33535
  • Rodman6
    #4757
    Akkor te nem ismered a setup menüt :-D
  • Szasza20
    #4756
    Az alulírt konfiggal hogy menne a játék?
  • Clidey
    #4755
    Szerintem meg tán még a FS2004 is szebb mint ez a Ikszplénkilenc. Persze ízlések és pofonok...
  • Hitman73
    #4754
    Szervusz!

    Köszönöm szépen. Azt hiszem egy kisebb gépezettel nekifutok megint, hátha egy lassú géppel egyszerűbb lesz..

    Hitman
  • Hitman73
    #4753
    Szervusz!

    Én mindig kipróbálom a letöltöttet, mielőtt megvenném. De a műszerek( így elsőre Cessna-nak nézem) nem győztek meg, hogy ezt meg kellene így a kép alapján...

    Hitman
  • Rodman6
    #4752
    Hát nemtom, én a Flight Simulator 2000 óta gyűjtögetem ezeket és hasonló game-ket, de ez nagyon elnyerte a tetszésemet. Lehet hogy az FSX is produkál hasonló látványt Ultra High-on de ennyire nem éltem bele magam a környezetbe mint ebben.
  • Strami11
    #4751
    van itt faq, van FSben beepitett kezikonyv... ha meg nagyon nem megy angolul, akkor privatban keresettek meg, es adok egy msnt, szegeny Alertet haggyatok mar
  • zstomi
    #4750
    Sziasztok!
    Először is köszönet Alertnek a kimerítő ILS leírásért, szerintem sokaknak segített.
    Egyébként pedig helikopter vezetésben szeretnék segítséget kérni. Az a problémám, hogy felszállás után nem tudom irányítani a gépezetet, elkezd ösze-visza forogni a levegőben. Melyik gombbal, vagy billentyű kombinációval lehet a rotorlapátok dőlésszögét állítani? Mert azt kell, nem? Segítsetek!!!
    Köszi: Tomi
  • Hypo #4749
    es meg kicsit tuloztal is:) negyede
  • alert
    #4748
    Kidolgozottsága és a modellezett rendszerek száma és tudása is fele annyi ha nem kevesebb, mint FSX-ben.
  • Rodman6
    #4747
    Gépigénye viszont fele annyi mint az FSX-nek (helyigényt leszámtva)
  • Rodman6
    #4746
  • Rodman6
    #4745
    X-plane 9 balaton
  • Rodman6
    #4744
    Nemrég jelent meg az X-Plane 9, elég lélegzetelállító grafikával. Mérete nem kevesebb mint 6 Duplarétegű DVD.
  • alert
    #4743
    A pályát általában nem a pálya iránya felől közelíted meg. A megközelítésnek is több szakasza van egyébként és több fajtája. Létezik az, hogy egy adott eljárás szerint (térképen publikált) közelíted meg a pályát amikoris egy 30 foknál nem nagyobb irányszögben fogsz repülni a pályatengelyhez képest az eljárás végén, ott pedig csak elkapod az ILS-t és az levisz. Másik lehetőség, hogy radar vektorálást kapsz, pl FS beépített légiirányítója (ami egyébként egy szar), és ő is rávezet a pályatengelyirányra jó esetben max 30 fokos szögeltéréssel siklópálya alá, pont úgy, hogy el tudd kapni az ILS-t. A GPS-t szerintem felejtsd el, a valóságban sem használják. Az ND és PFD kijelzőket figyeld aszerint, ahogy leírtam. A pálya tényleges iránya (course) pedig nem egyenlő a pálya számával. A 34-es pálya lehet 338, 340, 341, 342 stb stb fokos irányban is. A course-nak pontos irányt kell beállítani, ezek a megközelítési térképeken vagy FS-ben a MAP nézetben tekinthetők meg.
  • Hitman73
    #4742
    Szervusz!
    Köszönöm a kimerítő választ. Alapvetően próbálkoztam már egy ideje így este felé ( jobb mint a Barátok közt), de alapvetően elég sok fák között landolás lett az eredmény :(. Szóval konkrét példa Budapest Bécs. Fölszállás és navigálás a torony szerint. Semmi gas. Vienna torony azt hazudja, hogy leszállás a 34-es pályára. A navi nagykönyv szerit ez elvileg azt jelenti, ha jól tudom, a pályát 340ről kell megközelíteni. Azt olvastam, hogy kerekítjük ilyenkor a számot, majd osztjuk 10-vel. Vagy meg lettem vezetve? :). Így a Course elvileg 340. Szépen közelítek oldalról a kis zöld sávhoz (GPS), de hiába teszem, amit írtál, nem nagyon történik semmi. Na jó a csipogás megvan. Próbáltam 1800on 170es speeddel is ( na ilyenkor szerfelett mókásan közlekedik a gép, szegény utasok). Ezek szerint zöld sáv környékén kell bekapcsolni az APP-t, és minden más automatikát (HDG, alt, stb)ki? Bár azt hiszem, hogy lassan el kell mennem valahova megnézni, hogy is vanez...

