33535
  • pateszi
    #5243
    Csak félig értek egyet veled, a Mega Airport Budapest sceneryvel nagyon meg vagyok elégedve. A gyenge gépemmel is elég jól működik. Persze, ha kijön egyszer egy mostaninál is jobb változat, még változhat a véleményem :)

    Az FSX SP2-őt csak a következő teljes újratelepítéskor fogom feltenni. A mostani állapotra fel sem menne, vagy hanyattvágná magát tőle az FSX.
    Clidey írta, hogy nála -feltehetőleg az Acc pack miatt -nem működnek a Zlinek műszerei, amik nálam az SP1 alatt tökéletesek. Főként régebbi fejlesztésű kisgépekkel szeretek repkedni, ezért jobbnak láttam megmaradni az SP1-nél, ezzel sok bonyodalmat elkerültem. Viszont az SDK SP2 fent van.
  • alert
    #5242
    Ha jól emlékszem van még valami olyasmi, hogy az Environment Kit\Modeling SDK\bin mappában van egy modeldef.xml fájl. Ezt át kell másolni a Environment Kit\Modeling SDK\3DSM9\Plugins -be az XtoMDL mellé. A megfelelő 3d max exportáláshoz is kell.
  • alert
    #5241
    Az eredeti XtoMDL valóban hibás, de az SDK SP2-höz mellékelt már jól működik.
  • Papirzacsi
    #5240
    Az a helyzet, hogy pont egyik nap próbálkoztunk exporttal, én pont úgy csináltam, ahogy te leírtad, a Clidey meg úgy ahogy Pateszi leírja, de egyikünknek sem sikerült. a 9-es pluginhez rendelt xtomdl elszáll hibaüzivel, a 7-es pluginhez mellékelt pedig 0kb-os .mdl-t csinál.
    Igaz más modellel nem próbálkoztunk még.
  • alert
    #5239
    Hmm az SDK szerint nem így kell használni 3ds max-hoz az SDK-t bár lehet, hogy működik. A normál módszer szerint a max-ban a plugin path-hoz hozzáadod az SDK plugin mappáját. Az X fájlok elég bonyolultak, ne azzal kezd. Ha egy egyszerű objektum se exportálódik normálisan, akkor ott valami jóval nagyobb gond van. Javaslom tedd fel az FS-hez az SP2-őt (aláírásodban SP1 van), illetve az SDK SP2-őt és úgy állítsd be a max-ban, ahogy a leírás írja. Ezután ha van megadva FriendlyName és érvényes GUID, akkor nem lehet baj és az XtoMDL se jelezhet hibát.

    Az FSX-es Budapesthez mindent mi csináltunk. Sajnos az optimizálás nagyon gyenge. Ennél 2x jobban futhatna, de ahhoz újra kellene csinálni az egészet. Ez még FS2004 alól lett átportolva FSX-re, de FSX alatt teljesen más szabályokat kell követni, más az engine.
  • pateszi
    #5238
    Kaphatnék esetleg egy .x fájlt egy akármilyen egyszerű objektumról, (pl. henger)amivel ellenőrizni tudnám, hogy a modellezésnél rontottam-e el valamit, vagy a telepítési beállítások rosszak? Végig fogom elemezni a saját x fájlokat is, összenézem, hogy a szintaktikájuk megfelel-e az SDK-ban leírtaknak.
  • pateszi
    #5237
    Köszönöm a választ.
    A 3ds max9 menüsorában is Megjelenik az AcesTool, van lehetőség a GUI és a FriendlyName generálására, ill. szerkesztéséren is, ezt használtam. Igazad van, az exportot a File>Export Flight Simulator X file menüponttal végeztem.
    Elvileg még az AcesTool menüben is be lehet állítani az mdl exportot is, le is futott az utasítás dos ablakban, kb. ugyanazokat a hibaüzeneteket adta, mint parancssorból.
    Az FSX SDK2-ben található plugin és script mappák tartalmát eccerűen bemásoltam a 3ds max9 Plugins és Scipts mappákba. Látszólag működik...
    A legegyszerűbb esettel próbálkoztam textúra és animáció nélkül, hogy az ilyen jellegű hibákat elkerüljem. Olvasom tovább az SDK útmutatót, hátha meglesz a megoldás.

