33535
  • Strami11
    #4999
    http://www.airliners.net/photo/Sunflower-(Gold-Timer/Lisunov-Li-2T/1234121&tbl=photo_info&photo_nr=13&prev_id=1252981&next_id=1232598
    HALIX cockpit
  • pateszi
    #4998
    Szia, kössz a tippet, kipróbáltam az ImageToolt.
    Később jól jön majd a natív FSX textúrákhoz, főleg ha már a specular és normal mapek is bejátszanak. (A Gimphez is van normalmap plugin)

    Egyelőre még a Carenado Cessna 182 Skylane II RG-hez tartozó textúrák átfestésén bütykölök, amik még régebbi bmp formátumúak, nem alakították át teljesen a terméket az FSX-hez.
    Így minimális eltérést tapasztaltam a két progi használhatósága között, a megnyitáshoz és képszerkesztéshez való konvertáláshoz megfelelő a DXTBmp is.

    Az átfestéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Kezdetnek a meglévő textúrákból létrehoznék egy paintkitet, amely a fehér alapot, az árnyékokat és a lemezek látható kiemelkedéseit, határait tartalmazza. (Nem szereztem hozzá kész paintkitet, kíványcsi vagyok a módszerre, hogyan lehet készíteni egyet)A meglévő textúrákból össze lehet vágni szinte egy teljes fehér gépet, mégis marad néhány színezett felület, ahonnét a színt el kellene távolítani az árnyékok nélkül. A bélyegző eszközzel próbáltam a hozzá közeli területekről színben és mintában odaillő részeket bemásolni (szinte pixel szintű szerkesztéssel), de az eredmény elég siralmas. Meg lehet esetleg oldani rétegekkel és a színcsatornákkal való állítgatással is, hogy kifehéredjen, de az árnyékok megmaradjanak? Még nem sikerült erről szóló tutorialt találnom.

    Más. Az FSX SDK-ban mintaként van egy DC3-as, .max modell formában. Megörültem, hogy végre lehetne egy szép nagy asszimetrikus lajstromjelet tenni a HA-LIX szárnyára és átalakítani a 3d pilótafülkét valósághű műszerfallal. Sajnos hamar elszállt az örömöm, mert a Gmax nem képes a .max formátum megnyitására sem, kellene a 3ds Max hozzá.
    Próbálkoztam más programokkal köztes formátumba való konvertálással, eddig eredménytelenül. (Autocadhez még nem jutottam, bár arra tippelek, hogy azzal meg lehet oldani) Esetleg tudna valaki segíteni a .max - .gmax modellé való átalakításban? Jó lenne néhány jó minőségű fotó is a HA-LIX pilótafülkéjéről.
  • Ombika
    #4997
    Keress meg priviben,nekem semmi gond vista 64 bit alatt ,segitek driver ugyben!
  • Hypo #4996
    Nekem 2x2giga van minosegi ramok semmi gond veluk, egyszeruen xp a 4 gigabol eleve nem lat ismert okokbol csak 3 giga kornyeken, aztan boot.ini ben ott a /3gb es a userva is hogy rendbe legyen a memoria cimzes, de igy is elofordul egy fel ora repules utan hogy egyszeruen elszall out of memory val, 2 gb vel nem volt soha illetve vista64 en se, csak hat ott pocsek a driver na mindegy ugy latszik megis csak at kell terni vistara csak lenne mar vegre jo nvidia driver.

    Apro megjegyzes pl IL2 es LOMAC al semmi gond
  • Ombika
    #4995
    ERdekes nekem 4x1 gb van,de ma cserelek 2x2-re ,de semmi gondom nemvolt vele soha,persze csak akkor,ha mind a 4 egyforma ram es valogatottak parban?!
  • Clidey
    #4994
    No az egy hót ronda festés. A büdös paraszt kölke ilyen bénaságokkal szennyezi a netet...pfüjjjj!!!
  • Hitman73
    #4993
    Megjegyzem én végigcsináltam a check list-et és most már van forgalom, de minden gép hófehér.. Elég gas.

