33535
  • chicco
    #5403
    Napokban a cockpitban repültem -600 Ng.Meglepő volt a clearance után 7000 lábig a CPT vezette a gépet,csak utánajött az AP
  • CptSAB
    #5402
    a legmókásabb az, amikor egy ajtót kinyitsz, na de vissza nem zárja.. ilyenkor jön, aircraft reload eksőn
  • Benya90
    #5401
    basszus most próbáltam ki de nem sikerül:S pedig azt csinálom hogy
    shift+e (1-9) és csak a fő ajtót nyitja és csukja:S:S mi lehet a baj??
  • Benya90
    #5400
    hali
    pateszi,ezer hála!!!:)és ha nyitva van akkor a csomagtér akkor autómatán odajön kocsi?vagy akkor kell ctrl+j bill. kombinációt ?
  • pateszi
    #5399
    Szia,

    Minden alap és a legtöbb add-on gépre érvényes, hogy az ajtókat és a csomagtér ajtókat a SHIFT+E majd szám (1-9) beírásával tudod nyitni és zárni. A SHIFT+E-t lenyomod, felengeded és rögtön utána nyomod a szám billentyűt.
    A gépek checklistjében meg szokták adni, hogy melyik számhoz melyik ajtót rendelték.

    Kiegészítő gépeknél szintén a leírásokban található, hogy pl. a motortér nyitásához, vagy egyes effektekhez milyen billentyű-kombináció tartozik.
  • Benya90
    #5398
    boeing 737-800 asra letudná nekem írni vki hogy hogyn nyílik az ajtó(csomagtér)meg a többi,és hogy a csomag kiszedöket hogyan tudom odahívni?
  • Papirzacsi
    #5397
    Már vagy egy éve megjelent, de ne zavarjon. Lehet menni ja az ideggyogyóra, mert kb. annyit ér ez a kieg.
  • Denes888
    #5396
    Van új FSX kieg!!! Az a neve hogy Space Shuttle. Vagyis már 1 hónapja kb kijött, de nagyon jó. Végre lehet menni űrrepülővel.
  • Benya90
    #5395
    végül is nekem a 3 nagy gépre kellene:$?esetleg ha valaki tudna segíteni megköszönném!!!
  • Hypo #5394
    gepe valogatja
  • Benya90
    #5393
    mikkel lehet kinyitni az ajtókat?mert én csak a shift+e a főajtót tudom de a csomagtér meg ilyeneket nem,meg a csomagkiszedő és a létra is a ctrl+j-re jön?
  • Benya90
    #5392
    köszi:)
  • Hypo #5391
    Alapbol CTRL+J
  • Benya90
    #5390
    Hali nekem az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom odahívni a létrás kocsit meg a csomagkipakolót miután leszálltam?mert nem tom h hogyan kell:S
  • pvz
    #5389
    Szia!
    Vista-FsX-PMDG-747 400 együttes.
    Hova teszi az FMC a mentett útvonal fájlokat?
    Köszi a segítséget.
  • chicco
    #5388
    ha elromlana az FMC ott legyenek ők.Szerinted ki vezet ma kézzel 1 ilyen masinát.Alíg várják azt a bizonyos "magasságot" amit említettél.,
    Persze van kötelező leszállás manuálissan ,de közben tulképp minek az ember.
  • chicco
    #5387
    A nagy display-en van neked az a 24.1 az lenne a távolság
  • Hypo #5386
    Javaslom a lessons reszbol a navigacio alapjait, iranyadok, tavolsag adok stb.

    CHICCO: Hat ha az csak ennyi lenne, minek tanulnanak annyit a pilotak:)

    Vnavot kulonben is nem kell rogton racsurni es hat egy bizonyos magassag utan ildomos ay autopilotot bekapcsolni vagy eloszor palya hdg-t tartod de elofodurlhat hogy lnav mehet illetve magassagot be kene allitani. Javaslom a faq oldalon a segedleteket.
  • Rainbow15
    #5385
    Helló
    A gyári 737-esen, beállítottam a NAV1 be a VOR-t, ott lennt van valami iránytű, az rendben, de hol írja, hogy milyen távolságra vagyok tőle?
    Ami a küldetésekben van, a képernyő felső sarkán az iránytű, azt nem lehet betenni? Ja és azt hogyan lehet beállítani, hogy ATC ben mondja, hogy hány fokra forduljak, ha elhagytam ezt a VOR-t, a következő VOR-hoz?
    Köszi
    kép
  • alert
    #5384
    Változó, de leginkább pozíciótól függ. Általában 12 órás műszak óránként vagy másfél óránként pihenő, 2 nap munka + 1 éjjel utána 3 nap szabad.
  • Clidey
    #5383
    "A jelentkezés elbírálásánál előnyt jelent (a felsőfokú képzettség mellett): "A polgári légiközlekedés területén szerzett érvényes szakszolgálati engedély." Ez alatt mit kell értenem?"

