33535
  • Hypo #4797
    elottem mar irtak minden mukodik azert egy ket buktato lehet, gondolok itt a vga kartyara ugyanis a vista 64 ala az nvidia driverek hat eleg szarok, vagy nem megy a vsyinc vagy megjelenitesi problema, vagy menu ctd, persze nem altalanos de azert nem art tudni ezeket is .
  • Ombika
    #4796
    Minden mukodik tokeletesen Vista 64 bit alatt!!!
  • Strami11
    #4795
    hát nem igazan mert egy jo ideje mar nem hasznalom az FSXet, inkabb FS2004 de a wilco airbus meg a wilco 737 pic az nagyon jol mukodott vele nekem (fs2004el is Vistan)
  • alert
    #4794
    A wilco féle boeing pack az tényleg úgy néz ki a valóságban is, de az egy régi széria, classic-nak hívják. A classic takarja a 737-300/400/500-as típust. A Malévnek is volt ilyen, ezért van hozzá Malév festés, de az ezredforduló tájékán az olcsó árak és a modernizálás miatt lecserélték az összeset Boeing 737 NG-re (új generációs), ami a 737-600/700/800/900-as típuscsaládot takarja. Ezek az általad említett modernizált rendszerekkel és LCD display-ekkel vannak szerelve. Az FSX default 737 az tényleg NG, de első ránézésre hasonlít csak az igazira. Totálisan lebutított, az overhead panelről a műszerek 90% nem modellezett és hiányzik, stb. Ajánlom az Ariane féle 737-est ha látni akarod milyen egy NG cockpit működés közben. A reverse, ahogy írták nem használható tolatásra biztonsági okok miatt, kivétel légcsavaros gépeknél bizonyos esetben. Azt hiszem ha alapra veszed a gázt a joy-on, akkor a page down-t nyomva tartva kapcsolódik a reverse, de ez állítható.
  • Hitman73
    #4793
    Szervusz!

    Még egy kérdés. Esetleg van tapasztalatod FSX-vel Vista x64-en is kiegészítőkkel?

    Köszönettel Hitman
  • Hitman73
    #4792
    Szervusztok!

    Elolvastam a Wilco readme fájlt, ezek szerint csak szimplán felületes voltam. Hozzáteszem, tényleg nem tetszett az a műszerblokk, kb 1000 évesnek tűnik. Letöltöttem a Malév kieget is hozzá, de nekem volt szerencsém Malév gépen utazni néhányszor az utóbbi időben ( főként a szép újszerű, lcd paneles változatokon), és bár nem jártam a fülkében, de meglepne, ha nem inkább a default boeing-re hasonlítana... Ezzel együtt hiszek neked, gondolom, hogy működik rendesen.

    A reverse kérdés érdekes, igazából amíg nem volt fönt a kieg, addig hátrahúztam 25% reverse-re és már mentünk is hátrafelé. Persze gondoltam, hogy azért ez nem ilyen egyszerű a valóságban, ezért kértem tanácsot. Köszönöm szépen

    Üdvözlettel Hitman
  • Papirzacsi
    #4791
    Na elég szánalmas az MS-től, hogy mindegyik fs verzióhoz külön SDK van, és ami még ennél is szánalmasabb, az az installálásuk.Ha SDK SP2-t akarok feltenni, akkor először telepíteni kell a dvd-ről, majd letölteni a teljes SP1-es SDK-t a netről, majd újra letölteni a teljes, de mostmár SP2-es SDK-t. Ennél nagyobb baromságot nem is tudnék elképzelni ,csak az MS-től. Nem tudom mit féltik ennyire a kva SDK-t a nem Deluxe júzerektől...
    Persze nekem az FSX ACC van fent, és nem akart menni vele az Active Sky, a következő problémája volt:
    [URL=http://papirzacsi.fw.hu/simconn.jpg]"Hibaüzenet"[/URL]
    Na most a hibaüzi azért röhejes, mert az ACC alá nem tudom újratelepíteni az SP1-et. Az SDK-ban pedig csak annyit írnak a simconnectről, hogy magától telepedik. Ehhez képest se most, se korábbi fs installnál nem akart magától menni a dolog (ACC elött).
    Egy szó mint száz, mivel megoldást nem találtam rá, ezért letúrtam a fenébe a teljes FSX-et, és újratelepítettem, és lám most működik rendesen (egyelőre?).
    Azért kösz a tippet.
  • pateszi
    #4790
    Hali,

    A repülőgépet általában vontatójármű vontatja ki a gate mellől.

