33535
  • alert
    #4878
    Ezt most ne vedd sértésnek, de maradjunk annyiban, hogy nem a program bugos az általad említett értelemben, hanem fogalmad sincs a repülésszimuláció programozásról és fejlesztésről, márha az egyszerű programozásról egyáltalán van. Airbussal kapcs mire gondolsz? Az FSX-ben alapból van egy Airbus, illetve létezik egy Wilco Airbus féle cucc, ami ugyan fizetős, de nem rossz. Ez 2 részből áll, az egyik a 2 hajtóműves modern változatokat tartalmazza (A318, 319, 320, 321) a második pack pedig a nagyobbakat (A330, 340). Egy korábbi hozzászólásod alapján kevered a dolgokat. A Singapure Airlines-nak valóban van egy új böszme nagy gépe, de annak a típusa A380 és nem teherszállító. A320 az egy jóval kisebb gép és a Singapure-nak sosem volt. A380-as fizetős kiegészítő szintén van a WilcoPub jóvoltából, de borzasztó gagyi. Ingyenes modell is van, az viszont tényleg említésre sem méltó :) legalábbis az általam ismert változat.
  • Neton
    #4877
    Na felhúztam mindent maxra és a Budapesti reptéren a földön valóban szaggat a cucc, de a levegőben valóban jól megy. Más reptéren nincs ilyen gond, ami alapból "jól" ki van dolgozva a játékban. A lényeg, hogy szerintem azért egy rendes konfigon nem kéne szaggatnia a játéknak, szóval még mindig azt mondom, h a program bugos, nem a gép rossz. :) Ráadásul a legújabb játékok futnak simán szaggatás nélkül (Asassins Creed, Crysis). Airbus repzit nem tud senki továbbra sem?
  • crossy104
    #4876
    Köszi a segitséget mindenkinek.
  • w77d
    #4875
    írj a supportnak (ne a magyar nyelvűnek, ők basznak rá) és már kapod is az új serialt. Én is jártam így, csak én a mytraffic X-el, de kedvesek voltak és küldtek új serialt..
  • sindelnet
    #4874
    Szükséged lesz egy setup extractor progira,Universal Extractor 1.5,
    és(vagy)a MultiExtractor v2.72c,keress rá a gugliban.
    Ezek zipfájlba mentik útvonal szerint a telepítő exe tartalmát.
    A zipet utána kicsomagolod a telepítési mappába.
    Elég sok idő,kb két-három sört is elfogyaszthatsz addig...
  • crossy104
    #4873
    Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segitséget.Nem tudok aktiválni, pedig a szériaszámom jó.Az acceleration-t pedig csak aktiválás után engedi feltenni.Aktiválás nélkül van lehetőség feltenni a kieget?Ha igen hogyan?
  • semidim
    #4872
    Valószínüleg rád is vonatkozik a Neton-nak válaszoltam itt valamivel lejjebb:
    Nem elég beáálítások főcsúszkáival szabályozni, mert ha a Custom beállításoknál megnézed, hiába húztad rá a trafficnél maximumra a csúszkát, az még mindig relatív alacsony szinten lesz. Ott tudod igazán magasabbra, vagy maximumra állítani az egyes albeállításokkal. Csak azután nézd meg az FPS különbséget és azután számolj be róla nekünk is.
    A tuningoláshoz a hwsw.hu-n a megfelelő fórumrovatban kaphatsz tanácsokat. Egyrészt alaplapi fórumok, másrészt kifejezett tuningfórum is van.
  • alert
    #4871
    A fraps, hogy ne szaggasson mégjobban a felvétel, tömörítetlen AVI-t készít aminek bizony nagy a mérete. Ezt neked kell letömörítened valamilyen codec-el és progival, ajánlott pl a virtualdub (ingyenes), de bármi más is jó. Arra figyelj, hogy tökéletesen elég 25 FPS-re belőni a fraps-et és half-size rögzítésre. Figyelj a játék (FS) felbontására, ne legyen több, mint 1024x768, mert amúgy sincs olyan videó, ami ekkora vagy ennél nagyobb felbontással bír (kivéve HD), nincs is értelme normál körülmények közt. Ha 800x600-ban veszel fel, akkor lehet full-screen aspect ratio rögzítés is, majd később összenyomod pl virtual dubbol, így kevésbé terheli a procit.
  • Papirzacsi
    #4870
    1. valószínűleg nem állítottad be a hangfelvételt.
    2. mert nem, vagy nem megfelelő kodeket állítottál be neki.
  • adam944
    #4869
    Fraps-szel csináltam egy leszállás videót. 2 kérdésem van hozzá:
    1.Miért nem vett hangot?
    2.Hogy a francba lett a 4 és fél perces videó 2,4 GB-s?

