33535
  • alert
    #4637
    Confirmed. 4000 lábról vagy fentebbről kell fotózni és minimum 5-6 megapixeles fényképező sem árt. Minimum... DKI-n meg tárgyalni kell 2000 fölött :D egyébként láttam, hogy frissítették a google-t, mostmár jónéhány reptérhez lett légifotó. Sármellék (új tavaszi vagy nyári), Pécs, Kaposvár, Zalaegerszeg, Nyíregyháza, Szentkirályszabadja, Kiskunlacháza, Dunaújváros, Őcsény, Baja, Virányosdűlő, Kiskunfélegyháza, és ki tudja még mi. Eléggé nő a lefedett területek aránya, ha így haladunk lesz itt még VFR Hungary az FS11 előtt :)
  • Clidey
    #4636
    Télleg jó eza scenery, de nekem a Cessna festése jobban tetszik! :D
  • Clidey
    #4635
    Az a baj ezzel a légifelvételesdivel, hogy rohadt magasról kellene fotózni - és megfelelő időjárási körülmények közt is persze - ahhoz, hogy használható legyen a kép. Én egyszer próbáltam Gawronból 1500-ról fotózni Dunakeszit, de értékelhetetlen lett...szerintem legalább 3000-4000-ről (ha nem magasabbról) kellene fotózni minimum egy EOS20-al ahhoz, hogy érjen is valamit... :(
  • adam944
    #4634
    Tényleg nagyon jó lett, de lehetne még finomítani, de azért így is sokkal jobb, mint az alap scenery.
  • pateszi
    #4633
    Sziasztok,

    Alkonyati repülés a Pécs-Pogány reptér körül a #4621-ben szereplő sceneryvel:
    Nagyon jó, gratula a készítőnek!




    A sasok a scenery részei? Nagyon tetszettek. (lásd a galériában)
    Nálam a kifutópálya kellős közepén van egy benzinkút, gondolom, hogy az FSX alap scenery része látszódik. Néhány vontató jármű helyett talán jellemzőbb lenne a reptéren 2 AN-2-es, egy sárga mentőhelikopter és 1-2 vitorlázó repülő. A pécsi tv torony, mint VFR tájékozódási pont jó lenne még.
    Mégegyszer köszönet a sceneryért.
  • Brikó
    #4632
    Szia!
    Ha csak a légifelvételen múlna a dolog, akkor én azt bevállalnám, úgyis beigértem már régebben a feleségemnek egy sétarepülést. Itt mondjuk akadály lehet, hogy nem tudom, milyen magasság(ok)ból kell fényképezni.
    De hozzáértéssel, főleg idővel sajnos nem rendelkezek...
  • alert
    #4631
    Idézet a FAQ-ból (csak mert nem volt kedvem 198adszorra leírni, kereső meg 2mp alatt kidobta) :D