    A vontató hívás FS billentyűparancsa(Pushback start/stop):

    Shift+p (utána 1, vagy 2 aszerint, hogy jobbra, vagy balra akarod a gépet fordítani)
  • Strami11
    #4789
    nem tudom, hogy a readmevel talalkoztal-e mar, en a wilco 737et nagyon sokaig hasznaltam, es nagyon jol mukodik. (vistan is)
  • Hitman73
    #4788
    A Pax jópofa cucc. Gyakorlatilag az utasokkal kapcsolatos dolgokat modellezi ( tök jól visítanak, valami nem tetszik nekik), és fedélzeti hangok is jönnek a telepítés után. Tegnap azért mivel láttam, hogy a robot már megint földhöz kívánja vágni a gépet, átvettem az uralmat és szépen letettem inkább én :) Ez működni látszik..
    Bár mondjuk az 1800-as vertikális sülyedést az utas kollégák elég nehezen viselték, mondta is a PAX, hogy megsérült 188. Úgyhogy masszíroznom kell még a kérdést.
    Gondoltam kipróbálom a Wilco 737-es pakkot, hátha jó lesz és akkor megveszem, nem túl drága. Hát nem is tudom. Sosem vágytam 2D papír műszerekre. Rút is szegény mint állat. Igazából két használható és egy jópofa funkciója van. Az egyik, hogy valóban megvan az összes autopilot és az APP tényleg bemondja a kétszázat. A másik a működő fedélzeti computer ( tiszta mátrix fekete alapon zöld betűk). A jópofa, hogy miután fölraktam, elmúlik a Skynet hatás, tényleg pilóták vezetik a repülőt :) Viszont ezzel párhuzamosan megszűnt a reverse funkció a gépen, nem tudok kiállni a gate-ból.:( Próbáltam fokozatos is (10-20%)állítani, de meg sem tudok mozdulni, viszolt legalább jól nyitja rá a speedbrake-t. Valószínűleg a hiperélethűség áldozat lettem, és most már másképpen kell elindítani a hátrafelé menetet...Esetleg erre valami tippetek?

    Köszönettel Hitman
  • pateszi
    #4787
    Szia,

    Az SDK megfelelő változatát feltelepítetted? (FSX SP1, SP2, vagy Acceleration-hoz más-más SDK csomagot kell.)
    Itt találsz infót

    Ha fent van már az SDK, azon belül a Core Utilities Kit-nél van a simconnect leírása.
  • alert
    #4786
    Valakinek dolgozni is kell hogy repüjjenek azok a izék :DDDD
  • Clidey
    #4785
    Hát maga meg hol kujtorgott egész hétvégén??
  • alert
    #4784
    Az, hogy az irányítás túl magasan és túl közel vezet rá az ILS-re az azért van, mert az FS-be beépített irányítására a szar kifejezés enyhe jelző, csak alap dolgokat tud és azt se pontosan. A robotnak pedig nem is kell leoldania 200 feeten. Rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy 200-on te oldod le a robotot és utána kézzel szállsz le :) amelyik repcsi fel van szerelve autoland funkcióval (pl level-d 767), az már a siklópályán átkapcsol autoland üzemmódba, ha az approach mód aktív és mindkét (vagy három) autopilot be van kapcsolva. Amikor eléri a küszöböt, akkor bekapcsol a flare üzemmód és kilebegteti a gépet majd szépen le is teszi. PAX-ot sajnos nem ismerem.
  • Hitman73
    #4783
    Szervusztok!

    Szerintetek melyik a jobb kiegészítő? A FEX, GEX páros, vagy pedig az Active Sky készítőinek van két XGraphics-ja?

    Hitman
  • Hitman73
    #4782
    Ööö egy kicsit álmos voltam. Szóval 1800 vertical speed-vel sülyed természetesen :) 200-nál pedig nem old le...

    Hitman
  • Hitman73
    #4781
    Szervusz!

    Hát ez sokat segített. Na meg a zoom :)
    Mert vak vaok és nem látom ám rendesen a táblákat...
    Fejlődök... AZ ILS-t már majdnem mindig gond nélkül el tudom kapni, és valóban azt csinálja, kb amit mondasz, azonban a végén nem annyira old le. Gyakorlatilag az irányítás általában túl magasan vezet rá az ILS vektorra, közel a reptérhez, ezért a robot kb 1800 köról sülyed, 200 körül. Ez azt eredményezi, hogy elég hard leszállások keletkeznek. ( Mondjuk Klagenfurt amúgy is extrém, örül a szerencsétlen, ha be tud fordulni a hegyek között). Amikor 3000 körül kezdem a megközelítést, nem nagyon van gond, de néha bénázik a torony, meg persze én is..
    Más letöltöttem a Pax kiegészítőt. Egyenlőre még jó, hogy nem vettem meg, mert szépen rámásznak a pass-ok a fedélzetre, elvannak ( a hang néha lemarad, mert mintha néhány része fagyizna), de amikor leszállás után a gate-hoz érek, behúzom a rögzítőt, kinyitom az ajtót, de azt mondja a végén, hogy flight not completed, és nem ír be sikeres utat.