  • TGArtist
    #4868
    Remélem, valaki segít elérni :)
  • alert
    #4867
    Ha a 3.2 Ghz-et eléred és a Budapestből a legújabb 1.4-es verziód van, akkor több, mint 15 FPS-ed lesz. Nameg abban vannak ugye új hidak és nevezetességek, kisrepterek stb.
  • TGArtist
    #4866
    Az, hogy a Microsoft mit mondott, hogy népszerűsítse a Vistát, nem jelent semmit. Mikor anno kijött a Vista, kb. 2 napig volt a gépemen, ugyanis SEMMILYEN játékot nem tudtam futtatni rajta. Fatális bugok voltak minden játék futása közben, töröltem is a fenébe. Másrészt ami meg elfutott rajta(igen kevés volt az ilyen), az meg jóval lassabban ment. Szóval kíváncsi vagyok tényleg, hogy miért lenne gyorsabb egy olyan OS-en, ami már alapban iszonyatosan leterheli az egész rendszert.

    Felraktam egyébként végre az FSX-et, és a budapesti sceneryt, és az a baj, hogy hiába veszem le a trafficot, semmit nem számít fps-re nézve, élsimítás szintén nem, egyszerűen ugyanúgy fut. Amikor a reptéren vagyok, 1280x1024-ben csutkára húzva 10-15 fps, a levegőben már jól megy, nagyon sokat dobott rajta ez a kis procihúzás meg a service pack. Viszont a 3.2GHz-t nem tudom kisajtolni a gépből, pedig nem egy haveromnak ilyen procija van, és sikerült nekik :( Valaki ért procihúzáshoz? Fontos lenne az a négyszáz MHz, Flight Simulatornál minden plusz MHz számít.
  • semidim
    #4865
    Te melyik holdra gondolsz?

    Én nem terjesztettem itt warez oldalt csupán arra hívnám fel a figyelmet ismét, hogy ilyen vehemenciával próbáljunk meg segíteni mások problémáinak megoldásában is. Ebben itt egyelőre kisebb aktivitást tapasztalok.
  • Papirzacsi
    #4864
    A holdon te élsz, és úgylátom a sötét oldalán. Hogy máshonnan mit lehet letölteni és mennyit ,az legyen mások problémája. Egyszerűen arról van szó, hogy nem illik bele se az sg, se az FSX topik profiljába a warez terjesztése. Ezt igazán tiszteletben lehetne tartani, és az ilyen ügyeket máshol bonyolítani.
  • semidim
    #4863
    Úgy látom itt egyesek a Holdon élnek. Ennek a százszorosát le lehet tölteni más helyekről, mint amit itt láttam. Minden tiszteletem azoké, akik megvásárolják az összes olyan programot amit használnak, de ezt a tiszteletet más területeken sem ártana kivívniuk.

    Tehát visszatérve az érdemi részre -mert arról itt elég kevés szó esik- az FSX Austria kiegészítóvel Swechaton működik az utasfolyosó odahívása CTRL-J-vel és a leválasztása szintén. Budapest ebből a szempontból is úgy látszik keletre van Austriától és a nagyrabecsült K.A. bizonyára a hiteles szimulációra való törekvés érdekében nem alkotta meg Ferihegyen ennek a működését. (? :-))
  • w77d
    #4862
    ájjáj, warez tartalom....
  • exTrem
    #4861
    nagyon gyorsan törölném ezt az oldalt.
  • Nightgarden
    #4859
    Nekem jobban megy a Fsx,vista+sp1.Eddig Xp használtam,de különbség van a két rendszer között az biztos,érdemes váltani már csak a dual prociknak a kihasználása is sokkal jobb a Vista rendszerén.
  • w77d
    #4858
    elvileg a Microsoft azt mondta Vistára optimalizálják...
  • TGArtist
    #4857
    Most komolyan jobban fut Vistán az FSX? Ne őrjítsetek már meg ...
  • Nightgarden
    #4856
    Sajnálom..
  • w77d
    #4855
    FSXI? az dúrva lenne, még az X-sem megy élvezhetően fullon a gépemen...
  • Nightgarden
    #4854
    Üdv..Igen a FSX sokkal jobban fut vistan mint xp-én.A FSX Vistara van optimizálva,minap tetem fel a Aerosoft Budapest 1.40 és nagyon szépen fut a vistan 37 fps,ez xp 19 fps.A DX 10-et is csak vistan tudod alkalmazni,az nem valami nagy dolog csak szebbek a árnyékok.Bye..
  • Hitman73
    #4853
    Üdv!

