33535
  • adam944
    #4717
    Azóta visszaraktam XP-t,de tegnap amikor kipróbáltam, megint lecsapta a gépet. Megnézem most is,remélem jó lesz...
    Nem is a driverrel volt a gond, hanem vistára nem engedte felrakni a hangkari programját,ami magától beállít mindent. Most megy a hang,és remélem a tegnapi hibázás csak pillanatnyi hiba volt...

    De azért kösz!

  • Ombika
    #4716
    Nem mondanam,mert ha dx10-el akarod jatszani mas lehetoseged nincs ,nekem 64 bitessel semmi,de semmi gondom!!

    Menj fel ide es szedd le legujabb drivereket: Asus
  • Strami11
    #4715
    XP telepito be, format C... Vistat vagd ki az ablakon, az egy szar, nekem az van fel eve es csak szivok
  • adam944
    #4714
    A Daemont köszi,jó.
    De most újabb gondom van, és nem tudok rájönni, hogy miért: ASUS P5B alaplapom van integrált hangkártyával. Amikor az XP-t felraktam, beraktam az ASUS CD-t,és onnét tudtam telepíteni egy SoundMAX HQ nevezetű programot, ami érzékelte a régi, 2 asztali hangfalaimat is,aztán vettem egy Genius 5.1-es rendszert,csak be kellett dugni, és ment.
    Na most az van, hogy a 32 bites (majd lesz másik) Vistánál pedig nem találom a CD-n ezt a telepítőt,csak a kari drájverét, ami még nem is lenne gond, és a Vezérlőpult Hangok menüjében be is van állítva 5.1-esnek, mégis a Media Player is,és pl az FSX-is csak a két első hangfalat látja,és se mélynyomó,se center,meg asszem hátsó sem.
    Mit nem csinálok jól??

  • Ombika
    #4713
    Tessek.
  • adam944
    #4712
    Elegem lett az XP hülyeségeiből,felraktam a Vistát. Egyelőre minden OK,csak egy kérdésem van: melyik Daemon Tools kompatibilis vele 100%-osan? Légszi küldjön gyorsan valaki egy linket hozzá!!

    Köszi!!
  • gbc csabika
    #4711
    Az ils frekvenciát és a hozzá tartozó kifutópálya irányát megtalálod a térképen ha rákattintasz egy reptér nevére, ott az összes adatot megtalálod.
  • pateszi
    #4710
    Hasznos oldalak az FS navigációhoz:
    FS Navigation
    Navigáció

    Az alap Cessna 172-ben van COM1, NAV1, COM2, NAV2 és ADF rádió,DME és autopilot. Ha érdekel a téma, már biztosan megtaláltad...#papakacsint]
  • Hypo #4709
    A palyairany szelfuggo, ha az atis-t meghallgatod ott mindig megmondjak merrol fuj a szel melyek a hasznalatos palyak.

  • hetti
    #4708
    Ha te csináltad a forditást akkor köszi szépen!!
    Én a MS VX-1000-el szemeztem de még nem vetttem meg van valakinek tapasztalata vele? (a freetrack forum olvasgatása felemás képet adott nekem mert néhány embernek gondjai voltak vele)
  • adam944
    #4707
    Nem vártam, megcsináltam.Nagyon jó lett, csak még kicsit tökéletesítgetni kell, mind szoftverileg(érzékenység,zoom,stb.),mind külsőleg: az egész szigszalaggal van a sapkán rögzítve,meg a kábelek is hosszúak. De lényeg, hogy működik, aztán majd ha lesz időm, tökéletesítem.
  • Hitman73
    #4706
    Szervusztok!
    Nem olyan régen kezdtem el szimulátorozni.Tetszik a dolog, főként, hogy nem arcade jellegű repülést kell előadni benne. Ami nekem gondot okoz, az a szokásos műszeres navigáció. Mivel nem nagyon próbáltam még igazán nagy géppel repülni, csak a Cessna és a Mooney gépekkel van tapasztatlatom. Igazából a GPS alapú repülés már alakul, de a műszeressel annak ellenére, hogy, hogy elolvastam egy tonna leírást, még nem igazán tudok mit kezdeni.
    A gondot a leszállás és a távolság olvasás okozza. Pl a Cessna-ban az ADF rádiót nem találom, így NDB-t nem tudok beállítani. Azaz a VOR irány megvan, csak a távolság nincs :(
    Ami még így kérdés elsőre, hogy a GPS vagy VOR alapján el tudok jutni egyik reptérről a másikra. Ez rendben is van. De azt az adatot, hogy a leszállást milyen irányból kell megkezdeni sem a térképen nem látom feltüntetve, sem pedig az irányítás nem mondja. ( Az egyik Jet kezdő mission-nál, egyszer az irányítás beszélt a kifutópálya megközelítéséhez szükséges vektorról, akkor az jónak is bizonyult). Így csak vizuálisan, saccra tudok leszállni, aminek többnyire az a vége, hogy saccra belövöm a fordulót, utána a pályát és mivel nem pontosan repülök rá oldalkormánnyal (rosszabb esetbeb sima fordulóval) becsúszok rá. Azért azt érzem, hogy igazából rég rommá tört volna az első futómű egy ilyen manővertől, ráadásul valami nagyobb gép szárnya jól le is érne az aszfaltra. Egyszóval lenne még mit tanulni bőven.
    Esetleg kaphatnék egy kis segítséget?

