1593
The Settlers II - Next Generation
  • takysoft
    #833
    thx
  • totya4
    #832
    Privátba ment a link.
  • takysoft
    #831
    hát persze,küldd csak bátrak, ha találsz hibát,
    bár a viking küldetés első pályáján kívül júl le lett tesztelve.
    a cikk meg folyamatban van állítólag
  • totya4
    #830
    Csodálkozom hogy a magyarítások portálon ez a munka nem ér meg egy cikket.

    Küldjek hibákat a magyarításban ha találok hogy még jobb legyen? :)

    Köszönjük.
  • Mo.Organ
    #829
  • takysoft
    #828
    Katt a képre a nagyításhoz:
  • takysoft
    #827
    Készítettem egy magyarítást a Settlers II 10th Anniversary c. játékhoz. (másnéven The Next Generation)
    A fordítás tartalmazza a játék szövegeinek 100%-át.

    A játék kiegészítője (a Vikings) eddig csak német nyelven jelent meg. A magyarítás tartalmazza annak is a teljes multiplayer részét, és a single playert is a kampányszövegeken kívül.
    1-2 héten belül meglesz az is, majd update-elem, amint kész van(németről nehezebb fordítani, azért adom közkézre, ami már megvan)

    Kérlek olvassátok el a readme-t!

    Íme a magyarítás:
    http://takysoft.extra.hu/settlers2hun.zip
    (méretileg picike:D)

    és itt van pár kép is:
    http://takysoft.extra.hu/s2kepek.zip


    Barátsággal:
    Taky
    UI: a readme-t fontos elolvasni, mert a telepítés nem egyszerű (igazából egyszerű, csak nem olyan "installer"-egyszerű)
  • takysoft
    #826
    Na játszottam barátnőmmel egy bazinagy pályát multiban:D
    Sok jó kis extra van a kiegészítőben. pl látszanak a téképen a hajók, meg ha valami megépül, vagy elfoglalom, akkor felvillan a térképen.
    üzenetet küld a játék, ha kevés a fa, a kö, vagy ha az egyik zászlónál nyersanyagtorlódás van.
    ha extandelem a katonai épületeket, látom, mi kell hozzá, és hány %-nál tart.
    a storehousokban van egy gomb, amivel minden másikból odarendelni a sört, és a fegyvereket, hogy képződjenek a katonák.
    alapbeállításként a katonai épületekbe nem visznek coin-okat. minden épületben ki van kapcsolva.(ez speciel nem feltétlen tetszik nekem)
    nagyjából kb ennyi. ja meg van egy új nép:D a vikingek... ki gondolta volna? :D
    az egyjátékos kampányról nem sokat tudok mondani, nem volt kedvem játszani, mert förtelmes a német nyelv:D (jelenjen már meg angolul:D)
    bár, ha valaki megoldja a fileok kódolásproblémáját, le tudnám magyarítani a kieget is:D hamarabb lenne magyar verzió, mint angol:D
  • takysoft
    #825
    Na. kipróbáltam a Vikings kiegészítőt.
    Egyelnőre csak egyjátékossal játszottam, du kipróbálom multiban is. Majd mondom, milyen lett.(eddig annyi változást vettem észre, hogy küldd üzit, akkor is, ha nem sikerült a támadás, vagy ha engem megtámadnak, akkor akkor is, ha nem jött össze nekik)
    Igen gáz így németül:D

    Nem tudjátok, mikor jelenik meg angolul?
  • takysoft
    #824
    nekem maxi image van, de sima daemonnal nem müxik, csak yasuval
  • CéZé
    #823
    Melyik a legújabb patch a V11757?
    Az simán megy daemonnal, igaz a clonos verzió van meg nekem :)
  • takysoft
    #822
    crack nemvan, de sikerült elindítanom patchelve:D
    kell: Legújabb Daemon tools(nekem 4.0.8 van asszem), Ez a MaxiImage, illetve 1.1-es Yasu

    Felteszed a játékot, patcheled.(ezt rád bízom)
    Daemonba behúzod a Maxi Image-et. Yasuban: Cloak Devices.
    Már fut is. (más settlerses cd ne legyen bent)

    Tipp: a mmaxi image-re nyomj jobb gombot, Tulajdonségok, attribútumoknál Speciális, ott meg Tartalom tömörítése helymegtakarítás végett.
    így 600 mega helyett csak pár kilo helyet foglal.
  • takysoft
    #821
    na. online az más
    a hamachi asszem LAN-t emulál online, vagyis a játék szempontjából LAN játékról van szó.(ha tévedek javítsatok ki)