    Köszönettel Hitman
  • leonforce
    #4741
    szevasztok!
    most vettem meg a progit(de luxe edition)es azt sznem tudni hol a gyenge pont...ugyanis eleg szar fps-t ad(neha leesik 9(!)ala)..igaz eleg nagy nagy beallitasokkal...
    a procim: Dual Core Pe.D 3,0 GhZ,alaplap: Pe 45 GnT? v.kari:X1550 512MB
    meg tudna vki mondani mi a gyenge lancszem? esetleg a videokartya?
    a MFS 2004 fullon eleg jol fut....
    koszonom a valaszt!
  • alert
    #4740
    Az ILS az elvisz a leszállópályáig, de nem jelent egyet az autoland-al. Arról ugyanis akkor beszélünk, ha a robot kilebegtet és egymaga teszi le a gépet. Az ILS-nek annyi a lényege, hogy adott egy földi antenna, ami pályatengelyhez képest vízszintesen adja meg a gép eltérését, tehát jobbra vagy balra. Ez a Localizer -LOC- (iránysáv). Van egy másik antenna is, amely a futópálya képzeletbeli meghosszabbítása, egy (általában) 3 fokos lejtési szöggel, ez a Glideslope -GS-(siklópálya) [KÉP]. A repcsi arra képes, hogy ezt az ideális siklópályát és pályatengelyirányt tartva elvezesse a gépet a leszállópályáIG, de nem száll le. A kilebegtetés és a leszállás a pilóta feladata. Kb 200 láb magasságban le kell oldani a robotot és kézzel leszállni, amennyiben látod a pályát. Ha nem látod, át kell startolni. Az ILS rendszernek tartozéka 3db marker adó, ami távolságot jelez a pilótának. A fenti képen ebből csak kettő van telepítve (OM - külső jelző (outer marker), MM - középső jelző (middle marker) és a harmadik lenne a belső jelző (IM - inner marker). A repcsi műszerfalán láthatsz egymás mellett vagy alatt 3db kis lámpát, ami így néz ki: [kép]. A markerek olyan adók, amelyek felfelé és viszonylag kis szögben sugároznak, így amikor elrepülsz felettük a megfelelő lámpa világít és hangjelzést is hallasz, így pontosan tudod, hogy milyen messze van még a pálya, lévén a marker adók fix távolságra vannak telepítve a küszöbtől. Az ILS-t úgy kell alkalmazni, hogy betekered a NAV1 rádión a pálya frekvenciáját. Maga a rendszer több frekvencián üzemel, még a LOC és a GS frekije is különböző, de ezeket a rendszerek automatikusan kezelik, neked csak pályára megadott ILS frekit kell betekerned. A megfelelő ILS megközelítéshez elengedhetetlen, hogy a siklópályát alulról kell "elkapni", tehát amikor aktiválad az ILS rendszert, nem lehetsz a siklópálya felett, illetve a pályatengelytől való eltérés nem lehet nagyobb, mint 30 fok. Ha ennél nagyobb, akkor a gép nem tud pontosan fordulni és folyamatosan túl fog lendülni a korrigálások miatt. Meg kell említeni, hogy az ILS-t nem akkor kell aktiválni, amikor keresztezed a siklópályát, hanem valamivel előtte, hogy a robotnak legyen ideje reagálni. A siklópályától és az iránysávtól való eltérést a PFD-n (Primary Flight Display) láthatod (Boeing 737 esetében) [kép], amit a két kis rózsaszín indikátor jelez. Ha mindkettő középen van, akkor pontosan az ideális pályán vagy. Ha localizer balra tér ki, akkor a pályatengelyhez képest te jobbra vagy és így tovább. Ha a glideslope felfelé tér ki, akkor a siklópálya alatt vagy. A localizer és a glideslope megjeleníthető az ND-n (Navigation Display) is, ez a navigációs kijelző. ILS állásba állítva a kapcsolóját ilyen képet láthatunk. A megfelelő működéshez kell ugye a NAV1 rádió, illetve amit eddig nem említettem, a robotpilóta kezelőpanelen meg kell adni a pályatengely irányát (Course -CRS-). Az ND-n a localizer kijelzés annyiban tér el, hogy szemléltetőbb ábra mutatja a pályatengelyt (lila téglalap). Amint ez elkezd befelé mozogni, be kell kapcsolni a robotpilóta panelen az APP gombot, ez aktiválja ténylegesen az ILS megközelítést (Approach Mode). A valóságban ilyenkor kettő vagy három robotpilótát egyszerre kell üzemeltetni a pontosabb számolás érdekében, de ez az alap gépekben nincs modellezve. Ne felejtsd el, hogy a pályatengelyhez képesti eltérés max 30 fok legyen, és a siklópálya alatt legyél. Az előző képen egy ideális állapot látható. Az Approach Mode bekapcsolása után engedj el mindent, és ha mindent megfelelően csináltál, akkor a gép rááll az ideális pályára és nem leng ki jobbra balra (vagy csak minimálisat). Ekkor a sebesség ne legyen több mint 180 csomó IAS, majd a leszálláshoz folyamatosan csökkentsd, géptípustól függően. 737-es esetében a leszállósebesség 125-150 csomó közt szokott általában változni súlytól függően, természetesen a fékszárnyat se felejtsd el. 200 lábon robot leold, és kézzel leszállsz. Erre az "approaching minimums" vagy "minimums" vagy "two hundred" hangjelzés figyelmeztet (nem tudom, hogy az FSX alapgépeiben szimulálva van-e).
  • Hitman73
    #4739
    Szervusz!

