33535
  • alert
    #4958
    ImageTool (az SDK-ban benne van) amivel átkonvertálod a DDS fájlokat BMP-re, majd azzal fested át, amivel szeretnéd. Ha a Photoshopot tudod használni, akkor azt használod. Majd ha kész, akkor az ImageTool-al vissza kell alakítani DDS-re. Általában a fizetős vagy ingyenes repcsiknél az igényesebb modellekhez kiadnak úgynevezett PaintKitet, ami a gép textúráját tartalmazza fehérre festve. Ez megkönnyíti a dolgodat, mert nem kell eltávolítani az eredeti festést, ami igencsak aprólékos munka és hozzáértést is igényel. Abban is tapasztalatot és gyakorlatot kell szerezned, hogy átláss egy textúrát, mi hol van rajta, mivel az egyes elemek ki vannak feszítve, de legtöbbször nincs odaírva, hogy az mi. Jó móka, de ha beletanulsz már gyorsan megy.
  • eagle116
    #4957
    HI mindenki! Kérdésem, lehet hogy butaség, de az lenne, hogy mivel tudok repülőgép modelleket átfesteni, mi kell hozzá?. (photoshop?)
    Előre is köszönöm!
  • Ombika
    #4956
    De arrol abszolute nemvolt info,h eredemes e 45nm-es procikba aldozni vagy eleg a regebbi stb....
  • bondi
    #4955
    Ez nem lehurrogás, csak ha visszaolvastok, hatezerszer ki lett tárgyalva, hogy fullon senkinek nem megy a progi, és hogy milyen grafikai beállításokkal lehet kihozni a maximumot belőle a ma elérhető hardware-ekkel. Rengeteg tipp és screenshot segít mindenkinek a beállításokban.
  • Ombika
    #4954
    JAh meg a szaraz anyag adatokat! :))
    Nah jo nem offolok,mert ezert is hurrogas jar! :)
  • w77d
    #4953
    tipikusan már minden szarért leszólják az embert.... Akkor ide mit lehetne írni??? hogy hú de jót repültem múltkor New Yorkba?? az egy kicsit unalmas lenne egy idő után nem?
  • Ombika
    #4952
    Ha ez nem idevag,akkor semmi se! :))
  • w77d
    #4951
    szerintem ennél jobb helyen nem lehet tanácsot kérni, mind1
  • Ombika
    #4950
    Szerintem meg igen is idevag,kisse i...gy hagulatu hsz volt! AMEN!!
  • bondi
    #4949
    A másik meg hogy kutyát nem érdekli, kinek milyen procival fog jobban ricegni az FSX. Kicsit kezd OFF lenni a topik...
  • Ombika
    #4948
    Memjetol fugg minden,ha van 1066 mhz ramja,akkor tokeletes e8200es is!!

    En most 3900 mhz-nel jarok egyenlore!!

  • semidim
    #4947
    8 dioptriával sem látnám, hogy bárkit lehülyéztem volna. Póbálj meg azokon a kereteken belül maradni, ami vitaképessé tesz.
  • goldhunter
    #4946
    Ha 4ghz-től + 8800gtx sem múlik el a szaggatás...

    e8200 helyett azért érdemes e8400-et venni, mert magasabb a szorzója (8 helyett 9), így könyebben tuningolható - ráadásul alig drágább. e8500 majdnem 20000Ft-tal drágább, alig gyorsabb ráadásul a szorzója feles (9,5). Szerintem érdemes meggondolnod, nem tudod-e ezt az összeget hatékonyabban felhasználni. (pl speckó proci hűtő, jobb vga, vagy wellness hétvége a barátnőddel :) )

    Nekem ugyanilyen konfigom (w77d) volt, de nem szaggatott (e6600 @ 3ghz)

    nekem 8400-es van, de még nem voltm időm sem az FSX-et, sem a tuningot kipróbálni. Kíváncsi vagyok nektek mennyire megy fel!
  • Ombika
    #4945
  • w77d
    #4944
    akkor majd szólok ha meglessz a 8500 és segíthetsz nekem maxra cibálni azt XD
  • Ombika
    #4943
    e8xx szeriak altalaban mennek 4 ghz-et hol tobb fesszel,hol kevesebbel! En is epp ezen kattogok,nekem most e8400em van,marcsak 8800 GTS-t cibalom a maxra es jon test....
  • w77d
    #4942
    de gondolom ezt már könnyebb lenne felrángatni 4 ghz-re :)
  • Ombika
    #4941
    Nem,hacsak nem huzod fel 4 ghz-re! :))
  • Hypo #4940
    2mag vs 4 mag, 4 dioptria vs 8 hmmm:))))
  • w77d
    #4939
    tehát kinéztem magamnak ezt a CPU-t: Intel Core 2 Duo E8500 BOX 3.16 GHz (FSB 1333),6MB L2,Wolfdale (45 nm),65W 1 év garancia

