33535
  • alert
    #5203
    Nagyon ritka, de inkább baráti körök játszanak műrepülősdit és külföldön, itthon sajnos nem jellemző. De őket megtalálni és beszállni... próba szerencse :)
  • sheetoos
    #5202
    Sziasztok!!Na hétvégén megveszem az FSX-et,mert most lett rá pénz de addig is szeretnék egy kicsit kérdezgetni:)(főleg online mert eddig cask offline nyúztam).Első kérdés: nem tudjátok véletlenül vannak-e műrepülőcsoportok(mint pld a sztrizsi) online-on??
  • kiki2222255555
    #5201
    vagy ez a microsoft flight simulator x lenne ?? mert az meg van
  • Robez84
    #5200
    mármind az FSX -hez linket?
  • Robez84
    #5198
    nekem is elkelne gy jó vadászgépes játék de sztem mostanába nem dobtak ki1-et sem. A FSX meg k..va jóó szimulátor. Én Logitec Attack 3-al nyomom. hibátlan. végre le tudtam szállni a buszra
    De tud valaki modosításokróla a játékhoz ...ha igen dobjon már meg egy link-el! Üdv FLK
  • kiki2222255555
    #5197
    Falken ... ez nekem szólna???
  • Robez84
    #5196
    Flight Simulator X RLZ!
  • Ombika
    #5195
    LExarom a jagert tudod jol,de oktober meg kurva messze van!!!!
  • kiki2222255555
    #5194
    hát a top gun-os játékoknál a vadászgépes játékokra gondolok (nem ugrik be...pl.: top gun pilóta)... nem nagyon találtam letölthető változatot, csak torrenteset, csak az tudnillik nem jó nekem, mert a szolgáltatóm nem engedélyezi a torrentes letöltéseket...
  • Brikó
    #5193
    OFF:
    Tegnap vendégeskedett nálunk a magenta cég egyik vezető beosztású munkaereje, ő mondta, hogy a szervizesek már tesztelik a honosított változatot, jelenlegi terveik szerint szeptemberben indulnak vele, szóval buktad a Jägert :-)
  • Brikó
    #5192
    Erős arcpirulással azt kell mondjam: azt se tudom, hogy mi az...
  • kiki2222255555
    #5191
    hi
    Szerintetek melyik a legjobb Top Gun-os játék, ami hasonlít egy szimulátorhoz, de a grafikája annál jobb és PC-re adták ki. Aki tud ajánlani egy ilyesmi játékot az légyszi írjon már ide egy linket a letöltéséhez (torrenteset ne!!).
    thx
    cs
  • Hitman73
    #5190
    Szervusz!

    Akkor segíts nekem lécci, hogy a MytrafficBoard-ot hogy lehet elővarásolni ebben a kiegben?

    Köszönettel Hitman
  • Ombika
    #5189
    Ugyan majd elotte benyakaltatjuk vele a jagert(ha lesz iden apple hivatalosan ),amivel logok! :))
  • Brikó
    #5188
    Azonnal kést rántana az asszony :-)
  • Ombika
    #5187
    Kosd ra 120-as plazmara ,ne kinlodj azzal a kicsivel! :)
  • Brikó
    #5186
    Köszönöm, kipróbálom...

    Még egy gond: két monitort használok, típusát tekintve mindkettő Samsung, az egyik 19", a másik 17". Hiába van úgy a Vistában, mind az NVidia Control Panelben beállítva a nagyobbik elsődlegesnek, az FSX ezt csak részben veszi figyelembe. A menü a 19"-oson jelenik még meg, de ha elindulna maga a "játék", akkor már másik, kisebb monitort használja. Kipróbáltam azt is, hogy megcseréltem a két monitort (a kábeleket), de így is a kicsit erőlteti a genyó a repülésre... Az egyetlen megoldás, hogy kihúzom a kábelt és csak a nagyot hagyom a gépen???
  • adam944
    #5185
    Tehát alapértelmezettben te nem repülhetsz az új festésű gépekkel, hanem azok csak AI gépek?