    Hitman
  • Hitman73
    #4992
    összefoglalom. Szívni fogol..

    http://forums.simflight.com/viewtopic.php?f=4&t=66593&sid=b09a23225d76547177dac0425a9f8001
    sok sikert hitman
  • NOS13
    #4991
    Sziasztok! Lenne egy kis gondom. Megszereztem a MyTraffic 5.1-es verziót az FSX-emhez., fel is telepítettem, elindítottam a játékot, ott is betöltötte a dolgokat, de semmi sem történt. Most ez lehet hülyén hangzik de mit kell tennem ahhoz, hogy betöltse az AI modelleket meg az Airlinereket nekem? Láttam, hogy autót is lehet benne vezetni. ez igaz? De mindezt hogy indítsam el?? Pls vki help!
  • semidim
    #4990
    Illetve, már közben sikeresen megtaláltam....
  • semidim
    #4989
    Ez engem is érdekelne, ha lennél szíves megadni a pontos elérhetőségét.
    Köszönöm.
  • Hypo #4988
    Tudom azt hasznalom nincs is vele semmi gond csak hat neha xp ctd ...mar banom a masodik 2 gigat a gepbe hogy megvettem semmi ertelme es azota szivok, bar erdekes modon csak fsx el
  • Ombika
    #4987
    nHancer az anti... problemara a megoldas!!
  • Hypo #4986
    Sajnos 2gb felett xp szar fsx re /3gb es userva beallitasok a boot iniben es akkor is sokszor ctd lesz belole, vista64 en ez megoldodott viszont ott fsx teljesitmenye nem eri el az xp alattit es raadasul nvidia driverel csak ha nagy szerencseje van az embernek akkor nincs baj, nekem vagy vsync nem mukodott, vagy antialias problema, en is vuissza alltam xp re de ott meg a 4gb ommal szivok neha neha ...
  • Hitman73
    #4985
    Csak még egy érdekesség. Találtam egy free Malév festést is. Gyakorlailag a default Boeing-re hibátlanul ráhúzható és működik gond nélkül 64bit ide vagy oda. Azt nem értem, hogy egy fizetős gépeket programozó csapatnak miért nem sikerül ugyanez. Persze tudom, akkor az összes belső textúrát is át kellene alakítani. Ahogy olvasgattam a külföldi fórumokon, mivel a repülési modellt nem kell átalakítani, a bmp-k meg készen vannak, az egész procedúra max egy nap...Nem is értem... Komolyan..

    Hitman
  • Hitman73
    #4984
    Hmmm. Valóban a letöltésnél ki van írva, hogy csak 32bites vistan fut..
    Sehol máshol én meg csak a FAQ-t túrtam.... Basszus.
    A driver a legújabb, legszebb, lehet chipset, azt még megnézem..

    Hitman
  • Ombika
    #4983
    Szerintem itt vmi mas gond lesz!! vga Driver ,chipset driver stb..nel kutakodnek!
  • Hitman73
    #4982
    Hát nem is tudom, most, hogy küzdöttem nem keveset a Vista 64 vs FSX kombóval azt gondolom, hogy amint megjöttek az új cuccaim, jól lekapom az egészet és lesz egy XP64 ( hogy kezelje a 8 gb ramot), és jónapot. Alapvetően tudom, hogy az FSX kezeli a bmp-t, mert ugyanezen a konfigon volt egy xp-m kb még egy hete és remekül ment minden. Igaz nem volt DX10, és valóban sokat dob a dolgon, de ennyit nem ér. Egy add-on gép sem megy rendesen a PMDG 747 minden lcd műszere kb két perc után eltűnik, a wilco gépek csak fehér textúrákkal jönnek( megnéztem, hogy jóhelyről veszi e őket, de a cfg fájl textúrákra vonatkozó része jó helyre mutat), sőt letöltöttem egy ingyé Malév gépet is, de ott sem veszi föl a textúrákat. Egyszóval minden beépített gép működik remekül( futottam egy bp-bécs járatot kipróbálásként), de pl a Mytraffic is bugzik, rajtam kívül sem LHBP, sem a levegőben sem pedig Bécsben sem volt senki, nemhogy igazi társaságok. Ez ugye elég gas, mert azért itt sok segítséget kaptam és nem olyan nagy kihívás default géppel repülni. Ha csak nem csinálsz irdatlan hülyeséget, hibák nélkül majdnem lehetetlen földhöz vágni. Egyszóval gas ez a Vista dolog egyenlőre még nagyon, és nem tudom eldönteni, hogy mi bugzik :(

    Hitman
  • Strami11
    #4981
    http://www.wilcopub.com/index.cfm?fuseaction=737pic_pricing - vagy a Vistasat veszed meg vagy az XPset, 64bites Vistan nem is fut... voltal a wilco oldalon? :)
  • Clidey
    #4980
    A bmp alapból nem kizáró ok az FSX-nél, simán lekezeli azt is, nem muszáj annak dds-ben lennie.
    Ez inkább a wilkó szégyene hogy baxtak az egészre, a gaukat kicsit megmókolták, hogy legalább azért ne ugasson az FSX, oszt' jóvanazúgy vigye a paraszt. A cél a "minél kevesebb ráfordított munkával minél hamarabb és nagyobbat kaszáljunk" volt. Szerintem. Bár én elfogult vagyok mert alapból utálom és rühellem az összes wilkó terméket mert egy rakat szarok. De ez az én problémám... :D
  • Hitman73
    #4979
    Sziasztok!