    A Mega Airport Budapesthez a rengeteg egyedi objektumot mind magatok készítettétek el? Elég brutális mennyiségű egyedi épületet stb. tartalmaz, mindnél nagyon jó az optimalizálás, látványosak, ugyanakkor a gépteljesítményt sem zabálják túlzottan, szóval remek munka lett.
  • alert
    #5236
    Az SDK jól van beállítva a 3dmax-ban? Bár gondolom igen. Csak a plugin könyvtárat kell neki megadni. Gondolom az SDK SP2 is fentvan. Aces toollal állítasz elő X fájlt? Ezt nem egészen értem. Ha kész a model, hozzá kell adni a File>File Properties>Custom -ban két bejegyzést.

    Az első:
    Name: FriendlyName
    Value: akármi

    A második:
    Name: GUID
    Value: egy érvényes GUID amit te találsz ki, de a formátumnak meg kell feleljen a normál GUID-nek. pl: 8610b92e-9892-41f5-821b-4246b39068b3
    Neten találsz GUID generátorokat ha lusta vagy kitalálni :)

    Ha kész akkor File>Export és válaszd a Flight Simulator X file-t.

    Enélkül nem tudsz MDL fájlt csinálni az X-ből, de ha ezután hibát ír az XtoMDL, akkor a modellezéssel van a gond (szabálytalan poligonok, stb). Mindenképpen nézz bele az fsxsdk.chm leírásba, ez az SDK SP2 telepítésével együtt kerül az SDK mappájába és mindent leír, ami kell a repcsi modellezéshez (hogyan kell animálni, milyen nevek kellenek, miket kell beállítani, hogyan kell textúrázni) mert sokminden kötött. Ha nem egy meghatározott módszer szerint csinálod, nem fog működni semmi.
  • pateszi
    #5235
    Sziasztok,

    Alert, Clidey, Papírzacsi,
    Nektek működött elsőre a 3ds max9-nél az mdl-be történő konvizás?
    Ha a legegyszerűbb tárggyal is próbálkozom (pl. egy nagy piros kockával), az aces toollal az x fájlt elő lehet állítani, de az XmltoMdl min. féloldalas hibalistát ad a parancssorban.
    A fájlok a helyükön vanak, hehezen értem hol a hiba.
    Van köztetek valaki aki már rutint szerzett a debuggolásban? Merre érdemes elindulnom?
  • alert
    #5234
    Addig amíg neked nem eredeti nincs értelme ezzel a megoldással foglalkozni. Több warez verzió létezik és valamelyiknek hibás a DVD-je, ezért találkozol a hibaüzivel. De gondolom ezt is olvastad. A kiadott 2 warez verzió közül az egyik működik, mivel hibátlan dvd képfájl. Ha neked nem működik, akkor rossz verziód van és nem is fog azzal menni, és ez szinte biztos.
  • mama2
    #5233
    Hali. Ugye a FAQban van leírva egy olyan dolog, hogy a telepítés végén, hibát ír ki. Itt ti azt írtátok válasznak hogy vegye meg eredetibe.
    Nos, nekem is meg van, igaz nem eredeti, és nekem is hibát ír ki. Utána olvastam a googleba, és az Index fórum FSX topikjában, írt valaki, akinek ugyan ez a problémája.
    Nos, írt valaki vissza neki, hogyezt az oldalt olvassa, mert itt elvileg meg van a megoldás a problémára. Én olvastam/olvasom, csak ugye angol és nem nagyon értem. Nem tudná valaki lefordítani, vagy valami megoldást írni a problémára? Mert szintén az Index FSX fórumán olvastam, hogy eredetivel is megtörténhet ugyanez a probléma, és ezen a fórumon is olvastam(vagyis néztem, de azt jött le az egyik hsz.ből), hogy valakinek akinek eredeti a játék, ugyan ez a hiba van.
  • exTrem
    #5232
    Bíztató project: Airbus A380
  • pateszi
    #5231
    Sziasztok,

    Itt fűzök némi kiegészítést Clidey tegnap előtti üzenetére, amit az FS 2004 topikba írt, de a válasz inkább ide illik. Úgy sejtem, hogy minden FS rajongó elolvassa mindkét topikot. :)

    Adott egy remek FS kiegészítő a PWDT Zlin Z-43-as gépe, ( Itt található, ha valaki még nem ismerné) amelyet még a 2004-es FS-hez fejlesztettek, de tapasztalatom szerint nagyszerűen működik FSX+SP1 alatt is.