    Néztem, sőt egy tesztrepülést is megnéztem Cessna-val ( mondjuk a Cessna vs ILS combo is érdekes :)) De nem lettem okosabb. Hmm viszont ha nincs autoland a default gépeken, akkor mire is jó tulajdonképpen az ILS ebben az esetben?
    Köszönettel Hitman
  • Hypo #4738
    Ha jol tudom a default gepeken nincs autoland funkcio, ergo nekem ugy tunik vaalmit nem jol vagy nem jo idoben kapcsolsz, prolatad atolvasni a beepitett helpben az autopilot reszt?
  • Hitman73
    #4737
    Szervusztok!
    Köszönöm a segítséget. Igazán hasznos volt. Amit én így, mint repüléshez egyáltalán nem értő ember látok. Miután átkapcsoltam a vizuális repülésről irányítottra, jóval egyszerűbb lett az élet. A GPS és torony kombó elég sok esetben kiváltja a számomra meglehetősen bonyolult műszeres repülést, különösen, hogy ha komolyan gondolja az ember, időnként szükség lenne egy Sivát idéző kézszámra a gombok nyomogatásához. Fokozottan igaz arra az esetre, ha az ember nem veszi igénybe az autopilot szolgáltatásokat. Ilyenkor gyakorlatilag nem tudom betartani a torony utasításait. A gyakorlat hiánya ugye.
    Igazából egy nagy gondom van. Gyakorlatilag már el tudok menni a reptérig, le is a landing is megy kézzel... Ami gas az ILS. Nekem nagyon szimpatikus gép a Boeing 737 átlátható, középen az autopilot stb.. Követem is a torony utasításait, beállítom a NAV1-re a frekvenciát. Többnyire a torony azt mondja, hogy most már rá kell fordulni az ILS-re és 3000-en maradjak (sebességet ugyan sosem mond), és minden rendben lesz. Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy miként kell bekapcsolni az ILS-t, másrészt pedig ha számomra bekapcsoltnak tűnik, egyszer csak elkezdi növelni a teljesítményt, átstartol és fölvisz 5000-re, ahol mondhatom, hogy ez bizony missing volt :(
    Biztos én rontom el valahol, a kérdés az hogy hol.

