. Akinek szintén ott volt a testében, de agyhalottnak számított, annak a tudata figyelővé válhatott, érzelmei voltak, de soha nem térhetett vissza az életbe. az olyan koma állapotnál ahol beindították valakinek a szívét az agy is elfogadhatóan működött, de mivel a lélek energia szálak eltávoztak és azt nem tudták visszarántani, igy csak vegetáló testként maradt-- ha fiatal volt a szervezete és erős különben, akkor az ilyenből válhat éber koma állapot. S esetleg sok éves lelkiismeretes ápolás után az agy újra előállítja a hiányzó tudat-energiát-- de az ilyen visszatért ember egy teljesen más ember lesz és semmire se fog emlékezni. Ismét tanulhat élni.

    Hogy akarod megérteni az élni akarását az életnek, a mindenkori körülmény megváltozása ellenére az alkalmazkodás, és megváltozás képességét, ha nem tudod hogy mi az a hajtó erő az életbe amely erre kényszeríti-?-- és mi az ami gyenge benne és belepusztul, mert nem képes változni semmilyen téren. Ez az élet lélek energia-tudata- és nem pedig az agy!!
  • czihaki
    #13221
    Arra válaszoltam amit mások vagy éppen Te kérdeztél- de tudod nem kötelező semmit elhinni.
  • Cowie
    #13219
    Mi a jó fenéről hadoválsz itt össze-vissza?!

    Lélek energia? Teremtés? Ózon (mármint a molekula)? Ezeknek mi a jó fene köze van az evolúcióhoz?

    Előre elnézést, hogy egy kicsit átmentem személyeskedőbe, de ezt már nem igazán bírom.

    Gyakorlatilag hetet-havat összehordasz kitalált dolgokról, nulla bizonyítékkal és pluszban még köze sincs a témához.
  • czihaki
    #13218
    Ne kötekedj! Tanulj meg olvasni. az unokám valóban betöltötte a 15 és 21 évet de még nem 16 és nem 22 majd évvégén.

    A nyugdíjam amit kaptam először, valóban 3000 volt, majd nem hanyatt vágódtam amikor átvettem a postástól. Az állami nyugdíjintézet központja, a rendszerváltás utáni években valamikor elköltözött a régi helyéről máshova Budapesten és a személyi adatok elkallódtak a költözéskor amit kipakoltak költözés után arra csak ennyi nyugdíjat utalhattak át.-- Szóval jó lesz ha minden munkahelyi igazolásra jól vigyázol, mert ma még munkakönyv sincs, mint nekem szerencsére volt még-- de sajnos vagy 15 év hiányzott belőle, mert annak idején, amikor megszületett a kislányom még nem volt szülési szabadság ezért kiléptem és otthon maradtam a gyermekkel- igen ám de amikor 2 év körül volt és én főztem a konyhában addig ő a szobában bebujt a szekrénybe, egy dobozban megtalálta a munkakönyvem és sajnos kiolvasta darabokra- igy újat kellett kérnem amikor ismét dolgozni mentem, de a régi helyek elvesztek-- és a munkakönyv ami új iett azzal tudtam igazolni hogy dolgoztam a többi sajnos elveszett- igy aztán apránként utána kutattak, majd apránként emelték a nyugdíjamat és visszamenőleg pedig pótolták amit nem fizettek ki -- ma már elfogadható a nyugpénzem de a 15 év hiány sajnos az maradt változatlan.
  • czihaki
    #13217
    Miért pont így és erre fejlődött az emberi faj? azért mert hatalom és pénz éhes! mihelyt hatalomhoz jut, nem érdekli más mint erőszakosságának erejének élvezete. Minden intelligenciáját olyan dolgokra pazarolta amivel másokat leigázhat hatalmát még jobban élvezhesse. A tömegemberek viszont akik tehetséggel születtek, csupán alulfizetett, kétkezi munkájuk révén boldogulhattak amióta világ a világ. Több ezer esztendeje amióta az ember megtanult írni olvasni, csak az uralkodó osztálynak volt joga tanulni ezért agyilag, a dolgozni képes réteg sokkal lassabban fejlődött, csak annyi képességet hordoztak tudatilag amennyit az nemzőiktől örökölhettek.

    Vagy is az emberi faj megcsúfolta szinte az evolúciós fejlődés minden lehetőségét ezzel. Az intelligencia fejlődése helyett a tömegek a vallásos misztériumokat a csoda ígérgetéseket kapták, nem csoda tehát ha korunkban az tanulás lehetősége ellenére zsúfolt minden templom illetve a Hit-gyülekezett vidám-vasárnapi ingyencirkusz műsora. Ráadásul most az államunk, a hatalmat kapott" vezetők a vallást bevitték és köztelezővé tették az általános iskolákban is annak ellenére, hogy mind az amit majd tanítani akarnak a felnövekvő fiataloknak abból semmi nem igaz. Hiszen fogalmuk sincs arról se hogy a Teremtő Isten ki is valójában egy univerzumi kerti-törpe vagy épp egy univerzumon túli fénylény mint ahogy ezo szinte kezdték kitalálni.

