33535
  • Scouser
    #5162
    Folytatnám a gondolataimat:

    Először is el kell mondjam, hogy van jópár eredeti játékom, de ez minden fillért megért. Ha belegondolok, hogy egy Gears of War-t végigjátszok max 2-3-szor, vagy egy Bioshock-ot(ami egyébként hatalmas game), de ezek a programok egy kis idő után a polcon hevernek és max egy évben egyszer előveszem mégegyszer végignyomni. Na a Flight Simulator az a program, ami ha csak 30 percem van játszani is ki tud kapcsolni, vagy ha 4-5 órám akkor is. Emlékszem amikor Az életben utaztam Helsinkibe és előtte napokban lerepültem a távot a 2002-es játékban is, hatalmas érzés volt szinte tudni, hogy hogyan fogjuk megközelíteni a repülőteret és a velem utazó haveroknak mondtam hogy mi hogyan van. Azon felül, hogy kikapcsol nagyon jó ismereteket is ad a repülésről. Ha egyszer elhagyom a vasutat, akkor tuti légiirányító leszek:)

  • alert
    #5161
    Vagy elállítottad az "ü" betűről vagy olyan géppel repülsz, amin nincs spoiler. Amúgy a gázkarpulton is rajta van mindegyik gépnél, amelyiken van.
  • nono55
    #5160
    oké.:)
    Akkor mondd meg, hogy a spoilert, ami a "légfék", hogyan tudom bekapcsolni.Eredetileg a controls-ban az ü betű, de nem működik.
  • alert
    #5159
    Ez nem lecke, csak le van írva mi az a kinyíló izé meg a többi :P
  • nono55
    #5158
    A következő lecke tanár Úr?
  • alert
    #5157
    Alapok...
  • perko
    #5156
    "Azt viszont nem vágom, hogy felszálláskor miért kell az F5-öt nyomkodni.Akkor valami bizbasz lehajlik a szárnyon,...."

    Ne haragudj de ez a szöveg provokáló azokra nézve akik egy kicsit is komolyan veszik a szimes repülést. Ha tényleg ennyire nem értesz hozzá, kicsit utána járhatnál a dolgoknak.
    "Szerénység, Virág elvtárs, szerénység."
  • pateszi
    #5155
    Nem kell feltétlenül hozzáérni a mólóhoz, 1-2 m távolságra néha elég megközelíteni, de a helyet el kell hozzá találni. Úgy emlékszem, hogy az is előfordult, hogy egy hullám feldobott a stégre, ahonnan nem tudtam lejönni a géppel...
  • berlin
    #5154
    Köszi, pateszi

    Hajjaj, hacsak elsőre nem sikerülne... :)
  • pateszi
    #5153
    Szia,
    Nincs külön titka, le kell engedni a kormánylapátot (ctrl+w) és nagyon óvatosan, kis gázfröccsökkel előrehaladni szinte egészen a móló mellé.
    Mielőtt megkezded a manővert érdemes menteni, mert ritkán sikerül elsőre. Ügyelj arra, hogy olyan helyre állj, ahonnan el is tudsz majd indulni.
  • berlin
    #5152
    Sziasztok!

    San Juan küldetésnél nem tudok a molóhoz állni/kanyarodni.
    Mindig összetöröm a gépet.
    Nem manőverezhető a vízen kis sebességnél.

    (Joy-jal játszom.)

    Van vkinek vmi tanácsa?

    Köszi:
    B
  • pateszi
    #5151
    Hali, Üdv az FS rajongók körében!
    Egy-két tipp, bár lehet, hogy ezeket már elolvastad valahol:
    FSX-hez az SP1 szinte kötelező, az SP2 (vagy az Acceleration pack)ajánlott. Én speciel elvagyok az SP2 nélkül, főként a korábbi FS változatokból átvett propelleres gépeknél tapasztalható inkompatibilitások miatt.
    Az FSX és az SP-k telepítése során lépésenként érdemes töredezettségmentesíteni a lemezedet, (ill. később egy-egy nagyobb kiegészítő esetén is) jónéhány FPS-t és gyorsabb betöltést nyerhetsz. (Erre a Contig Defrag programot szoktam használni, ingyenes és gyorsabb az alap töredezettség-mentesítőnél.)