    Nagyon megkedveltem ezt a gépet, és az egyik magyar változathoz képek alapján készítettem némi belső textúra és panel modot. Bár a gép a frisebb fejlesztésű kiegészítők közt is megállja a helyét, menet közben észrevettem a korlátait is. Nagyon jól optimalizálták, de még a 2004-es hardwerekre és FS-re. Az FSX és a mai számítógépek adta lehetőségekkel még többet ki lehetne hozni ebből a szuper modellel, repülési tulajdonságokkal és egyedi hangokkal elkészített repcsiből, ezért a fejlesztőhöz fordultam.

    Clidey válaszából kiderült, hogy nem annyira egyszerű ez a dolog, mint gondoltam- vagyis konvertálni a modellt a 3ds max9 formátumára, kicserélni rajta néhány textúrát fotorealisztikus, nagyobb felbontású textúrákra, kiegészíteni néhány műszerfali elemmel és vissza az FS-be.

    Szívesen megpróbálkoznék a modell konvertálásával, de nem fog hamar menni mert kezdő vagyok. Először még azt is meg kellene értenem, hogyan rondítják össze ezek a fölös vertex-hegyek a poligonokat... :)) (Jelenleg még egy vacak repülő csészealjat sem sikerül összehoznom, elakadtam a x fájl mdl-be való alakításánál, animációs modul jelez hibát. Készített itt valaki repülőt 3d max 9-essel?)

    A Z-43-asnál lehet, hogy elég lenne az FSDS-es modellben kicserélni a VC műszerfal textúráját egy nagyobbra minden más alakítgatás nélkül? Az eredmény elég látványos lenne és mégsem kellene teljesen átgyúrni a modellt. Csináltam egy hasonló alakítást a ZLIN 526F tréner gépeteken, kicseréltem 1024-es méretű képre a panelt, nagyon jól néz ki. (Tényleg, Clidey, az 526-os gau csomagból hiányzik a főkapcsoló egyik bitmapja, átlátszik a műszerfal. Helyettesítettem a Zlin 142-es főkapcsolójával, (mással nem jó, mert speciálisan vannak programozva), de el tudnád küldeni a jó kapcsolót?)

    Megnéztem alaposabban a műszerfal világítást, a 2d panel tényleg hibátlan, nehezen lehetne jobb. Nálam csak az alap FSX gépekből átvett magasságmérők nem világítanak, de azt pikk-pakk meg tudom oldani. A 3D kabin megvilágítása nagyon szép, de nekem a műszerek háttérvilágítása egyáltalán nem működik. Gondolom, hogy speciális effektekkel a 3d műszereknél is meg lehet oldani a megvilágítást.

    Tettem képeket minderről a galériába.

    A másik téma, amit felvetettem, hogy hozzáférhetővé vált a DC-3-as teljes modellje szerkeszthető változatban. Ez lehetőséget adna arra, hogy elkészítsünk egy magyar különlegességet a Sunflower (HA-LIX) Li-2-est FSX változatban.
    Valósághű külső és belső festéssel, az eredetihez hasonló belső kialakítású modellel, igényes műszerezettséggel esetleg egyedi hangcsomaggal, stb. Nem sok működőképes LI-2-es repül már a világon,egy nagyon különleges FS kiegészítőt lehetne összehozni róla. Ha valakit esetleg szintén magával ragad ez az elképzelés és bármivel van kedve hozzájárulni a fejlesztéshez, örömmel látnám a jelentkezését. Igényességben hasonlót szeretnék, mint ezek a Zlinek, vagy másik nagy kedvencem, a Milton Shupe-féle Beech 18-as.
  • MatWood
    #5230
    Helló kokos!

