1593
The Settlers II - Next Generation
  • totya4
    #913
    dosbox

    D-Fend windowsos GUI-val egész egyszerűen használható a DosBox, arra való hogy régi dosos játékok jobban, gyorsabban, kompatibilisebben fussanak win32 (xp/2000) alatt mint simán elindítva. Vagy használsz valamilyen virtual pc-t, de azok se tökéletesek.
  • tescosjoghurt
    #912
    és az anniversary totál király, nagyon bejött, még tolom is, csak közbe nosztizok is kicsit
  • tescosjoghurt
    #911
    eredetileg windows xp-ben próbáltam, minden dos parancssor és egyéb nélkül, de nem indult, a dos parancssort már csak azért használtam, hogy meglássam mit ír ki, mi a baja.
    Köszi a válaszokat. Már csak egy kérdés: (mint totál analfabéta) mi az a dosbox?
  • takysoft
    #910
    tescosjoghurt-nak meg van. #906
  • PetruZ
    #909
    XP alatt simán megy a régi S2 Gold változata DosBox nélkül is. Nekem sohasem volt gondom vele.
  • takysoft
    #908
    "dos-panacssor" ott a hiba:D
    legyen tényleg DOS, vagy DosBox
    A parancssor csak a dos egy szerencsétlen emulációja. hangkártyákat pl recsegve támogat. szar. rendes emulációhoz hazsnál dosboxot. nem olyan nehéz beállítani.
    Ha Win98-ról van szó, akkor az mellett van valós dos mód.
    Ha meg XP, akkor az a gép bírni fogja ddosboxban a settlerset.

    Meg ugye... próbáld ki a 10th anniversary-t, ha már lefordítottam:D
  • Mo.Organ
    #907
  • tescosjoghurt
    #906
    Sziasztok!
    Lehet nem ide kellene írnom, de nem találtam jobb helyet. Én a settlers2 régi verziójával nyomom, amolyan nosztalgia képpen. Otthon működött is megfelelően, de a másik gépre másolva nem indul, és ezt írja ki dos-parancssorban: Outer main loop error: selected screen mode not avail. Próbálgattam állítgatni a setupjában a screen mode-ot, de semmi új. Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném. És elnézést, ha rossz helyre írtam!
  • Mo.Organ
    #905
    Borzasztóan csapkod az ideg. Tudna valaki segiteni a 4.-es pálya végigvitelében. Többekközött abban hogy a sárgák mért nyomulna annyira felém amikor meg sem támadhatom?
  • takysoft
    #904
    thx, jártam már ott:D semmi info
  • Mahamoti
    #903
    Könnyen meglehet, hogy előbb végeztek mint az angol megjelenés, már ha megjelenik egyáltalán angolul. Nevetséges, hogy a készítők/kiadó hónapokon keresztül nem képesek angolul kiadni.

    (Ezért kénytelen vagyok a Die Siedler II - Die nächste Generation Wikinger-t letölteni. Már a neve is... GRRRRR!!!)

    Egyébként itt a készítők web oldala, aki tud németül rákérdezhet vagy a fórumból talán kimazsolázhatja várható-e angol megjelenés.
    http://www.funatics.de/news/
  • takysoft
    #902
    úgy esett, hogy akadt egy kis(németül jól tudó) segítségem kcst személyében.
    a 2. pályát le is fordította, méghozzá igen jó minőségben!
    Remélhetőleg így gyorsabban halad majd a fordítás!
  • Mo.Organ
    #901
    Gyurd azt a magyarítást, mert a 4.-ik pályán nem tudok tuljutni. Nem értem igazábol mit is akar.
  • takysoft
    #900
    majd akkor keresd, ha kijött. merthogy a Vikings még nem jöt ki.
    ellenben a Die Siedler II Die Nächste Generation: Die Wikinger már kijött.