    Az ilyen ostoba tanítási módszertől se becsületesebb nem lesz a felnövő ember, se normális megélhetése nem lesz de fejlődni se képes tudatilag megfelelő minőségben. Legfeljebb ismét a félelmet fogják beleszuggerálni az elméjükbe! Vissza zuhannak a sötét középkorba, anélkül hogy tudnák az igazságot- miért élünk, miért kell meghalni és mi történik a halál után a bennünk lakozó lélekkel.
  • czihaki
    #13214
    Az evolúciós képesség tudatilag benne van az életbe. S bizony a lélek energiája semmit nem felejt- Remélem akkor se fog ha meghaltam, mert nagyon sok elintéznivaló dolgom lesz életem után. ÉN soha semmi féle aljasságot, becstelenséget nem tudtam megbocsátani életemben és a lelkem se fog megbocsátani, s remélem felejteni se akkor- egy biztos, a halálom napját megemlegeti még a világ, főleg minden szemét, embereket kizsákmányoló élősködő, minden hatalom amelyik ismételten háborúkat, öldökléseket vezényelnek le egy-egy kerekasztal mellett. egyszerűen számomra elfogadhatatlan az hogy az egyik ember nélkülözik akkor is ha agyon gürizi magát, amíg a másik az íróasztala mellett, akit csak úgy élelmesnek titulálnak vagy épp szerencsésnek, milliárdossá vastagszik, a többség kétkezű munkájának köszönhetően, akik szinte semmiért güriznek. Jusson egyszer ez eszedbe a világban nagy ribillió támadna a majrétól egy-egy helyen. Ugy megcsavarom az agyukat, hogy üvölteni fognak a fájdalomtól amíg rá nem jönnek miképp kell becsületes Embernek lenni!
  • Saintgerman
    #13213
    Én is ismertem kölyökkoromban egy hozzád hasonló különös tehetséget. Ő is hasonlóan beszélt, ahogy te írsz, de nem volt ilyen agresszív. Sosem bántott senkit sem, de annál nagyobb volt benne a lelkesedés.
    Történt egyszer, hogy a főnöke megígérte neki, hogy megtanítja röpülni. Szárnyakat szerelt a két karjára libatollakból, és a kifutópályának a borospince teteje lett kiszemelve. Szegény gyerek teljes irammal neki futott, és már közben is csapkodott a szárnyaival a kellő felhajtó erő eléréséhez... Csak azért meséltem ezt, mert neki is hasonló a realitás érzéke és a két törött lába neki sem gyógyult meg teljesen máig sem...
  • Saintgerman
    #13212
    Hát,... nem irigylem a férjedet... De azon sem csodákszom, hogy nem olvasta el a könyvedet...
    De ha már a számoknál tartunk... Szóval még is kinyomtatták a könyvedet.. Elárulnád, hogy mennyi volt a nyomtatás költsége és hány könyvet adtak el a boltokban ?
  • czihaki
    #13211
    Ez akkor nekem is eszembe jutott Saintgerman ezért ahogy megírták mennyit fizetnének azonnal keretem ügyvédet, hogy kikérjem a tanácsát miképp lehet hivatalosan ezt dokumentálni és a felajánlott összeget letétbe helyeztetni. tudjátok az élet megtanított senkiben se bízni! Se hivatalos személybe se vezetőbe. Nem véletlen hogy időnként jól megvertem egy.egy vezetőt életem során vagy épp pofán vágtam és tökön rúgtam pl a városi rendőrkapitányt. egyébként ha megismerték volna a képességeimet, aligha mertek volna kiszúrni velem még anyagilag se. Mert az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy lélek faszonként még öltem is embert valahol keleten egy szemétládát ahol kicsi 6-10 éves gyerekeket dolgoztattak és az egyik állat egy gyermeket vert ököllel majd amikor elesett a gyerek akkor rugdosta- soha nem gondoltam hogy a lelkem egyetlen csapása úgy működik mint valami lézer- szinte keresztül hasította a lelkem a testét úgy ment benne végig- arrébb vonszolta magát, majd összeesett nem mozdult, azt éreztem" hogy meghalt. A kicsit pedig megnyugtattam és a fájdalmait csillapítottam majd visszatértem. De megtapasztaltam akkor is amikor valakin segiteni akartam, szóval mindent meg kellett ismernem és tanulni hogy senkinek ne ártsak, ha segíteni szeretnék.-- egyébként közbe ki-ki mentem mert az ebéd is főtt-
  • czihaki
    #13210
    Ami pedig a megírt könyvemet illeti, a férjem még elolvasni is majrézott, még beszélni se beszélhettem róla hiszen ő valamikor ministráns is volt gyerekként és bizony minden marhaságot elhitt a bibliából. így aztán még attól is rettegett ha bármiről tudomást szerzett életünk folyamán abból, amire képes voltam- ezért többnyire semmit nem meséltem neki. A Földről pl semmit nem tudott, hogy én lélek fazonként lementem. pl történt egy alkalommal egy eset velünk arra riadtam hajnalban, hogy valaki nagyon püfölt valamit és üvöltözött segitségért. A férjem aludt én átmentem a másik szobába és kiléptem hogy megnézzem ki van bajban-- S egy koporsóban kötöttem ki, de annyira megrendültem a látványtól hogy megálltam, derékig bent voltam deréktól lefelé a koporsóba voltam, amit nagyon halovány meleg sárga fénnyel be is világítottam. Így láttam meg, hogy egy asszony tért vissza az életbe. Ő is láthatta ebben a szűk sötét térben a fényemet, mert elhallgatott és figyelt- erre gyorsan visszarántottam magam felöltöztem, felkeltettem a férjem és kértem menjünk ki a közeli temetőbe, mert valaki élő lett ismét de el van temetve és egy koporsóban van. s már indultam ki hogy keressek ásót lapátokat, hogy ha megtalálom a sírt érzékeléssel, akkor együtt gyorsan kiáshatjuk és az asszonyt megmenthetjük. A férjem kibukott teljesen ettől- egyszerűen az asztalhoz vitt leültetett majd lefogott és igy tartott fogva hosszú ideig. Elmagyarázta, hogy ha most ezt végig csinálom akkor elvisznek ki és nem lesz belőlem más mint kisérleti állat és kihasználható eszköz a politikusok és az orosz hatalom kezében.-- emlékeztetett arra mire intett annak idején a nevelőapám, amit most egy teljesen idegen sajnálata miatt hajlandó lennék el felejteni.--- de azért másnap érdeklődött kit temettek el előző napon? Így derült ki, hogy ráadásul tőlünk nem mesze lakott egy asszony aki rosszul lett a háza előtt és ogy kint maradt eszméletlenül a februári hidegben és a családja talált rá-- az orvos megállapította, hogy kihűlt, meghalt ezután kiszállított a halottasházba majd másnap eltemették. Tulajdonképpen ha valaki csak rosszul lesz de nem hal meg, viszont kint marad a hidegben, akkor sajnos a testben lévő energiák lelassulnak annyira, hogy életjelet az orvos már nem észlelhet- igy eltemetik a szerencsétlent.-- holott fokozatosan melegebb helyre szállítanák az élet visszatérne ismét a testbe.

