33535
  • Papirzacsi
    #4837
    Ez nem azt jelenti, hogy te nem látod, hanem hogy nem létezik a forgalom, magyarul nem lesz mit jelenteni.
  • Hitman73
    #4836
    Szervusz!

    Mondjuk a légiforgalom láthatóságának nullára vétele nem mindig szerencsés szerintem. Néha jelenteni kell a toronynak, egy közeli gép vizuális megfigyelését, ha nem látom, akkor nehéz :)

    Hitman
  • semidim
    #4835
    Tow Plane (call) SHIFT+CTRL+Y
    Tow Rope (realise) SHIFT+Y

    Nem tudom mi kell még ahhoz, hogyha beparkolok atc szerint mondjuk Schwehaton egy gate mellé látszólag jó helyre, pont a sárga vonal végéig megyek amit a progresszív taxi mutat, parking brake, majd nyitom az ajtót, hogy ez tényleg működjön? Légyszíves segítsetek ebben. Esetleg más műveletek is szükségesek hozzá?
    Emlékszem egyszer véletlenül sikerült, amikor még nem ismertem ezeket a billentyűkombinációkat, és nem tudom pontosan mire, de akkor egyszer működött. Köszönöm.
  • Hitman73
    #4834
    8GB nem kimondottan ide kell :)
    Néha dolgozom is :)

    Hitman
  • Ombika
    #4833
    Kar,h kitoroldted alert a HSZ-emet,abszolut nemvolt benne semmi,talan megertette vona,hogy mit is akartam elozo HSZ-emmel.......
  • w77d
    #4832
    8 Giga ram mi a fasznak??????

    amúgy full grafikára ne számíts így se, én se tudom még élvezhtően használni, inkább fs9-ezek
  • Hitman73
    #4831
    Én is most készülök upgrade-re ( nem csak az FSX-miatt).
    Szerintem a következő konfig lesz.
    Core Quad valami...
    8 GB RAM
    8800GT vagy 9600GT még nem tudom...
    Vista x64
    Ezen már csak el fog döcögni a cucc...

    Hitman
  • Hitman73
    #4830
    Szervusztok!

    Alert kérlek linkeld be újra a beállításokat, mert nem nagyon találom..
    Előre is köszönöm...

    A szerver oprendszerek látják a 4 GB-ram-ot 32biten is (sőt az enterprise, és datacenter még többet is), de nem hiszem, hogy célravezető lenne ilyesmivel kísérletezni :)

    32 biten max 3,5 látszik tapasztalataim szerint...

    Még pár dolog a grafikával kapcsolatban. Nekem FSX SP2, PAX, Active Sky( ez nagyon jó cucc!), GraphicsX van fönnt. Igazából 1280*1024-ben a földön szaggat egy kicsit, de ezt elnézem neki. Az Acc. pack után nagyon gáz lett a helyzet, le is szedtem, mert használhatatlan volt. Többen a Gex és Fex kiegészítőket ajánlják, de sajnos azt nem tudtam kipróbálni (letölthető ugyan, de nincs belőle limitált teszt verzió, és warez sem), kipróbálatlanul azt sem veszem meg, így nem tudok véleményt mondani róluk. Amiről Alert beszélt, a FSGlobal 2008. Gyakorlatilag 6 DVD, mocsok drága(kb 16.000), de rendkívül jónak látszik... Ez sem volt alkalmam kipróbálni sajnos. Van külön német kieg is...

    Ami nekem még az FSX-ben feltűnt, hogy a gépi irányítás elég gas.
    Tegnap pl elrepültem Zagrab-ig, szép landolás (mega THNX Alert, most, hogy a megfelelő mennyiségű fuel volt a gépen zökkenőmentes volt a dolog , a planner kiszámolja, hogy mennyit kell vinni) majd taxi. Erre a ground azt mondja, hogy a t jelű taxiway az enyém. Előttem sehol nincs. Nyomok a egy progresszívet, és láss csodát, mögöttem kettővel van az út, én meg majd helyben megpördülök a 737-esvel:) Inkább kimentem később, akkor meg füvön akart átvinni :)

    Az X-plane szermre nekem is tetszett elsőre. Aztán megláttam a Cessna műszereket. Mivel olyat már láttam egész közelről is, meg a neten fényképen is, állíthatom, hogy köszönő viszonyban sincs a valósággal...
    Sajnos. Mivel én csak utasként repülök igazi gépen, nem tudom, hogy a fizikai modell hogy sikerült, de a terepen kívül ( ami kétségtelen nem kerül még 60 eróba), nem sok minden tetszik az X-plane-ből...

