1593
The Settlers II - Next Generation
  • Risu Führer
    #1033
    köszi már megoldódott.felégettem pár őrházat amire nem volt szükség és már mentek is:)
  • Shield
    #1032
    Sörfőzdét építettél?
  • Risu Führer
    #1031
    szevasztok.nemtudom hogy ez a játék ugyanaz mindenben mint az eredeti 2, de ha igen akkor segítenetek kéne.a harmadik pályán(hegyszoros) elakadtam márpedig azért mert nem akarnak támadni a katonáim.a határra vezényeltem mindenkit sok őrházban már 3-4 katona is van és az utánpótlás is meg van oldva de nem akarnak támadni.ez miért van?van valami tippetek?nagyon fontos lenne mert már napok óta ezen küszködök.köszi
  • Láma!
    #1030
    neke elindult azóta? mert nekem ugyanaz a problémám:o
  • Helius
    #1029
    Sziasztok!
    Nektek megvan a Vikings kiegészítő?
  • takysoft
    #1028
    köszi szépen.
  • Shield
    #1027
    Jó pihenést és sok hideg sört!
  • takysoft
    #1026
    ja, nyaralok:D
  • Shield
    #1025
    Taky tudsz mondani valami biztatót??
  • takysoft
    #1024
    igen.
    mikor indítod, pillant oda a tálcára:D
    de lehet, hogy feladatkezelőben is benne van a process nevében.
  • Ombika
    #1023
    Kiirja vhol a jatek,hogy melyik patch van felrakva?
  • takysoft
    #1022
    ez nem hajlandóság, hanem lehetőség kérdése.
    tipp: tedd fel az angolt, akkor minden hang angol lesz.
    aztén registry patch(amit mellékeltem a magyarításhoz), és pakold rá a német kiegészítőt(igen, a kieg hangjai németek, de ez kizárólag a kampányszövegekre van hatással).
    így a játék frissül legújabb verzióra(lehet hálóban menteni, és a multiban is, meg az alapkampányban is megkapod a kiegészítő extra funkcióit(már lefordítva)).

    Mit ne tegyél: - Ne indítsd el a kiegészítő kampányát.
    - Ne nézz a logóra a menüben
    (ezen két probléma orvoslása folyik, bár ha nem jelenik meg angolul, akkor a hangokat kénytelenek lesztek németül élvezni..)

    UI: fordítót keresek!!!! priviben jelentkezzetek!!! (és ne sürgessetek, mert nem érek rá. ha vki szeretne, lehet segíteni)
  • takysoft
    #1021
    1 katona: 1 ember(mindig van), 1 kard, 1 pajzs, 1 sör
    benne van az Oktatásban.... lefordítottam.. nemtom mit nem lehet érteni rajta:D
    10th anniversary oktatását nyomd végig sztem... még ha a régivel játszol akkor is..
  • donatus13
    #1020
    Akkor ne játsz , egyikkel se
  • PetruZ
    #1019
  • Mahamoti
    #1018
    A kérdés felett átsiklottál. :)
    Nem vagyok hajlandó a német verzióval játszani, az angolról már lemondtam. Lehet, hogy nem német földön a játék bukás volt és ezért nem erőltetik az angol verziót?
  • Vadoccka
    #1017
    Sikerült! Úgy tűnik, a sörfőzde volt a megoldás. Nem építettem, mondván gabonát fogyaszt, amire szükségem van, egyebek. Aztán itt olvastam, hogy hatással van a katonákra. Egy-kettő megépítése után rohamosan megnőtt a toborzási arány. Ellen leverve, jön a következő pálya!:)
    Köszönöm a segítséget, bármi van, szólok!
  • Vadoccka
    #1016
    Eddig én is eljutotttam, de mi kell ahhoz, hogy azok a birkák katonává képezzék magukat. A toborzás aránya maxon van, nem történik semmi...:( Gondolom, tényleg az lehet a hiba, hogy kevesen vannak, de nem tudom őket gyarapítani.
  • takysoft
    #1015
    A 10. évfordulós igen jó, nem tudom mi gondod volt vele.
    amúgy. valszeg kevés katonád volt.
    sima S2-ben érdemes volt hatalmas katonai erődöket építeni(legalább watchtower), mert ott még nm lehetett evakuáltatni az épületeket.)