    egyébként nincs min csodálkozni ha a férjem besokallt a dolgaim miatt időnként. Miután visszatértem a Földből és hamarabb mint a Föld tudatos energiája várta volna, ismételten mozgott alattunk a föld. Házunk alatt, a kocsink alatt bármerre jártunk minden héten egyszer minimum éjszakánként. Hivott vissza, hogy befejezhesse a meséjét, amiért tulajdonképen lementem. Így ment hónapokon keresztül tavasztól november végéig! Sehol nem mozgott a föld csak a lakókocsink alatt pontosan hogy a kocsink dülöngélt egyik oldalról a másik oldalra-- kint a németeknél pedig csak az ágy mozgott-- szóval ne csodálkozz ha a férjem a könyvemet el se olvasta. egyébként amikor irtam még kicsit majréztam a papoktól, ezért kissé közelített a vallásossághoz- így nagyon kevés könyv került boltba eladásra mert ahogy kijöttem a kórházból meglepetés íde vagy oda, a piszkozat könyvemet amely átírásra szorult volna, bizony hazahoztam a kiadó raktárából és nem engedtem forgalomba hozni többet- ma a gardróbban van becsomagolva. De babonaságot nem vagyok hajlandó terjeszteni még akkor se ha akkor tájt amikor elkezdtem írni, még majréztam a papok retorziójától és azért lett a könyv kicsit vallásos.
  • Saintgerman
    #13209
    Na, látod mennyire képben vagyok az összegekkel ? De hogy nem 30 ezret de még 3 $ sem kaptál volna az tuti... de lehet, hogy még a csésze kávét, amivel édesgettek, is elhúzták volna az orrod elől...
  • Saintgerman
    #13208
    Akkor neked még szerencséd volt, hogy csak pénzt nem kaptál és a házatokat nem vitték el...
    Mert beza abban az időben sokan vettek fel kölcsönt is a házukra, csak hogy fizetni tudjanak a csalók újabb szédítéseire, és tovább reménykedhessenek a mesebeli pénzben...
  • czihaki
    #13207
    Ja és 30 ezer dollárt a szkeptikus társaság fizetett volna itt helyben, egyetlen bemutatásomért és csak azután utaztam volna ki velük és a repülőjegyeket is ők fizették volna. Ez viszont természetes elvárásuk volt hiszen nem utaztathatnak valakit, ha még nem is láttak semmit abból amit megírt nekik.
  • czihaki
    #13206
    nem értetted amit írtam? Nálunk felejtették a két unokámat és se nem látogatták a kicsiket se nem fizettek egy fillért se hogy segítsenek anyagilag- akkor már évek óta ment ez a cirkusz, hiába pereltem be őket, egyszerűen nem kaptam pénzt ma dolgoztak, másnap már nem- akkor még eszembe se jutott ez a téma épp elég gondunk volt hiszen, először csak a férjem kapott rendes nyugdíjat és abból kínlódtunk-- én szószerint eltűntem a Nyugdíjintézet adat tárából amikor elköltözött a hivatal- 3000 nyugdíjat kaptam először és bizony úgy keresgélték a irataimat maguknál- lehet más is járt így abban az időben, nem csak én, ráadásul azok a munkahelyek megszűntek, csődbe vitték bezárták megszüntették mint több más üzemet, szerencsére meg lett minden és most már jó a nyugdíjam és visszamenőleg is kifizették az elmaradottakat-- S Nem azért vágtam ki a szülőket mert épp akkor se fizettek, hanem azért főleg mert egyáltalán nem törődtek a gyerekekkel és sajnos ez lelkileg nagyon megviselte a fiukat!!!- csak gondolkodj az egyik 2 éves volt a másik 8 éves. Ma 16 és 22 évesek lesznek és még a fiuk születés napjára se jönnek el. A kicsi pszichésen a szívével lett beteg, a nagyobbik az egész világra haragudott, bezárkózott a szobájába, ha csak szóba hoztam hogy esetleg eljönnek a szülők látogatóba. Eltelt pár év szépen rendbe jöttek lelkileg. ----bár az ilyen fájdalmat soha nem lehet elfelejteni--- de most már egyik se vágyódik a szülök után szerencsére törölték őket.
  • czihaki
    #13205
    A bibliából a lényeget magyarázta el a nevelőapám, gondolom a feltámadást ő se hitte el, különben emlékeznék arra is, hogy mondta volna- de gondolom a vallásossága ellenére, még is csak tanult ember volt, mivel gépész-mérnők végzettsége volt és Ludovikás katonatiszt. Ha valaki tanult, legalábbis nála ez volt észlelhető, az Istenben való hit mellett valószínűleg nem mindent hitt el ő se a bibliából.
  • Saintgerman
    #13204
    .. .. nem azért dobtat őket ki talán, mert az volt a feltétel ahhoz, hogy megkapd a 3 millió $, hogy először fizess be nekik te 30 ezret kezelési költségre ??
  • czihaki
    #13203
    OH- nmara, azt hiszed a rendszerváltás utáni években nem írtam meg mindent a Tudományos Akadémiának? Dehogy nem. Kaptam is egy kedves köszönöm választ amit az egyik geológus professzor írt, megköszönte az infomat, majd azzal zárta a levelét, hogy "Ne nyugtalankodjon kedves asszonyom, nem kell félteni az életet, mert Isten megsegíti az emberiséget."" Holott még véletlenül se írtam bele semmiféle tudatos energia fogalmat, de Isten fogalmat még véletlenül se.