    Ezzel együtt, hogy vannak negatívumok az FSX-ben is (főként a sok fizetős feature), én mindenképpen azt választanám..

    Hitman
  • Hitman73
    #4829
    Szervusztok!

    Bocsánat, hogy beleszólok itt a nagyok dolgába:)
    Csak egy apróság a RAM-val kapcsolatban. Nem ördögtől való ötlet a négy giga ram, feltéve, hogy 64bites oprendszert használsz, vagy jól megtúrtad a boot.ini fájlt....Egyébként pedig csak memória kezelési hibákba fogsz futni, (SP2 nélkül bizonyosan).
    http://technet.microsoft.com/hu-hu/sysinternals/bb963892(en-us).aspx

    Hitman
  • TGArtist
    #4828
    :) Mindjárt rohanok, veszek két giga ramot, meg egy új procit :D Megélhetési dolgozó, és tanuló vagyok, kérem szépen :) Sajnos csak vasárnapra lesz FSX, addig marad az X-Plane-es koszolás. Valami nagyon furcsa nekem ebben az X-Plane-ben, nem tudom megmondani, hogy mi. Nem a látvány, nem is az irányítás(bár nem értek a repszimekhez, újonc vagyok), hanem valami hihetetlen garázsszaga van az egésznek, nem tudom másképp megfogalmazni. Valaki itt ajánlotta még az FS2004-et. Azzal jobban járnék?!

    Előre is köszi!
  • Ombika
    #4827
    En mar rengeteg mindennel kiserleteztem es arra kellett,hogy rajojjek a MHZ szamit a legjobban,ha van 1 wolfdale 45Nm-es procid es felrangatod 4Ghz-re,amit szinte e8200/8400-esek altalaban mennek ugy jarsz a legjobban! 4 giga ram szinte kotelezo neki es a gtx meg kivalo kari erre!!
    Vista 64 bit alol ajanlom egeszet! :)
  • alert
    #4826
    Az lényeges, hogy akármilyen beállítást használsz, a global texture resolution maximumon legyen és akkor nem lesz elmosódott semmi. Nagyon ajánlom a kézi beállítást és azok közül is azt, amit jópár hozzászólással ezelőtt belinkeltem. Hidd el, úgy mennie kell a gépeden. Ami sok FPS-t eszik és érdemes kikapcsolni (lejjebb venni), a látványt nem rontja FPS-t viszont zabálja: árnyékok (ground scenery shadows), scenery complexity: normal vagy dense, autogen density (normal vagy dense), light bloom, lens flare, sok felhő, és ami drasztikusan rontja az FPS-t, a megjelenített forgalom (AI-Traffic). Vedd le nullára és próbáld ki úgy, nem feltétlen kell más gépeket látni :) Ja! és Serivce Pack 2!!!! must have. Így Velencében is 25-30 FPS-t fogsz tapasztalni egy cessnával. Ha belősz egy high grafikát, akkor 10-et :) ha medium-ra teszed, akkor szintén 25-30-at, de a grafika ronda lesz. Ha a javasolt beállításokat használod, a grafika szép marad és FPS is lesz..
  • TGArtist
    #4825
    A paraméterek ezek, hülyeségből nem ír ilyet az ember :) Nézegettem a képeket, Velence gyönyörű így. Én ugye FSX demót nézem most, és katasztrófálisan fut, viszont ha visszaveszem normálra az autogen densityt, akkor megvan a 25 fps feletti framerate. Arra emlékszem, hogy a teljes verziós FSX SP1 után majdhogynem kétszer olyan gyorsan futott, úgyhogy lehet, így már az is menne rendesen ... A víz lényegesen szebb, mint az X-Plane-ben, ez tény, viszont a talajtextúrák közelről nekem nagyon mosottasnak tűnnek még mindig. Bár, nem földfelszínen kell repülni :D Este újra felrakom az FSX-et, és megnézem service packek után, hogyan fut. Remélem, jól ...
  • alert
    #4824
    FSX a neked való. Ajánlom, hogy olvass vissza, pont a napokban volt szó néhány különbségről. Amúgy az FSX-ben is benne van az egész Föld, illetve kiegészítőket lehet hozzá letölteni, sokkal többet, mint az x-plane-hez, amivel mégszebbé lehet tenni. A grafika sokkal szebb. A te gépeden majdhogynem tökéletesen kéne futnia, márha tényleg azok a paraméterei amit leírtál (2.8-ra húzva a proci, stb). Mindenképpen telepítsd fel a Service Pack 2-őt is, rengeteg hibát javít és gyorsítja a játékot is. A grafikát NEM kell ultra high-ra húzni, ez egy baromság és a hozzá nem értők traktálják ezzel a népet. Arról van szó, hogy az FSX nagy részletességű objektumok és nagyfelbontású textúrák, képek megjelenítésére is képes, de az alap progiban messze nincsenek ilyen részletességgel kidolgozott cuccok, tehát felesleges maxra állítani a textúra felbontást. Jópár hozzászólással ezelőtt linkeltem pár screen-t, hogy mire célszerű állítani a grafikát. Keresd meg. Azzal nálad jól kell futnia, ha nem is mindenhol tökéletesen, de nagy átlagban elég jól. Az autogen lejjebb vételével lehet igazán gyorsítani a játékot, ez az épületek és fák száma. Igaz automatán generáltak, de előre meghatározott helyekre, térkép szerint, tehát nem össze-vissza. Ehhez viszont proci kell. 3 GHz fölötti core2 duo vagy jobb, ha sok fát és házat szeretnél. Ha nem tudsz dönteni a szépség miatt, akkor rakok ide néhány képet, ami meg fog győzni. Ettől az X-plane nagyon távol áll, az FSX-hez viszont ezek a kiegészítők elérhetők :)

