33535
  • Papirzacsi
    #5323
    Igazából azt én készítettem.
  • pateszi
    #5322
    Itt is van. EKRANOPLAN
  • pateszi
    #5321
    Valahol láttam már mint kiegészítőt, de nem hiszem, hogy nagy durranás lenne.

    Írtad, hogy lennének küldetésekre forgatókönyv ötleteid. Meg lehetne próbálni összehozni egy magyar témájú missönt. (Eddig csak egyet találtam, Clidey készítette, egy lezuhant Zlint kell benne megkeresni.)
  • berlin
    #5320
    szerepel az egyik küldetésben egy orosz ekranoplan
    nem lehet valahogy "játékba hozni"? repülhetővé tenni?
  • berlin
    #5319
    Azért ez elég érdekes, amit írsz.
    Fene se gondolná, hogy még a légiközlekedésben is "balfék" vezetők, illetve vezetői rendelkezések/utasítások vannak.

    Laikusként azt gondolnám, hogy kicsit "kozmopolitábbak, európaiabbak" nemzetközi tapasztalataik miatt...

    B.
  • berlin
    #5318
    talán még nem olyan késő a válasz:
    Én Saitek Cyborg Evo joysticket használok, és igen meg vagyok elégedve vele. Direkt ehhez a játékhoz vettem. Nagyon nem bántam meg.
    Egy ilyen joy-t 6,5 K-ért már be lehet szerezni (igaz, jellemzően 10 K).
    Én 7000-ért vettem ez edigital-nál, de az egy hónapja volt.

    Üdv.:
    Bea
  • pateszi
    #5317
    Köszönöm a válaszokat.
  • alert
    #5316
    Változik. Pár hónapig épp kötelező minden géphez, utána a malévhoz nem, majd megint... amilyen a vezetőség épp. Nem tudom hogyan kell üzemeltetni egy repteret, de biztos nem így. Katasztrófa ami ebben az országban folyik minden téren sajnos...
  • Hypo #5315
    Lehet bar amikor en cessnaval dorogtem be akkor is jott auto :)
  • adam944
    #5314
    Legjobb tudomásom szerint (bár nem biztos) csak a külföldi gépeknél van ez az irányítás (szerintem a Follow Me-re gondolsz), mivel az itthoni pilóták ismerik a repteret. Egyébként a kis sárga táblák alapján a gurulóút szélén, simán el lehet menni a kívánt helyre, de térképpel meg aztán végképp.
  • pateszi
    #5313
    Kedves profi légiirányítók és reptéri szakemberek,

    Nem pont FSX téma, de talán nem is off:

    Tegnap a Ferihegy 1. terminálon jártam és úgy láttam, hogy szinte minden érkező és induló gépet külön gépkocsikkal irányítanak a megfelelő helyre, a gate-hez, vagy a kifutópályára. Ezt mindig így történik? Nekem nem tűnik olyan bonyolultnak ez a reptér, hogy egy megadott útvonalon térkép segítségével ne lehetne rajta tájékozódni.
  • narrow12345
    #5312
    Köszönöm mindenkinek a választ, végül egy X52-t rendeltem a megadott linkről, szombaton láttam MM-ba, ott 36,9-ért adták volna. Remélem hétvégére megjön és akkor nem lesz alvás :)
  • alert
    #5311
    Megváltozott a linkelt szerveren az elérési út. Mint láthattad a zárójelezésből, ezek az IVAO vagy VATSIM szervereken voltak, ahol továbbra is megtalálod őket, ha ellátogatsz az oldalukra. A linkeket majd javítom.
  • McCartman
    #5310
    vki rendberakná a faqot?
    a segédleteken belül eltüntek a kézikönyvek,értelmezések..
  • HASLZ
    #5309
    Köszi a gyors választ!
  • pateszi
    #5308
    Szia,
    Természetesen lehet, sőt ajánlott is az oldalkormány. Mindkét eszköz USB portra csatlakozik.
  • HASLZ
    #5307
    Szia Alert!

    Azt szeretném kérdezni, hogy ha Saitek Pro Flight szarvat használok, akkor lehet-e még oldalkormányt csatlakoztatni a számitógéphez, vagy marad az auto rudder?!
    Most szeretnék beruházni egy ilyen szarvra, de ha csak auto rudder lesz, akkor erősen elgondolkozok, hogy kell-e, és akkor marad a joy.

    Köszi előre is!

