33535
  • Hitman73
    #4918
    Szerintem működik, az fsx-hez csatlakozik, csak a géptípust kéri le az adatbázisból. Csak idegesítő megvárni, amíg a sok pass elhelyezkedik a gépen :)
    Csak egy kérdés. Az Ariane 737NG tényleg olyan jó, mint amilyennek mondják?

    Hitman
  • bondi
    #4917
    Ez a PAx szerintetek működne az Ariane vagy PMDG kiegészítőkkel is?
    Lehet kipróbálnám, tudok-e sikítás nélkül repülni :)
  • Clidey
    #4916
    Hamár szóba került a PIC737 FSX verzió, én is hozzáfűznék pár dolgot.

    A kiindulási pont az volt, hogy már próbáltam régebben az FS2004-es verzióját, amit egy vihargyors uninstall követett, majd hosszú szanatóriumbeli kezelés, amit az általa kiváltott sokknak köszönhettem.

    De optimista ember lévén, gondoltam adok egy esélyt az FSX-es verziónak is, hátha megemberelték magukat a fiúk, és kijavították azon hibák millióit amik a 2004-es verziót jellemezték.
    Még mielőtt az FS-t elinditottam volna, jó szokásomhoz híven belemásztam a texture mappájába, szemrevételezni a festéseket. Már első pillanatban gyanús volt, hogy bmp-k sokasága tűnt fel, nem pedig dds-fájlok. Na akkor ez a FSX verzió csak egy sima portolás lesz - gondoltam.
    Sajnálattal tapasztaltam, hogy textúra fronton (sem) történt előrelépés. A textúrák még mindíg ugyanolyan okádék szarok, mint eddig voltak. A "gyári" Boeing livery fénylik mint a salamon töke, szegecseket a törzsön nem látni egyet sem, ami eléggé nevetségessé teszi az összahatást. Ráadásul, nem tudom milyen koncepciótól vezérelve, a gép törzsének bal oldala sötétebb, mint a jobb... :-O ???
    A Malév festés egyenesen förmedvény, különösen annak fényében hogy - mint az a ridmiből is kiderül - egy nagycsomó magyar(!) emberke bábáskodott a projekt felett... :-/ Szégyen!!! Ha az egyik kezemet a s*ggembe dugom, akkor is különbet csinálok. Akik ismerik a munkáimat azok tudják, hogy most távolról sem akarok nagyképűsködni, hanem tényleg így van. :)

    Innentől kezdve a visual modelltől túl sokat nem vártam. Utólag már bánom is hogy egyáltalán rákattintottam kétszer az FS ikonjára...
    A gép hemzseg a fölösleges vertexek és poligonok ezreitől(!!), ami nemkevés fps-t elvesz (nálam átlag 14-15-öt produkált szemben a többi más "húzós" projekt 25-30-55 vagy több fps-ével...), csakúgy mint az FS2004-es verzióban is volt. A gép orránál, illetve a szemöldök ablakoknál durva poligon-smoothing hibák láthatók, ráadásul szembenézetben át is látni a törzsön, egészen az alattunk elterülő tájig... LOL!!! A gép formailag is ronda, különösen az orr-szekció. Inkább tudnám a default FS2004 bumfordi Boeinghez hasonlítani, mintsem egy PMDG-hez vagy egy freeware(!) Eric Cantu-féle modellhez...
    A VC úgyszintén egy katasztrófa, gyenge, egymással össze nem illő textúrák tömkelege. Mintha 5-6 különböző repülőből lett volna összeválogatva ilyenolyan szempontok alapján...vagy én nem is tudom...szóval szar, na.
    Ezek fényében arra már nem maradt energiám, hogy az animációkat, illetve a rendszerek működését lecsekkojjam - de gondolom ez sem változott semmit sem -, villámgyorsan klózoltam az FS-t, és az utolsó bitig eltűntettem a vinyómról ezt a förmedvényt.

    Aki Boeingezni akar, az inkább válassza az Ariane-t vagy PMDG-t vagy valami freeware cuccot, csak ezt ne! Szerintem!
  • Hitman73
    #4915
    TU-154-est már láttam. Van egy idős bácsi( azt hiszem pilóta volt) a repülő múzeumban, el is magyarázta, hogy is működött... Érdemes kimenni oda..