    "Az FS a sceneryket két helyen tárolja. Az egyik a fõmappában lévõ SCENERY mappa, a másik szintén a fõmappában lévõ ADDON SCENERY mappa. A scenery-k struktúrája mindig a következõ: Van egy mappa amiben maga a scenery van, ez lehet bármilyen nevû pl: Budapest, és ezen belül van egy SCENERY és egy TEXTURE mappa. Értelemszerûen a SCENERY tartalmazza a 3D-s objektumokat és modelleket (*.bgl kiterjesztés), a TEXTURE pedig ezekhez a textúrát (ált: *.bmp kiterjesztés, de ez nem a szabványos Windows Bitmap, így nem tudod egy szimpla rajzprogrammal megnyitni). Ha letöltünk egy sceneryt akkor ezt kétféleképpen tehetjük be a játékba. Minden letöltött scenery tartalmazza az elõbb említett SCENERY és TEXTURE mappát. Ha ezekbõl a fájlokat bemásoljuk az ADDON SCENERY mappában lévõ SCENERY és TEXTURE könyvtárba, akkor a játék magától felismeri. Itt azonban a sok fájl összekeveredhet, ha késõbb el akarjuk távolítani. Elegánsabb módszer, ha a játék mappáján belül (célszerő az ADDON SCENERY könyvtárba) bárhová létrehozunk egy tetszõleges nevű mappát, és ebbe tömörítjük ki a letöltött kiegészítő SCENERY és TEXTURE mappáját. Ezután elindítjuk a játékot majd a Scenery Library-ban hozzáadjuk az új mappánkat a listához. Ahhoz, hogy ezután mûködjön a scenery újra kell indítani az FS-t (FSX-et nem)."
  • adam944
    #4630
    Alert, ezt pontosan hova kell bemásolni?
  • pateszi
    #4629
    Kössz a gyors választ.
    Nagyjából sejtettem, hogy úgy van amint megírtad, mégis reménykedtem, hogy létezik egy kb. Google Sketchup, vagy Anim8or szintű progi, amivel viszonylag egyszerűen lehet saját használatra FSX-hez modellezgetni, legfeljebb én nem találom.
  • alert
    #4628
    Így van, de ezt csak a készítő tudja megtenni, mert neki van meg a forráskód illetve a modellek forrásfájlja. Ennek hiányában nem lehet kivitelezni a "módosítást". Ugyanakkor vannak pl olyan régebbi scenery-k, amelyek régebbi kivitelezésük miatt nem is alakíthatók át egyszerű módszerekkel FSX alá, tehát újra kellene tervezni hozzá az egészet.
  • alert
    #4627
    Szevasz! Meglévő scenery-ket, repülőket nem tudsz módosítani ugyanis az egyszer FS nyelvre lefordított fájlok úgy maradnak ahogy vannak. Van 1-2 trükk amivel vissza lehet fejteni és bizonyos módosításokat elvégezni, de ezek sem engednek belenyúlást pl az objektumok szerkeszthetőségébe. Annyit tudsz csinálni, hogy átrajzolod a textúrát és ezzel kifújt. Az SDK-t szerintem jól telepítetted, de az soha nem is fog megjelenni semmilyen menüben. Az FSX SDK-ja az nem egy pályaszerkesztő mint más játékok esetében általában. A Flight Simulator mappája mellett találsz egy SDK mappát, abban van benne minden. Itt DOS-os parancssoros progikat találsz amelyeket paraméterezve kell futtatni. A paraméterük általában egy szüveges formátumú fájl, a fájlban pedig XML, ASM vagy SCASM esetleg C++ nyelven programozott scenery vagy egyéb kódot írsz meg és a kis compiler ebből csinál az FS számára érthető adatot. A modelleket nagyon ajánlott a 3d studio max-al modellezni amennyiben ehhez nem férsz hozzá, használható a lebutított változata a gmax-is, ez ingyenes, de néhány dolog jóval körülményesebb. Ezekkel csak modellezni tudsz. A különböző effektek, fények, stb működő dolgok kivitelezése minden esetben a modellező progik által exportált vagy mások által készített 'forráskód' átírását vagy egy saját megírását követeli meg, amelyet te fordítasz végül az SDK compiler-eivel BGL-re. A textúrázás se egyszerű dolog FSX alatt, mert itt már lehetőség nyílik bumpmap-ek és specular mapek létrehozására valamint a különböző átlátszóságok és effektekhez szükség van az SDK ide vonatkozó ismereteire. Mindenképp ajánlott a photoshop ismerete. Az SDK rengeteg mindent leír, nem is mondom hogy rövid. Sajnos magyarul viszint semmilyen infó nincs az egészhez. Külfödi fórumok közül az fsdeveloper.com-on mindenhez találsz olyan kivesézett témát, ami csak felmerülhet :) A modellezés megtanulásához mindenképp az fs2004-hez kiadott SDK-ban lévő rövid leírást ajánlom, az pontosan megmutatja milyen módszerekkel kell FS alá tervezni. FSX-hez nem csináltak ilyet, de a módszer ugyanaz. Ha kérdésed van írj nyugodtan.
  • pateszi
    #4626
    Mit is jelent az átportolá?
    FS2004-hez készített sceneryk módosítása, hogy az FSX alatt is használhatóak legyenek?
    Miben áll az korábbi sceneryk FSX-hez való optimalizálása? Gondolom, hogy a legtöbb textúra átkonvertálásán kívül a modelleket és az elhelyezésüket is alakítani kell.
  • pateszi
    #4625
    Kedves Alert,

    Köszönöm szépen!

    Gondoltam rá, hogy próbálkozom az elérhető sceneryk alakítgatásával, de tudásban még nagyon távol vagyok ettől. Repülők apróbb módosításával (textúrák, műszerfal átalakítása)kísérletezem, de még az SDK-t sem tudtam (SDK SP2-vel) működésre bírni. Tényleg, létezik, hogy legális FSX-nél csak aktiválás után használható? Frissen, kiegek nélkül szabályosan telepített FSX+SP1+SP2 után egyből az SDK+SP1a+SP2-őt telepítettem, az SDK konfigurálása mégsem sikerült, az FSX menüben nem jelent meg. Meg fogom próbálni más lépésekben újratelepíteni.