    Köszönettel Hitman
  • Ombika
    #4705
    Mond mikor kezdted a sz.technikat?! :))
  • Benci10
    #4704
    megoldottam, csak ujra kellet rakni, mert nem tetszett a kiegészítőnek h csak úgy átraktam a játékot egy másik partícióra
  • Ombika
    #4703
    Alert:Mar szemeztem trackIR-el vagy fel eve ,de 50-et nemvoltam hajlando kiadni erte,aszem 1 jo webkamera es megcsinalom en is! Ezer koszonet erte!!
  • Benci10
    #4702
    Sziasztok,

    Hogyan lehet föltelepíteni az fsx acceleration -t, ha a játék nem C meghajtón van?

    üdv, Benci
  • alert
    #4701
    Ehhez nem kell szakértelem :) elég 3 LED, 2 ceruzaelem és szigszalag.
  • adam944
    #4700
    Ez tetszik,lehet, hogy megépeítem hétvégén apámmal. Gond nem lesz, ilyenekkel foglalkozik (mármint műszaki dolgokkal)
  • JackDow
    #4699
    Az, hogy ilyen képet kapj csúcsra kell húzni FSX-et és ez nyilván visszafogja az fps-t de élvezhető marad. Használtam a Fly Tampa-s TNCM-et igen. Tegnap repültem megint egyet! Paraméterek: Flight Environment X, Ultimate Terrain X Europe, Active Sky, Dx10 -el jól fehúzva FSX. INNEN elérhető megint egy csokor shot. Pár ember véleményét meghallgatva ezek jobbak lettek mint a múltkoriak. Döntsétek el Ti! Ezek inkább naplementés képek Velence és Budapst között.

    Üdv:

    jackdow
  • alert
    #4698
    Hogyan építsünk fejmozgásérzékelőt - magyar leírás
  • adam944
    #4697
    #4691?
  • alert
    #4696
    Többek említésére kíváncsi voltam mit lehet kezdeni ezzel a FreeTrack nevű fejmozgásérzékelő "izével", úgyhogy összedobtam egy igénytelen headtrackert csakhogy lássam működik-e.





    Íme az eredmény:

    FS2004 videó - [4MB]
    FSX videó - [3.5MB]

    A videókon a kisebb szaggatások a FRAPS + FS + camera miatt vannak, normál játék közben nekem egyszer sem döccent meg. A weboldaluk szerint azonban ehhez elengedhetetlen egy olyan webkamera, ami stabilan tartja a 30 FPS-t (nem az ezer forintos kategória). További feltétel viszont egy erős processzor főleg ha FS is fut mellette. A progi egyébként más játékokkal is működik.

    A tapasztalatok a következők:

    el kell szórakozni a beállításokkal jóideig valamint egy megfelelő (a weboldalukon említett kritériumoknak megfelelő) webkamera sem árt hozzá, de utána az eredmény közel azonos a TrackIR nevezetű cuccal. Ha jól konfigolod be és minden alkatrész megfelelő, akkor a különbség egy kis mozgásbeli eltérésen kívül az, hogy a webcamot nem számítva kb ötszáz forintból megvan, a TrackIR pedig 50.000 Ft.

    FSX alatt vektoros a mozgás, tehát a fej forgáson, bólintáson és dőlésen kívül mozoghatsz a térben előre/hátra, jobbra/balra ahogy az a videón is látszik, míg FS2004-ben ezt nem tudja a progi, helyette azonban egy automata zoom került be, ami szerintem tök jó.