    Hitman
  • Hitman73
    #4914
    Csak képen láttam, de megnézném :)

    Hitman
  • Hitman73
    #4913
    Ha igaz a HDG poti alatt kellene lennie egy belső tekerőnek, amivek a dőlésszöget lehet szabályozni. Én nem leltem, pedig a leírásban benne volt.
    Lehet, hogy kidolgozásra olyan, mint az igazi, de alapvetően 2D(akkor is ha a 3D Cockpit be van kapcsolva) és papír hatású. Bár ez szubjektív. Ezzel együtt én is ezt használom és nemsokára megvevődik :)

    Hitman
  • Hitman73
    #4912
    GPS aszem már aludnom kellene :D

    Hitman
  • alert
    #4911
    Nem értek egyet. A dőlésszög természetesen állítható. És miért mondod, hogy ronda? Az exterior modellnek vannak pontatlanságai, de szerintem elég tűrhetőre sikeredett. Cockpit pedig tök jó. Láttál már szakadt 737classic kabint? :)
  • Hitman73
    #4910
    :)
    Én mondjuk itt már nem mennék 255-vel, a Wilco úgy belerak az aszfaltba, mint annak a rendje. Bár ha mondjuk nem ILS(180 fölött azzal is lezuhansz) megközelítés talán le tudod lassítani 140 körülre...Te átlátod azt a GSP-t? Mert a Wilcoban az nem lesz...

    Hitman
  • Hitman73
    #4909
    Szervusztok!

    A Wilco Boeing tényleg jó. Bár igazából az NG nagyon hiányzik belőle.Alapvetően célszerű egy kicsit gyakorolni a default Boeing-vel, mert elsőre szinte bizos, hogy leesel vele mint a kő. Pl default gép simán felszáll ha 25 fölé húzod felszállásnál, a Wilco elveszti a sebességet és beesik a házak közé. A leszállás u.a. (mondjuk ott is csaltak egy kicsit, simán leszáll egy robottal). Egy kicsit kozmetkiázhatnának rajta Wilcoék, mert elég randa a szerencsétlen, de tényleg repülőbb, mint a default. Van hozzá Malev skin is :)Ami még nagy gas benne, hogy nem tudod szabályozni a robotot, hogy mi legyen a maximális fordulási szög. Ez Pax esetén súlyos pontlevonásokat eredményez, mert az utasok nem nagyon tolerálják a 25-nél nagyobb fordulásokat.

    Egyébként szerintem a Pax nagyon hasznos arra, hogy megnézd, mennyire tudsz finoman repülni. Folyamatosan figyeli az utasok elégedettségének szintjét, és pl már egy túl gyors taxi is 2 pont levonás, ugyanez a sok G hatás, vagy a túl agresszív manőverek és leszállás. Elég jól be lehet vele gyakorloni a finom manővereket.

    Hitman
  • alert
    #4908
    Ariane-t tuti hogy nem, a Wilco félét valószínűleg be lehet, csak ez nem az a fórum...
  • adam944
    #4907
    Értem, és köszi azért a segítséget.
    Már néztem mindkettő kieget, csak azt kérdezném, hogy legalább próbára nem lehet leszedni őket valahonnan? Ztán ha jó, akk rendelem persze.