    Lord Howe Island
    Velence
    London Heathrow
    Mega Airport Budapest
    Monaco

    és ezer más... :)
  • TGArtist
    #4823
    Sziasztok!

    Én új vagyok a témában, valamelyik nap a kezeim közé került az X-Plane 9-es verziója, felraktam, és nagyon megtetszett. Igaz, a felszálláson kívül még nem sok mindent tudok benne csinálni, de kellemes csak úgy repülni, nézni a tájat ... utoljára a Train Simulator kapcsolt ki ennyire. Viszont eszembe jutott, hogy anno próbálkoztam az FSX-el, kölcsön volt nálam pár napig, de nagyon letaglózott :( Tavaj májusban vettem egy gépet, azt remélve, hogy az akkori játékok azért el-elfutnak rajta. A konfig egy E6420-as proci (2.13, most felhúztam 2.8-ra), 2GB 800-as DDR2 ram, és egy GF8800GTX videókari. Boldogan felraktam az FSX-et, már pelenkás korom óta repülni akartam, mondom ha igaziban nem is, de legalább számítógépen repülök egy jót ... elindítom. Grafika csutkára fel, legyen mit számolnia a gépnek, erre ... döbbenet. Képregény az egész. És még csak olyan szép sem volt a játék. Na mondom, vegyük akkor lejjebb. A végén ott voltam, hogy medium-high grafikán elfogadható látványt nyújtott, viszont nagyon megfogyatkoztak az épületek nagyvárosokban (New York-al próbálkoztam), és úgy már nem volt annyira feelinges. Találtam hozzá interneten egy Service Packot 1-et, letöltöttem, felraktam, lényegesen javult a frame-rate, de még így is élvezhetetlen volt helyenként. Úgyhogy szépen visszaadtam a játékot, és nem is gondoltam rá ... aztán most, ahogy a napokban elkezdtem X-Plane-ezni, eszembe jutott az FSX ... mivel semmit nem értek a repüléshez, az X-Plane menüje meg számomra japán, az FSX-ben meg azért átláttam a térképet, meg legalább voltak küldetések, úgy döntöttem letöltöm a demót, és megnézem, hátha azóta valami titokzatos oknál fogva sokkal gyorsabban fog futni. Hát ... még az akkori teljes verziónál is katasztrófálisabban ment. Ha az autogen densityt levettem, akkor már minden mást ultra high-on hagyva 30 fps-t produkált a játék, bár néha, amikor sokminden tükröződött a vízfelületen, ez leesett 20 környékére ... Most dilemmázok. Meg akarom tanulni rendesen irányítani legalább az egyik repszimet, viszont tanácsra lenne szükségem. X-Planeben nagyon tetszik a grafika, és jóval elfogadhatóbb sebességgel fut, mint az FSX, viszont katasztrófális a kezelőfelület, vagy csak nem vagyok pilóta, és azért nem értem azt a sok hárombetűs jelet a menüben :D (valószínűleg ez az oka :)) FSX-nek viszont jóval barátságosabb a menürendszere, a grafika picit képregényesebb, meg a talajtextúrák sokkal mosottabbak, de mégis, valamiért kevésbé találom riasztónak a programot. Azt