    Köszönettel Hitman
  • mingetty
    #4736
    Egyetértek! Egy ideig volt tört FS9-em (az öcsköstől kaptam), de annyira megtetszett ez a fajta (úgy értem békés) repkedés, hogy az FSX-nek már eleve vételi szándékkal indultam neki. És ez vonatkozik a kiegészítőkre is. A kiegekkel kapcsolatban úgyis azt gondolom, hogy ha túl sok van belőlük, csak az erőforrásokat zabálják. A kevesebb itt is néha több.
  • rooney8
    #4735
    Na jó ti nyertetek :)
  • w77d
    #4734
    én megvettem. Szerintem az ide író emberek nagyrésze is megvette. Sőt én még a kiegekkel sem warezolok, támogatom a készítőket, hogy a következő kiadásokat is élvezhessük!
  • Ombika
    #4733
    Erre ott az amit ugy hivnak : DEMO!!
  • Hypo #4732
    Van benne racio game leasing sajnos meg nem elterjedt
  • rooney8
    #4731
    Mondtam már, hogy kícsúszott a "számból". Meg én is megvenném, ha lenne rá pénzem (és nem 15ezer lenne) és ha lenne egy olyan gépem amin normálisan is futna, mert gondolom az nem fogja megvenni eredetibe akinek a gépén elég szarul megy. Letölti megnézi, hogy milyen és ha nagyon teccik meg ilyesmi akkor megveszi. (Legalábbis én így gondolom)
  • Ombika
    #4730
    Aki komolyan veszi stb,az igen!!! DE ,ha mar nem ,akkor legalabb nemvagyunk olyan butak,hogy hangoztatnank!!
  • rooney8
    #4729
    Jóvanmár kicsúszott a számon. De gondolom ti mind megvettétek eredetibe, mi?
  • Hypo #4728
    Hali suzukim van 1997 es erdemes lesz az M7 esen autoznom vele....lopott:)))

    el se hiszem az ilyen kerdeseket komolyan kar hogy nem korhatarop a forum
  • Ombika
    #4727
    Eleve ott kezdodik warez TILOS!!!!!

    Az elozo valaszombol ,pedig sejthetted,hogy nemfog fenyesen futni!!
  • Strami11
    #4726
    hat letolteni nem pont
  • rooney8
    #4725
    Nem azt kérdeztem, hogy min menne jól, hanem hogy azon a konfigon, mert olyan gépem lesz. És nem tom, hogy érdemes lesz-e letöltenem.
  • bondi
    #4724
    Nekem a 747X van meg, és nálam van egy külön connect-progija, amin be lehet állítani, hogy melyik gépet (cargo-triclass stb) mennyi súllyal illetve üzemanyaggal töltse be az FSX, amikor ott kiválasztod. Azt is jelzi, hogy "Connected to FSX", és ha save-elek, akkor következő indításkor is uezekkel a beállításokkal indul a gép az FSXben.
    Ezek után a szokványos módon kezdő reptér, kapu, vagy flight load és go...
    Aztán FlightPlan, FMC stb.
    Szerintem nem ugyanaz a progink van, mert nekem ilyen AIRAC adatokat nem is tudom hogy töltöget-e.