    A grafikai beállításoknál FSX-ben 20-24 FPS-re szokták korlátozni a frame rátát, így részletesebben számítja ki a gép a terepet, esetleg több autogent generál, általában szebb lesz látvány.


  • nono55
    #5150
    Életemben először nyomultam online FSX-el.Elsőre belefért, mégha nem is tetszik nektek.Macedón serveren bármit lehet.Annyire nem is zavarta őket, mert nem lettem kirakva és annyira durva sem voltam.F18-assal csak a légteret ellenőriztem.:D
    Nyomni tudom, meg a tengelye körül forgatni a botot.Azt viszont nem vágom, hogy felszálláskor miért kell az F5-öt nyomkodni.Akkor valami bizbasz lehajlik a szárnyon, de az inkább belassít...(hogy szakszavakat is használjunk :))Tényleg, ennek mi a neve?Ez felfele is mozdítható? :P
  • Papirzacsi
    #5149
    Eddig is kaptál segítséget nem?
    Nem kell munkanélkülinek lenni ahhoz, hogy ivaozzál, de azért annál nem ártana többet tudni, hogy húzom emelkedik, nyomom süllyed, nagyon húzom, mégjobban süllyed. Persze van az Ivaon oktatás vagy mifene, de ezt majd elmondják azok akik járnak oda. De azért az a hely nagyrészt nem a bohóckodásból áll, ahogy kolszal is célzott rá. Amíg az fsezés nálad a korábbiakban vázolt komolysággal, mélységgel megy, addig szerintem nem kell az ivaoval foglalkozni.
  • Scouser
    #5148
    Kedves barátaim! Újra elkapott ez a hihetetlen jó érzés. Már az első repülésemet is tátott szájjal vezettem végig olyan jó volt újra fogni a joystick-ot és irányítani a pici repcsimet. A 2002-es verzióval hónapokat játszottam, csak aztán felköltöztem az egyetem miatt Győrbe és ott a barátaimmal játszottam sokat a Football Manageren, így nem maradt időm a Flight Simulator-ra. Most azonban visszatértem, igaz sokat felejtettem de újrakezdem a tanulást.

    A történetem összefoglalva: légiirányító szerettem volna lenni, ezért mentem közlekedésmérnök szakra, viszont nagy szívfájdalmamra légiközlekedés szakirányt nem indítottak így maradt a logisztika, majd később a vasút. Jelenleg a MÁV CARGO-nál irányítom a tehervonatokat egész Nyugat-Magyarországon. Hát igen jó messzire kerültem a határtalan levegőtől a kötöttpályáig.:)

    Visszatérek a játékra és első tapasztalataimra. Pár hozzászólással ezelőtt leírtam a Configom, nos ezen majdnem minden high beállítással 1280-ban 30-40 fps-t produkál a játék szép időben és kisebb repülőtereken(pl: John Lennon - Liverpool). Esőben és hóban 25-35 között mozog, ködben viszont 20-25 fps-t kapok. Nagyobb reptereken pl Heathrow 20-25 fps körül vagyok amíg fel nem szállok. Lehet egy kicsit majd tweakelem a progit, már sok helyen találtam leírást. Mondjuk számomra egyáltalán nem vonzóak a nagy Boeing vagy Airbus gépek, sokkal jobban szeretem a kisebb repülőket, valamint a nagy repülőterek forgalmára sem vágyom annyira. Így meggondolom, hogy vegyek-e le a grafikából, ha nem fogok ezeken a helyeken közlekedni.