    Az SDK-n kívül a modellezéshez, textúrázáshoz milyen eszközöket érdemes még használni? Létezik esetleg magyarországi fórum, ahol olvashatok fejlesztéssel kapcsolatos témákat?
  • alert
    #4624
    Elfelejtettem, a LHPP-t nem kell árportolni, elég egyszerű, működik FSX alatt is.
  • alert
    #4623
    Az se rossz bár ilyet én is csináltam anno, hogy odamegyek és fotózgatok. 1 baj van, hogy ma már csak fotorealisztikus scenery-nek éri meg nekiállni, ahhoz pedig kell egy fotó a reptérről felülnézetből is. Ez lehet egy jó felbontású légifotó vagy google earth stb (csak itt MO-n nagyon kevés reptérről van). Ha ez megvan utána már csak a fotók kellenek a reptérről nameg egy jó adag hozzáértés. Ja és rengeteg idő. Csak még ekkor sem biztos, hogy megéri, mert nem igen van fizetőképes kereslet magyar scenery-re. Ingyen dolgozni "nagytételben" (több reptér) meg ehh, igen csak jóindulatúnak sok pénzel és idővel rendelkezőnek kell lenni. Egy kisreptér is több hét munkája ha minden nap "csak" 5-8 órát izzadsz rajta akkor is.
  • Brikó
    #4622
    FSX-re nem tudod átportolni? :-)

    Tényleg, lövésem sincs, mi kell egy scenery elkészítéséhez, de ha csak fotók kellenek, akkor én szívesen vállalom bármelyik repülőtér töviről-hegyire való lefényképezését...
  • alert
    #4621
    Itt is van: LHPP v2.1
  • alert
    #4620
    Pécshez csináltam az ivao egyik rendezvényére egy scenerey-t fs2004 alá, a mai állapotot tükrözi. Bár nagyon gyengusz, mert gyorsan kellett összetákolni képek nélkül, de az eddigieknél azért jobb. A terminál is hasonlít :D na megpróbálom előkeríteni.
  • alert
    #4619
    Nincs normális magyarországi scenery? És ez a Budapest mi? :) egész Bp fotoreal + újradolgozott kisrepterek: LHBS, LHGD, LHDK, LHTL, LHFH, LHHH, LHGR. A legújabb verzió 1.4 (csak ez tartalmazza a reptereket és nevezetességeket). Képek a #4542, #4543 hozzászólásokban.
  • Hypo #4618
    Sajnos nincs normalis magyarorszagi scenery fsx hez a hungary2004 is ugyszolvan elnagyolt, inkabb add par fs ben nem letezo repteret es tornyot ennyi. Jo lenne ha lennenek valalkozo szellemu emberkek akik fejlesztenenek fsx re.

    Pecs egyebkent gyonyoru tavaly voltam cessnaval es az allam leesett amint meglattam, bnagyon popec
  • pateszi
    #4617
    Sziasztok,

    Tud valaki FSX-hez Pécs-Pogány (LHPP) repülőtér sceneryt? Az alapváltozatban lévő kissé "elnagyolt". FS2004-hez találtam egy régebbi változatot, de az sem hasonlít a reptér jelenlegi állapotához.
  • adam944
    #4616
    Sziasztok!
    Nemrég voltam Mediában körülnézni, és találtam egy Saitek Pro Flight nevű thorttle control-t. A kérdésem az, hogy használ-e valamelyikőtök ilyet, vélemény, szereti-e az FSX,be lehet-e állítani utasszállítóhoz?
    Köszi!

  • Hátondugó
    #4615
    A legjobban annak örülnék, ha Szegeden segítene valaki.
    Vendégem is lehetne 1 pizzára, vagy akármire.
  • Hátondugó
    #4614
    Hali! Végre megkaptam ajándékba ezt a simulátort. :-))
    Felturbóztam a gépem "erőművé".
    Valaki segítsen már, miért nem tudom a régi kományokat illeszteni.
    Pedig olyan jól működtek a FS2004-nél. A neve: ATTACK Thruttle.
    Ezt emlékezetből írtam, mert nem otthon vok.
    Kösz.
  • Endeawour
    #4613
    Találtam egy nagyon jó oldalt,akit érdekel.
    http://bobholland.com/fs/
  • alert
    #4612
    Navigáció barátom navigáció :) hallottál-e már ilyesmiről? Javaslom az FS2004 topicot is, az utolsó 20-30 hsz-ben pont erről volt szó. Ha mindenképpen ragaszkodsz a GPS-hez, akkor ITT egy kis videó a működésről. Ha tehetek egy újabb javaslatot, akkor EZZEL kezd.
  • Hypo #4611
    Manual? Help? Training flight? hat ezek nelkul nehez lesz ez nem arcade game. el kene olvasni a leirrast legalabb. shift+3 talan:)
  • NOS13
    #4610
    Hali all! Segítsen vki pls! A Flight Simulator X-ben Free flight módban kijelölöm az úticélt, stb. Na most hogy tudjam merre van az uticél be kell kapcsolnom a GPS-t ugye? Meg is találtam a gépen a kapcsolót, de a helyzet csak annyit változott hogy a magasságmérőnél kiírta hogy GPS. Tehát hogyan kell Free Flightban "látni" hogy merre menjünk?
  • Endeawour
    #4609
    Szia ,semmi baj...:-)
  • bondi
    #4608
    Upsz, most láttam hogy olvasnom kellett volna néhány pü-t az elmúlt pár hétben :) Sorry Alert, pótoltam, de nem is figyeltem ezekre , megmondom őszintén, és nem bunkóságból nem válaszoltam.

