1593
The Settlers II - Next Generation
  • Sheltem
    #673
    Ne haragudj, hogy pontosítalak:

    "aki magasabb szintű általában az győz (több sört meg aranyat kapott)"

    A sör csak a létrehozásához kell.
  • Bucser
    #672
    mindjárt jön a németet tanulok:)

    Most az egyszer rendes leszek:

    HOgyan támadsz? beosztod a katonáidat, hogy a htá mellett legyenek legtöbben (vagy mondjuk töltsd felmaxramindet. Aztán kijelölsz egy ellenséges őrtornyot ami a határod közelében van és megtámadod. Abból és a környező őrtornyokból kijönneka katonák majd szépen elkezdik kiegyelni egymást:) aki magasabb szintű általában az győz (több sört meg aranyat kapott) Majd ha elfogíyott az ellen befoglalod az épületet és megpróbálja feltölteni az új épóületeket katonával... Ha úgy látod jónak mehetsz tovább a köv épületre vagy megerősítheted azt a helyetújabb őrtornyokkal.. ne felejtsd el az uta t kihúzni az ujonnan szerzett toronyhoz különben nem kapnak aranyat a katonák.
  • Muki100
    #671
    tutorial powa?
  • Balazs15
    #670
    thx a segitséget én nem szeretem az age of empiret jobb ez a gazdasági csak azt hittem h ki lehet küldeni a csávokat stb..De akkor hogy lehet harcolni?????????és hogy lehet elküldeni az ellenséghez a katonákat ha csak szerencsétlen a kocsmáig tud menni???jo tom h ezek hülye kérdések de 3 napja van meg a game...
  • embroi
    #669
    egy kis segitség
    1. Start game.
    2. While ingame, hit RETURN or ENTER to access the console.
    3. You can now use the following codes, has to be case sensitive:

    GiveMeSomeMore = Gives +10 in everything
    FreedomOfMovement = Free Circumspection
    INeedSomeHelp = Wins the mission you're playing
    ShowMeTheWorld = Show full map
    TooFast = Runs game on mega fast speed
  • Cat 02 #668
    jaja :D az a lézeres katona odabax :D

    Bucser vááá 666 :D
  • Thanatos
    #667
    dehogy..., ott se fogja találni a lézerfegyvereket (photon troopert vagy mit elszámitva :P) szal az se lenne elég neki :)
  • Bucser
    #666
    Öreg ez gazdasági logisztikai stratégia.... Ha nem kell az ilyen játsz inkább az Age of empire-el...
  • Muki100
    #665
    Bocs, ez a settlers. Olyat lehet hogy kiküldesz scoutot és önállóan körülnéz
  • Balazs15
    #664
    lehett ebben a gamben egyáltalán olyat csinálni hogy ki hivsz egy harcost és azzal fel fedezel területet és te magad irányitod????mert én ki kütttem aztat mán ment a kocsmááába:D és kész utána vissza megy a barrackba ilyet nem lehet csinálni??:'( ha nem akkor tök szar..:(
  • bgabor
    #663
    Kipróbáltuk öcsémmel LANon. Szenvedés volt az egész.
    Ez a hódítási, támadási koncepció amúgy sem volt életképes már az eredeti részben sem. Plusz még az egész meg van fejelve azzal, hogy nem lehet menteni multi közben, ami szintén megbocsájthatatlan hiba egy ilyen hosszú játék esetében. Emellett több bug is van.

    Szóval remekül idézi a régi Settlers2-őt, annak minden hiányosságával együtt, de multira teljesen alkalmatlan.
  • Yanou81
    #662
    Már megoldottam
  • Muki100
    #661
    innen?
  • Kozman
    #660
    sziasztok tudtok cimet ahonnan meg lehet szerezni? köszke
  • Yanou81
    #659
    Csóka! A 6-os pályán, van valahol arany?
    Mert így a katonáim, elég gyorsan elfogynak
  • Sheltem
    #658
    Documents and Settings en belül a neved alatt van valahol egy S2 könyvtár. Oda.
  • gyuri00
    #657
    a mentést hova teszi???
  • Yossi
    #656
    kerdes visszavonva, rajottem miert nem akar menni (nem volt a hajon az osszes goods, ami kell)
  • Yossi
    #655
    oksa hogy nem kell, de erdekelne :)
  • Sheltem
    #654
    A 3as pályán nincs szükséged hajózásra... szárazföldön végigmész mint a tank és nyersz ennyi.
    Én 5ös pályán vagyok de még nem hajóztam..
  • Yossi
    #653
    nekem tovabbra sem tiszta ez a hajozas. 3-as palyan van kikoto, hajo is. a help azt irja, hogy az iranytun fenyesen jelenik meg az amerre hajozhat es arra klikkelve elindul. namarmost nekem egyik irany sem fenyes... viszont az egyik hajo magatol kering ket kikoto kozott es viszi az aranyermet. de en hogy tudok iranyitani egy hajot???
  • Sheltem
    #652
    Ha van 1 kardod, 1 pajzsod és 1 söröcske azonos helyen(főépület vagy storehouse) akkor új katonai épületnél automatikusan képződik egy katona.

