33535
  • thomasthomas
    #479
    ez a gém 512mb ram 3ghz procival és msi rx1300pro videókarival menne minden legalább mediumon?
  • chicco
    #478
    nem drága .Csak akik készítik jól keresnek nem így mint mi.Kint 1 nap fűnyírással megkerestem az árát.itthon 1 nap repülőszereléssel nem keresem meg a felét sem.Ez a gond.meg az, hogy ez az ország olyan mint a warez.Van aki adót csal és milliomos és van az 1000-ből 200 ember(rendes vevő)akivel meg megfizetetik az árát.
  • kiskorúbézoltán #477
    "AZ lenne talán megoldás ..."

    Volt már példa rá , a Dangerous Waters első kiadása , a Dx kadáshoz járt egy kb 500 oldalas kis féltégla (a telepítés meg hasonlók egy külön kis párlapos füzetben voltak) a subsim fórumot olvasgatva viszont szinte kivétel nélkül mindenki ezt a változatot rendelte meg , legalábbis az ott fórumozók közül .

    Én ugyan nem vagyok nagy FS fan (nem kimondottan érdekel a repülés a való világban , szimulátorokból is csak a harci szimulátorok) , de egy olyan kézikönyvért amit felvázoltál szemrebbenés nélkül fizetném egy ésszerű felárat .
  • Papirzacsi
    #476
    Olvasgatni én is szívesen olvasgatom, csak belegondoltam, hogy mit lehetne beletenni. A pocomon van két könyv, egyik FU3 144 oldal, a másik Fly! 288 oldal(kb). Mindkettő pár oldalban bemutatja a menüt, a lehetőségeket. Majd a gépeket. A fly! részletesebben, mert ott a gépek rendszerei nem kicsit jól meg voltak csinálva. :-) A fu3 csak történet, és adatok, és hogy hogy tanácsos vele repülni. A fly!ban még van egy kis aerodinamika, és navigáció. A fu3-ban meg egy pár példa, akkor akkoriban még igen csak újdonságnak számító ATC-hez (ezelött egyedül a fu2-ben volt ha jól tudom). ÉS ennyi.
    Szóval ha belegondolok, túl kevés tudást tartalmaznak ezek a könyvek, hogy rendesen betöltsék a feladatukat, viszont a fly!-hoz adott könyv már így is kellően vastag.
    Ahhoz, hogy kellően használható és átfogó legyen a könyv, eléggé vastagra kéne csinálni, akkor meg már az ára se lenne kevés. Így én lemondok róla.
    AZ lenne talán megoldás ha külön kiadnak x összegért egy külön könyvet, amiben benne van minden, nem csak kis aerodinamikai alapok, és egy kis gépismertető, hanem mellé komplett ismertető a pályafényekről, időjárásról, műszerekről +használatukról, navigációról, meg amit még kifelejtek a felsorolásból.
    Persze ezek mind megtalálhatók a neten, így lehet csak a gyűjtők vennék meg.:-)
  • kiskorúbézoltán #475
    Nem tudom Te , hogy vagy vele , de én szívesen olvasgatok - papír - kézikönyveket (szerncsére még nem vesztek ki teljesen) mondjuk munkahelyen , vagy utazás közben . Egy bonyolultabb szimulátornál meg szerintem kényelmesebb olvasni a könyvet és úgy tanulni mint Alt-Tab-olgatva (már ha a progi engedi ugye) egy pdf-ben keresgélve .
    Persze ízlések és pofonok ...
  • Papirzacsi
    #474
    A kézikönyv jó dolog, de azon kívül ,hogy jól mutat a polcon nem sok haszna lenne, főleg azért mert minden mellékelve van a progi mellett, illetve benne.
  • kiskorúbézoltán #473
    Azért ennyi pénzért egy szép telefonkönyv méretű kézikönyvet még hozzávághatnának , de gondolom ez ma már csak álom lehet ...