    Után elmegyek parking-ba irányítással. Ilyenkor csak escape és end flight, vagy kellene lenni valami visszajelzésnek, hogy megcsináltam a járatot? Egyszóval nem vagyok biztos benne, hogy a game szerint is megcsináltam a járatot..

    Hitman

    u.i. Alert lassan jövök komolyabb mennyiségű sörrel :D
  • alert
    #4780
    Felejtsd el a vonalakat :) vannak táblák a beton mellett. Azokon pontosan rajta van, hogy mi hol merre. Ha az is kusza, akkor térkép. Minden reptérhez beszerezhető ingyenesen ground movement chart: www.navdata.at Ha még mindig nem megy progressive taxi nélkül, akkor az ön készülékében van a gond :)
  • Hitman73
    #4779
    Szervusztok!

    Kaptam kölcsön néhány kiegészítőt az FsX-hez. Tényleg szép lett a Graphics X-től, de sajnos a földön elveszetta a progresszív taxi. Mivel nem vagyok expert egy perc alatt eltévedek a reptéren, szükségem lenne rá. Vagy esetleg némi iránymutatásra a taxizással kapcsolatban, mert nem látom át a sok kusza vonalat ...

    Köszönettel Hitman
  • Papirzacsi
    #4778
    izé... simconnectet akartam írni.
  • Papirzacsi
    #4777
    Urak, leírná vki, hogy kell telpíteni az fsconnectet az fsxhez, mert annélkül sajna nem akar működni az active sky. Korábban sikerült telepíteni, és működésre bírni ,de most sehogy se akar összejönni.
    thx
  • Hitman73
    #4776
    Szervusztok!

    Alert leírásával egyre jobban boldogulok az ILS-vel. Igazából az volt a gas, hogy nem figyeltem eléggé az irányításra. Azt mondta, hogy használjam a Vienna 34 ILS vektort, viszont pályának a 16-os runway-t adta meg, és repüljek körbe. Én meg jól beállítottam a 34-es paramétereit, persze így 30 fokon kívülre kerültem. Ez ugyanaz a pálya csak a másik irányból. Éjjel szépen elolvastam a pontos utasításokat és lőn világosság, vagyi csak majdnem. A 34-es runway-ra már szépen leszálltam ( sivítozott is az irányítás, hogy ez gas, mert elvesztem a radaron, és a pálya sem szabad), de ha az irányítás szerint kapcsolom az APP-t a 162-ra, akkor teljesen jól irányba teszi a gépet, csak csak nem a reptér felé, hanem éppen az ellenkező irányba. Így sikerült a jó irányba, de egyre távolabb kerülnöm. Mivel elég késő volt már, nem vártam meg, hogy megcsinálja e a fordulót, de szerintetek ez teljesen normális?

    Köszönettel Hitman
  • Kaszi46
    #4775
    mééééég!:)
  • JackDow
    #4774
    köszönöm alert meg van mindkettő. Az osztrák képeken fent is volt ez a kieg.

  • alert
    #4773
    JackDow! Ha kedveled Ausztriát, ajánlom neked az Austria Professional X-et :) ITT. Illetve Velencét :).
  • JackDow
    #4772
    Nos néhány shot a legutóbbi repülésről. Aztán van itt még insbruck-salzburg naplementés, vagy osztrák alpok felhős időben. De velencéből hazafele az airbus-al is látványos volt a naplemente. Csemegézzen akit érdekel!

    JackDow
  • alert
    #4771
    MegaScenery - Las Vegas
  • pateszi
    #4770
    Hali,

    Köszi, így már emlkékszem a képekre, nagyon jók, várjuk az újabbakat.
    Nem hiszem, hogy érdektelen lenne, én legalábbis szívesen nézném a többit is.
  • JackDow
    #4769
    Hali

    Sajnos a képek egy részét már leszedtem az ftp-mről mert amikor feltettem nem érkezett rá visszajelzés, gondoltam érdektelen :-( Este teszek fel újakat, amik azóta sikerültek. GLOBAL 2008, FEX, GEX, Active Sky kiegeket használtam azoknál is. Lett egy pár hihetetlenül élethű is közöttük.