  • alert
    #4906
    Jó már értem mi a probléma okozója :D megnéztem ezt az FSX-be beépített 737-est. Az a helyzet, hogy abszolút nem úgy működik és nem úgy kell indítani sem, mint az igazit, de még csak egy normálisan kidolgozott 737-es szintjét sem közelíti meg. Start switch-nek több állásának kellene hogy legyen, nincs is pl alaphelyzet :D a hajtómű meg akkor pörög fel, ha ráadod az üzemanyagellátást. Ez őszintén szólva vicc :) ennyire azért nem kellett volna leegyszerűsíteni. Arra pedig elsőkörben én sem jöttem rá miért nem tűnik el a start valve open felirat. Szerintem hagyd a fenébe és próbáld ki a wilco 737 classicot vagy ariane 737 NG-t, mert ez borzasztó buta, leegyszerűsített és logikátlan. Egy normális boeing-nek ehhez semmi köze. Bleed rendszer sincs benne még egy egyszerű sem, meg rengeteg egyéb funkció is hiányzik, ami lényeges lenne.
  • adam944
    #4905
    Az a baj, hogy nekem nem forgatja meg,hiába rakom L-re a switchet és GRD-re a másikat. Tudom, hogy melyik forgásra gondolsz, mert amikor leállítom, nekem úgy forog végig, de ha megállítom úgy, hogy FLT állásba rakom,onnét csak a kis karral tudom újra megindítani, de akkor meg nem tűnik el a Start Valve Open felirat
  • alert
    #4904
    Persze hogy leáll a hajtómű, ha a quadrant-nál lévő kis kart ismét "Le" állásba teszed, mivel az a cutoff (oda is van írva), elzárja az üzemanyagot. Miután a start switch-et GRD-be teszed majd felpörög a hajtómű, a kis kart IDLE ("fent") állásba teszed és úgy is hagyod a megérkezésig majd a leállításig. Nem kell kikapcsolni. A hmű indulás után a start valve magától zár. Az autostartos indításból soha nem tudod meg, hogyan kell beindítani, lévén az FS össze vissza állít mindent és felülír bizonyos dolgokat, hogy a hajtóművek tutira beinduljanak, tehát nem is azt látod, amit valójában tenni kéne. Ez jól érzékelhető a fizetős gépeknél, ahol normálisan ki vannak dolgozva a rendszerek, azok nem indulnak be ctrl+e -vel. Ha a mixture karra reagál a boeing az vagy mást állít, vagy bug, mivel nincs kézzel szabályozható mixture a nagygépeknél.
  • adam944
    #4903
    Még indig nem stimmel. A váltókacsolót ráállítom pl a L-re. Az 1-es kapcsolót GRD állásba kapcsolom, és a bal oldali kis kart a Throttle Quardant-nál "fel" állásba rakom. Kiírja (737-nél) a jobb oldali kijelzőn, hogy Start valve open. Elindul a bal hajtómű. "Le" állásba rakom a kis kart, mire a Start valve open szöveg kialszik, de a hajtómű leáll.
    Mit értettem félre?

    Egyébként megnéztem, hogy amikor Autostarttal indítom, akkor a kis karok "Fel" állásban maradnak, de a Start Valve Open szöveg mégis kialszik.


    A mixture-t pedig a Saitek Throttle Quadrant szabályzómon lévő Mixture karra értettem, amivel, ha 0-ra rakom, szintén leállítható a hajtómű.

  • alert
    #4902
    Eddig is volt. Ésszerű beállításokkal nagyon szépen fut egy korszerű gépen. Az anyázásokat az váltja ki, hogy hozzá nem értők ultra giga high-ra felnyomják a grafikát (közben fogalmuk sincs mit állítanak) és úgy persze, hogy szaggat. A trükk, mint százszor említettem a megfelelő beállításokban rejlik. Ugyanis be lehet úgy konfigolni, hogy a grafika az adott helyen elérhető legszebb vagy közel a legszebb legyen, mégis jól fut. Aztán ezen felül vannak még extrák, amit mindenki maga eldönthet, hogy neki az a beállítás megér-e -5 vagy -10FPS-t netán hajlandó megválni tőle és máris 40 FPS-e van.
  • alert
    #4901
    Azért mert azt nem indítónak hívják hanem fuel cutoff-nak vagyis az üzemanyag elzáró csap. Mixture pedig nincs se az airbuson se a boeingen. Az "indító" az a felső panelen alul középen található (engine start switches). A középső kapcsolóval kiválasztod, hogy melyik oldali gyertyákkal gyújtson. Utána a start switchet ground állásba teszed az felpörgeti a hajtóművet és megfelelő fordulatszámnál cutoff-ból átteszed IDLE helyzetbe az általad "indítónak" nevezett kapcsolót. Ez beengedi az üzemanyagot a hajtóműbe és beindul.
  • Akuma
    #4900
    Üdv! Van MÁR valakinek olyan gépe, amin akadás nélkül megy? :)
  • adam944
    #4899
    Ha nem egyértelmű,akkor ennek a kikapcsolására gondolok:
  • adam944
    #4898
    Amúgy, ha már az indításnál tartunk: miért van az, hogy a 737-nél és az A321-nél is, ha a gázkarszabályzónál kattintok a hajtómű indításra, elindul a motor, beáll alapjáratra,de ha kikapcsolom az INDÍTÓT (és nem a mixture-t húzom nullára), akkor leáll?