    Hát egyenlőre ennyi és remélem lelkes és hasznos tagja lehetek a community-nek:)

    Üdv: Scouser
  • nono55
    #5147
    Oké.Akkor majd ha munkanélküli leszek, elkezdek ivao-zni.
    Offline-ban sem tudok ezt-azt, akkor segítetek? :)
    Anyázás max azért van, mert valakit érdekel, de ideje nincs rá.Ami megoldható az idő szűkében úgy, hogy elmondtok ezt-azt.Kb; mint egy fórumban, ahol a kezdő pilóta felteszi idegesítő kérdéseit és a dzsojsztikkal születő topgán pilóták megpróbálnak segítséget nyújtani, de ha nem itt akkor hol?
  • Papirzacsi
    #5146
    Szerintem ha nincs időd ezzel foglalkozni, és ha van, akkor is inkább joystick nyűvéssel töltöd el, inkább ne az Ivao-n járjon az eszed, hanem bohóckodj offline. Kb ugyan az az élmény neked, mintha ivaon mennél, viszont másokat nem zavarsz vele. Aztán majd ha lesz időd, vagy már több tudást szedtél magadra, majd próbálkozhatsz Ivaoval is.
    Kb.az ilyen, "mindent akarok és most, mert nincs sok időm rá" dolgok miatt szoktak menni a jó kis "anyázások" itt a topikban. :-)
  • nono55
    #5145
    Azt nem lehet megoldani, hogy ne rébuszokban beszélgessünk, hanem valaki leírná, hogy mégis hogyan kell?Nincs túl sok időm ezzel foglalkozni, ha meg van akkor is inkább repkedem, mint a netet böngésszem mindenféle leírásért, aminek a 80%-át nem is értem, mert pilótanyelven vagyon írva...Egyszerű, rövid és tömör válaszokat szeretnék kapni,amit egy abszolút newbie is megért, nem ezer oldalakat olvasgatni egy lényeges mondatért, amit a fórumon meg is kaphatnék...jó lenne...sokat segítenétek!
  • kolszal
    #5144
    FAQ, http://www.ivao.aero/hu. Itt tudsz tájékozódni. Ha viszont ugyenezt bejátszod az IVAO-n akkor annak .wallop lesz a vége.... (Kirúgnak a serverről, és akár még kizárást is vonhat maga után X időre)
  • nono55
    #5143
    Tegnap repkedtem egy Macedón serveren.Mindenki Boeing-el nyomult én meg egy F18-sal.Szerintem nem tetszett nekik amikor rájuk repültem és a pilóta orra elött csutkára nyomtam a sugárhajtóművet.Azért én élveztem...Azt hiszem arra a serverre nem kell többet mennem.

    Letöltöttem az IvaO-t, de kevés a tudásom ahhoz, hogy kapcsolódjak.Vagyis, hogy repkedni tudjak a többiekkel.Mo térképet letöltöttem, láttam is 3 vagy 4 gépet, de innen nem tudom, hogyan tovább...
  • MatWood
    #5142
    Helló!

    Jól látom hogy a Pécs-Pogány reptér körül repkedsz? :) Netán pécsi vagy?
  • Scouser
    #5141
    Nagyon köszi, most kipróbálom a Demót, előkotrom a Joystick-om(bár nem force feedback de kezdésnek tökjó lesz) és ha minden megfelelő akko rmegyek a Media Marktba. Kaptam 11e Ft-os vásárlási utalványt, szal abból majdnem kijön:)
  • pateszi
    #5140
    A gépeden megfelelően fog futni az FSX. A beállításokat magadnak kell kipróbálni és optimalizálni. Ehhez itt a fórumon is voltak korábban ajánlások.
  • nono55
    #5139
    ok, köszi, de k.ra elvesztettem a fonalat.:)
    indián, UFO, galéria (ezt hol tudom megnézni) ?
    ez vmi kiegészítés?
  • nono55
    #5138
    Faszán fog menni, nem kell aggódni, de sztem a peccseket is érdemes felrakni, mintha kicsit segített volna...
  • Scouser
    #5137
    Sziasztok! Legyetek kedvesek megmondani hogy az én gépemen hogyan menne:

    AMD X2 4800+, MSI 8600 GT 256 DDR3 RAM, 2 GB RAM 800 Mhz. kbezek a legfontosabbak.