    Üdv SLZ
  • Robez84
    #5306
    Az összes gomb komb.-ot nem is kell megjegyezni csak a fontosakat!!!
    Sztem képtelenség megjegyezni az összeset
  • Papirzacsi
    #5305
    Átlagos IQ-val.
  • Denes888
    #5304
    Hogyan tudtok ennyi gomb kombinációt megjegyezni? Én csak a kerekek lenyitását, meg a sebesség növelését, csökkentését tudom :D
  • alert
    #5303
    Asszem a driverben még nem, de avsim-en olvastam hozzá valami trükköt.
  • Hypo #5302
    Ja tenyleg nem rossz, megoldottak mar a phantom key presst?
  • alert
    #5301
    Ha repülés akkor, akkor szarv :) Itt van pl a Saitek Pro Flight, ami jó minőség és összességében véve FS-hez szuper. Ezen az oldalon pedig nevetséges áron rendelheted meg (26), itthon a Mediában 40 körül van, stbstb.
  • kolszal
    #5300
    Én meg X52-őt
    http://www.saitek.com/uk/prod/x52.htm
    A lényeg, hogy kezdj egy olcsóbbal, ami fontos, hogy gázkar legyen rajta, és ha tetszik a szim akkor meg úgyis egy pöpec joy-t fogsz venni magadnak
  • zstomi
    #5299
    Szia!
    Én ezt a típust használom(egy-két egyéb modell után) és nagyon elégedett vagyok vele.
    Link: http://www.logitech.com/index.cfm/gaming/pc_gaming/joysticks/devices/286&cl=hu,hu
    Mondjuk nem a legolcsóbb kategória, de szerintem az élmény miatt megéri...
  • narrow12345
    #5298
    Sziasztok, én még csak most kezdtem el használni a Flight Simulatort egy Speedlink gamepaddal, de nagyon rossz volt, mert a gép állandóan előre bukott ha nem húztam folyamatosan a kart, ezenkívűl 10 percenként elveszítette a kapcsolatot a Windows a gamepaddal. Érdekes hogy más játéknál nem csinálta ezt. Most szeretnék egy olcsó (~5-8k huf) joystickot, tuddtok valamilyet ajánlani? Esetleg használtat? Kinéztem a Speedlink Black Widow-t, de félek, hogy úgy lenne vele mint a gamepaddal.
  • Ombika
    #5297
    A taj feldolgozasrol beszeltem !!!4 dvd anyagot tudok mikor adnek ingyen,majd ha osszes barnaboru eltavozna itthonrol! :)
  • Papirzacsi
    #5296
    A flightplan nem egyenlő a küldivel, nagyon nem. A flightplant generáltatod, vagy magad megcsinálod, és lerepülöd ha akarod.
    A missionhöz egy külön erre készített modult kell használni, és mindenféle csúnya logikai dolgot kell lepakolni, beparaméterezni, hogy működjön(nem jól, csak működjön). Ráadásul kellemesen bugos is, így kétszer ugyan azt megcsinálva nem fog mindkétszer működni. :-(
  • berlin
    #5295
    Köszönöm !
  • Nohab
    #5294
    Ahham, így már értem. Köszi a felvilágosítást :)
  • alert
    #5293
    Ezzel nem értek egyet. Egy objektumot (vonatot, repülőt) lemodellezni egy dolog. Egy vonatnak néhány paraméterét megadni szintén egy dolog. Egy repülő aerodinamikáját lemodellezni viszont brutális dolog. Ezeket a kiegészítőket több ideig fejlesztették, mint magát az új verziójú FS-t. Évekig dolgoznak rajta (nem ritkán 3-5 évig). És ez csak a fizikai része, még nem beszéltem a repülőgépek sajátosságáról, a rendkívül összetett működésű műszereken keresztül a repülésvezérlő számítógépekig stb. Vannak olyan cégek, akik csak magát a repülésvezérlő számítógépet fejlesztik éveken keresztül az FS-hez és bár számomra meglepő, van belőle ingyenes változat. Mellesleg nagyon sok ingyenes kiegészítőt találsz az FS-hez, jóval többet, mint fizetőset. Azért általában persze a fizetősek messze jobbak. Egy bizonyos ráfordított idő után nem lehet ingyen csinálni. Megélni nem lehet belőle, de legalább valamennyi pénzt hoz. Ha Rőfi Ákossal példálozol és tiszteled a munkáját, akkor miért sajnáltál volna egy ilyen minőségi programért kiadni pl 20 EUR-t, ez mint egy tisztelet iránta a több éves munkájáért. Nem? És akkor a repterek, tájak modellezéséről nem is beszéltem. Kezdjük pl ott, hogy a MegaScenery-hez felhasznált fotók árai a csillagos eget súrolják. Tippelj hány millióba kerülnek manapság a műholdfotók. Mennyi ráfordított munka, energia, tőke és idő kell scenery megalkotásához. Ráadásul a repülés az egy olyan sport, hogy minden ami kapcsolatban van vele az kiemelkedően drága, legyen az valós repüléssel vagy szimulátorral kapcsolatos. Aki ekkora kaliberű munkákért nem kér pénzt az vagy milliomos és nagyon ráér, vagy abszolút hobbi szinten fejleszt minimális ráfordítással, minden tisztelet nekik, bár ez utóbbiból elég kevés az igényes cucc.
  • Nohab
    #5292
    A vitorlázó repülőknek egy titkuk van: A tanító küldetésnél vannak zölddel kijelölt területek a levegőben. Csak az a dolgod, hogy belerepülsz, és miközben körözöl benne a sebességet tartod, így csipogások mellett (persze csak belső nézetben hallod) el kezd emelkedni.
    A többi küldetésben nem lesznek zölddel kijelölt területek, ott a csipogás alapján kell felismerni azokat a területeket. Meg álltalában egy erdő közepén lévő mező, város felszálló légáramlatokat csinál, és az viszi fel a gépet.