kérdezném, hogy egy magamfajta kezdőnek merre érdemes elindulnia, ha nem csak felszállni/leszállni akar, hanem meg szeretné érteni magát a repülést, a szabályokat, stb. FSX-et vagy X-Plane-t vegyem meg(FSX-hez ha jól tudom magyar kézikönyv van), melyik miért jobb/rosszabb a másiknál, de nem fikázásra vagyok kíváncsi, hanem tényekre. Azon is gondolkodtam, hogy ha az X-Plane-hez mellékelt térkép-adatbázis mérete ilyen hatalmas, akkor az azt is jelenti, hogy ennyiszer részletesebb, mint az FSX-é? Mert az FSX-ben ha jól tudom a program generálja le a házakat, fákat, ilyesmiket. Nem tudom pontosan, hogy működik ez, szóval erre is szeretnék választ kapni.

    Előre is köszönöm,
    Gábor
  • alert
    #4822
    A nevesebb portálokról, ahonnan a többi repcsit is. FAQ-ban megtalálod. Vitorázórepüléshez ajánlom viszont a Condor szimulátort az FS helyett, mert itt nincs modellezve a vitorlázórepülés. Mondhatjuk úgy, hogy borzasztó :) Condor viszont nagyon jó.
  • alert
    #4821
    Szia! A PMDG-nek is készülőben van egy FSX-es 737NG-je, de semmi konkrét infó nincs róla. Az Ariane-nek viszont van FSX alá NG-je és jobb mint a pmdg, de csak a 900-as széria.
  • bukren
    #4820
    Sziasztok!

    Honnan lehet letölteni az r-26 Góbét, vagy akarmilyen vitrlázó gépet?
  • franko2
    #4819
    Sziasztok az érdekelne hogy B737NG olyan jól kidolgozva mint a PMDG 737-ese létezik FSX-re, vagy a PMDG gépet fel lehet telepíteni FSX-re?
  • alert
    #4818
    Az unlimited fuel nem baj, csak az üzemanyag mennyisége a tankokban illetve a rakomány súlya ne legyen a 100% közelében se, mert irreális és fel sem szabadna úgy szállni. Azért jönnek ki ilyen irreálisan nagy 150 és x csomós leszállási sebességek meg 140-150 csomós felszállási sebességek. Egy 737-esnél általában 130-145 között mozog a V rotate.
  • alert
    #4817
    A sink rate akkor jelez be, ha közel vagy a talajhoz és túl gyorsan süllyedsz. A becsapódás elkerülésére figyelmeztet. Hogy megtudd túlélted volna-e a leszállást, érdemes a crash-t bekapcsolni a realism settings-nél. Földetérésnél, ha túl gyorsan érsz földet, összetörik a gép (kiírja, hogy crashed).
  • Hitman73
    #4816
    Ulimited fuel-vel repülök egyenlőre...:)
    Tanulok urak. Nem értek a repüléshez, nem kell ám keresztbe lenyelni :)Én igazából a számítógépekhez értek :D
    Hitman
  • Hitman73
    #4815
    Igen valószínűleg pull, logikusabb lenne, nem túlj jó a fülesem, vagy a hallásom :) Pedig a default pedig sink rate vagy hasonló kiabálással figyelmeztet, hogy ez már gas. Én ezt gondoltam átesési határnak.. De igazából ez süllyedési határ szó szerint, ami ezek szerint a magasságra vonatkozik?