    szerintetek ezzel akkor megszűnne a szaggatás az FSX-ben???
  • goldhunter
    #4938
    Hi Hitman
    Íme egy teszt, bár lehet, hogy szemidin le fog hurrogni. FSX alatt mondjuk nem tesztelték a 2v4 magot, de talán segíthet.
    http://prohardver.hu/teszt/cpu_jatekhoz_legyen_ket_maggal_tobb/cpu_versus_vga_3_5.html

    Semidin egy kicsit vicces vagy, hogy lehülyézed azt, aki nagy felbontásban játsza az FSX-et, miközben 22"-os monitorod van :) Bár az is lehet, hogy 6 helyett 8 dioptria kellene, és akkor nem lennének olvashatatlanok az üzenetek :)
    A korábbi tesztből az látszik, hogy a procijához képest kevés a vga számítási kapacitása. Ennyi. Azért ezen a fórumon válaszoltam, mert itt kérdezték és egyáltalán nem gondolom, h off-topic lenne, hogy miként lehet a legjobban játszani a játékot...

  • semidim
    #4937
    Valószínűleg nem elég nagy a 22 collos monitorom és a 6 dioptriás szemüvegem hozzá.
  • Ombika
    #4936
    ctrl+z vagy shift+z fel bal felso sarokban megjelenik pirossal vagy hasznalj FRAPS progit!!
  • alert
    #4935
    Most viccelsz? Minnél nagyobb a felbontás, annál jobban olvashatók a szövegek, annál részletgazdagabbak a műszerek.
  • semidim
    #4934
    Nem csak az a baj ezzel a teszttel, hogy nem új, hanem az, hogy nem sok köze van az FSX-hez. Ez nem egy általános játékfórum, hanem a Flight Simulátor X fóruma. Tehát ne ajánlj költséges beruházást annélkül, hogy valóban tudnád mi lenne a konkrét esetben a hatása.
    Emellett megjegyzem, bár lehet használni nagyon nagy felbontásban is az FSX-et, de nem erre van optimalizálva, ezért sokminden gyakorlatilag szinte olvashatatlanná válik, pl.: ATC üzenetek stb.
  • alert
    #4933
    Semmilyen játékról nem tudok, ami kihasználna 4 magot. Ugyanúgy fut az FSX 3Ghz-en 2 maggal mint 2.4 GHz-en 4 maggal. Hidd el, ha nem tudod mi a különbség vagy mihez kell, akkor neked nem kell, az biztos :)
  • Hitman73
    #4932
    Szervusz!

    Szerintem még mindig a LockOn az egyik legjobb harci szim. Bár ez szintén szubjektív. Szerinted egyébként mit jobb most venni Corequad 2.4 vagy inkább egy Core2 3.0?

    Hitman
  • goldhunter
    #4931
    Adam, Semedin
    Íme egy teszt az ideális vga-cpu párosításról. Kicsit régi, de még így is látszik belőle, hogy az abban szereplő vga-k, mind jobbak, cpu-k egy kivételével gyengébbek. A te kártyád az x1950pro teljesítményét tudja körülbelül. Ebből tökéletesen látszik, hogy rakhatsz alá akármilyen procit, akkor sem fog jobban futni. Különösen, ha nagyob felbontásban játszol, mint 1280*1024. E felett már kevés a 256mb a vga-ba.
    http://prohardver.hu/teszt/vga-cpu_parvalaszto/ujra_itt.html

    Íme egy másik teszt: Itt láthatod, hogy a 2600xt negyedét, jó esetben felét tudja hozni a 8800gtx-nek (és itt még csak 1280*1024 a felbontás, nagyobban még nagyobb a különbség). 8800gtx-et már nem érdemes venni, vele szinte megegyező tudású 8800gt (521mb!!!!) van kb 41-46 000 Ft-ért.
    http://www.hardwareoc.hu/index.php?p=news&cid=1&y=13597

    Mondom, nekem az e6600 @2,9ghz + 8800gtx en nagyon simán ment 1680*1050ben úgy, h szinte minden maxon volt.
    Most vettem egy e8400, de még nem próbáltam.