    LAN játékot lehet menteni... ha fent van a patch(vagyis megvetted a játékot, mert crack az nemvan. esetleg lehet próbálhozni mibi/maxi image-el.)
  • Adam19
    #820
    hali!
    nekem lenne kedvem, csak az a kérdés hogy lehet-e menteni online játékot? mer ha nem, akkor elég sok idő kell egy játékhoz, úgyhogy majd meglátjuk mi legyen.
  • Zealot
    #819
    Ha lenne kedve esetleg vkinek Hamachizni írjon és kipróbáljuk!
  • takysoft
    #818
    arrafele? nem is tom, már rég játszottam, de én is kb arrafele kezdtem a cheatelést:D
  • Xsxxsx
    #817
    hát nekem a 6. pálya már nehéz. hogy lehet a 2. kínai inváziót visszaverni? túl sok a profi katonájuk
  • Toroco
    #816
    sör az nincs, már is lerakok egy főzdét :D
    Köszi
  • takysoft
    #815
    és ugye 37 sör is van hozzá:D(többit gondolom kitalálod, vagy visszaolvasol a #806-os üzenethez, ami alig 9 üzenettel lejjebb van)
  • Toroco
    #814
    kéne egy kis segítség. hogyan tudom elérni, hogy készüljenek katonák? Egy csomó katonai épületem üres, és igy nem tudok terjeszkedni. a raktárakban van 37 pajzs és 38 kard.
  • takysoft
    #813
    az egyetlen amiből majdnem annyit építhetsz, amennyit csak szeretnél, és tudsz, az a farm. abból úgysem lesz sose elég.(csak ott vigyázz, legyek némi szabad helye gazdálkodni. pl civilizácó közepén, vagy hegységben nem az igazi.
  • Toroco
    #812
    ahhhaa
  • perko
    #811
    Mert a fölösleges vizez behordják a raktárba és ezzel leterhelik az utak kapacitását. A fontos nyersanyagok,meg a kaja szállítása lelassul. Figyeld az útkereszteződéseket, mert ott halmozódik fel a felesleges, túltermelt nyersanyag pl. a víz és bedugulhat a szállítási útvonal.
  • Toroco
    #810
    miért kell a kútra ennyire figyelni?
  • takysoft
    #809
    változó. a terjeszkedésedtől is függ, hogy mikor bukkansz rájuk.

    ha megfogadsz egy tanácsot: sok sok területet uralj! ki tudja merre lesz bánya.
    farmokból ne legyen hiány, meg egyszerű barakkokat építs. vagyis azt, ami csak fába kerül, kőbe nem(nem biztos, hogy a barakk, nemtom)
    aztán ha jön az ellen, lehet majd upgrade-elni.
  • Brian87
    #808
    ööö..ahaa köszi..átfogóan leírtad tényleg kössz...most épp feldolgozás alatt vannak az infóid :))) így nem könyű megérteni annyira még majd harxc meg mindennél rájövök csak oda elkell jutnom...meg megismernem hogy a harcok stb hogy megy...korábban nem játszottam settlersel ezért lehet más lesz mint egy age of vagy cossacks felépítése...de majd rájövök...
    nah megyek megkeresem ezt a fránya teleportot hogy végre a 2es küldire juthassak..

    jah máég egy: az ellenség kb mikor támad?? mennyi időm van hogy azért építkezzek és fejlesztgessek??

    amúgy kössz az eddigi infókat
  • takysoft
    #807
    persze ha még van kérdésed, szívesen válaszolok.
  • takysoft
    #806
    amivel ugye neked is kezdeni kellett volna.

    a játék célja a területszerzés(eljutni a kapuhoz)
    itt 2 esetre bontjuk a dolgot:
    egyszerű eset:
    -építs katonai épületeket(ezekhez csak fa kell, meg némelyikhez max kő, építőemberek)
    -kell bene legalább 1 db katona, hozzá kell:
    -1 pajzs
    -1 kard (e kettőt a blacksmith gyárthat)
    -1 sör (mindhárom ugyanabban a központban legyen)
    -1 szabad ember(mindig van, ne foglalkozz vele)


    bonyolult eset: (ilyenkor lehet valaki akinek nem tetszene, ha eljutnál a kapuhoz:D)
    majdnem ugyanaz 1-2 különbséggel:
    -több katona kell. különösen figyelj, stratégiázz az ellenfelekkel.
    ha te vagy az erősebb rohand le, ha ő akkor barrikádozd el magad(ha pl támadja az épületed és vesztésre állsz, akkor rombold le a csata vége előtt.. amolyan inkább pusztuljon, mint az ellené legyen), vagy próbáld tartani a szűk átjárókat katapultal, ha van sok köved.