    Az árakról csak annyit még , hogy itthon javában 15e környékén volt még a 2004 mikor a lavóron túl már kb 5e-ért osztogatták .
    Be is pakoltam a kosárkámba . :DDD Ha ez a lehetőség nem lett volna a mai napig nem érdekelne az FS sorozat , így meg vehetem meg ezt is ...
    (Bár így talán könnyebb lesz a lelkemnek megnyugodni , hogy miért is kell megint kidobnom egy rakat pénzt egy új gépre :DDD)
  • alert
    #472
    A dolog azon szemét és mégtöbb pénzlehúzást feltételező részével, hogy a néhol jópár ezer HUF-al drágábbért lehet megkapni átszámítva, egyetértettem :) Viszont itt bejön a képbe az is, hogy a kiadó ráteszi a kezét a 40-50%-ra :S
  • alert
    #471
    Ezen én is gondolkoztam.. de valamit mégis letesznek elénk. A gond az, amit te is említettél, hogy nincs hasonló :( Így drága is lehet és kevesebb fejlesztéssel is beérik... többi igazság #470 -ben.
  • perko
    #470
    Az FS komplexitása és a benne lévő, sok ember több évtizedes munkája (FS1 = 1979) biztos nem teszi olcsóvá a programot. Azt is figyelembe kell venni,hogy ennek a szimulátorfajtának elég korlátozott a vevőköre, ami megint magasabb árszintet eredményez. A warezolás sem növeli az eladott példányok számát amitől valamivel olcsóbb lehetne. Abban is igazad van, hogy ez nekünk tűnik soknak, főleg ha a warezolás lehetőségét is figyelembe vesszük. A nullához képest minden drágának tűnik.
    Én azt szerettem volna jelezni, hogy nem mindegy, hogy hol és milyen valutával vásorja meg valaki (már aki). A SimWare 17.000 Ft.-os (USD) ára kifejezetten barátságos a 25.000 Ft.-hoz (GBP)képest.
  • Papirzacsi
    #469
    Éppen a "fizikája" az ami nem sokat változott az utóbbi részekben. A 2002 és 2004 között túlkép egyáltalán nem. És a 98tól se "sokban" különbözik. Még ma is csomó bejegyzést látok benne, ami a 98 óta semmit se változott. Szóval pont a repülési model része az ami évek óta max csak tupírozva van. Így végülis a flightmodel mögötti tudás árát már a 2002-ben bőven kifizettük. Jó lenne már végre egy normális.
  • zolo
    #468
    Kifejtetted amire gondoltam.Nekem meg sok más (átlag)embernek ez még drága.Én a 10ezer forintos játékot se engedhetem meg magamnak, és inkább megkérek valakit hogy szedje le.Viszont ha valami jó áron van , azt megveszem. Farc Cry és Flatout2-t vettem meg 2000 frontintért, mert annyit megért nekem.De 10ezer forintot vagy többet nekem egy játék se ér meg.

    Most inkább vasra gyűjtök, amin még jobban fog futni.Mert futni fut a demó, nem isszaggat, de csak a forgalmat, meg a repülő részletességét tudom maxra venni.A többi medium vagy alatta.És így a krönyezet elég tré ahogy kinéz.

    Sok munka van vele elhiszem , én nem látok ennyire mögé , ez az első FS amit kipróbáltam.még nem értem annyira, de repülni,felszállni , leszállni tudok.De annyi gombot kéne megjegyezni hogy nem bírom, meg azt se hogy sok mit jelent.De majd belejövök ha kijön a teljes.

    A leszállós tutorial majdnem sikerült megcsinálnom , csak túl gyors voltam és lefutottam a kifutóról.A jet-ben, vagy a többi repülőn is, van olyan műszer amelyik mutatja, hogy a leszállópályához képest milyen szögben vagyok , tehát hogy jófele állok?