    Még a 2000-es játékkal játszottam nagyon sokat, de amikor fősulira kerültem abbahagytam, mert túl sok időt vett igénybe. Most az újat szeretném kipróbálni.
  • pateszi
    #5136
    Tettem róla képeket a galériába.
    A Lost Temple küldetésben megtalálod az őserdő közepén az elveszett templomot, ha elég közel mégy hozzá jön egy indián (nő), beszalad a templomba és égszakadás-földindulás felrobbantja az egészet. Egész látványos, érdemes megnézni.

    Van még néhány hasonló poén a küldetéseknél, pl. valamelyik utolsó mission végén, miután leszállsz égő motorral nagy nehezen, átcammog mögötted egy maci a leszállópályán.
    De lehet találkozni igazi UFO-val, vagy a Bermuda háromszögben egy 50 éve elveszett, kísértet repülő századdal. Nem messze a ghost shiptől kőröznek.

  • nono55
    #5135
    Na ez most mi amiről beszéltek?Hol van nő és milyen?Az FSX-ben ilyen is van?
  • pateszi
    #5134
    Fel is robbantotta a templomot?
    Nálam a "nő" inkább indián volt.
  • adam944
    #5133
    Kicsit utánaolvashatnál...Szerintem bármelyik ismertetőjében azzal kezdenek, hogy majdnem 25000 valós reptér van benne...
  • berlin
    #5132
    igen, kijött a nő

    végülis a vízen kellett megállni a temlommal szemben állva bal oldalt

    KÖSZÖNÖM!
  • Papirzacsi
    #5131
    Ha emlékeim nem csalnak, akkor a templomhoz benyúlik egy kis csatorna a folyótól, amit nagy kígyófej oszlopok szegélyeznek. Ha bemész a csatornán a végéig, akkor kiszáll a spiné.
  • berlin
    #5130
    Sziasztok!

    Az a Dél-amerikai pálya, ahol a LOST TEMPLE-t kell megtalálni, ott van egy kis gondom.
    Ha megvan a templom, akkor mit kell csinálni?
    Hova kell állni a géppel, hogy beszálljon valaki?

    2 napja nem jövök rá.

    KÖSZÖNÖM!

    Amúgy a játék szuper, vettem hozzá Joystickot is, szuper azzal írányítani. Csak hát elakadtam.

    Bea
  • dzoli93
    #5129
    hi ebben a repcsijátékban valós terület van?úgyértem h reális repterek vannak vagy kitaláltak?
  • Hitman73
    #5128
    Köszönöm!

    Igazából én leírás alapján tanulgatom az FMC-t, és azt gondolom, hogy igazad van ebben a kérdésben. Ami fontos, hogy a leírás szerint jártam el és temészetesen csak a clerence után íram be a pálya adatokat (addig nem is tudom, hogy honnan fogok felszállni, az általad említett okok miatt pl szélirány). Ezzel együtt pl nem mindig igazodom ki a SID-ek között. Van olyan, irány, amire nem egyértelmű (pl LHBP TPS), hogy mit kellene választani. Azért többségében ha csak a pálya azonosítót adom meg, jó szokott lenni, csak néha az irányítás másképp gondolja.

    A második tiszta. Én nem figyeltem eléggé az ATIS-ra, az aktív pálya ügyében. Nem készültem föl a kézi landolásra. Gondoltam vagány leszek,és nem nyomok miss-t, de elég neccesre sikerült :)

    Köszönöm a segítséget.

    Hitman
  • JackDow
    #5127
    Hi Hitman73,

    Engedd meg hogy segítsek egy kicsit! Az FMC vagy MCDU(AirBus) programozása nem azt jelenti hogy amit te gondolsz azt fogják neked kiadni by ATC. Az elhagyási eljárást a clerence -el együtt adják meg, amíg ezt nem kaptad meg addig ne is vigyél be eljárást (SID). Ha az irányítitó megadja hogy melyik pályáról milyen elhagyással kell menned, akkor vidd be az FMC-be, addig ne, vagy módosítsd. Az eljárások mindig légtér kilépőpontok alapján kapják a nevüket, és ha ismered az éppen aktuális ATIS-t (légiirányítói információ) plusz a METAR-t, abból már elég pontosan rá tudsz hibázni a helyes eljárásra és esetleg előre beviheted. DE amíg el nem indulsz addig változhat szélirány (pályairány) ami felrúghatja az addigi bevitt SID-et. Ezért írtam az elején hogy inkább engedély után vidd be ezeket az FMC-be.