    A mozgás eleinte fúrcsa, olyan érzésem volt, hogy kihajítom az egészet az ablakon :D a megfelelő beállítások és 15-20 perc után azonban teljesen meg lehet szokni. Nagygépes repülésben nekem kissé zavaró, hogyha egérrel akarsz kattintgatni a műszereken akkor mozdulatlanul kell tartsd a fejed :) kisgépeknél főleg FSX-ben szerintem mérföldkő, ugyanis bármerre kilátsz a gépből, nincs többé holttér fordulás közben.
  • pateszi
    #4695
    Hali,
    Kössz a képeket. Nagyon szépek a felhők, látványosan jobb a víz megjelenítése az eredetihez képest és különlegesek a fények is.
    Tapasztaltál lassulást a kiegészítőtől? Mennyire fogja vissza a gépedet?
    A földi textúrák a Flight1 Ground Environment X-ből, vagy más kiegből (FlyTampa?) vannak?
    Nagyon tetszett a Princess Juliana Airport (TNCM) körül a tenger változatos színe.
    Összehasonlítva a Google Earth képével, már sokkal szebb minden.
  • JackDow
    #4694
    Hi All,

    Készítettem néhány shot-ot a Flight1 Flight Environment X kiegészítővel, amitől a látvány megdöbbentően különlegesre változott az alap kiegészítőkhöz képest.
    INNEN letöltheti az akit érdekel.

    jackdow
  • alarubia
    #4693
    Hi,

    Csak a pontosítás kedvéért, az X-PAX nem egy régi add-on, csak tavaly év végén jelent meg.

    A
  • pateszi
    #4692
    Sziasztok,
    Az első scenery szerkesztésen sikeresen túl vagyok, eltávolítottam a benzinkutat és néhány statikus repülőt is elhelyeztem a reptéren.(galéria) Az alábbi képen látható kisméretű benzinkút az alap FSX scenery része, az eredeti kifutópálya mellett volt. Nullára állított autogen mellett is megjelent. Azóta más addon sceneryben is találtam hasonlót (Freiburg Airport, EDTF), jól jöhet még az exclude négyszög kód használata.




  • adam944
    #4691
    Múltkor is mondtam már, azóta újratelepítettem, és megint előjött az a hiba, hogy amikor kb 15-20 mérföldre vagyok Ferihegytől, akkor egyszerűen lefagy. Nem mindig,de az esetek túlnyomó részében, és főleg 747-essel. Miért csinálja? Mert nagyon idegesítő egy jó kis két órás utazás után elölről kezdeni, ha meg lementem, akkor a robotpilóta adatai vesznek el.
  • JackDow
    #4690
    Van már ilyen passengers szerű prg. elég régóta fsx-hez is. Az a neve hogy PAX az a cég adta ki aki az active sky X és X graphics nevű addonokat.

    PAX
  • dragon11
    #4689
    Értem, thanks.
  • alert
    #4688
    Attól még az FSPassengerst is lehet online repülés közben használni :)
  • adam944
    #4687
    Én nem tudok online utasszállításról,csak online légitársaságokról,de utasok nélkül.
    Ha utasokat akarsz, ott az FSPassengers, csak sajna még nem adták ki FSX-re,de tavaszra ígérték. Az engem is nagyon érdekel, várom, hogy megjelenjen, csak mondom, az nem online. Itt szimplán Free Flightban repkedsz, csak van utaslista, fel lehet szolgáltatni kaját/piát, stb. A repülés végén meg értékel, hogy ha pl légörvény volt, akkor bekapcsotattad-e a bizt.öveket, meg ilyenek. Ha meg gáz van, akkor visítanak az utasok, meg hasonló jó dolgok. A többit nézd meg az oldalon:

    FSPassengers
  • dragon11
    #4686
    Aha, azt szeretném még kérdezni, hogy online nem lehet rendesen utasokat elvinni a pontból b-pontba? Nagyon köszi ismét.
  • alert
    #4685
    Nincsenek "módok". Free flight van. 2 lehetőség kínálkozik. Felkapcsolódhatsz a VATSIM vagy IVAO hálózatra, amelyek globálisan szimulálják a légiforgalmat valós angol nyelvű forgalomirányítással valós szabályok alapján. Erről annyit kell tudni, hogy vannak akik radar irányítanak és vannak akik repülnek. Ehhez szükséged lesz valós repülési ismeretekre, amelyekről mindent elolvashatsz az IVAO magyar nyelvű leírásaiban (www.ivao.hu). A másik lehetőség, hogy a egy haverod indít egy szervert te pedig IP cím alapján rácsatlakozol és azonos reptérről indultok. Ekkor látjátok egymást és repkedtek össze-vissza, ahogy akartok. Van egy radar progi is, azzal aki szeretne beállhat irányítónak is poénból.
  • dragon11
    #4684
    Nekem nem akar senki se segíteni?^^
  • pateszi
    #4683
    Kössz a segítséget, ennyi elég is, hogy a benzinkút eltávolításnak nekifogjak.