    Hitman
  • alert
    #4814
    Tudtommal a gpws sose mond olyat, hogy "full up" maximum ha túl gyorsan süllyedsz, akkor "pull up" vagyis húzd fel. Átesésre pedig szóban nem figyelmeztet, csupán stall warning búgást hallasz illetve rázkódnak a kormányok (valóságban vagy forcefeedback-es joy-nál). Az átesési sebesség függ a gép súlyától is ha úgy vesszük. Arra figyelni kell, hogy indulás előtt az üzemanyag mennyiséget és a súlyt át kell állítani, mert az FS minden felszállás ellőtt maximumra állítja, ami minden gép esetében túlsúlyt jelent, annyival fel sem szállhatna, de erre nem figyelmeztet.
  • Hitman73
    #4813
    "A VR sebesség "rotation"-t, magyarul az orrkerék elemelését jelenti a földről. Ennél a sebességnél
    finoman el kell emelni a repülőgép orrát a betonról meghatározott bólintási szögig. Kisgépek pl.
    Cessna esetében nincs nagyon értelme külön VR-t számolni és meghatározni. Itt kb. 45-50 csomós
    sebességnél finoman meg kell húzni a szarvat, ezzel elszívódik a gép és nagyon kis emelkedéssel
    (majdnem vízszintesen) be kell gyorsítani 65-70 csomóig. Ezután ezzel a meghatározott sebességgel
    (70 kts) emelkedek, ami a VSI-n ("varión") és a magasságmérõn igazolható ("positive rate of climb").
    Más, nagyobb gépek esetén (737, Lear) a VR sebesség elérésekor kb. 10 fokos bólintási szögig
    emelem az orrot (műhorizontot figyelve), és semmi, szigorúan tartom ezt a bólintási szöget. A gép
    nem azonnal kezd emelkedni.
    HA MÁR VÉGRE FENT VAGY
    A VSI-n látható emelkedés megkezdésekor az első teendő a futók behúzása, és persze a sebesség
    folyamatos figyelése. Izmosabb és terheletlen gépeknél erőteljes gyorsulás tapasztalható; ilyenkor
    szinte azonnal csökkenteni kell a hajtóművek teljesítményét (pl. Learjetnél), különben egyből
    elbúcsúzhatunk a szakszolgálati engedélyünktől, hiszen FL100 (10.000 láb) alatt nem szabad 250 IAS
    (indicated airspeed, azaz a sebességmérőn kijelzett) sebességnél gyorsabban száguldani (kivéve, ha
    az ATC erre külön engedélyt ad). Felszállás után további feladat a fékszárnyak megfelelő ütemű
    visszahúzása. Ez természetesen a sebesség növekedésének függvénye. A kis Cessnában én általában
    80-85 csomós sebesség elérése után, illetve min. 500-1000 AGL (talaj feletti) magasságnál szoktam
    visszahúzni a fékszárnyakat, mielőtt megkezdem a pályairányról a kisorolást. 737-esben pedig kb. 210"
  • kolszal
    #4812
    Vr?
  • Hitman73
    #4811
    Esetleg hátha mást is érdekel az FMC téma. Találtam egy magyar leírást róla...

    http://fs2004faq.uw.hu/FMChun/index.htm

    Hitman
  • Hitman73
    #4810
    Közben okosodtam ám :) Péntek van, van időm olvasni ugye. :)
    Az első részben 100% igazad van.. Az APP pilótával valóban nem tudok mit csinálni, ha úgy gondolja elkezd sülyedni..Különösen a default gépnél vágja oda az aszfalthoz a gépezetet... Olyan látványra, mintha frankón leesne. A wilco jobb egy fokkal..
    Az robot kikapcsolásakor közli hogy "full up" és hogy ez már átesés határ szóban, nem csak a hang szólal meg, bár szerintem ez is inkább program hiba, átesni elvileg a leírás szerint olya 120 csomó környékén kezd..
    V1-v2 tök jogos. Kellene még egy kv :)Csak, hogy javítsam magam az idézet :)