    Ezek után vettem fel a kapcsolatot a Szkeptikus társaságokkal- s mivel a magyarokban már nem bíztam így az interneten megismert fiatal ember tanácsára az amerikai szkeptikusoknak írtam- de híre ment az ajánlatomnak és megkerestek ausztrál, angol majd egy indiai Ha az indiait nem is számolom, csak a többi három együtt 3 millió dollárt ajánlott összesen az elbeszéléseimért és a képességeim bemutatásáért- Mindent le is tárgyaltunk úgy volt hogy az amerikai ideutazik egyetlen próbára 2 hónap múlva azt külön itt azonnal ki is fizetik, majd csomagolok és ők vittek volna ki, egy hozzátartozóm kíséretével együtt. De sajnos ez füstbe ment, mert az unokáim szülei megjelentek és amikor a gyerekek miatt leszidtam őket, hogy nem törődnek a gyerekekkel és anyagilag se segítenek, holott nyugdíjból élünk és neveljük őket- még nekik állt feljebb, különben is egy életük van azt úgy akarják élni ahogy nekik tettszik.-- Felforrt az agyam a haragtól kivágtam őket!-- de utána el is vitt a mentő. Hiába gyógyultam fel, a szívem nagyon sérült maradt, így lemondtam mindent... sajnos az unokáim számára biztosított pénzről-- amit csak nekik akartam megszerezni.

    Utána berágtam és akkor kezdtem írni a blogomat, különben se tudtam még itthon se fizikai munkát végezni, ogy a nagyobbik unokám megtanított a számkép használatra és igy kezdtem itt jelen lenni. A blog írással azért is siettem akkor, mert nagyon nagy infarktust kaptam és nem bíztam abban, hogy egy-két évnél, még tovább élhetek. Szerencsére van öngyógyítási gyakorlatom, amivel éveket nyertem eddig.

    az első blogom http://A-letezes-fantasztikuma-.blogger.hu
  • czihaki
    #13202
    Az evolúció egyfajta tudat az életbe, ma túl élés képessége az alkalmazkodás, és a folyamatos fejlődésre való képesség amely valószínűleg a második élet születésébe lett bele plántálva.

    De ez csak úgy magától, nem keletkezhet egy spontán keletkezett primitív sejtéletbe. S ahogy átgondoltam a megtapasztalásaim, valószínűleg az első élet születésekor ez a képesség csak sokára lett beletéve az élet tudatába. Bár nem vagyok vallásos, viszont tudom hogy Teremtés történt az első primitív spontán keletkezett életek után, és csak fokozatosan vált tudatos teremtéssé a Földünk két LÉLEK energiájának nevezhető, Teremtő aktusának köszönhetően,- amely először játék lehetett majd megfigyelés, tanulmányozás és tovább fejlesztés váltatásokkal, és csak végül vált tudatos teremtő aktussá. Majd miután visszahúzódott okkal, a Fehér energia a MAGBA, és elpusztult az első élet 99% ban, a Fehér energia következő kizáródásánál viszont, már a második élet tudatosabb alkotássá vált. Ez abból is feltételezhető, hogy az első életek idejében, még nem volt kék ég boltozat az élet felett, ezért pusztult könnyebben, majd lett erősebb vastagabb külső borítással ellátva. Ilyesmit érzékelhettek a Tudatossá lett LÉLEK energiák, ezért a második élet Teremtése előtt valószínűleg, az Ózon alkotása volt az első. De előre tervezés nem történhetett, csupán folyamatos és tudatos változtatása annak ami épp kész volt.

    Ahhoz, hogy az evolúció lényegét jobban tudjuk értelmezni, elsősorban ismerni kell a már intelligensebb élet születésének, teremtésének OKOZÓIT. Mert Önmagától, egy primitív atomi szerkezetű, véletlen révén keletkezett, sejt képződményből, soha nem keletkezhetett volna tudatos, fejlődésre is képes létezés. Ez csak akkor történhetett meg, ha ezt a elektrokémiai folyamatot először véletlenül, egy információt felvenni, megőrizni és visszasugározni is képes, földben képződött energiák okozták! Milyen energia lehet a Földünkben? amely felszabadult az anyag felbomlása közben, illetve a felbomlott izzó anyag örvénylő súrlódása közben keletkezett. S ez se történt azonnal hatalmas méretben mint amekkora korunkban a magnetoszféra, hanem fokozatosan vált nagyobbá, fokozatosan záródott ki a Fehér energia először a felszínt is súrolva, amely aztán kiválhatta az anyagban a másikkal való -----Fekete energiával amely a tömörítő és felbontó erő---- kereszteződése közben, az elektro-kémiai reakciókat és annak megváltoztatásait. A mai elektro-tecnikai világban azt reméltem nem nehéz megérteni azt se, hogy miképp válhat egy önmagához visszazáró energia szálrendszer, tudatos energiává.