    Nálam csak annyi a különbség az alaphoz képest, hogy 3-4 komoly kieg miatt az FSX betöltési ideje úgy jó 2 perc lett, de gond nélkül megy egyszerre mind.
  • Hypo #4723
    Hello, Hat gondolom a directx10 miatt, mert kulonben enm sokertelme volt felrakni illetve ha 4gb ramod vagy tobb van, mert azt kihasznalja az op mig xp nel csak gond van vele.

    Az ertekelot hagyjad szart se er, a lenyeg UAC-ot kapcsold ki meg fsx install elott lehetoleg, indexing et is, es a tobbi maszlagot, aztan fsx inditasa elott aerot lodd ki, amugy van egy jo kis program ami szepen kiszed mindent aminek nem kell futnia es elinditja az fsx et.

    Egyre figyelni kell sajnos a vista64 es nvidia driverek nem eleg jok van hogy vsyonc nem muxik illetve directx10 nel ha a repules alatt a menut akarod elerni kifagyhat.

    Amugy sok sikert
  • Ombika
    #4722
    Ezekre a gepes kerdesekre mar millio meg 1 HSZ volt!! 4 magos cpu-t es 8800 gtx-et is siman megeszi! Amire allergias az az,hogy a cpu minel magasabb MHZ-en fusson,ahogy en kitapasztaltam,de nemart 8800 Gt vagy attol jobb vga. 4 Gb memoria meg vista eseten kotelezo!
  • wolfaud
    #4721
    Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy az FSX miatt raktam fel Vista 64-et
    És ahol értékeli a vista a gépet max 4.9 re ott az Aero felulet illetve e videokartyat 1 esre ertekeli raktam mar fol legujabb drivert meg gyarit de nincs valtozas mi lehet a megoldas??
  • rooney8
    #4720
    Hali!
    Ezen a gépen hogy menne a game?

    Intel Core 2 Duo E4500 2.2Ghz
    2Gb RAM
    Geforce 8600GT
  • mingetty
    #4719
    Bond!

    A PMDG-ről kérdeznék (látom van némi tapasztalatod). Nekem az FSX 747-400-as van meg és azt csinálja, hogy egy idő után nem engedi elindítani az FSX-et. Egy normál indítás valahogy így: FSX-et elindítom, üdvözlő kép megjelenik, aztán kisvártatva megjelenik a PMDG kis kék négyzete is benne a szöveg hogy "Tölti az AIRAC adatokat. Amíg ez történik, az FSX indítása szünetel". Kezdi a repterekkel, aztán útvonalakkal meg mittudomén mikkel. Mindegyik esetén jó nagy számokig (több tízezresekig) jut el. Aztán bejön a szimulátor és lehet repkedni. Egy idő után azonban megakad a reptereknél (5-10 ezernél), aztán eltűnik a PMDG kis képernyje és az FSX bejelentkező képe is, és az egész czucc megáll. És nem is indul el újra. Én eddig ezt uninstall/install-al orvosoltam, de aztán elértem a limitet (levél persze ment a PMDG-nek) :) Úgyhogy rájöttem, hogy valami elegánsabb megoldást kéne találni. Találtam a PMDG oldalán egy linket ami egy betöltési hiba javítására szolgál, de nekem kicsit kínai, és abban sem vagyok biztos, hogy erre van szükségem. Szóval, ha tudsz (vagy persze, ha bárki más tud) segíteni, ne tartsa vissza magát. :) Előre is köszi.

    min'
  • Tomato
    #4718
    Sziasztok!
    Az Accerleration kieggel van egy olyan problémám, hogy mielőtt setupolom
    azt írja, hogy aktiváljam az FSX-et, és csak akkor engedné a setupot
    deluxe verzióm van, és az Accerleration pedig AVENGED
    jah és fent van az sp1