33535
  • kerek1224
    #599
    Hát nem tudom, nekem mindig furi az ilyen "oké, most kijön a játék, ami ilyen meg ilyen hardvert kíván, de azt meg ne vedd, mert barom vagy ha megveszed, mert 1 év múlva fele annyiért megkapod, és akkor a játékot félpénzért elviszi".

    Gondolkodjunk már gyerekek: 1 év múlva fele annyiba fog kerülni az adott videókártya...és akkor mi van? Ha 80 ezerért veszem és egy évig akadásmentesen játszom, aztán már csak 40 ezer lesz a kártya, akkor nem én jártam jól? Nem termelte ki az árát? Buktam havi 3400 forintot? 3 mozijegy árát. 6 doboz cigi árát.

    No meg ha azt nézed, hogy a "most megvett videókártya fél év múlva semmit sem ér", akkor inkább ne is ruházz be semmilyen számítástechnikai cuccba...
  • sajoati
    #598
    annak a fórumnak a 2-3. hozzászólása kb. az volt, h amíg nincsenek dx10-es videókártyák, meg rendes vista, addig értelmetlen egy ilyen hw-t előírni, mert az említettek megjelenésével lehet kidobni / lecserélni.

    nemtom, milyen feature kellene egy játékba, hogy miatta ruházzák be ennyit. talán egy új Papy-NASCAR, de még lehet asse. (bár amennyi áramot zabál egy ilyen konfig, lassan nem kell fűtőtest se. :) )
  • Falconer
    #597
    Hogy basszak meg :)
  • Bucser
    #596
    Akik ide írtak gépigény miatt vagy új gép vásárlás nyomán általában FSX miatt bővítettek volna. Meg tegyük hozzá, hogy igen szerintem az FS sorozat ha kellően elkezdi belenyomni magát az ember lehet egészemberes elfoglaltság anélkül, hogy bármely más dolog érdekelné. És ez köszönhető a modder community-nek. (mondjuk a szimulátorok alapból ilyenek:D
  • Dave000
    #595
    Az egy dolog, de szerintem itt senki sem az FSX-hez veszi a videokariját, nem csak FSX-el játszik hanem nyílván mással is, mert ha vki FS-hez akar gépet venni és azt mindíg fejleszteni, hogy jól menjen, az most elkezdhet havi 50k-t utalni a számlámra :D kb. annyi értelme van, FSX ide-oda aki most vidkarit akar venni úgy is megveszi, mint pl. én :D
  • Bucser
    #594
    bocs srácok. ugye tudjátok, hogy a most megvett "csúcs" kártya 1 év múlva semmit nem ér FS-X-hez? Én inkább várnék és majd akkor venném meg a most tetszetősnek tűnő 50-80K-s videókártyát... Ja és mivel a videó kártya az egyik leggyorsabban elavuló alkatrész a géppben (átéag 2-3 generációnyi vid kártyát használ el az ember ugyanazon proci alaplap és ram mellett) így én azt vennék utoljára.
  • exTrem
    #593
    70-80 ? hopp az majd megnézem. Én most egy 7900gt-re szavazok 256 mb rammal és az 55 "ropi" :). De ha tényleg 70-81 lesz az fasza lesz főleg 512 mb ram
  • kerek1224
    #592
    Hoppá most olvasom, hogy jön a Geforce 7950GT, 512Mb RAM-mal, kb 70-80 ropiért.
    Ez lesz az FSX kártya, már látom. Fincsi.
  • Air
    #591
    Szerintem fel ev mulva a DX10-es kartyak meg nem lesznek 100k alatt. Tehat eleve nem az en arkategoriam. Elso idoben biztosan lesznek kompatibilitasi problemak is. A kulonbozo bugokrol nem is beszelve. Igy hat amig az a technologia nem forrja ki magat, - legalabb egy fel ev alatt - addig biztosan nem erdemes arra valtani, varni ra meg tuti nem. Az sem biztos, hogy fel ev mulva lesz DX10 es Vista. Ez az en velemenyem.
    A tobbi eszetlen shooter, meg egyeb jatek engem amugy sem erdekel. Ugyhogy ha ez a konfig, 80%-os reszletesseg mellett nyom 50fpst az FSX-szel es kb. ugyanennyit egy felturbozott FS9-cel, akkor en mar elegedett leszek.
    Gepet pedig legalabb 3 evre veszek, hogy fel ev mulva mennyit fog erni az reszletkerdes. Ha pedig csak a dolgok olcsobbodasara es az uj cuccok megjelenesere varnek soha nem lenne gepem.
  • perko
    #590
    Az FSX oldalán, ha valakit érdekel,letölthető egy 2 Mb-os Flight Simulator X Screensaver (rejtett fájl).Ismert képek, de elég jó.
  • ingy3nfr3g
    #589
    Gondolom hogy egy frankfurt full csicsa sceneryben nem lessz ennyi, de a demórol irtam amit irtam.
  • alert
    #588
    #587:

    Így már más, 7900 GTX 512 MB kissé nagyobb teljesítményű főleg ilyen procival és 2 giga ram-al. A 40-60 FPS ebben az esetben reális átlagos körülmények között, és inkább magasról. Maximális beállítások mellett azonban reptér közelében, ahol mozognak a kocsik.. van mesh és víz is nameg autogen is jószerivel, ott 30-nál ezzel a konfiggal se lesz több. Márpedig ha erre rápakolsz egy scenery-t, akkor még 15-20 is alig.