    Ajánlom figyelmedbe a #4696-os hozzászólást. (http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1136514355&no=4696)
    Nagyon könnyen megépítheted magad is, csak egy jó webcam kell hozzá. Nézelődj a Youtube-on meg a Google-ben.
  • zstomi
    #5229
    Köszi a segítséget!
  • kokos
    #5228
    Hali!
    Néztem videokat a fsx -ről és ott észrevettem,hogy a pilotafülke nézetben a játékos mintha kinézett volna a hud mellé, mintha megdölt volna.Aztán goodle barátommal körülnéztem és találtam egy free track nevü valamit.Namost az a kérdésem,hogy ezeket a kameranézeteket betudom-e állitani úgy hogy gombokhoz rendelem pl:balra dölök-bal gomb,elörredölök-felgomb.Vagy egyáltalán ilyet hol lehet beszerezni és mennyibe kerűl!...google?Kösz!
  • Air
    #5227
    1-re: Pitot fűtés.
  • Papirzacsi
    #5226
    1. Lefagy a pitot-cső. Van egy pitot heat kapcsoló, azt ha felkapcsolod, akkor nem fog lefagyni, illetve újra műküdni fog.
    2. Passzolom a kérdést, csomó oka lehet. Rossz helyre másoltad, valami bibi van az aircfat.cfg-ben, stb. Majd talán másnak lesz ötlete, én nem töltögetek le hozzá nem fizetős gépeket.
  • zstomi
    #5225
    Sziasztok!
    Segítségeteket kérném a következőkben:
    1., Miért van az, hogy miután felszálltam gyakran "leesik" a sebességmérő mutatója nullára és utána már csak a GPS-t használva látom a sebességemet?! (nem minden esetben, de gyakran előforduló probléma)
    2., A letöltött (nem fizetős) gépek gyakran nem jelennek meg a repülők között, mit kell átírni hol, hogy lássam őket?
    Előre is köszi a segítséget.
  • sheetoos
    #5224
    Sziasztok!!
    Annyi lenne a kérdésem, hogy hol szoktatok multizni és a sima FSX deluxe-on kívül kell e más hozzá??????
  • Hitman73
    #5223
    Szia!

    elvileg onnan nyomtattam ki az adatokat, amit beleplántáltam az FMC-be ...

    Hitman
  • pateszi
    #5222
    Jetway (attach/detach) CTRL+J
  • Tóth Jozsef
    #5221
    hellosztok nem tudom hogy mit kell megnyomni hogy a beszáló híd oda jöjön a géphez?
  • kolszal
    #5220
    ha jól eltalálod a beállításokat deafult géppel, mega airport bp sceneryvel (v1.4) 25-30 fps-tkapsz
  • Papirzacsi
    #5219
    Programozd fel a flightplannerbe is és akkor nem lesz "balisztikus" pálya, mi amúgy nem ballisztikus, hanem orthodrom, és a legrövidebb távolság a két pont között.
  • Hitman73
    #5218
    Sziasztok!

    Azt tudja valaki, hogy az FSX irányítás miért tesz ballisztikus ívben a leadott planner-re. Igazából azért izgalmas a dolog, mert ugye az FMC-be szépen felprogramozott utiterv eléggé kárba vész, amikor teszem azt Hurghadára akarsz menni, alacsony légiúton, és az irányítás már a legelején TPS helyett elkül Románia felé 90 fokon, és csak megyek előre, de ha letérek, azonnal visszaterel. Ez azért gas, mert ugye itt nem csak néhány potot programozol föl, hanem tucatnyit és így kárbavész a munkád.. Egyszóval nem tudom mit kellene tenni, vagy letölteni, de ez így biztos nem jó :(

    Hitman
  • Robez84
    #5217
    simán mennie kell türhető grafikán!
  • Ombika
    #5216
    LEtoltod a demot es megnezed! AMEN! Vagy visszaolvasol,mert minden oldalon felteszik ezt a kerdest es mindig is valaszoltunk ra!! Sot regebben raktam be teszteket is keppel!!
  • hungaro
    #5215
    sziasztok!Bocs ha már fel lett rakva ez a kérdés de egy ilyen gépen hogy menne szerintetek a játék?
    CONFIG:Cor2Duo 2,4Ghz,2x1GB Kingmax ram,GeForce 8600GT 512mb-os grafikus kártya.
  • MatWood
    #5214
    Nagyon nice video! :) Már régebben valaki egyszer belineklte, de jó újra látni. Köszi. :)
  • RATCUSTOM
    #5213
    Sziasztok!
    Csak egy videót akarok nektek mutatni a játékból érdemes végignézni!!!!!!!
    itt a link:http://www.gametrailers.com/player/usermovies/197262.html
  • berlin
    #5212
    Köszi a választ!
    Jól fel vagy készülve a játékból! :)

    Az anyahajóra nem szálltam le, de most megteszem!

