33535
  • dragon11
    #4677
    Azt szeretném kérdezni, hogy interneten milyen feladatok vannak, és milyen módok?Köszönöm.
  • alert
    #4676
    Sajnos nincs ilyen. Pontosan mi a gondod a vásárlással? Szerintem elég egyertelműre készítették, ha gondolod segítek a lépésekben. Mostanra már nagyon sok bankkártyát elfogad, szerintem ezzel se lehet gond.
  • pateszi
    #4675
    Sziasztok,

    Az Fs Panel Studio programot szeretném beszerezni, de nehézségeim vannak a Flight1 oldaláról való online vásárlással. Tud esetleg valaki magyarországi forgalmazót, ahol a dobozos változat elérhető?
  • Tóth Jozsef
    #4674
    Haver kösz hogy segitetél
  • adam944
    #4673
    Alapértelmezettben Control+J

    Nemtom,nekem rregisztrálni nem kellett.Nekem egyből engedte,csak kell hozzá Game Spy account, amihez meg Game Spy Arcade. De ha esetleg nem regisztráltad a telepítés után,akkor az lehet a baj,nemtom.
  • Tóth Jozsef
    #4672
    hello valaki tudja hogy hogyan kell regisztrálni a Flight simulator x multiplayerben mert nekem nem megy
  • Tóth Jozsef
    #4671
    Hellosztok!
    Azt szeretném meg kérdezni hogy mit kell meg nyomni ahoz hogy ha ki nyitom az ajtokat akor a beszáló híd oda jöjön a géphez
  • Ombika
    #4670
    En mar 3 hete azzal hasznalom,javult a Vista az teny,de hogy FSX jobb lett e az passz!!
  • w77d
    #4669
    most sírok :(
  • Clidey
    #4668
    Hiú.
  • Clidey
    #4667
    3000 méterről igen...
  • w77d
    #4666
    szerintetek a Vista SP1 megjelenésével lehetséges hogy gyorsabb lesz majd az FSX vagy ez csak hiú ábránd??
  • adam944
    #4665
    Én ehhez nem értek,csak Photoshophoz, és ott tényleg van helyreállítás.
  • Brikó
    #4664
    Ez igaz, de ha jól tudom, akkor vannak olyan trükkök, pl. a Photoshopban, amikkel a torzítást helyre lehet állítani.
  • Papirzacsi
    #4663
    A nagylátószög torzít...
  • Brikó
    #4662
    8 MP-s fényképezővel + nagylátószögű előtét használatával lehet már valamit kezdeni?
  • adam944
    #4661
    Újratelepítem...
  • adam944
    #4660
    Bakker, nálam egyre többször hibázik FSX. Állandóan (főleg 747-esnél),az emelkedésnél,vagy a leszállás előtt közvetlenül lefagy az egész, FSX hibát észlelt,ezért leáll,stb. Miért csinálja ezt?


  • pateszi
    #4659
    Gratula a textúrához.
    FSX-ről változott a véleményed? (szolgálati közlemény...)

    Más. Ismerkedem az SDK használatával, most éppen egy gép (Beech 18) műszerfalán szeretnék apróbb változtatásokat.Beépítettem egy EGT hőmérőt- hogy ne figyelmeztessen az fsx örökké a keverék miatt- és kicseréltem a rádiókat. (Készülődés a világkörüli propelleres túrára...) A beépített műszerek működnek, de csak síkbeliek, nem jelennek meg úgy a tekerőgombok, mint az fsx alapgépeinél. Ehhez már a modellhez kellene hozzányúlni, ami nem lehetséges. Ha panelszerkesztővel (FS Panel Studio demo) próbálkozom, az vajon alkalmas térbeli részek hozzáadására is?
    Gondoltam arra is, hogy normal, vagy bump mapként adok hozzá egy réteget de ez nem tűnik használható ötletnek.

    Valós pilótáktól szeretném kérdezni, hogy azokban a gépekben, ahol nincs EGT mérő, hogyan állítják be a keverék dúsítását-szegényítését?
    A motor teljesítményén/hangján érezhető hogy mikor jó a keverék? Az Fsx-ben úgy látom, hogy az olaj és hengerfej hőmérsékleti adatok nem elégségesek a keverék beállításához.