  • carlosfly
    #4897
    Egyebkent a szerencsetlen forgatja a bill-el is de nem indul be. Aztan neha mar a probalkozasok utan az egerrel sem :(.
  • carlosfly
    #4896
    Hat peldaul hogy kulso cumot epitek a simuhoz es jo lenne hozza normalis key conf ..... amit esetleg kapcsolokkal oldok meg.
  • semidim
    #4895
    Szerintem mindkét módszert ismered már amivel indíthatsz. Többről nem tudok, de vajon mitől lenne az 'rendesebb', ha nem az egérrel forgatnád el az indítókulcsot? Ennél jobb szimulációt nehéz elképzelni.
  • carlosfly
    #4894
    Haliho skacok
    Segitsetek leci! Maule-t vagy akár a cessna-t szeretnem beinditani billentyuzetrol de nem az autostartal(ctrl-e)hanem ugy rendesen de sehogyan sem akar osszejonni :(. Segitsetek leci hogyan miket kell beallitanom ahhoz hogy beinduljon.Ha az egerrel probalom inditani szal a kulcsot elforditani ugy beindul de ha a bill-t/ Joy-t confolom akkor csak inditozik es nem indul be.Leci leci leci aruljatok el hol pancserkodtam :D Elore is koszi. Bye
  • w77d
    #4893
    igen ez sajnos tényleg megesik párszor. Nálam is volt olyan is, hogy kiküldött a kifutóra és közben szált le egy gép. No meg olyan is, hogy áltam a kapunál erre átment rajtam egy 737-es..
  • i robot
    #4892
    Én tegnap előtt láttam élőben. (Cessna nélkül)
  • Hitman73
    #4891
    Eccer nekem is volt, hogy álltam a kifutón, felszálláshoz készülődve, erre át gördült rajtam egy mooney bravo( mióta fönt van a GrapX nem nagyon működik a fizika).. Irányítás rulez :)

    Hitman
  • w77d
    #4890
    nem lennék a Cessnában XD
  • pateszi
    #4889
    Sziasztok,

    Tegnapi találkozásom a behemóttal a san franciscói repülőtéren:
  • pateszi
    #4888
    Sziasztok,

    Tegnapi találkozásom a behemóttal a san franciscói repülőtéren:
  • perko
    #4887
    Mentsd le a wincsidre, oszt megnézheted.
  • copilot
    #4886
    sajna nekem vmiér nem tölti be a videot:( pedig a codecekkel minden oks. MEG-e jelent már ez a repcsi?
  • Brikó
    #4885
    Pardon: vidó = videó...
  • Brikó
    #4884
    Szia!

    A Virtualisrepülés.hu oldalon találtam a linket a vidóhoz is.

    Brikó
  • copilot
    #4883
    Brikó, te hol találtál videót erről? már elérhető?
  • Clidey
    #4882
    Szerintem nem sértett meg senkit, Pítör csak puszta tényeket közölt.
  • Brikó
    #4881
    Ez viszont a videó alapján szépnek mondható...A 380
  • Hitman73
    #4880
    Üdv!

    A WilcoA380 vásárlásával csak óvatosan. Megnéztem. Tényleg extra sz@r.
    Pl simán föl tudsz szállni vele Tökölről :) és még marad is a runway-ból...Úgyhogy szerintem is felejtős. Gagyi hang, papír műszerek..
    áá. Valszleg még nem igazán sikerült a gép közelébe férkőzni a programozóknak...

    Hitman
  • semidim
    #4879
    A lényeget tekintve egyetértünk, de attól, hogy hozzáteszed, hogy ne vedd sértésnek, még meglehetősen sértő hangnemben fogalmazol. (Tudom, már velem is előfordult, utólag is elnézést kérek.)

    Amit Neton mond, hogy a levegőben jól működik, csak a földön szaggat, azt meg én nem tudnám sértés nélkül kommentálni, inkább kihagyom. Vagy maradjunk annyiban, hogy vicces.