    A másik problémádra a válaszom, hogy hiába részesíted előnyben azt a pályairányt amire van ILS kiépítve, ha nem az az aktív pálya. Ezt is a légiirányítás adja meg mindig. Approach Phase-ben informálódhatsz irányítótól hogy mire számíthatsz, de azt sem te döntöd el. Legfőképpen az aktuális szélirány határozza meg, de más is lehet irányadó (ha több párhuzamos pálya van pl.) Ezért emikor nekiindulsz informálódj a másik pályák , pályairányok megközelítéseiről is, hogy ne érjen meglepetés. Kisebb reptereknél ritkán van ILS berendezés, inkább VOR/DME LOC/DME NDB/DME vagy ezek DME nélküli változatai vagy sok helyen VISUAL lnading lehetséges csak műszerezettség hiányában. Ilyenkor az irányítás "terel rá" a végső egyenesre (FINAL) vagy az utolsó waypointra, és utána visual-ban rád van bízva a dolog.

    Még valami: ha úgy érzed kapkodnod kell, túl magasan vagy, vagy túl nagy a sebességed választhatsz MISSAPPROACH-ot is és a publikált miss app eljárással újra próbálkozol vagy az irányítás újra ránavigál egy tökéletesebb pozícióhoz a landoláshoz.

    Remélem érthető voltam és tudtam segíteni.

    JackDow
  • alert
    #5126
    Ez a fedélzeti számítógép a gombokkal együtt, de az csak az igényesebb többnyire fizetős kiegészítőkben van modellezve, mert összetett és bonyolult.
  • Hitman73
    #5125
    Bitre igaz.
    A FAQ-ban van róla leírás by Alert.Nagyon jól sikerült, lehet programozni ez alapján. A gas általában az, hogy a beépített irányiítást nem nagyon izgatja a leadott flight planner. Van egy Flightsim commander nevű program, amivel elég jól lehet útvonalat tervezni. A szabványos megközelítések és elhagyások is benne vannak.Ehhez képest pl a Ferihegy irányítás halál zöldségeket beszél. Ugyanezt adja elő megközelítésnél. Amikor mostanában tanulgattam az FMC-t beállítottam egy LHBP- LHDC útvonalat alacsony magasságban. Az első gas az volt, hogy elve más elhagyást választott az irányítás, mint ami le volt adva. Aztán a robot vs FMC-vel szépen elnavigált a gép a megközelítésig. Debrecenről azt kell tudni, hogy összesen egy ILS megközelítésre alkalmas pálya van, úgyhogy nem nagyon van miből válogatni. Erre az irányítás 10m-re a reptértől beközölt egy másik pályát VFR megközelítéssel. Ugye ilyenkor már be van állítva az ILS a NAV1-re (legalábbis nálam)sebesség 200 körül, 2400l. Innen már elég bajos volt kézzel leszállni egy halál más pályára, kapkodtam is rendesen, így ki is kellett próbálnom a vizuális leszállást a 737-vel( az eső ömlött, jó kis keresztszél, villámok mindenhol by active sky)elég meleg volt. Egyszóval nagyon hasznos dolog az FMC (különösen leírással), de én jobbnak tartom az irányítás szerinti hdg gomb tekergetést, különösen az FSX szabvány irányítása esetén.
    Hitman
  • kolszal
    #5124
    FMC-nek híjják, a default gépben sztem nincs benne... (vagy csak imitálják) Wilconak van FSX-es B737 classicja, abban működik is (javítsatok ki ha nem így lenne)
  • nono55
    #5123


    Erre gondoltam, pirossal bekarikáztam.