    Flight1-től a vásárlást hamarosan megoldom, mert nagyon klassz cuccaik vannak és nem is túl drágán.
  • dragon11
    #4682
  • i robot
    #4681
    Én is találkoztam a benzinkúttal, de a gép csak átmegy rajta.
  • alert
    #4680
    Ha jól tudom internetkapcsolat nélkül nem lehet telepíteni a flight1 termékeket. Ez viszont szerintem megoldható ma már viszonylag könnyen. Elég a gépet átvinni a telepítés idejére egy internet csatlakozáshoz, beviszed egy netcafféba vagy bárhova ahol van internet, akár még mobilról is megoldható, hisz az a pár másodperc néhány forintba kerül csak. Bankkártyás fizetést akár megejtheted egy haveroddal is (ha neki van), akiben megbízol, de nem egy vészes összeg csináltatni egyet. Ha felveszed a céggel a kapcsolatot e-mail-ben, nem hiszem hogy elutasítanának egy csekkes vagy átutalásos vagy valamilyen alternatív fizetési módszerrel, ha megindokolod a problémád.

    LHPP-nél én nem találkoztam semmilyen benzinkúttal a pálya közepén :) ez érdekes. Nem lehet hogy valami más kiegészítő teszi oda? Régi LHPP scenery vagy az a régebbi Hungary scenery vagy ilyesmi? Amúgy nincs erre külön progi, ha valamit törölni akarsz, akkor az FS2004 SDK-hoz mellékelt BGLCOMP.exe progihoz írsz egy XML kódot, ami exclude négyzetet hoz létre az adott koordinátákra. Ha most nem érted amit leírtam, akkor nem fog menni. Ajánlom nézd át amit említettem, mert nekem nincs ott benzinkút és akik az IVAO event-re használták azok se említették.
  • semidim
    #4679
    CH Product Virtual Pilot Pro kormányom van még régebbről, gameportos. A CH Product cég nem sokat ad a hírnevére, mert a Win 98 óta nem készített hozzá meghajtót.
    Ennek következtében, csak az egyik 'hat' kapcsoló használható a kettő közül.
    A nagyobb problémám ezen kívül, hogy az FSX alatt hiába rendelek a gombokhoz funkciókat, csak addig jegyzi meg, amíg nem lépek ki a programból. A settings menuben elementek ugyan egy cfg file-t, de abba láthatólag nem kerülnek be a joystick konfigurálásának adatai, pedig emlékeim szerint a korábbi verziókban így működött.
    Örülnék, ha ebben esetleg tudnátok segíteni.
  • pateszi
    #4678
    Szia Péter,
    Kössz a választ, a következő nyűgjeim vannak:
    -a gép, amire telepíteni fogom, nem rendelkezik internet kapcsolattal,
    -ahol letölthetném, nincs rendszergazdai jogosultságom,
    -talán az utolsó vagyok, akinek még nincs netes vásárlásra alkalmas bankkártyája.

    Ugyanez a bajom az AirWrench progival is, bár ahhoz csak a bankkártya kellene. (Nem a repülési modellbe akarok belebarmolni, csak a kedvenc hidroplánom elég mélyen süllyed a vízbe, egyáltalán nem úgy, mint a valós képeken, ki kellene igazítani...)

    Szóval a demók alapján mind a két progi megtetszett, lehet ugyan nélkülük is boldogulni szövegszerkesztős módszerrel, de a használatukkal jóval egyszerűbb a .cfg és .air fájlok szerkesztése.

    Más. Az LHPP kiegészítődnél melyik az a progi, amivel az eredeti scenery és a kiegészítő összeakadását lehet megkeresni, vagyis mihez nyúljak, ha el akarom tüntetni a pálya közepéből azt a benzinkutat?

    Addig is, míg kiadjátok az FSX Hungary Pro, vagy a Magyarország VFR sceneryt...