    -ilyenkor fontos a jó elrendezkedés is. ha hosszú útjaid vannak, pegyél bejéljük plusz zászlókat.. emberből van.. bőven elég.
    egyik utad se legyen 3 egységnél hosszabb lehetőleg. főleg a központok körül kerüld a tumultust jól megépített útrendszerrel.(nem csat közben, eleve így kell:D)

    -aranypénz: sok lúd disznót győz. ez igaz, de a sok lúd nagyon drága. okosabb inkább dinszót gyártani:D vágülis sok disznó:D...
    aranypénz=előléptetés. több HP, nagyobb erő, több ügyesség. nem magyarázom tovább:D

    -jó hadi srtatégia:itt most csak a jó opció-beállításokra gondolok. default egész jó, ha elállítod állítsd vissza, ha rosszak a tapasztalataid.(alapból a frontközeli épületekbe küld sok katonát)

    -jó fejlődési stratégia: na itt már húzósabb... főleg a bányk bugosak nagyon..
    a pálya nyersanyagkészletétől függően(pl kavics csak bányában van) tologatni kell a beállításokat. bányáknál pl az aranybányákat túltermelés esetén ki kell kapcsolni egyesével, vagy a többi nem kap eledelt.

    +1 trükk:(eredeti settlers II-ben ilyen nem is volt:D)
    a csatától független(hátul levő) hatonai épületekben(amik elég messze vannak), evakuáld a katonákat. nem vesztesz területet, de több katona lesz a fronton.

    ++1 trükk: kutat csak annyit, és oda, amennyi és ahova kell.
  • takysoft
    #805
    kivéve a tutorialt
  • Brian87
    #804
    szia...okés köszönöm a sgeítséget..és ezt, hogy képzeljem el..addig kell a területemet kijjebbtolni amíg nem lesz a területemen belül ez a teleport kapu?? hogy néz ki..könnyen rájövök hogy azaz???

    THX

  • Toroco
    #803
    A cél minden pályán hogy a teleport kaput megtaláld, és a területeden belül legyen. amit késöbbi pályákon ellenség véd.

    De igen azon a néven atták ki, én sem értettem miért ez lett a topic címe
  • Brian87
    #802
    Sziasztok!!!

    Tudna nekem vki segíteni...most kaptam meg nemrég ezt a jó kis Settlers 2 újrakészített változatát dee mivel nem játszottam elötte sajna settlers-el nem igazán tudom, hogy mi a szitu.
    Elkezdem az első missziót ahol ugye ellenség még nincs sztem mert nem támad meg senki...deee itt mi a küldetés célja???
    Felépítettem elég sok mindent, majdnem 100%on üzemelnek a gyárak, bányák(kivéve az arany mert az 1 volt de kimerült az ásványkészlete)...de nincs vége a pályának...mi a cél??

    Előre is köszönöm a segítséget!!!

    Brian

    u.i: a játék nem The Settlers 2 - 10th Anniversary néven jött ki??? Mert nem találtam előszőr a topikot mivel NExt Generation néven volt és nem így kerestem.
  • HUNRusty
    #801
    De mindenki sajat felelossegere pakolja fel a hazi keszitesu cuccokat szval azzal hiaba anyaznak! Es ha megsem fagyna??? Nah mind1, ha nem lehet hat nem lehet lemagyarositani... Csak kerdeztek,h lesz e vagy lehet e csinalni!
  • takysoft
    #800
    mert a sok hülye felrakja a házi magyarítást(mert ugye "azért" vették meg a játékot mer olyan van, aztán anyáznak, ha azzal meg fagy...)
  • PetruZ
    #799
    Szerintem egyszerűen bénák voltak, túlbiztosították a dolgot. A telepítője is mekkora okádék már. Azt is csak a Lego Star Wars 2 installer tudta überelni. :)
  • HUNRusty
    #798
    Es az mert is jo nekik, h nem lehet leforditani? Ha vki megveszi, de nemtud angolul es leszedi hozza a free magyarositast akkor mi kara szarmazik belole a cegnek? Aki meg nem akarja az igyse-ugyse veszi meg!
  • PetruZ
    #797
    Hacsak valaki szét nem hackeli a szoftvert, vagy ki nem kerül a fejlesztőktől, a kicsomagoló 99%, hogy nem fog elkészülni. Nem csak kódolt, de valami egyéni módon tömörítettek is az állományok, szóval fogós téma...
  • takysoft
    #796
    Amúgy tud valaki decryptert a Settlers II-höz?
  • Mo.Organ
    #795
    OKSA
  • takysoft
    #794
    magyarítás nem készül mert kódoltak a fileok. ha lesz decoder, akkor lefordítom