    Hát a wilco vista update után sem megy. Nincs valakinek véletlenül egy olyan verzió, ami Vista alatt is működött már? Nem warez, eredeti is jó, az én regemmel telepíteném, csak valamiért nekem nem megy :(

    Hitman
  • Strami11
    #4978
    hát igen, van a Vista verzio, neked az kell.
  • Hitman73
    #4977
    Szervusz!
    Megnéztem, adtam jogokat, ahogy írja, és a b verziót raktam föl, ahogy kérte. Ez nem segített. Viszont elvileg van hozzá Vista upgrade.. Megnézem azt is..

    Hitman
  • Strami11
    #4976
    ahogy elnezem a wilco oldalan nem is jartal... a 737 PICnek van par fele verzioja.
  • Hitman73
    #4975
    Szervusztok!

    Közben rájöttem, hogy a Wilco gépeknek az a baja, hogy a textúrák bmp-ben vannak, nem pedig default formátumban dds formátumban. A bmp-ket nem tölti be és kész. Más gépeknél sem :( Esetleg az SDK-ban lévő tool val alakítsam át?

    Hitman
  • Ombika
    #4974
    En ezt ugy oldom meg,h 3 havonta cserelek mindent,de nem a legujabbra igy keveset bukok,vagy van mikor semmit ,ha jo aron megbirom szerezni!
    Bar inkabb le se irom,mert ezert is hurrogas jar a vegen!!
  • Hitman73
    #4973
    Elég nehéz kérdés ez a mit mikor cseréljünk...
  • Hitman73
    #4972
    Jaa elgépeltem :)
    Egyébként én kb évente szoktam tuningolni a gépemen, és kb 2 évente csere. Sajnos elég hamar avul. A noteszgépem kb 3 évente kell cserélni..
  • semidim
    #4971
    Kardinális? Azt hiszem azt nyugodtan megállapíthatom, hogy 3-4 havonta lehetne memóriát processzort, évente alaplapot videokátyát cserélgetni, ha mindíg a legjobbat akarnánk. Viszont ilyen sűrűn ésszerütlen.
  • w77d
    #4970
    az nem 8400 véletlenül? :)
  • Ombika
    #4969
    e3400 ilyen nincs is szerintem,vagy tevedek!! :)
  • Hitman73
    #4968
    Jaa meg 4 GB 1066 RAM :D
  • Hitman73
    #4967
    Szia!

    Az FSX-et telepítettem föl. Ez ment nekem XP alatt is..
    747 természetesen :) Sajnos a 737-nek nem tudtam "próbaverzióját" letölteni, addig pedig nem veszem meg.. A 8800 GT és a 3.0 Core2 e3400 már le van rendelve a nagykerben jövőhétre :)

    Hitman
  • alert
    #4966
    Hello,

    a Wilco 737-ből az FSX-es verziót telepítetted fel? Ugyanis FSX alatt teljesen máshogy kell modellezni, stb, tehát a 2004-es verzió nem kompatibilis az X-el. PMDG esetében melyik gépről beszélsz? A 737-esnek nincs FSX-es verziója tehát az soha nem is fog normálisan működni. A 747-ből pedig kiadtak egy FSX alatt is használhatót. Ha mindenből az FSX-es verziót használod, akkor tökéletesen jó helyre telepít mindent, a 2004-es verzsönöket pedig ne is próbáld ráerőszakolni az X-re, mert ha el is indul bugzani fog. Ha a számítógépedhez hozzászólhatok, a 8600GT kicsit gyenge FSX-hez, egy 8800GT sokkal jobban esik neki. A processzorod pedig tuningolható, érdemes 3GHz-ig elmenni, mert csodát fogsz látni.
  • Hitman73
    #4965
    Szervusztok!