    Azt, hogy ha rendelkezel kisgépes (A. kategóriás) PPL szakszóval (értsd: pilótajogosítvány, ergo pilóta vagy :D), az kúlnak számit náluk. :D
  • chicco
    #5382
    elég
  • Tes Parker
    #5381
    Hopp a procit én hagytam ki.

    Processzor: Intel Core 2 Duo E6850 s775
  • chicco
    #5380
    4 mag vagy 2 min
  • Tes Parker
    #5379
    Milyen procit tudsz ajánlani?
  • Papirzacsi
    #5378
    Nem feltétlenül, csak kéne proci is abba a gépbe.
  • chicco
    #5377
    Csáó
    Valaki írjon le nekem 1 tuti tippet az fmc-s felszállásra.At on FD on majd elemelem és rányomok az LNAV VNAV cucccokra mire erőteljessen besülyed agép pedig az első waypoint is 2300 feet-en van valyon miért.Mit kefélek el
    ??????????????????????????????????????
  • Tes Parker
    #5376
    A katonai repülés alatt nem csak a vadászrepülést értem,ha nem a katonai szállító gépek mint pl.: C-130,C-17,C-5 stb.,esetleg helikopterek: MI-24,MI-17,Black Hawk stb. Ez name azt jelenti,hogy a polgári repülés nem vonz,de a katonai repülés azért élménydúsabb. SZERINTEM!
  • Tes Parker
    #5375
    Az gáz,akkor ennek a játéknak NASA-nál hazsnálatos gépre van szüksége.
  • Nohab
    #5374
    Ha a katonai repülés érdekel, akkor szerintem inkább a Lock-On vagy az IL-2 Strumovik a te játékod.
  • w77d
    #5373
    olvasd el a konfigom, na ezen nem fut nagyon jól (maxon)
  • Papirzacsi
    #5372
    Egyáltalán nem.
  • Tes Parker
    #5371
    Cső Srácok! Még soha nem írtam ide mert még nincs is meg ez a játék,de nagyon érdekel ez a játék és a repülés,főleg a katonai repülés és érdeklődnék,(FAQ-t elolvastam) hogy az alábbi kofinggal jól futhat-e a játék?:

    Alaplap: Gigabyte GA-X38-DS4 s775

    VGA: Gigabyte 9600GT PCI-E

    TÁP: CORSAIR PSU-550VX 550W

    Merevlemez: Western Digital 500Gb SATA-II

    RAM: Geil Black Dragon 2GB 1066MHz

    Előre is köszi a választ.
  • eiduR
    #5370
    Az irányítók egyébként hány órás műszakban dolgoznak?
  • eiduR
    #5369
    Köszönöm a válaszokat!

    A Hungarocontrol oldalát én is bújom, átolvasok mindent ami ott van ezzel kapcsolatban. Ez elég jól hangzik, persze tudom mennyi munka és erőfeszítés árán érhető el, de korrektül biztosítják a képzés feltételeit (ösztöndíj, plusz fix munkát is kínálnak a képzés elvégeztével, ami ma nagy előny!) Online irányítással mindenképpen szeretnék foglalkozni.
    Amit nemteljesen értek még, a honlapjukon írják a következőket:
    A jelentkezés elbírálásánál előnyt jelent (a felsőfokú képzettség mellett): "A polgári légiközlekedés területén szerzett érvényes szakszolgálati engedély." Ez alatt mit kell értenem?