    Hiszen a lelkünk energia szálai is egyenként önmagukhoz visszazárnak. ezért a szellemi lélek energiánk képes gondolkodni, érzelmi feszültségű színezetet is alkotni hozzá illetve örökre"" megőrizni. pl. azt gondolja az orvostudomány, hogy egy hipnózis folyamán, maga az ÉN emlékezik és mesél- holott ez egy nagy tévedés, az ÉN ki van kapcsolva ilyenkor és a lélek emlékezik, az éli át ismét mind azt, amit valamikor- amire az én már nem is emlékszik- az Énnel együtt a lélek is átélt, sőt az olyan közeli, még is az ÉN számára elfelejtett történésekre is visszaemlékszik és elmesél, felhasználva az agy beszédcentrumát, amit a lélek az ÉN érdekében, védelmében tulajdonképpen letakart" S tulajdonképpen minden pszichés betegség tünetet a szellemi lélek váltja ki, amikor visszahat a test-lélekre az pedig a test szervi működésére. A szellemi lélek felelős a tudat fejlődésért, az életbe maradás mindenáron való megőrzéséért és ez hat vissza az élet alkalmazkodó képesség kifejlődésért azzal, hogy visszahat a test-lélekre az pedig a sejt valamint a szervek és agynak a fejlődésére, alkalmazkodás miatt a biológiai szervi illetve test átalakítására is, a ha túlélésről van szó-- ez eredendően a Teremtés által kapott képessége az életnek.

    S hasonlóan működnek a földi nagy energiák is, a szellemi energia szálrendszer ez a Fehér energia, valamint az anyag-energia szálrendszer, ez pedig a Fekete Energia a szilárd anyag alatt áramlik és onnan sugárzik ki az ereje. Egymásra hatva, egymást keresztező sugárzásuk mozgása teremti meg a földi nagy IDŐT épp ugyan igy az életben is a biológiai időt a két testben áramló majd nem egymást keresztező és állandóan érintkező áramlásuk teremti meg a testben a biológiai időt-- magzati korban a leggyorsabb, gyermekkorban még mindig gyors, majd megállapodik s végül ahogy idősödik a szervezet, ahogy bomlanak le a sejteket alkotó atomok úgy lassul a testben az idő, lassul a sejtképzés lassul a szervek működése majd egyszerre csak annyira, hogy minden leáll.-- ha természetes ez a folyamat és nem betegség okozza jóval előbb.
  • czihaki
    #13199
    Nézd nmara megértem ha nem hiszed el azt amit írok Nektek, hiszen a világunk tele van hamis információkkal, tele van hazudozó emberekkel vagy épp fantázia dús bigottakkal. De híd el egyetlen szavam se kitaláció, nem hazugság. Aztán az, hogy elgondolkodsz e azon amit elmesélek, és csak azután döntöd el hogy hiszed-e vagy se, az már Te reád tartozik.

    Itt van az evolúció kérdése is, amit jómagam is úgy fogadtam el ahogy a XX. században tanították, a csak Darwini elméletet, teremtés nélkül. S bár a nevelőapám vallásos volt, legalábbis bizonyos gyakorlatokat használt a családom, mint a kötelező imádkozást az asztalnál étkezés előtt és este lefekvés előtt. Sőt felkészített az első áldozásra, kötelező volt a bibliát megismernem. Még is mindennek ellenére, materialista gondolkodású voltam már akkor gyermekként. pl Miután egy temetést végig néztem alig múltam 5 éves, utána megtagadtam az ebéd előtti imádkozást, ezért vagy 3 hétig elzavartak az asztaltól. Majd azt mondta a nevelőapám, ha elfogadhatóan megindoklom e lázadásomat, akkor visszatérhetek az asztalhoz és többé imádkoznom se lesz kötelező. Az érvelésem elfogadta, amely arról szólt, hogy Jézus majd nem 2000 éve meghalt, azóta nem is mosakodott, és nagyon büdös lehet Jézus a sírban, mi pedig állandóan hívogatjuk az asztalunkhoz. Mi van ha ez a büdös ember egyszer valóban beállít? Ezért nem imádkozok többé.--- S attól kezdve nem is volt kötelező, csak megköszönni az ebédet és anyámnak kezet csókolni. De hasonló volt a véleményem a kötelező vasárnapi misével kapcsolatban is, amit ott mesélt a pap azt nevetségesnek tartottam. az ostya elfogadásához csak azért térdepeltem elé a barátnőmmel--aki egyébként zsidó volt- mert az ostya elszopogatása az mind kettőnknek tettszett- csak miután 3x vagy 4x térdepeltünk a sorvégére, akkor a pap már elzavart bennünket- akkor átmentünk a moziba a matinéra.