    Minden elismerésem a készítőknek, hogy ennyi éven át ezt össze tudják hozni, de nekem sajnos marad a töltés.
  • kiskorúbézoltán #467
    Ha úgy állítják be a dolgot , hogy 32mb-os karin elfut akkor szerintem is átvágják a népet (->rablás) ...
  • alert
    #466
    Rablás? Ha fogalmad lenne róla, hogy mennyi munka és mekkora szellemi tudás van ezen repülőszimulátor mögött... ürölni kellene, hogy ilyen "olcsó" :D Nem azt mondom hogy nem drága egy átlag embernek (nekünk), de a mögötte rejtőző tudáshoz képest semmi... egy szar 'lövöldözős játék" megírásához elég néhány dolgot áttanulmányozni a témával kapcsolatban és tudni kell programozni meg modellezni + grafika. Az FS-hez tudni kell repülni és ismerni kell az aerodinamikát, de nem olyan szinten ahogy a pilótákat képzik (az se semmi), hanem annál sokkal behatóbban, mert itt áramlás fizikától kezdve minden egyes apró paramétert le kell programozni. És akkor még a grafikáról nem beszéltünk.. Nem mondanám hogy rablás. A repülés és az ezzel kapcsolatos hobbik mindig is nagyon drágák voltak érthető okokból. Nekünk drága... valójában nem az, de a rablás kicsit dúrva szó rá. A rablás az amit valószínűleg te is csinálsz: millió másolt programot futtatsz :) Azt meg én is megnézem aki 32 megás VGA-val tolja, vagy akár csak az FS2002-őt is :)))
  • zolo
    #465
    Rablás vazze , meg megnézem azt aki 32 megás videókártyával jnátszik ezzel
  • perko
    #464
    59.99 GBP = 24.694 HUF
  • ColdFire
    #463
    az a 45e-s PSP-t 69e-ért adja :D
  • chicco
    #462
    no meg a Médiás márk aki valami fura módón a 17000 forintos cuccot 26-27 ezeréré méri.
  • kiskorúbézoltán #461
    Upsz , most nézem , hogy euro-ról volt szó , ez meg ugye font ... Gondolom akkor az kb ugyanannyi ...
    Na mindegy , rövödesen úgyis jönnek a népek akiket csak az érdekel , hogy honnan lehet letölteni meg van-e krekk ...
  • kiskorúbézoltán #460
    Itt viszont "csak" £59.99 a Deluxe Edition .
  • alert
    #459
    Az igazi nagy szivatás az, amikor egy fizetős addon-t mondjuk amerikában és néhány helyen 30 USD-ért árulnak, de az olyan országokban, ahol EUR-t használnak ott 30 EUR-ért. Tök ugyan azt a szoftvert! no comment..
  • perko
    #458
    Nem tudom észrevettétek-e hogy a Delux ára SimWare oldalán, mai árfolyamon számolva USD-ben 17.270 Ft, EUR-ban 20.850 Ft.
  • Dave000
    #457
    Paks nem elég, legalább a NASA központja kell neki :D
  • chicco
    #456
    Recommended:

    All the people who likes the FSX.Must move to Paks or near Paks to play fluently.

  • ZOLEE22
    #455
    Required:
    Microsoft Windows XP SP2 / Vista - PC 1 GHz min. - 256 MB RAM for Windows XP SP2 / 512 MB Vista - 14 GB hard disk space - 32x speed or faster CD-ROM drive - 32 MB DirectX 9 compatible video card required - Sound card, speakers or headphones required for audio - Microsoft Mouse or compatible pointing device - 56.6 Kbps or better modem for online play

    Állítólag
  • ZOLEE22
    #454
    FSX

    2006 Oct 12 + toll ha most megrendeled 75eur-ért
  • Lui76
    #453
    A grafikai beállításokat nem találtam konkrétan, de majd este megnézem...
  • ColdFire
    #452
    nekem még a telepítő se indul el... :D
  • alert
    #451
    A grafikai beállításoknál lehet, ha kiválasztod, hogy egyénileg állítod be. Meg vegyél egy jobb gépet is hozzá :D a demó nem igazán van optimizálva.
  • Lui76
    #450
    Vhol lehet felbontást , részletességet vagy bármi video
    opciót állítani ?
    Én nem találom és így csúnya...

  • chicco
    #449
    whooaaaaaaaa
  • alert
    #448
    Nekem teccik.
  • alert
    #447
    :DDDDD lol jóó ez. Amíg nincs jobb.
  • chicco
    #446
    nehéz ilyen gáz anyagokból
  • ColdFire
    #445
    hát ez elég terrortamadasos :D

    szegény jakt :D
  • chicco
    #444
  • quack
    #443
    jo hogy nem render mert a vista blognál a képek alá oda is van írva hogy render
  • alert
    #442
    Háát :) elég kezdetleges. Nem rossz kiindulás, de jobban össze kéne mosni azokat a képeket, esetleg mégtöbbet. A magassága lehet kicsit nagyobb is ha gondolod, csak a szélesség ne haladja meg a 780 pixelt.
  • chicco
    #441
    kép
  • alert
    #436
    Akinek van kedve csináljon egy banner-t és lecserélem. Amin dolgoztam sajnos CD hiba miatt elszállt.