    Ahhoz pedig, hogy ne szarosseggű újoncok legyenek aranyérme kell. 7fokozat van generalig, 6*1 érme azt hiszem 1 ember maxra fejlesztése.
  • Sheltem
    #651
    Köszi, időközben rájöttem, 3as pályán még nincs kikötő csak shipyard, a 2re azt hittem ugyanaz.
  • gyuri00
    #650
    Most játszottam vele egy kcsit annyira nem is rossz:D:D
    De valaki mondja már meg hogy lehet katonákat képezni vagy valami hadsereget?:S
  • Shield
    #649
    Szerintetek kiadják magyarul is ?
  • j6
    #648
    Hajózás menete:
    Kell egy kikötő, itt össze kell állítani egy expedíciót. Ha megvan és a hajó is, akkor hajón katt, majd az iránytűn ki kell választani (valamelyik nyíl világosabb színű), hogy merre menjen a hajó. Ha odaért kell építeni egy kikötőt.
    A szükséges anyagokat a hajók automatikusan felveszik és szállítják ide oda.
    Kb. ennyi.
  • Feck
    #647
    Hi! Nem értem... Ahogy elindítom a gémet, fekete emberek jönnek ki a főépületből, aztán kopik róluk a feketeség, olyanok, mintha sarasok lennének... Agyam eldobom! Ha az árnyékot is bekapcsolom, átkozottul vakítanak az emberek 3 gépből 2-n jelentkezett ez a problem. Mi lenne a megoldás? Szerezzek be újabb verziót?
  • Sheltem
    #646
    Hogy kell a 3. pályán hajózni? :( Már van 3 hajóm de nem tudom, hogyan tudnám elindítani :(
  • neoG
    #645
    én úgy csinálom, hogy maxra teszem a létszámot minden kis putri barakkban, így mindenhol fejlődnek a katonák. aztán mikor már szomszédságba kerülök barátságos népekkel, akkor visszaállítom a létszámot alapbeállításra,ezáltal képzetebb katonák is kerülnek a HQ/WH-ba!És majd mikor veszteségem lesz, akkor ők mennek utánpótlás gyanánt.de csak egy tipp...
  • Sheltem
    #644
    Milyen "taktikát" használtok a katonák "upgradelésére" ?
    Én azt csinálom, hogy mindig csak a frontvonalon lévő katonai épületekbe engedek aranyérmét vinni összes többiben tiltva van teljesen :)
    Többibe minek vigyenek nem?
  • Cassell
    #643
    Én meg pont most vittem át a 7. pályát és simán beadta a 8-adikat csak ma már nem kezdek neki de betöltötte a pályát mikor kiválasztottam.

  • Rusid
    #642
    Jah csinálja , sajnos mondjuk most úgysincs sok időm játszani majd hétvégén megoldom valahogy.
  • PetruZ
    #641
    Igen, ennyi. Illetve a Gold verzióban volt még egy World Campaign, amiben valós(nak tűnő) térképeken kellett nyomulni és az olasz csizmától indulva meghódítani a világot. Az is vmi 6-7 pályás volt, de jó nagy térképekkel. Na meg rengeteg egyedi scenario volt/van még hozzá, jórészt fan-made, de akkor az alapváltozatban még editor sem volt, ez a Gold-al együtt jött.
  • Sheltem
    #640
    Nekem az egyetlen bajom eddig, hogy ez a 7-8 pálya ami van a hadjáratban nem tűnik valami soknak :(

    A régi settlers2ben is csak ennyi volt?
  • j6
    #639
    Havernál is ezt csinálja, nálam viszont nem. Pedig egyfoma verziónk (újratöltött) van. Érdekes egy dolog.
  • Sheltem
    #638
    Én letöltöttem a tegnap kijött bwclone változatot is.

    Ha előjön a probléma(ugyanis 2. pályán vagyok) akkor felrakom azt és megnézem azzalis.

    Amúgy pálya legvége előtt ha elmented és újra betöltöd? Mindig csinálja?

    A játék eszméletlen jó amúgy visszaadja a régi settlers2 hangulatát...imádom
  • Rusid
    #637
    Valami megoldás van rá?
  • embroi
    #636
    ez így lesz a 7 pálya után is,6 lesz megint
  • Rusid
    #635
    Hali!
    Valki találkozott már azzal a hibával hogyha a II. pályát megcsinálom akkor nem a harmadikat adja be hanem az elsőt? Esetleg valaki nem dobna fel valahova egy mentést a III. pálya elejéről?
  • embroi
    #634
    minden pályán ahol lehetett épitettem kikötőt hajót, de semmi értelme nem volt, semmi érdemleges dologra nem használtam őket nincs is rájuk szükség.