    #586:

    40-60 FPS-ed lesz átlagosan, reptereken viszont ha minden maxra van húzva és sok az autogen a közelben, akkor 20-30 között. Ha csak FS-re kell a gép akkor nem érdemes rákölteni, mert fél év múlva egy ilyen konfig fele ennyibe fog kerülni és akkor inkább már az új DX10-eseket érdemes venni, néhány hónapon belül úgyis az fog elterjedni és minden játékot arra készítenek.
  • ingy3nfr3g
    #587
    Nemérint hogy elhiszitek-e... amugy a konfig:
    X2 4200+2200@2800MHZ, 2g ram 420MHZ-n, 7900 GTX 512 @700/1900, SATA 2 RAID 0.
  • Air
    #586
    En most keszulok uj gepet venni. A terv Gigabyte DS4, Core2 Duo E6300, 2GB Ram, 7900GT 256MB. (Rugja a 200ezret.) Azt mondod, hogy ezen a konfigon az FSX AA es AF nelkul sem fog 25fpsnel jobbat menni?? Jezus! Akkor inkabb nem veszek semmit.
  • ColdFire
    #585


    jaj a régi szép idők, mint a videoba... cessnaval 2km-el a palya mellett leszallok, utanna gyorsan visszagurulok a pályára, hogy elhitessem magammal, hogy oda tettem le...
    a kis 737esel, és az ő kis autopilotjával történő balfaszkodás...
  • chicco
    #584
    kösz screenshoton én is csinálok 1500000fps-t
  • alert
    #583
    Kicsit el vagy tájolva ez a videó FS2004-ben készült :) mi már az új FS-ről az X-ről beszélgetünk :D
  • alert
    #582
    Azért vegyél már vissza a kamuból ember :) 100%-os grafikai beállításokon 40-60 FPS? Én FSX alá is fejlesztek úgyhogy ezzel ne hülyítsd az embereket :) 4000-es procival, 2 GB rammal, és akár 7900 GT 512 MB-os kártyával sem fut 25 FPS-nél jobbat SEHOL! maximum beállítások mellett AA és AF nélkül! Ezt megerősítheti neked az összes béta teszter és fejlesztő is...
  • alert
    #581
    Szerintem is... valószínűleg azt kihagyták.
  • ingy3nfr3g
    #580
    haggyán már én fel nem rakom ujra ojan bugos, ha kijön a full akkor majd nyomok screenshotot. :)
  • chicco
    #579
    videót pls fps értékekkel
  • kerek1224
    #578
    Így van, ez a Core 2-őzés kicsit elfogultnak tűnik...már miért ne lenne jó egy AMD X2-es, azok is elég brutálisak, és kétmagosak is.

  • ingy3nfr3g
    #577
    Az a core 2 duo-s rész teccik :P, már nemazért de nem akkora cucc az, nekem x2-ön is úgy szaladgált a demó mint állat. :P
    CUSTOM (tehát minden 100%-on felhúzva) 1280*1024 8XSAA 16XAF high quality a driverbeállitásban. És teljesen gyors volt kb 40-60 fps..
  • Casillas
    #576
    gy.k.: ez a videó nem az FSX-ről késézült, hanem az FS2004-ről (FS9) és annak addonjairól (kiegészítő) :|
  • Supersix
    #575
    Azta!Majdnem leestem a székemről!Én nem is tudtam hogy lesz benne vadászgépes téma is!Iszonyat jól néz ki!SuperHornet yeeeeee
  • chicco
    #574
    ja fincsi.De a Dangerous skies reloaded is az.
  • Casillas
    #573
    ez a videó nagyságához méltóan búcsúztatja az FS2004-et, az eddigi legjobb, amit láttam
  • Bucser
    #572
    ja én is nemrég telepítettem fs 2004-et mert a régi gépem olyan öreg volt, hogy már 2004-ben is csak középkategória:D De sebaj elleszek én addig ezzel míg lesz megint 2-300K-m egy új gépre:D (hát tuti nem egy éven belül:D)
  • alert
    #571
    András barátom felvilágosított arról, hogy bizony az FS történelemben ez mindig így volt. Amikor megjelent a prog, akkor a legjobb gép kellett a futtatásához és fél év elteltével kezd megfizethető lenni a cucc (már akinek). Utána néztem egy-két helyen és igazat kell adjak. Bár ennyire drasztikus még soha nem volt.. de mindennek eljön az ideje.
  • exTrem
    #570
    Bár veszek egy 256mb os videókarit és lesz 2GB ram plussz 3.2-es p4 procim van de ez se lesz elég neki !! jááááj
  • zolo
    #569
    Ez a video elképesztő, tényleg szép lesz a játék.
    Az előzőhöz hozzátéve,hogy még a fellelhető legjobb konfigon is épphogy csak eldöcög, hát ez a durva...
  • zolo
    #568
    Hát én mindjárt sírok :(((Az Oblivionnal nincs ilyen gépigénye :(((Mindenből a legújabbat kell megvenni, addig szóba se áll a géppel? :(Ugyan már...:(
  • ColdFire
    #567
    asszem ez a játék nem lesz megvéve...
  • ColdFire
    #566
    kicsit fullos graf... :o
  • alert
    #565
    Röviden a lényeg (GÉPIGÉNY) magyarul:

    Processzor:
    Az FSX-nek a proci az egyik leggyengébb része. Felejtsd el az AMD-t, felejtsd el a Pentium-ot, az FSX legjobb futtatásához az új Intel kétmagos processzorok, az Intel Duo Core 2 procik a legmegfelelőbbek. És ez sokat számít. Áruk 80 ezer HUF körül mozog.

    Alaplap:
    Igazából nem számít, de nem árt egy jobb fajta. 30 ezer HUF körüli alaplap bőven megteszi.

    Memória:
    Na ez mégegy fontos tényező. Habár drága, 1 GB memóriával rohadt sokat fogsz várni, amíg betölti a textúrákat. 3 GB memória (az ideális) pedig nagyon drága. 2 GB memória elegendő, ekkor kb az FS2004 betöltési idejére lehet számítani. 2 GB memória kb 40 ezer HUF.

    Merevlemez:
    Túl sokat nem lehet vele variálni, ha van pénzed mindenképpen ajánlott egy 10.000-es fordulatszámú SATA, mert az FSX rengeteg nagy méretű fájlt tárol a merevlemezen.

    Videókártya:
    Újabb kellemetlen pont. Az ATI és az nVidia is szuper kártyákat gyárt, mindenképpen a legújabbakban kell gondolkozni. Ez az ATI-nál az X1900-as, míg az nVidia-nál a 7900-as szériát jelenti. Ezek közül is a 256 MB-ossal ugyan elfut a játék, de egyáltalán nem szép grafikával. Ha szépet akarsz látni, mindenképpen min 512 MB-os kártyát kell venned, ez jelentősen meggyorsítja a textúrák feldolgozási idejét. Az FSX iszonyatos mennyiségű textúrát használ. A legolcsóbb ilyen kártyák 80 ezer HUF körül vannak, a jobbak (512 MB-os) 120-140 ezer HUF.

    KÖVETKEZTETÉS:

    A végső ára egy ilyen számítógépnek kb 200-250 ezer HUF között mozog. Ha sokallod az árat, maximum várni tudsz, 6-8 hónapon belül kb ezek a felére csökkennek. Tény, hogy a repülőszimulátorok gépigénye ha látni is akarsz valamit, igen nagy.

    Hozzá kell tenni, hogy a fenti konfiguráció maximum grafikai beállítások mellett kb 20-25 FPS-t biztosít, de itt csak az alap játékról van szó.

    A fenti infó nem légből kapott, olyan emberek következtetései, akik évek óta fejlesztenek az FS alá illetve az FSX project kezdete óta ez alá is.
  • alert
    #564
    Egy kis infó Mathjis-tól (Aerosoft kiadó), aki publikálja számunkra az FSX alá fejlesztéshez szükséges kellékeket, stb. Íme a reálisan várható gépigény:

    If you allow us an political incorrect terminology, we have seen a lot of cow pooh about the hardware you will need for FSx in forums (also our own). Now as the NDA is lifted we can tell you we have been running FSx for months on our systems and we KNOW what will work and what will not work. And we like to share that information and discuss it. But please, the discussion has to be about what works, not about the (logical) choices Microsoft made. So don't come complaining your hardware is not good enough.

    Bővebben pedig itt...
  • Air
    #563
    8 gigas virus?? :))
    Fileplaneten van. Leszedtem, megneztem. Nem virus. Sajna a mostani kolcsongepem nagyon gyenge hozza.
  • exTrem
    #562
    LOL :)
  • Bucser
    #561
    Hatalmas!!!!!
  • alert
    #560