    Endawour tőled is sorry, ha tudok segítek, de akkor inkább telefonon, mint irogatva, privátban majd egyeztessünk...lol, már fogom figyelni :D

  • Endeawour
    #4607
    Ha nem olvastam,volna vissza ,akkor nem neked cimzek egy személyes levelet,szerintem.Azt meg ,hogy itt feltettem kérdésnek más is segithet azt meg azért irtam publikusan.Egyébként ami oldalt betettél azzal sincs gond,de nálam ugy nem müködik.Szóval nyugodj meg vissza olvastam...sőt,lehet többet olvastam itt ezt a forumot,mint te.
  • Endeawour
    #4606
    Ne is törödj vele,valószinű vissza is olvastam és azért irtam neked a privit,de nem lényeg.
  • bondi
    #4605
    Hát nem sokat kellett volna visszaolvasnod, mindössze a #4589 és #4586 ig...
  • matya00007
    #4604
    Szia!

    Ha kiszeded a pipát a DX10.-böl a beállításokban nem lesz hungarocell kinézetű a repülő. Nem tudom van -e már megoldás arra, hogy dx10-ben ne így nézzenek ki a nem default gépek.

    Hali
  • Endeawour
    #4603
    Valaki tudna segiteni,miért nem teszi be a my Traffic a tools menüt?Elvileg mindent ugy csináltam,ahogy le van irva de mégsem tette be...Köszönöm
  • CarolusT
    #4602
    Sziasztok! Két dobozos Aerosofttól való kisgépet telepítettem, helyesebben telepítette őket az exe fájljuk. Megjelennek a gépválasztékban, de nincs festés rajtuk olyanok minha félkész gepek lennének. Az egyiknek a műszerfala is olyan gagyi mintha hungarocellől faragták volna ki. Lehet, hogy a telepítő rossz helyre pakolt valamit?
    Vagy esetleg nekem kell beállítani még valamit? Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?
  • Clidey
    #4601
    Írásodból ítélve fingod sincs az egészről...mégcsak egy pár oldalt sem olvastál vissza...akkor mit tudsz rajta már most unni? Rágd át a FAQ-t alaposan, tanulj meg navigálni rendesen, szépen elvezetni a repülőt...majd ha ezeket mind csípőből tudod, akkor majd elhiszem hogy unod a default gépeket...ha ezt nem tudod/nem akarod végigcsinálni, nem neked való ez a program, kattints más topikra.

    Mindjárt itt is az első lecke: a repülőgép FORDUL, az autó kanyarodik!
  • NOS13
    #4600
    Sziasztok!! Teljesen új vagyok a játékban, ezért szeretném kérni a segítségeteket. Első kérdésem:Miért van az hogy a screenshotokon meg videokon gyönyörű ez a játék, viszont az én gépemen,nem ronda,de nem is olyan szép mint a képeken? A konfigom: C2D:E6700 2.6 GHz, Geforce 8800GTS 640Mb, valamint 2GB RAM.
    Második kérdés:honnan tudok letölteni új repülőgépeket? Már kezdem unni a játékbeli sablon gépeket.
    Harmadik kérdés:Lehet hogy hülyeség, de nincs valahol egy részletes videó, vagy útmutató ahol leírják (vagy megmutatja), hogy igazából hogy is néz ki egy tökéletes felszállás, kanyar a levegőben, leszállás, ilyesmi. Előre is thx!
  • alert
    #4599
    Az Acc maga tartalmazza a Service Pack 2-őt. Most nem emlékszem, hogy a telepítéséhez kell-e az SP1, de ha kell, akkor is az Acc pack előtt kell telepíteni. Ezután nem lehet gond, valami összekuszálódhatott a rendszeredben. Uninstallálj mindent, majd töröld ki kézzel a megmaradó FSX mappát és telepítsd újra az alább említett sorrendben.
  • i robot
    #4598
    Hát nekem ment szépen. De ha nem teszem fel a SP1-et akkor pl a Temze tele van szakadékokkal, Duna nincs a helyén stb.
    Szóval az ACC nem megy fel a Service packokkal?