    valszeg túlsok épületed volt, és kevés katonád bele.
  • a_n_d_r_e_w
    #1014
    segíteni nem tudok, de a 2. részben nekem is problémáim voltak a katonákkal (erődítményből erődítménybe mászkáltak, míg éhen nem haltak)
    Szóval azt javaslom próbáld ki a címben szereplő játékot, gyakorlatilag egy az egyben ugyanaz, csak naprakész grafikával és kevesebb buggal ;)
  • Vadoccka
    #1013
    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám, remélem, tudtok segíteni...
    Pár napja vakartam le a netről a Settlers 2. (Veni vidi vici) részét. Régen nagyon sokat játszottam és a mostani verziókban való csalódottság miatt gondoltam visszatérek a gyökerekhez.
    A problémám a következő:
    Drága katonáim egy ideig erőteljesen kaszabolják az ellent, többnyire sikerrel. Ám egyik pillanatról a másikra, mintha visszavonulót fújnának, se előre, se hátra. Támadni nem tudok, engem támadnak, én védekezem. Ennyi...
    A kérdésem az lenne, hogyan lehet katonákat toborozni? És ezeket rávenni, hogy ne üljenek a seggükön?:)
    Előre is köszi!
  • Shield
    #1012
    Hogy állsz a fordítással?
  • Mo.Organ
    #1011
    Hajrá akkor.....
  • takysoft
    #1010
    Teszek egy ígéretet. 5.én utolsó vizsga. utána befejezem:D napok kérdése:D
    most már komolyan.

    remélem be tudom tartani.
  • Toroco
    #1009
    köszi
  • Mo.Organ
    #1008
    köszönöm szépen de már végignyomtam, a vikingel együtt.
  • PetruZ
    #1007
    Egyetértek, teljesen ugyanaz a feeling, mint az első két részben volt, és csak ahhoz nyúltak hozzá, amit ki kellett javítani, vagy kényelmesebbé lehetett tenni.
  • takysoft
    #1006
    nekem az s2 mindig is kedves játékom volt, de őszintén bevallom, a 10th óta nem vettem elő. Annyira jó ez a remake, hogy hihetetlen. Visszaadja a feelinget. Nem csak a szabályrendszert, meg a pályákat.. a feelinget. Kevés remake mondhatja ezt el magáról.

    Bátran játsz csak dosboxal, de azért javaslom, próbáld be az újat, tényleg minden benne van, ami anno volt.
  • Mo.Organ
    #1005
    a régebbi settlers 2-höz van valakinek plusz pályája. Gondolok többek között itt az európa térképesre vagy esetleg valami másikra?
  • PetruZ
    #1004
    Ja, és a régi Gold-ban is ugyanígy működött. :)
  • PetruZ
    #1003
    Ráböksz a hajóra és feljön egy ilyen iránytűszerű izé. Az iránytűn nyolc irány van, amelyik aktív (nem szürke, hanem szép sárga :) ), arra lehet menni. A hajó magától megy, ha kikötőhelyet talál, akkor megáll ott. Ott vagy építesz új harbor-t, vagy megint továbbküldöd az iránytűvel. Ha az iránytűn minden nyíl szürke, akkor nincs több beépíthető kikötőhely.
  • Toroco
    #1002
    Nekem is lenne egy kérdésem. most vagyok a 6. pályán, és szeretnék hajóval másik szigetet meghódítani. Építettem kikötöt, csináltam hajó, fel is készítettem az expedicióra, de nemtudom, hogyan kell elindítani a hajót. Az ellenség már terjeszkedik. Hogyan tudnám elindítani a hajót?
  • Toroco
    #1001
    Nemtom ez a goldedition magyar e, de nekem meg van a magyar változat. Feltudom tölteni FTPre, ha gondolod
  • Adam19
    #1000
    szia, hát ez télleg elég durva kérdés volt :P
    na de azért kattints IDE ;)
  • balcsy55
    #999
    Hellosztok!

    Egy elég durva kérdésem lenne: nem tudjátok véletlenül, honnan tudnám letölteni a 2.-részét a játéknak? (régi változatot azt hiszem)

    Válaszokat előre köszönöm
  • Ombika
    #998
    Szep kis baratno!! :)
  • takysoft
    #997
    alapverzióban nem, de a patch feltétele után már lehet.
  • Adam19
    #996
    8 órán keresztül toltátok? az durva. lehet menteni multiban? (lehet hogy már kérdeztem egyszer:) )
    sajnos a vizsgák miatt nincs időm játszani most vele, de a 6.nak lassan a végére érek azért. majd nyáron kipróbálom lanba, feltéve hogy lehet menteni.
  • takysoft
    #995
    féligmeddig poén, de multiban már használtam.
    Vissza lehet szorítain hatalmas túlerőt is, de csak akkor működik, ha amúgy vékony vonalon lehet átjönni(szűk ösvény vízzel körülvéve, vagy út át a hegyben)
    Volt már, hogy az ellennek generálisai voltak, nekem meg még seregem se nagyon... és legyőztem így. (8 órás pálya volt:D)
    beszorítottam az egyik oldalról, barátnőm a másikról.
  • Adam19
    #994
    bocs, nem téged akartalak lehurrogni, általánosan szólt a cheatre a hozzászólás :) meg amúgy én is a te fordításod használom, amiért nagyon hálás vagyok és kösz még1x.
    viszont a módszeredet nem értem teljesen, az ellenség gyorsan támad, hogy tudsz olyan gyorsan odanyomni egy erdőt? vagy csak poén volt?:P