    Nekem is 4gb van Vista alatt, de ha valakinek csak 2 van, attól még menni fog minden játék, csak zárja be a többi ablakot futtatás előtt :) 32bites Vistára meg nem érdemes 3gbnál többet venni...

    Pontos számokat az fps-re hogy kaptok amúgy az FSX-ben?
    Az FS2004-hez kapható A10 kiegészítő szerintetek futna FSX alatt? - valamilyen harci szimulátort szeretnék, de egyszerűen nem lehet kapni. Vagy ismer valaki egy jót?
    köszi
  • semidim
    #4930
    Neked könnyű a helyzeted, mert teljesen egyértelműen emelkedik a framerate, ha gyorsabb a processzor. Én is tuningolom és 100 megaherz plusz 2-3 értékkel megemeli a frameratet mondjuk ha 15 körül van.
  • Ombika
    #4929
    1 hete vettem e8400-et a 4GHZ hajtom,de meg nemvolt idom feltenni FSX-et kulon vinyora Vista 64 bit ala!!!Ha megvan teszt megirom!

    goldhunter: Vista ala keves 2 gb ,inkabb 4Gb!!!
  • w77d
    #4928
    engem is érdekel, hogy egy erősebb procival mennyire lenne jobb a helyzet..
  • semidim
    #4927
    Jó lenne ha egy kicsit tisztábban láthanánk videokártya ügyben. Más fórumokon gyakorta találkozom olyan véleménnyel, hogy a procerszor sebesség a döntő tényező a framerate vonatkozásában FSX-nél, és ha valaki nem tudja elérni a 3800Mhz-et duálban, nem sokat tud hozni egy nagyon izmos videokártyával egy közepeshez lépest. Vagyis érdekelne, hogy te milyen tapasztalatokra, vagy netán tetsztre alapozod amit leírtál?
    Ha valaki találkozik, vagy már találkozott ilyen típusú teszttel, szívesen venném, ha belinkelné ide, gondolom többünket érdekel.
  • Endeawour
    #4926
    Hitman....az Ariane 737NG nem csak hogy jó,hanem nagyon jó,...bár a pmdg is nagyon jó...
  • goldhunter
    #4925
    Adam,

    Egyértelmű, hogy a videokártya kevés.
    A procid bőven elég erős hozzá, nekem e6600tal kényelmesen futott 1680*1050ben (8800gtx).
    Minimum egy 8800gt-t vegyél, (kb45 000) ezzel jól fog menni. Ha van egy kis időd, akkor várj egy hónapot, és megjönnek a legújabb kártyák, azok sem lesznek sokkal drágábbak.
    Azt kéne még megírnod, hogy mekkora felbontásban játszol! + Vista vagy XP? - bár mindkettőnél elég a 2GB, persze ha van pénzed többre, kicsit attól is javul.

    üdv
  • semidim
    #4924
    Én nem tudom, csak zárójelben jegyzem meg, hogy a ram frekvenciád többet mondana a konfigodról, mint a tápod teljesítménye.
  • adam944
    #4923
    Egyébként, mielőtt még elszánnám magam, mennyit húz le az FPS-ből a konfigomon, ahol most az alap Heathrow-n van kb 15-20 FPS, a régi Mega Airport Budapesten pedig kb 12-15?

    (Core 2 Duo E6850 3,00 GHz
    ATI 2600 XT
    2048 DDR2
    500W táp )
  • bondi
    #4922
    Sztem a termék nagyon jó. Amivel gond van, az a vevőkezelésük, a supportjuk, és a termékeik ára, ami igen borsos.
  • adam944
    #4921
    Az elején az "O" az OK akart lenni
  • adam944
    #4920
    O, köszi a sok tanácsot, ha meglesz a pénzem, szerintem veszek egy Ariane-t, mert a Wilco annyira nem tetszik, PMDG-nek meg még nincs FSX-re 737-je.

  • Hitman73
    #4919
    Szervusztok!
    Még egy kérdés..
    Az egyik, hogy milyen szoftverekkel a kinézetet tupírozni egy kicsit, Ha jól tudom, a Gex és Fex jó erre a célra, de csak a FS Global 2008-val. Nekem a GraphicsX van fönt, de az csak minimális plasztika.

    Hitman