    Köszi a kimerítő választ, sokat segítettél!
  • alert
    #5368
    Jól kell tudni angolul és otthon kell lenni a repülés világában, tisztában kell lenni a szabályokkal, a hivatalos angol fóniával. Érdemes szimulátoros repülés világában interneten sokat légiirányítani, mert rengeteg valóságszerű tapasztalatot ad, ami egyértelmű előny a felvételin. Felvételit a Hungarocontrol hirdet általában 2-3 évente és ő is képez ki. A képzés 2 év, ami alatt ösztöndíjat kapsz, utána pedig 3 éves munkaszerződést kell aláírni. A képzés díját ők állják, de ha abbahagyod, nem jársz be vagy sikertelenek a vizsgáid, akkor ki kell fizetni az egészet (pár millió). Ha jó vagy angol fóniából és látszik rajtad az abszolút jártasság a repülésben, ismered a szituációkat és megvannak a képességeid, stressztűrés, orvosi, stb, akkor ide elég jó eséllyel lehet bekerülni. Felsőfokú végzettséget már nem kérnek.
  • alert
    #5367
    Alapjában véve több út van, de kettő ajánlott. Ha van rá keret, akkor egy elismert integrált képzésű pilóta akadémiára célszerű befizeteni, ami Európában 2-3 helyen működik. Az ár 22 millió körül mozog, viszont 90 és 100% közötti felvételi rátával üzemelnek, tehát gyakorlatilag garantálják, hogy te maximum 2 év után ott ülsz a cockpitben. A másik megoldás valamivel olcsóbb, úgy 6 és 9 millió ft körülire lehet kihozni. Ezzel a módszerrel magad járod végig a repülőiskolákat és tanfolyamokat különböző helyeken, azonban senki nem garantál neked semmit. Nagyon nehéz bekerülni egy légitársasághoz, rengeteg repülős (nem csak pilóta) tapsztalat kell hozzá és/vagy nagy protekció. Itthon pl minimális az esély jelenleg egy utcáról betévedt növendéknek. Lényeg, hogy rengeteg módszer van a "feljutásra", de a nagyon drágákat leszámítva semmi sem garantált. Az sem mindegy, hogy Amerikai, Európai JAR vagy ICAO pilótaengedélyt szerzel, stb stb stb. Ezek minősítéstől és régiótól függenek. Az USA-ban pl csak a saját engedélyüket fogadják el, ugyanakkor ott gyakorlatilag lehetetlen pár száz repült órával nagygépre bekerülni, holott Eu-ban sikerülhet. Iszonyatos mennyiségű infót kell begyűjtened az egészről, amit célszerű megtenni mielőtt belevágsz. Létezik egy Pilóta szeretnék lenni fórum, amit mindenképpen olvass át az elejétől kezdve (néhány nap, nincs vészesen sok hozzászólás). Sokan mondanak ezt-azt, néha majd felcsillan a szemed és szentül hiszed, hogy Nyíregyházára mész, pár hsz-el később pedig lefújolod az egészet. Szóval csak alaposan. A végére némileg képet kapsz a dolgokról, de az sem minden.
  • eiduR
    #5366
    Az is foglalkoztat, hogy a légiirányítói szakma miket követel, hogyan válhatok légiirányítóvá? A pilótává válás mellett erre is kíváncsi vagyok, mert ez a téma is nagyon vonz!

    Köszi
  • eiduR
    #5365
    Tudom, hogy nem a legalkalmasabb topik, emiatt elnézést kérek az offért, de mindenképpen itt szeretném feltenni a kérdést, mert tudom, hogy itt tapasztalt emberek válaszolnak nekem.
    Egyre inkább kezdtem érdeklődni a repülés iránt, és a szimulátoros repülés csak egy kis része volt ennek az érdeklődésnek. Leginkább az érdekel, hogy miképp válhatok én magam is pilótává (a való életben). Valamelyest utána is néztem a dolognak, lakóhelyemhez közeli reptéren keresztül. Az ott működő repülőklub kínál oktatási lehetőségeket, - ahogy azt a repülés minden részén tapasztalhatjuk - nem kevés pénzért. Ezt képes vagyok lenyelni, tényként kezelem, a repülés drága 'mulatság'. Azaz elfogadom, hogy ennyibe kerül, viszont pontosan a magas ár miatt szeretnék nagyon alaposan utánaérdeklődni a dolognak, semmit sem szeretnék a véletlenre bízni. A nyár elején töltöttem be a 14-et, ezért is gondoltam, hogy jobb ha nem halasztgatom tovább a régóta foglalkoztató témával kapcsolatos kérdéseimet. A legfontosabb kérdésem igazából az lenne, hogy hol kezdjem el? Vitorlázórepüléssel? A végső cél az lenne, hogy egy légitársaság pilótájaként dolgozhassak. Ezt milyen úton érhetem el, milyen kitérőkkel ,feltételekkel, milyen anyagi háttér szükséges, stb. Ezekre lennék kíváncsi jelenleg.
    Előre is köszönöm a segítségeteket, és mégegyszer szeretnék elnézést kérni az offolásért!

    Üdv
  • eiduR
    #5364
    Köszi, erre épp most jöttem rá :) Még nem tettem fel, csak a Budapest kiegészítőt, de az LHPP-t mindenképpen fel akarom! Köszi a linket!

    Köszönöm a segítséget!