    És még annyi, hogy az új AI-okon kívül pontosan mivel egészíti még ki az FSX-et?
  • Papirzacsi
    #5184
    Nem teljesen vágom mit értesz ez alatt, de ha jól sejtem a valódi problémádat, akkor az fsx gyökérben található airlines.cfg-t ajánlom figyelmedbe, ahova beírva a légitársaság nevét, megjelenik a válaszhatók között.
  • Brikó
    #5183
    Én megvettem és nem bántam meg.

    Ami viszont hiányzik - a választható légitársaságok közé nem kerültek be a "hivatalosak".
  • adam944
    #5182
    Szerintetek érdemes megvenni a My Traffic X-et? Jó lenne már valami változatosság a festésekben, meg úgy általában is.

  • Scouser
    #5181
    áá nem tudok írni LCD kijelző
  • Scouser
    #5180
    Rájöttem, hoyg azoknál a gépeknél, ahol sok az lsd kijelző vagy ha bekapcsolom a gps-t akkor leesik vagy 5-6 fps-t a cuccos. Miért lehet ez?
  • Scouser
    #5179
    XP
  • Ombika
    #5178
    Vistan nyomod vagy xp-n?
  • Scouser
    #5177
    ezt nemtom megmondani, nekem tetszik az összhatás:)

    Bár most már párszor csinált olyat, hogy windows hibaüzenettel kilépett. Hm lehet ujrateszem a gépet hogy minden jó legyen...
  • Ombika
    #5176
    Neked a taj hatul elmosodott vagy eles?
  • Scouser
    #5175
    Azért kő kemény, hogy 1 napomba tellett belőni a játékot. Egyenlőre nem is töltök le addont, vagyis skin-t már töltöttem, de scenery-t meg ilyeneket nem fogok mert azok tuti felrúgják a beállításaimat
  • Scouser
    #5174
    Köszi! Kipróbáltam és nagyon jó így!
  • pateszi
    #5173
    Szia,
    Javaslatok:

    Graphics:
    Global texture: High -a legmagasabbra is teheted, a gépek belső nézeténél látványos a különbség.
    Felbontás: 1280*1024
    Filtering: Anisotropic
    AA: Driverből 2x
    FPS target: 34(nekem ennyi kell)

    Aircraft: Ultra High

    Scenery:
    LOD radius: Large - Közepes is elég lehet, érdemes próbálgatni
    Mesh complexity: 65 - 45 a közepes érték, 50 felett felejtős
    Mesh resolution: 38m
    Texture resolution: 1m

    Az FSX alap scenerykben a textúra felbontás 1m-es, a mesh 38m. (LOD10)
    Ezek felett a program interpolál, FPS-t veszítesz. Bizonyos kiegészítők ennél részletesebbek, a leírásokban meg szokták adni a javasolt értékeket.

    Water effects: low 2.x - én is így használom, de érdemes megnézni az effekteket más beállításokkal, látványosak, de az erőforrást zabálja.

    Land detail textures: pipa be
    Scenery Complexity: Normal
    Autogen density: sparse
    spec effects: medium - mehet magasabbra
  • Scouser
    #5172
    Levettem a traffic-ba az Airport vehicledensity-t none-ra és máris 30 fps a frankfurti repülőtéren.
  • Scouser
    #5171
    Graphics:
    Global texture: High
    Felbontás: 1280*1024
    Filtering: Anisotropic
    AA: Driverből 2x
    FPS target: 34(nekem ennyi kell)