    Én azt javaslom, amit Alert leírt ( mondjuk a forgalmat nem volt szívem kikapcsolni). Egy kicsit simábban megy a cucc tőle valóban.. Nekem most csak egy 8600GT van a gépemben, de ezzel is tud a megfelelő beállításokkal 1280*1024-et. Gondolkodom egy 9800-on, majd meglátjuk. Elég sok küldöldi fórumon olvastam, hogy DX10-val Vistán még szebb az FSX, valami tapasztalat? Esetleg tud valaki valamit az FSXI-ről, mintha az idénre ígérték volna...

    Hitman
  • semidim
    #4852
    Még hozzátenném, hogy valamelyik jól kidolgozott kiegészítő repterén kipróbálva.
  • semidim
    #4851
    Azt hiszem félrevezető amit írsz. Ha mindent maximumra raksz, döcögni fog a configod. A beállítások menüben ugyanis hiába tolod fel a csúszkákat maximumra, az még mindíg csak egy kompromisszumos beállítást eredményez. Lépj be a custom beállításokba, menj végig a füleken, azokon belül állíts be értelemszerűen mindent a maximumra, azután próbáld meg használni a programot. Na arra kíváncsi vagyok !
  • Neton
    #4850
    Hali! Nekem egy Intel C2D E6600 van 2 giga rammal, a vidi kari pedig egy Asus 8800GTS 320MB-os. Ezen fainul müxik, de mivel bugos a program, ezért van hogy néha megakad földhöz közel, de nem vészes. Amúgy minden csutkára van állítva benne, igaz csak 1024*768-ban tolom.

    Amúgy honnan lehet a játékhoz Airbus pakkot tölteni? Konkrétan az A320-as érdekelne, ami a Szingapúr erlájnznak is van (az a böszme nagy teher állat utasszállító :D). Előre is köszi! :)
  • Hitman73
    #4849
    Én sem nagyon. Csak a külföldi fórumokon írogatnak róla...
    Most repültem egy Ferihegy-Maribor-t (ellenjavalt, nem tudom az MS járt e mostanában Szlovéniában, de a reptér Spártát idézi), és nekem sem jött ki a folyosó..

    Hitman
  • semidim
    #4848
    Nem láttam "advenced animation" opciót, mire gondolsz?

    Ami az FSX gépigényét illeti, azt tudnám rá mondani, hogy erős új konfigurációkon is csak kompromisszumokkal, de azokon már viszonylag elég jól lehet használni.
  • tzotyu
    #4847
    Sziasztok!

    Mekkora a valódi gépigénye az FS X- nek, mert amit a Microsoft ír, az jó nagy hülyeség...
    Ha van itt olyan, akinek szépen fut a játék, flenyomott beállításoknél is, kérem írja le miylem gépe van... beújítanék... Köszi!
  • Hitman73
    #4846
    Nemsokára tesztelek egyet én is :)
    Hátha megy, bár mióta leszedtem az Acc. packot azóta elég furcsa dolgok történtek a grafikával..
    Telepítés után ne feljtsd el az advenced animationt bekapcsolni...
    Hitman
  • semidim
    #4845
    Tehát megerősíteném amit írtam, nálam működött, tehát patch nem kellett hozzá, valamint Pax-ról sem írtam. Nemsokára ismét kipróbálom, de új telepítésre van szükség éppen, az elég időigényes. De azért rendes tőled, hogy válaszoltál rá.
  • Hitman73
    #4844
    Meg néhányan ezt írják a neten...
    Enabling "advanced animations" should do it. I think possibly it may be that your graphics card is too old. I think the jetways use some fancy new shader techniques available in newer cards only (I could be wrong...)

    Hitman
  • Hitman73
    #4843
    http://www.planesimulation.com/fsdownloads5/FSXu1x3.htm

    Estleg ez a patch

    Hitman
  • semidim
    #4842
    Netán a Jetway CTRL-J ?
  • Hitman73
    #4841
    Ha PAX-ot használsz, akkor csak sima shift+E. A folyosó ekkor nem mozdul, csak fölszállnak az utasok... Én még nem láttam mozogni...

    Hitman
  • semidim
    #4840
    Köszönöm akkor nem csoda, ha nem működött :-) Akkor azt mondd meg légyszíves, hogy hogyan csatlakoztathatom le és rá a gépre az utasszállító folyosót?
  • Hitman73
    #4839
    Hát nem is tudom, az jelentősen rombolná a feelinget, ha egyáltalán nem lenne forgalom...
    A másik kérdésre azért nem reagáltam, mert én is úgy gondoltam, hogy az vitorlázó gépekre vonatkozik, azokhoz meg egyáltalán nem értek .De nekem is az rémlik, hogy a vontatóra vonatkozó dolgokról beszél a kolléga..

    Hitman
  • Papirzacsi
    #4838
    Nem igazán értem miről beszélsz és mi az amit nem tudsz hogy nem működik, de az általad leírt két billentyű kombináció a vitorlázórepülőhöz a vontatógép kérése, és a vontatóról leoldás.