    S ez a hit nélküliség meg is maradt bennem egészen 49 éves koromig. Csak egyetlen dologban hittem, hogy az életben van valamiféle tudatos energia rendszer, amely részben irányítja és életben tartja ezt az anyaghalmazt, részben befolyásolja annak fejlődését illetve torzulását vagy pusztulását is.
    Pl. volt egy különös képességem gyermekkoromtól kezdve, és kb. húszon éves korom után tettem meg mindent azért, hogy e képességem megszűnjön, mert idegesített nagyon. Részben félelemmel töltött el, hiszen elég volt valakivel beszélgetni, vagy megállni mellette, és megéreztem hogy egy-két nap és elhalálozik. Vagy a másik, hogy szinte minden embertől eltávolodtam, nem voltak már barátaim, igyekeztem senkivel se beszélgetni, mert megéreztem ha nem mondott igazat, mintha sejtettem volna a hazug szavak mögött, a ki nem mondott igazságot- s miután ismételten rádöbbentem, hogy a megérzésem helyes volt, így elegem lett minden emberből. Egyébként is mivel már 15 évesen egyedül maradtam, utcára kerültem és a nulláról kezdtem az életem, nagyon sok aljas gazember közelített hozzám mint fiatal nőhöz, aminek a vége az ismételt verekedésem lett és az emberektől a teljes eltávolodásom.

    S tulajdonképpen ez is amolyan evolúciós képesség illetve annak hatása és következménye, hogy a körülöttem levő világtól a számomra csak érzékelhető, láthatatlan létezés felé fordultam. A testből való eltávozás tudatos, az ÉN akaratomra való megtörténtéhez illetve a élet lüktetésének megismeréséhez.

    Mindig élhettek hozzám hasonló emberek a történelem során, csak a kevesebb tudással nem igen értették meg, ezért agyon misztifikálták-- --így lettek angyalok félelmetes ördög, halál szelleme, és egyéb.-- különben is nagyon nehéz szavakba foglalni, még középszintű tudással is. Ha viszont ennél tudományosabban fogalmaznám meg akkor az átlag emberek végképp nem értenék meg azt amit a blogjaimban segítésképp megírtam. Már pedig nem a magasabban képzetteknek írtam, hanem azoknak akiket a babonaságok terjesztésével igyekeznek tudatilag elsötétíteni, csodákkal hitegetni, hogy minél jobban kihasználható, rabszolgákká váljanak!!Több éve már hogy a blog írást elkezdtem és azóta napi szinte több százan, de nagyon sokszor több mint ezren olvassák minden nap és visszatérnek olvasni tovább.
  • czihaki
    #13197
    Tudod az a baj Katalizátor, hogy az emberiség Istent valamiféle transzcendens létezőnek feltételezi, amely valahol az univerzum határában téblábol amely az univerzumot is teremtette, és ehhez hasonló képtelenséget-- Holott a Teremtő CSAK ENERGIA és csak a Földünk energiája.

    Valóban sok marhaságot lehet olvasni az interneten, el is ment a kedvem a facértól is mert annyi baromságot, babonaságot tesznek közzé és az a legszomorúbb, hogy nagyon sokan el is hiszik. Csodákat irkálnak, angyalokat mennyt és egyéb értelmetlenséget
  • Katalizátor
    #13196
    Nézd! Ezt én nem vonom kétségbe! Rengeteg rejtélyes tapasztalás van az emberek között. De ez itt az internet! Tudod! A hely, ahova bárki beírhat bármit. Ráadásul ilyen témáknál nem árt, ha legalább a tudomány laikus szintjét vágja az ember. Mert lehet a leírásod akármilyen egzotikus, spirituális, felemelő, vagy IGAZ, azt át is kell vhogy adni.
  • czihaki
    #13195
    Valóban Katalizátor több ezer éve jelennek meg hasonló írások, mint az enyém, de tudod van azért egy nagy különbség az ókori a középkori ember és egy XX..századi ember megtapasztalásának megértése között. Van különbség még a mai korban is, hisz ha fizikusként végeztem volna egészen másképp fogalmaztam volna, de mivel én csak könyvelő, majd osztályos és intenzív nővér voltam a budapesti Neurológiai klinikán, igy nyilván nem fizikusi szaknyelven fogok fogalmazni, de nem is a vallások misztikumával fogom szebbé tenni és érdekesebbé, mert újabban ismét a babonaság lett az érdekes. Hanem igyekszem egyszerű ismert fogalmakat használni. Számtalan kísérletet végeztem, hogy önmagamnak is igazoljam, mert az igazság hogy sokáig magam se hittem el, csak miután már kezdtem megérteni mi az amit érzékelek az élőkben. S mi az amit nem érzékelek a holtaknál vagy épp a reménytelen komás betegeknél.-- amit bizony az orvosok se mindig ismernek fel. Ha találnak egy télen kint maradt kihűlt embert, az orvos megállapítja a halált majd eltemetik.-- holott sajnos több esetben előfordulhat hogy a szellemi lélek benne van a testben és csupán csak lelassult nagyon energetikailag.-- Aztán miután eltemetik, a korsóban visszatér az ereje, felgyorsulnak a lélek energiái és visszatér az élet bele!!!