    "Az elhatározási sebesség (V1) alatt még megszakítható a felszállás bármilyen probléma esetén, tehát a V1 sebesség azt a határt jelzi, amely alatt a gép még biztosan a betonon marad, azonban a V1 érték fölött már fel KELL szállni."
  • Papirzacsi
    #4809
    Személy szerint sokmindent másképp csinálok, így nagyon összehasonlítani se lehet:-). Felesleges a reptértől 50NM-re már 175 csomóra lassítani. Magasságtól függően lehet még száguldozni. Felszálláshoz elég az 5 fok. Ha a gép nem emeli fel az orrát 130-145 között, akkor érdemes megpróbálni farokra trimmelni, mert hála az Ms-nek, itt van egy nem kis probléma a programban.
    A 255-ös sebességet nem értem. 10000 feet alatt, vagy az indulási eljárásban megadott maximummal szabad csak menni, vagy ha ilyen nincs, akkor max250-nel. 10000 feet felett viszont lehet menni jóval gyorsabban mint a beállított 255 csomó, nagyon magasan, meg úgyis Mach-szám korlátozza a sebességet, így megint csak értelmetlen a 255 csomós beállítás.
    Nem tudom mennyire a normális magasság alatt hoz be az ATC, de a 3 NM-es ereszkedés az eléggé későinek tűnik nekem, de ha tényleg ennyire alacsonyan hoz be az ATC, akkor nincs mit tenni.
    Mikor kikapcsolod az A/T-t (te autospeednek nevezed), akkor nem az átesésjelző szólal meg (tök más hangja van, érdemes kipróbálni), hanem egy figyelmeztető hang, hogy tudassa hogy lekapcsolt. Hasonló célból hallasz figyelmeztető hangot a robotpilóta lekapcsolásakor is.

    A v1 v2-nek nézz utánna. Csak egy kérdés, hogy elgondolkodj azon amit leírtál ,hogy ha tényleg v1 az amikor még meg tudunk állni, és v2 amikor mindenképpen felkell szállni, akkor mi van a V1 és V2 között. :-))
  • Hitman73
    #4808
    Köszönöm. AZ FMC és a trim nekem elég sötét ló. Igazából olvastam róluk, de nem tudom, hogy mire valók konkrétan. Nem full reaity-ben csinálom, valószínűleg ezért nem okozott még gondot. A v1 ha jól tudom, az a speed, amikor még meg lehet szakítani a felszállást, a v2 amikor pedig már mindenképpen föl kell szállni.. Bár ennek még nem nézetem utána, de valahol már hallottam :)

    Köszönettel Hitman
  • bondi
    #4807
    A felszállás előtt nagyon fontos a trim beállítása, amit egyébként az FMC kiszámolna neked az üzemanyag-teher-súlyelosztás függyvényében, és uez vonatkozik a V1,V2,Vr értékekre is.
    Szerintem semmit nem csinálsz rosszul, max egy kicsit sok a 15 flaps TO-hoz, azt hiszem 5 a default érték a 737-nél.
    A másik érdekesség amit hallottam, hogy állítólag speedbrake-et nem "illik" használni ereszkedésnél.
    A leszállósebesség sztem ugyanúgy függ a GW-től és a megmaradt üzemagyag mennyiségétől, széltől stb. Én 150 alá nem szoktam engedni, onnan is teljesen simán lefékez és megáll még hóban is.
  • Hitman73
    #4806
    Part2 leszállás.
    Amikor elég közel érek a reptérhez ( DME kb 50), akkor csökkentem a speedet 175-re. Elvileg az irányítás rávezet az ILS-re. Ahogy tapasztaltam az APP-t a reptértől kb 9m-re tudom aktiválni. Ekkor már siklópálya környékére, vagy inkább alá vezet az irányítás, úgyhogy az ILS elkapással nem szokott gond lenni. Amikor már a végső fordulást végzi a megközelítő robot, visszaveszem a speed-et 155-re. Ekkor kb 5m-re van a reptér. Kikapcsolom az auto speed-et, és tartom a sebességet. Kb 3m körül elkezd a megközelítő robot ereszkedni a reptér felé. Ilyenkor kiengedem a futóművet és a fékszárnyat egy kicsit. Ha tovább gyorsulna a gázelvétel ellenére is pár másodpercre bekapcsolom a speedbrake-t. Ezután teljes fékszárnyra kapcsolok, és a gázkarral igyekszem 140 körül speedet elérni. 600 körüli magasságnál átveszem a robottól és próbálom minél kiméletesen az aszfaltra rakni. Általában egészen jólnak látszó leszállás a vége. A kérdés még az, hogy amikor az auto speedet kikapcsolom, és 1500 körül jár a gép szinte azonnal megszólal, hogy átesés határon vagyok. Pedig a robot sülyed ( gondolom az jó) és a speed-ből sem veszetek...
    Egyszóval nem szokott gond lenni. Én így csinálom egyenlőre, most már csak az érdekelne, hogy miként csinálják az igazán profik...