    CSináltam egy Vista x64 installt és fölraktam az FSX-et és a hasznos kiegeket. Beraktam egy 160 GB-s veszett gyors Segate vinyot, hogy az ne legyen gond, van egy 8600GT és egy core2 2.4 nameg 4 GB RAM. Kicsit röcög a dolog, de elmondható, hogy sokat dob rajta a DX10. Ami fölment.
    FSX, Global 2008, AcitveSky, PAx, GrapX. Kiegek, Budapest airport, Venice, London. Gépek. Wilco pilot, PMDG boeing. Tapasztalatok szerint igen jó lesz ez így, csak szívni kell vele. Különösen a Wilco packon látszik, hogy 2004 volt az alap, mert ugyan feltelepül, de a textúrákat nem húzza rá a gépekre. Azaz egy szép fehér géppel lehet repülni, alap cocpit nélkül, mert a műszerek csak Shift+1 re jönnek elő azzal meg elég nehéz repülési irányt tartani.Erre ha tudtok valami megoldást, azt megköszönném. Elképzelhető, hogy nem oda rakja a fájlokat, ahova kellene. Viszont a gépek között ott vannak a Wilco-k. A Malév skin-t biztos, hogy rosszhelyre rakta, de átmásoltam, ahova kell, de ezt sem textúrázza föl. A PMDG szépen megy, csak, ha külső nézetre váltok, és vissza, csak sötét műszereim vannak. Egyszóval szerintem alakul, de kellene egy kis segítség. Jaa és mielőtt kérdésként felmerül a cuccok 90%-át igen, vettem..

    Hitman
  • alert
    #4963
    DXTBmp-t el kell felejteni az FSX esetében (amúgy 2004-nél is illik már mellőzni), mert itt DDS textúrákról beszélünk nem extended bitmapről és a társai. ImageTool-t kell használni és a konvertálás utáni minőség is nyolvanszor jobb. Nem beszélve a paraméterezhetőségről, bumpmaps, specular maps, stb. Ilyet DXTBmp-vel nem lehet, márpedig az FSX-ben ez az új, ettől lesz szép csilli-villi, árnyékolt mélység, meg ami a népnek kell... ugyebár. Nameg az nVidiának a Photoshop-hoz van bumpmap pluginja, nem tudom más rajzprogihoz létezik-e?
  • pateszi
    #4962
    Az adott modellhez tartozó textúrákat lehet csak átalakítani. Az mdl fájl tartalmazza a textúrákra való hivatkozásokat, hogy a modell melyik részére melyik textúrát kell a proginak ráfeszítenie. Természetesen a fényképekről be lehet másolni részleteket, feliratot stb., de mindennek úgy kell elhelyezkednie, mint az eredeti, a modellhez tartozó textúrákon. Különben elég hülyén hézhet ki a géped. Próbáld ki, hogy átnevezel egy azonos formátumú és méretű képet és berakod textúrának, érdekesen fog kinézni a repcsid...
    Egy példa: Az Fsx-ben is megtalálható a DC3-as és az FS 2004-ben is, de az FSX-ben tükrözték a textúrákat, így az FS 2004-hez készített Sunflower festés elég furán nézett ki az FSX-es DC3-ason...
  • Papirzacsi
    #4961
    Olyan friss, hogy még meleg. Haladóknak érdekes kihívás lehet ez a gép.
  • w77d
    #4960
    ha van fotó egy gépről, akkor azt a fotót is rá lehet húzni textúraként??
  • pateszi
    #4959
    Szia , jó hogy megkérdezted, szerintem vagyunk még néhányan, akiket érdekel ez a téma, itt a fórumom pedig vannak profi modellezők és
    repainterek (átfestő, de ez így elég hülyén hangzik...), akik talán tudnak a konkrét kérdéseidre válaszolni. (Pl. ha igényes magyarországi festést kerestem Cessnákra, Zlinre, Li2-esre stb., állandóan Clidey munkáira bukkantam, érdemes keresni a neten.)

    A textúrákat bármilyen képszerkesztő programmal lehet szerkeszteni, amely képes az alfa channelt is- az átlátszósági értékeket tartalmazó csatornát- kezelni. A Photoshop nagyon jó, de nem az egyetlen progi, ami szóba jöhet, pl. itt találsz infót. Ha a gépeidhez meglévő bmp textúrát nem tudnád megnyitni, szükséged lehet még az ingyenes DXTBmp progira.

    Most a Gimppel próbálkozom, az már látszik, hogy elég sok mindent kell tudni a képszerkesztővel, ha jó textúrákat akarsz készíteni.

    Jónéhány géphez lehet paintkitet találni, amelyek csak alap fehér textúrákat tartalmaznak általában psd formátumban, ezekkel könnyebb nekiindulni. Különben a meglévő színezést kell először úgy eltávolítani, hogy a lemezeken az árnyékolások pl. az illesztések és a szegecsek helyei megmaradjanak.
    Ha valósághű festést akarsz, nem árt az eredeti gépről minden oldalról ill. a belsőről néhány jó minőségű kép.