    Egy-egy fogalmat azért használok mert én se tudnék jobbat==lélek vagy az Isten elnevezése a Teremtőnek, az szintén okkal használom bár nem vagyok vallásos, viszont 1991 november végén ezzel a fogalommal üvöltöttem le az Istent, amire az volt a válasza, hogy utána hajnalban, a csak Jelenése raportra kirántotta a lelkemet fel a felhők főlé. Hogy megtörtént -e ez ? Igen.- több tényező és történés igazolta utána..
  • maki85
    #13194
    olvastam, hogy az öntudat nem más, mint az agy önmaga megtapasztalása (így magyarosan)
    egy ember az élete első 3 évéről nem tud semmit, és csak nagyon lassan kezd kialakulni az öntudat
    három éves korig az ember is csak ösztönlény, vagyis nem kapjuk készen ezt a készséget
    és ahogy fejlődik tudatunk, úgy lesz egyre nagyobb az éntudat, abból is kiindulva, hogy az éntudat fejlettsége erősen műveltség függő
    ugyanis egy kevésbé civilizált társadalomban az emberek kisebb intenzitással foglalkoznak azzal, hogy honnan jöttünk, és mi a szerepünk a világban

    természetesen ez nem azt jelenti, hogy ők e téren "igénytelenebbek" lennének, csupán csak csak azt, hogy az ő szintjükön elfogadnak egy örök magyarázatot (Isten stb) a létezésükre, öntudatukra, amin nem lehet vitatkozni, van és kész
  • maki85
    #13193
    talán mi ezek vagyunk, így együtt
    ha valamelyik is hiányzik, NINCS EMBER




    Utoljára szerkesztette: maki85, 2016.05.02. 23:22:17
  • maki85
    #13192
    talán nem is lenne baj az eszmefuttatásával, ha nem lenne meseszerű : " Amikor kiléptem a testemből, bárhova mentem"
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2016.05.02. 19:45:04
  • Katalizátor
    #13191
    Itt is csak az a baj, hogy bizonyosságod teljes tudatában osztod meg az elméleteidet. Nem igazán tudok mit kezdeni az ilyennel. Több ezer éve jelennek meg különböző emberek, különböző elméletekkel. Ebből kifolyólag valószínesíthető a tévedés.
  • czihaki
    #13190
    Bocsi még sokszor is betöltötte-- valamit itt másképp kell csinálni- igaz jó párszor kellett kicsinyítenem- nagyítsátok meg magatoknak A sárga szinű az a szellemi lélek energia rendszer annak a pontjait szurkálja a kínai,-- a fekete az vázlatos rajta a sűrű ideghálózatnak. Mindkettő a fejből áramlik ki és oda is térnek vissza, de csak pontokban találkozhatnak---- Ha valakinek tönkre megy mondjuk a lábában az idegszálak szigetelése, akkor fordulhat elő hogy a két energia feszültsége nagyobb helyen érintkezik és a láb ilyenkor elszenesedhet az illető pedig meghal minden fájdalom nélkül, hirtelen. Amikor kiléptem a testemből a szellemi lélek szálakkal akkor a testem komában hagytam ott- ezért általában 10 perc végére vissza is tért a lélek a testembe.

    az amit a hinduk kitaláltak az nem igaz, nincs aura, nem igaz az újra-leszületés a földön, az élet egyszer megismételhetetlen-- a lélek kezdeményt a fogantatásunkkor kapjuk a saját szüleink ivarsejtjében. Akár agyon misztifikálni, akár mindenféle ókori vagy e-.kori fantazmagóriát elhinnetek nem lenne szabad. minden ami él, legyen giliszta vagy elefánt vagy épp az emberi faj csak az energiák jelenlétének köszönheti- ezek nélkül és ezeknek egymással fenntartott kapcsolata nélkül csak egy kupac anyag halmaz lennénk.
  • czihaki
    #13189
    remélem sikerül betennem a szellemi lélek ábrát

  • czihaki
    #13188
    Azt írtátok legtöbben, hogy nem tudjátok mi a lélek az életben. Igazatok van hiszen a vallásoknak fogalmuk sincs róla, a tudományok pedig csak psziché fogalmát ismerik pszichiátriai fogalomként.

    Most szeretném ha figyelnétek és elgondolkodnátok azon amit írni fogok. Amit írok saját megtapasztalásom. Adott volt egy képességem, amit gyermekkoromtól használtam majd idősebb koromban 50 muszáj volt, abba hagytam. Ez a testből való eltávozás volt a szellemi lélek energiámmal. Viszont 30 éves koromtól kezdve adott volt a lehetőség hogy mindent megismerjek ezzel kapcsolatban- épp e miatt hagytam ott a könyvelést ismét tanultam és BP klinikán intenziv növérként dolgoztam és igyekeztem mindent felismerni a testekben érzékelt lélek energiával kapcsolatban. Akkor jöttem rá, hogy 2, különböző lélek energia szálrendszer van a testben. az egyik pozitiv töltésű és az idegszálakban futkos, és az agy neuronjait köti össze a testtel. Az idegszálak tulajdonképpen egy szigeteltnek számító vezeték rendszer. ez akadályozza meg, hogy a test kiégjen idő előtt szép lassan elszenesedve.-- tudniillik a másik LÉLEK a Szellemi lélek energia szálrendszer ami szintén átszövi a testet belül végül a bör felszínét is behálózza hozzá "fércelődve" a bőrhöz.

    Ezen a lélek szálon születik érzelmi feszültséggel a gondolatunk. Amikor kiléptem a testemből, bárhova mentem, mindig gondolkodott a lelkem és érzelmei voltak, de valamiképp az Én is ott volt vele, de csak halk létezőként, legtöbbször csak az teljesült az én óhajából amivel a lélek is egyetértett. Ez a lélek gyönyörű élőként aranysárga energia halottként kifehéredik, HA TISZTA! Minden elkövetett aljasság, mocskos gondolat amit mások előtt is elhallgatunk azt a lélek az ÉN miatt letakarja, ettől a lélek szennyessé válik. Amíg a szellemi lélek a testben van, addig a Fekete test-lélekkel együtt alkotják az ÉN-t és annak személyiségét. a szellemi lélek csak halk gondolat amig a testben van-- de előfordul az is, hogy visszahat a személyiségre, és a testre is.