    JackDow

  • Ombika
    #4768
    Bocsanat JackDow neven van itt! :D :P
  • Rodman6
    #4767
    Rendben, estére rakok fel az alpokról is valamit, eddig csak a balaton felett volt időm repülgetni az x-plane-el. Addig nekem sem tetszett a grafikája amíg a Resolutionban be volt kapcsolva valamilyen "fog" nemtom már milyen. Minden xar sokat jelent a beállításoknál.
  • Ombika
    #4766
    Itt a HSZ-ek kozott keresd!!
  • pateszi
    #4765
    Sziasztok,

    Ombika,
    Kerestem Jana képeit az sg.hu galériában, az Alert által javasolt flightsimworld galériában és guglival is, de csak egyet találtam.
    Hol nézhetem a többit?
  • bondi
    #4764
    Alert!

    Ezek a shotok milyen addon-nal készültek?
  • Hypo #4763
    Szep kepek de akkor legyszi rakjal mar be a 6 dvd s cuccbol egy szep alpokot french alp is jo nezzuk mar meg a csodat......

    En repultem vele es engem azert se gyozott meg de lehet nalam nem volt jol beallitva.



  • Ombika
    #4762
    FS Global 2008 es par apro addon utan lelegzetelallito lesz! Keresd Jana kepeit o mar feltette Flight Environment X-et!! :)
  • Rodman6
    #4761
    Én egy szóval sem mondtam hogy szar lenne az FSX grafikája, deaz én gépemen valahogy a másik jobban néz ki, nem annyira "rajzfilmes". Demóval pedig kár foglalkozni mert abban csak a default textúrák vannak.

    Ez nálam az xplane


    és ez az FSX


    a helyszín ugyanaz.
  • Clidey
    #4760
    Alert már megcáfolta elméleted az imént (kösz, Pítör! :D), én pedig utálom ismételni önmagam, de azért leírom:
    Ezt az új 9-es demót kipróbáltam, éshát mit mondjak...a grafika szerintem mégcsak a közelébe sem ér egy FS-nek, a repdinamika meg egyenesen felháborítóan szar. Na nehogymár egy Kesszna lenyomja orsózási szögsebességben az Extra 300-ast! Márpedig ez a demó ezt sugallja. Mit sugallja, bizonyítja! Azmeg hogy ki kenődik szét és hol, engem roppantmód nem érdekel, az összes csilivili kibekapcsolható áramlásjelző csíkocskákkal egyetemben. Amíg így repül egy default repcsi, addig ezeknek a fícsöröknek semmi értelme. Megjegyzem, az FS-t is fikázzuk rendesen - van is miért sokminden más dolgáért - de ilyen elrugaszkodott repdinamikát még az M$ sem engedett meg magának sose, nemhogy 2008-ban...
    Szóval hiába aggatták tele mindenféle szörtifikéttel ezt az Ikszplént, egy kalap kaki még mindíg, terüljön is el akárhány dévédén.
  • alert
    #4759
    Akkor nem ismered eléggé az FS-t. Nagy előnye, hogy addon barát és sokan részesítik előnyben addon készítés szempontjából, így elérhető hozzá olyan kiegészítő, ami az egész Föld domborzatát tartalmazza és 3DVD a mérete, mert látom nálad nagyon dukál a progi mérete :) Ha ezzel látnád az FSX-et, akkor visszavonnád az előző kijelentésed. Másik alapkérdés, hogy milyen a grafikai beállítás. A terrain amiről beszélsz bizonyos helyeken nem, de a népszerűbb placcokon fényévekkel kidolgozottabb, mint az xplane-ben és itt vissza is kanyarodok ahhoz, hogy ez javítható a kiegészítőkkel. Javaslom EZT az oldalt, ahol screenshotokat találsz FSX-ről, amelyeken természetesen az előnyös oldaláról fotózták. Vesd össze az x-plane-el, sajnos a nyomába sem ér. Persze az x-plane-nek is vannak előnyei, amiben jobb és nem érdemes leragadni a grafikánál egyik progi szempontjából sem. A repülés egyre kevesebb embert érdekel, manapság a dizájn a trendi :) Végül álljon itt két kép az FSX-ről, de kiegészítővel. Ezt grafikát tekintve szvsz FS11-en kívül nem fogja űberelni egyhamar semmi.


  • Rodman6
    #4758
    Maga a flight simulator is a kedvenceim közé tartozik főleg azért mert könnyebb az irányítása is. A fény és víz effektek messze felülmúlják az X-plane-t, de Terrain szinten szerintem veri a xp9 az FSX-et, már csak azért is mert maga európa terrain dvd-je akkora méretű mint az egész FSX. Ha belerepülök egy madár-rajba, azok szépen felkenődnek a szélvédőre, stb..