  • Clidey
    #4658
    :)
    De, én. A gép (mármint az igazi) pedig egy barátomé. :)
  • pateszi
    #4657
    Hali,

    Nekem is nagyon tetszik, itt találtam:
    FSX Cessna C-172N
    Csak nem Te készítetted? Esetleg a gép a tiéd?
  • Clidey
    #4656
    Térdepelj kukoricára a sarokban!!!
  • alert
    #4655
    Ez szép volt
  • Tóth Jozsef
    #4654
    Hello!
    Lene egy nagy problémám az a problémám hogy egyszer játszotam a Flight simulator x-el és akkor minden jó ment de letöröltem és mikor ujra fel tetem utána már nem volt minden rendben az történt hogy hiába nyomom meg az F10-et nem jön elő az az ablak de már meg nyomtam a (w)-de még ekor se történt semi.
    Mit tegyek???
  • adam944
    #4653
    Igen, ezt tudom
  • alert
    #4652
    Talán az SDK ír valami módszert vagy gondolkozni kell rajta. Az FS ATC ostoba.
  • adam944
    #4651
    Pfff. Akkor hogy oldjam meg, hogy a 2-es terminálba küldjön?
  • alert
    #4650
    Mert az speckón lett összehozva, így azt nem tudod egy visszafejtés után újra compile-olni.
  • adam944
    #4649
    Csak az az érdekes, hogy betöltöttem Plannerbe az LHBP BGL-jét. (az Aerosoftosat) Egy dolgot módosítottam: a 37-es kapu Airline Code-ját,semmi mást. Akkor miért lehet benne annyi hiba?
  • alert
    #4648
    Akkor az azt jelenti, hogy tele van hibával a fájl. Az FSXPlannerben lehet hogy van hibajelző. Sajnos millió hiba előfordulhat, amit nem jelez semmi, csak tudni kell az SDK alapján, stb. A hosszú hibalistából következtethetsz a gondokra.
  • adam944
    #4647
    Igen, suliba tanultuk,csak már kimaradtak a DOS parancsok. Elirányítottam a BGLCOMP.hoz, bglcomp.exe af_lhbp.xml ----->ez lett beírva. legörgetett egy jó hosszú listát tele errorral, és nem csinálta meg
  • alert
    #4646
    Persze hogy csak egy pillanatra jön be, mert parancssor és az XP-ből kiírtották a DOS-t :) Na igen a maiak már nem tudják mi is az a DOS :D pedig ilyen dolgokhoz kell. Megnyitod a parancssort és DOS parancsokkal elnavigálsz a BGLCOMP exe helyére. CD xyz -vel tudsz egy mappába belépni CD\ az visszaugrik a gyökérbe, CD.. visszaugrik egy könyvtárral feljebb. De javaslom nézz utána és tanulgass egy kis DOS-t, mert kelleni fog :) ha megvan a bglcomp mappája, akkor a "bglcomp.exe akarmi.xml" parancsot kiadva fordítja BGL-re a fájlt. Ez esetben az akarmi.xml a paraméter. A célkönyvtár az ahol a bglcomp.exe is van.
  • adam944
    #4645
    Tehát parancssorba beírom a BGLCOMP útvonalát?
    Amúgy ami a képen van,az csak egy pillanatra jön be,nem lehet semmit sem választani, mert eltűnik.

  • alert
    #4644
    Ó boccs azt hittem fs2004 topicban vagyok :) az előző linket felejtsd el, az FSX SDK tartalmazza ennek a BGLCOMP-nak az FSX-es változatát. Pont az az, amiről a képet linkelted.

    Ez egy parancssoros (DOS szerű) alkalmazás, nincs felhasználói felülete, paraméterezni kell. A paraméter a fájlnév, amit lefordít és van az a néhány kapcsoló, amit a screenshoton is látsz. Parancssorból (DOS ablakból) indítsd, vagy hozz létre egy batch fált és abban paraméterezd.
  • adam944
    #4643
    Na mégegyszer:

  • adam944
    #4642
    Olvasom a leírásában ,hogy be kell írni hogy bglcomp és a fájlnevet,csak azt nem tudom, hogy hova. Ha rámegyek a bglcomp.exe-re,akkor ezt az üzenetet kapom:

  • alert
    #4641
    A BGLComp SDK-val.
  • adam944
    #4640
    Még visszatérve a múltkorira, SDK-val hogyan tudom konvertálni az XML-t BGL-lé? (XML-t az FSX plannerrel csináltam).


  • gbc csabika
    #4639
    Üdv!

    Láttam hogy írták lejjebb Ground Environment X európai verzióról, hogy már kint van, de én sehol nem találtam pedig kerestem rengeteget. Csak USA&Canada verziót találtam, valaki tudja hogy mi a helyzet ezzel?
  • adam944
    #4638
    #4616?