    Bármelyik lélek rendszer hiányzik a testből akkor az élet vegetál komában majd meghal.
  • maki85
    #13187
    egy érdekes oldal
  • maki85
    #13186
    ez az öntudat dolog nagyon egy zavaros valami
    vajon igaz lehet-e az, hogy ha a megtermékenyüléskor nem a szerephez jutott ondó érvényesült volna a milliónyi közül, hanem egy másik
    csak azért, mert egyesek szerint például akkor nem a maki makogna itt az öntudatával, hanem egy másik
    lehet, hogy az öntudat még nagyobb rejtély, mint maga a Teremtő
  • maki85
    #13185
    ha ez ennyire egyszerű, akkor mi lesz az általad vázolt tökéletességgel, amikor az univerzum vagy magába roskad, vagy pedig húrjaira hullik??
    már csak azért, mert úgy tudjuk, hogy a világegyetem nem statikus

    te az angyali lényeken Isten szolgáit érted??
  • maki85
    #13184
    vajon hogy van az, hogy az állatvilág jelentős része higiéniailag magasabb szinten áll, mint az ember?
    sokan például a keletkezett ürüléket eltávolítják (madarak többek között), vagy a fészken, odun kívül végzik el, vagy pedig külön helységet "jelölnek" erre a célra
    ezzel szemben a csúcson álló emberek, még nem is olyan régen még együtt kezelték a szenny, és ivóvizet, hogy a többiről ne is beszéljünk
    Indiában pl ahol a legmagasabb a szuperbaktériumok által elhalálozottak száma, a legfőbb ok még a korházakban is a kézmosás hiánya
    így viszonr felettébb érdekes, hogy a tudatlan állatok "tisztában" vannak a tisztaság jelentőségével, az embereknek pedig évszázadok alatt kell erre rájönni, már ha sikerül
    vajon az állatoknak az istenke súgta meg az embert kihagyva ebből???????????????
  • Katalizátor
    #13183
    Nem mondtam, hogy szarság lenne, amit írtál. A vitára adó okokat pedig nem hiszem, hogy velem kéne megvitatni. Sokkal inkább vmi buddhistával, aki jobban ért ehhez a filozófiához.
    A bajom csupán csak annyi volt, hogy a leírásodból a "tévedhetetlenség" süt le, ami ennél a témánál azért nem eléggé egyértelmű sztem.
    De mindenképp OFF, szal ha szeretnéd kifejteni, arra megvan a tápig!
    Ja és hiába a szavak, a "lélek" fogalma akkor is egy értelmezhetetlen dolog számunkra, nem is annyira az ismereteink, inkább a kifejezéseink miatt.
  • overseer-7
    #13182


    "A hit alapját a láthatatlan és érzékelhetetlen Repülő Spagettiszörny képezi, ami azt követően teremtette meg a világegyetemet, hogy keményen ivott.[2] A hit szerint az evolúció, illetve a valódinál sokkal idősebb univerzum összes bizonyítékát, beleértve például a Föld felé repülő, megfelelő vöröseltolódású fotonokat a Repülő Spagettiszörny helyezte el a világban, hogy próbára tegye a pasztafáriánusok hitét. Ez tulajdonképpen az Omphalos-hipotézis egy formája. Mikor tudományos méréseket, például radiokarbon kormeghatározást végez valaki, akkor a Repülő Spagettiszörny közbeavatkozik és "Tésztás Csápjával" megváltoztatja a mérési adatokat.[4]

    A Mennyország a pasztafáriánus elképzelések szerint sörvulkánokat és egy sztriptíztáncosnő-gyárat foglal magában.[8] A pokol hasonló, ott viszont állott a sör és a sztriptíztáncosnők nemi betegségekben szenvednek."
  • overseer-7
    #13181
    azt sem tudjuk, hogy mi az a repülő spagetti szörny..
    A Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú még evangéliumot sem hirdetett ki.. semmit sem tudunk róluk.. most akkor teljesen hülyék és ostobák vagyunk.

    Repülő Spagettiszörny
    Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú
  • Saintgerman
    #13180
    Igen, az evolúcióhoz ez kell.
    De ha vissza nézed, akkor én arra válaszoltam, hogy: ",azt sem tudjuk mi az a lélek." #13169
  • Cowie
    #13179
    "Minden lénynek van lelke, nincs olyan, amelyiknek ne lenne, még az állatoknak, növényeknek is van. Van bennük egy magasabb szintű "jelenlét", ami nélkül az evolúció nem lenne lehetséges. Az ásványokban és a vízben például egy csoport tudat, vagy csoportlélek-lény jelenlét van, amely a megfelelő időre vár, hogy egy magasabb szinten ébredjen öntudatra, hogy tovább fejlődhessen egy magasabb sík, az állatvilág felé. Az univerzum minden lénye rendelkezik egy "Én vagyok" jelenléttel, ami képes a teremtésre. És ez a teremtés mindig interakcióban van más szabad akaratokkal, amit társ-teremtésnek hívunk."

    Már meg ne haragudj, de ez egy nagy bullshit.
    Evolúcióhoz sem lélek sem semmiféle ilyen ezoterikus megy egyéb maszlag nem szükséges.
    Ami kell hozzá hogy a tulajdonságok öröklődjenek szülőről az utódra, ebben az átörökítési folyamatban legyenek hibák és kell még hozzá a környezet, ami "eldönti", hogy melyik változat (értsd hiba) ami életképesebb és melyik nem.

    Ja és kell hozzá még egy csomó generáció (értsd idő).

    Ennyi.