    a magyarításom readmejében van egy trükk, hogyan lehet az eddig csak németül megjelent kieget feltalapíteni az angol(vagy más) játékra.
    magyarítás müxik azzal is, csak sajnos a kampányon még dolgozom.
    fogok is még egy ideig, de itt a fórumon majd nektek néha kiadok egy köztes állapotot, ha van rá igény.
    egyenlőre még nem, mert még alig van több, mint ami volt.
  • Gabesz amd64
    #899
    ez nem off hanem warezz
  • gilgames00
    #898
    és most nemrég kijött a Vikinges kieg...amúgy köszönöm a segitséget!Mégegy dolog,honnan lehet letölteni az új kieget (viking),tudja vki?bocsánat az offért..
  • takysoft
    #897
    nextgen=10th anniv
  • gilgames00
    #896
    na most már értem,és köszi az eligazitást!
  • Adam19
    #895
    gilgames!
    eredetileg úgy volt, hogy a játék neve settlers II - Next Generation lett volna, de aztán 10th anniversary lett. ez a kettő név egy játék :) és most kijött ehez egy kiegészítő, ami a vikings névre hallgat.
  • gilgames00
    #894
    segitsetek plz,teljesen összezavarodtam...ugye kijött az alap játék Settlers 2:10th Anniversary,ezután a patch,most nem olyan a rég a Next Generation..szal ez egy kieg az alap játékhoz?Akkor a Viking nevü kieg mi?vagy ennek aza neve ,hogy Next Generation:Viking?:)Kösz elöre is!
  • Mo.Organ
    #893
    ááááááááááá. annál én lustább vagyok mint hogy én írkáljak.
    Megvárlak dolgozz csak nyugodtan.
  • takysoft
    #892
    papír, ceruza, meg Babelfish:D
  • Mo.Organ
    #891
    inkább siess ha tudsz, mert a 4. pályával küszködöm és jó lenne tudni mit is gagyognak az elején.
  • takysoft
    #890
    sajna nem tudom. a magyarítás németről igen lassan készül.. nekem is jó lenne egy angol verzió.. szívesebben fordítanám:D
  • Mahamoti
    #889
    Van valami hír arról, hogy a The Settlers II: the Next Generation - The Vikings mikor jelenik meg angolul?
  • takysoft
    #888
    sajna még nemtom, mert most a Darkstone magyarításomat csinosítgatom. Elvileg már majdnem végeztem vele, mehet is a teszternek az anyag, így készülget majd ez is:D
  • Mo.Organ
    #887
    Sajnos a német nyelvtudásom igen csak hiányos, ezért a viking 2 pályáján a hajóval és a közvetlen mellettem lévő sárga törzsel mit kell csinálni?????
  • kancsar attila
    #886
    köszi, csak azért kérdezem mert nem akkar alindulni.
  • Ombika
    #885
    Ez tok kulonallo jatek siman fut!
  • kancsar attila
    #884
    helló

    tudna valaki segiteni hogy a Settlers.2.10th Anniversary,az fut egymagába is vagy kell hozzá a rendes Settlers.2.
  • Ombika
    #883
    Yes!
  • takysoft
    #882
    hamachin?
  • Ombika
    #881
    Ezert kellene kiprobalnom veled is esetleg te is vkivel es akkor kiderulne a dolog?! :)
    Akkor mondok megvmit, GTL neten gond nelkul 3 orat fut,no...?! Auto szimulator,ha esetleg nem ismered!
  • takysoft
    #880
    mert azok talán felkészültek arra, hogy 2-3 mp-re megszakad a net.(hisz gondolom neten játszod őket, így netre vannak optimalizálva.
    hamachi-ben a settlers meg talán nem szereti, ha 3-4 mp-re elmegy a net:(
    de ez csak feltevés persze. lehet szimpláb hamachi bug is.
  • Ombika
    #879
    De,ha codozok,armyzom stb,akkor miert nem?!
  • takysoft
    #878
    lehet, hogy a neted szakad meg..
  • Ombika
    #877
    Az akart lenni,hogy van e kedved vmikor haman keresztuk jatszani bar nekunk mindig megszakad vmiert,kivancsi lennek ,hogy masnal is igyvan e?! :)
  • takysoft
    #876
    "hamachi" "asse ingyenes" ennyit értek belőle.
    amit tok, az, hogy harachinak van ingyenes verziója, meg premium is, aztud 1-2 pluszt. több embert csatlakozhat, nagyobb a biztonság.
    játékhoz elég a free, premium csak komoly VPN-hez kell
  • takysoft
    #875
    akkor ezt most fordítsd le magyarra pls:D
  • Ombika
    #874
    Vmikor 1 multi bar hulye hamachi szarakodik bar az se ingyenes mar,ha joltom !!??