    (Az afrikai küldiben akkor az zavarhatott meg, hogy 4500-as magasságot ad meg a koordináták mellé - nem gondoltam volna, hogy le kellene szállni. Deazért a shift 7-et is kiprób.)

    B.
  • pateszi
    #5211
    Szia Bea,

    Az afrikai küldetésben a Douglas DC-3-assal kell a csomagokat kiszállítani? Emlékeim szerint van egy füves reptér, arra kell leszállni a csomagok átadásához és a kijelölt helyre gurulva történik a kirakodás. Remélem nem írok ezzel hülyeséget, tényleg nem emlékszem erre a részletre. Ha mégis dobni kell, akkor a "Drop Objects"-re (shift+D) beállított gombot kell használni. Van héhány küldetés pl. a festékbomba dobálásos és a Bermuda háromszöges, ahol elég pontosan kell célba találni.
    Visszafelé készülj az újabb motorhibára.
    Gratula a sikeres újraindításhoz. Az anyahajóra is leszálltál?

    A linken az összes megszerezhető jutalmat sorolják fel. Egy-egy küldetésen többet is lehet szerezni, de ez máshonnan nem mindig derül ki. A Hawaii tesztrepülésre pl. többször is visszamentem, míg megtaláltam a púpos bálnákat is, jó móka volt.
  • berlin
    #5210
    Bocs, Pateszi!

    Visszaadom a pilotaengedélyem :) olyan láma vagyok.
    Semmit sem tudok,én szőke...

    Az afrikai küldiben mivel dobom ki a csomagot az éhező falusiaknak?

    A megfelelő magasságban csak keringek, mint fing a fürdőkádban, és semmi sem történik.

    B.
  • berlin
    #5209
    Szia Pateszi!

    a motor újraindítása elsőre sikerült:
    - leáll a motor
    - gáz levesz 0-ra
    - utána nyomok egy Shift 7-et, feljön egy kis ablak (biztos tudod mire gondolok :) )
    - itt van két olyan kapcsoló, hogy
    "Motor starter"
    és
    "Fuel boost"
    - motor startert újraindítom értelemszerűen, és a fuelboostert normálról maxra nyomom
    - gázkar koppig húztam

    és OK minden.

    (Ezután biztos, ami biztos a fuel boostert visszaállítottam normalra.)
  • berlin
    #5208
    Köszi a segítséget!

    Ez az oldalt, amit linkeltél, mire is jó?

    Egy pár cucc már megvan! :)
  • pateszi
    #5207
    Szia Bea,

    A Catalina küldetést két módon is be lehet fejezni:
    1. Leszállsz a közelben gyakorlatozó anyahajóra. Felszólítanak, hogy ne közelítsd meg az USA hadihajóit, de inkább a börtön, mint a fürdés, ekkor a jutalmad egy képeslap, amit a celládból küldesz.

    2. Sikerül újraindítanod az elromlott motort és szépen szabályosan leszállsz a terv szerinti repülőtéren. Előtte a diszpécsernek jelezted már, hogy kiadós fürdés készül, ő sok szerencsét kívánt, mindenki nagyon megkönnyebbül ha újra elindul a motorod. (Nem emlékszem, hogy pontosan mivel sikerült beindítani a motort, a fontosabb kapcsolókat kattintgattam és Ctrl+E, egyszer csak elindult)

    A Te megoldásod nekem soha nem sikerült, akármilyen magasra mentem fel, nem tudtam a partig elvitorlázni. Valószínűleg ezt a lehetőséget a készítők nem vették számításba.
    Ha motorral szállsz le, a megközelítési utasítás szerinti útvonalon és leszállópályára, biztosan sikerül a küldetés.

    Ezt az oldalt ismered? FS X Mission rewards

    Teszek képeket a két befejezésről.
  • berlin
    #5206
    Pateszi!

    Catalina küldetésnél (mikor egy sztárt kellene felvenni) a motor meghibásodik, de nem tudom, hogy mit mond a torony.
    Hiába szállok (vitorlázok) ela legközelebbi (tehát legközelebbi) reptérig, és teszem ott le a gépet szépen: Mission Failed. :(

    Hová kellene ellavíroznom?

    Köszönöm.
    Bea
  • sheetoos
    #5205
    Falken és kiki2222255555!!!! Lockon modern air combat!
  • sheetoos
    #5204
    Kösz a gyors választ:):)majd ha innen valakinek van kedve egy kicsit az szóljon!!