    A helikopterekkel még én is küzdök, de már kezdek ráérezni. Technikám:
    1. F9-es belső nézet.
    2. A num lockot kikapcsolom, így tudom kezelni a hátsó rotor sebbességét a 0-val és a "kicsi" enterrel.
    3. A nézetet, úgy oldom meg, hogy a pedálok tetejét és a tájat is lássam.
    4. Ráadom a gázt és irányba állok, miközbe figyelem a pedálokat, nehogy túlságosan megnyomjam az egyiket és bepörögjek.
    5. Irányba állás után az alaphelyzetbe hozom a pedálokat, majd előredöntöm a gép orrát kb. 5°-al.
    6. Út közben a gázadástól függően elkezdhet jobbra, balra fordulni a gép, ezt finom pedállozással korrigálhatod.
    7. Lassításnál meg csinálj mindent finoman, mert könnyen elvesztheted az irányítást. (Miszerint enyhén megemeled az orrát, utána enyhén leveszed a gázt stb.)

    Remélem segítettem.
  • Nohab
    #5291
    Figyelj!

    Itt van pl.: a Train simulator, kicsit öreg játék de ez van. Egy(!) ember lemodellezett 550 km-t. A nyomvonal, domborzat megfelel a valóságnak. Ez 3 évet vett igénybe. Rőfi Ákos mégis ingyen megosztotta a világgal, és tisztelem is érte, mert tényleg minőségi a munkája. De ez csak egy példa a többi közül!
    Egy repülőt meghiszem, nem kis munka megcsinálni, de évekig biztos nem húzódik el.
    Ebből kiindulva lepődtem meg azon, hogy itt rengeteg dolog pénzbe kerül. Tehát gondolkoftam... Béke :)
  • pateszi
    #5290
    Szia,
    Néhány kiegészítő (add-on) géphez találsz paintkitet pl. a fejlesztő honlapján, vagy a géppel együtt csomagolva. Sajnos nem ez a jellemző.
    Ha hosszas keresgélés után sem találsz neked megfelelőt, próbálhatsz magadnak készíteni templateket, elég pepecselős feladat.

    Néhány oldallal ezelőtt épp ezt kérdeztem itt a profiktól, visszaolvasva megtalálod Alert válaszát.
  • berlin
    #5289
    Sziasztok!

    Engem a helikopteres küldik nagyon megizzasztanak. Nemigen tudom tudatosan irányítani, vagy nektek is ilyen nehéz?
    (Gondolom, Pateszinek nem :) )
    A vitorlázó repülő, meg egyenesen rejtély... Gondolom a felszálló levegőbe kellene beverekednem magam.

    Sajna a flightplan-ezés nem megy. Pedig gyártanék saját küldiket.
    A játék igen hangulatos, engem nagyon megfertőzött. :)
    Átrepülni Tuvalu-ból Kiribati-ba - varázslatos.

    A mostani "része" a sorozatnak még "biztonsági", de a köv részt várom, hogy megvehessem. Így voltam annak idején az IL-2-vel is, de nem hittem volna, hogy a polgári légiközlekedés ennyire megfog.


    A letöltött missönt vagy gépet hogyan tudom telepíteni?
    Konkrét mappába kell másolni vagy van (lesz? épp most töltöm) telepítő exe?

    Köszönöm!

    Bea
  • Toya
    #5288
    Sziasztok!
    Próbáltam a kereső segítségével választ találni a kérdésemre, de nem kaptam választ így hozzátok fordulok, hátha Ti tudtok nekem segíteni.

    Szeretnék néhány festést készíteni a játékhoz, de ehhez szükség lenne a repülők PSD-ben mentett templatejére. Tudtok ilyenről? Egyáltalán készült valami hasonló, ami segíti a festők munkáját?
    Találtam néhányat, de azok csak egyszerű BMP vagy DDS fájlok voltak, amelyekkel a festés meglehetősen nehézked feladat.

    A válaszokat előre is köszönöm!
  • Robez84
    #5287
    akkor sztem nekem nem kell...
  • Denes888
    #5286
    És 4dvd az észak california. Több helyet foglal egy rész mint az egész FSX.
  • Robez84
    #5285
    hihetetlen szépek a képek!!!
  • Ombika
    #5284
    Megneznem,ha te ennyi energiat raforditanal erre es utana ingyen kellene adni mit szolnal hozza??! Picit gondokozz mar mielott irsz!!