    Aircraft: Ultra High

    Scenery:
    LOD radius: Large
    Mesh complexity: 65
    Mesh resolution: 10m
    Texture resolution: 1m
    Water effects: low 2.x
    Land detail textures: pipa be
    Scenery Complexity: Normal
    Autogen density: sparse
    spec effects: medium

    kb ennyi a lényeg
  • alert
    #5170
    Ahhoz meg kellene adni minden graf beállításodat, hogy erre lehessen valamit mondani.
  • Scouser
    #5169
    Akkor most egy kérdés a játékkal kapcsolatban. Sikerült úgy belőnöm a dölgökat, hogy 30 fps-t kapjak mindíg, még a nagyvárosok felhőkarcolói között is 25 fps, viszont a nagy és kidolgozott repülőtereken lemegy 22 közelébe és ezt már látja a szemem. A kérdésem az lenne, hogy milyen megoldás lenne erre. Rájöttem, hogy ha a scenery complexity-t leteszem spare-re akkor jobb a dolog, viszont ilyenkor a kis reptereken viszont egyáltalán nincs is épólet és azért az meg zavaró. Na köszi:)
  • Scouser
    #5168
    Ok akkor szory az offért, innentől csak a levegő:)
  • alert
    #5167
    Jelenleg más pályán vagyok, de köszi az infót. Egyelőre érdeklődés szinten érdel. Majd privátban ha aktuális lesz... :)
  • Scouser
    #5166
    Figyelni kell, mert a CARGO a nyáron is fog felvenni üzemirányítókat. A lényeg az, hogy a pályavasútnál menetirányítónak csak akkor kerülhet be az ember, ha előtte volt állomási tapasztalata. A CARGO pedig megpróbálkozott velem és néhány társammal, méghozzá azért, mert ez a munkakör diplomához van kötve. A külszolgálatnál kevés a diplomás sok a tapasztalat, nekünk van diplománk, fiatalok vagyunk, viszont nincs tapasztalat. A CARGO a fiatalok mellett döntött és azt mondom kezdünk belerázódni. Nyáron kell figyelni, hogy hirdetnek-e gyakornoki programot.
  • alert
    #5165
    Be nem töltött 29. életévedig jelentkezhetsz (ha indul az adott évben képzés). Ez a vasúti forgalomirányítás téma érdekel, mert én is közlekmérnökin vagyok, lehet hogy megkereslek majd a jövőben ha picit több időm lesz :)
  • Scouser
    #5164
    Igazából jelenleg még nem szívesen adnám fel ezt az állást a vasúton. Nagyon komoly dolog egy ekkora területet (a Balatontól észekra Pestig az egész dunántúl) teherforgalmát irányítani. A fizetés sem vészes, sőt ahoz képest, hogy még nincs 1 éve, hogy felvettek kiemelkedőnek mondható. Ráadásul otthon dolgozok Szombathelyen, így nem is kell elköltöznöm, ami szintén nagyon fontos. Egyenlőre marad a játék a levegőben, munka a kötöttpályán és majd meglátjuk mi lesz.
  • alert
    #5163
    Hmm pont tegnapig volt jelentkezés az ingyenes képzésre. Sokrétű a felvételi, de újdonság, hogy nem követelmény a felsőfokú végzettség, csak a középfokú angol nyelvvizsga illetve az orvosi alkalmassági. Valószínűleg jövőre is lesz felvétel. Ha felvesznek, 1 év tanfolyam + szimulátor heti 5 napon 100.000 nettó "ösztöndíjjal", majd második évtől student engedélyt kapsz és nő a pénz is. 2 éves képzés után jó sok százezer kezdőfizuval indulsz és nagy kalanddal. Hátrány, hogy addig ki kell jönnöd havi 100-ból, nem hiányozhatsz és ha valami miatt abahagyod (illetve nem dolgozol le náluk 3 évet), akkor a teljes neked kifizetett összeget plusz a rádfordított képzésdíjat vissza kell fizetned. Ergo: csak elvetemült megszállottaknak :) és ha tudod magadról, hogy menne. Na erre jó az ivao és a vatsim online irányítás. Amúgy a felvételin szakmai dolgokról is kérdeznek, tehát érdemes tisztában lenni már a feladatokkal, fóniával, angollal. Orvosi nem vészes, pszicho vizsgálat már necces lehet.