    Köszönettel Hitman
  • Hitman73
    #4805
    Sziasztok!

    Kicsit gyakorloltam a repülést(737) az utóbbi időben. Leírom, hogy kb mi volt a metodika, aztán mondjátok kérlek, hogy mit csinálok rosszul..
    Felszállás előtt kiengedem a fékszárnyat ( kb 15) és feltekerem a motorokat 90% környékére. Ezután, amikor kb 140 körüli sebességet érek el, fölemelem az aszfalttól, 10-20 fok közti szögben ( ha jobban fölhúzom, sivalkodnak az utasok, a wilco boeing egy kicsit nehezebben szakad el a földől, egy kicsit nagyobb speed-re van szükség tapasztalataim szerint). Ezután még alap állapotba állítom a fékszárnyat, és behúzom a futóművet. Kb ilynkor adja a torony az első utasításokat a fordulásra. kb 3000-en bekapcsolom a robotot ( Ferihegy általában 6000 körülre irányít, ezt már a földön beállítom), és elkezdem a gázt visszavenni. Betekerem a HDG irányt, és azt is bekapcsolom. Ezután az autospeed funkciót beállítom 255-re és innentől csak a robottal megyek a célreptérig
  • Hitman73
    #4804
    Szervusztok!

    Igazából én mint infoval foglalkozó ember, tapasztalatból sosem veszek olyan programot, amit nem nem próbáltam ki. Túl sok a félkész, vagy csak jól pr-ozott anyag. Inkább marad a default...

    Hitman
  • bondi
    #4803
    És jó is, immár 2 hónapja repkedek vele. Minden lényeges műszer le van modellezve, néhány apró hiba ki lesz javítva a napokban megjelenő SP1ben. Ami gusztustalan, az a nyomtatott leírás ára, a pdf meg le van védve, de én kicsesztem velük, feltörettem és kinyomtatták nekem :)
    Leírás nélkül viszont nem érdemes nekikezdeni, mert elég sokat olvasgatni, az ALT+TAB pedig idegesítő, és sokszor fagyást is okozott.
  • alert
    #4802
    Nem tudod. FSX-hez csak 1 gépük van a 737-900-as, de nincs warez verzió. FS2004-hez még csakcsak..
  • Hitman73
    #4801
    Szervusz!

    Köszönöm.Valóban az új szériával utaztam már tavaly, és hát a tunis air féle gépezeteknél azért valahogy megbízhatóbbnak tűnt. :)
    Mielőtt megvenném az Ariane félét, megpróbálom leszedni valahonnan, hogy megnézzem :)

    Hitman
  • Ombika
    #4800
    Elejen igen,de most mar semmi hezag!! :)
  • Hypo #4799
    Ok ok en csak megemlitettem hogy elofordulhatnak driver problemak.
  • Ombika
    #4798
    Erdekes 7900gtx ,8800GTS G92-el soha semmilyen problemam nemvolt!!!