33535
  • litlebubu
    #5523
    Próbálj ki egy ASUS EN9800GX2 TOP-ot SLI-ben! Szerintem messze veri a 4870-est is! Régebben egy EN7950GT-m volt , soha semmi bajom nem volt az élsimítással ,tökéletesen működött és egy d950-essel ment 3.4ghz-en az FSX,nem full grafikán,de közel hozzá! Most egy Q6700-as procival szenvedek megy 3.5ghz-en,de kellene vízhűtés és akkor 4ghz-re simán fel tudnám húzni.
  • RemX
    #5522
    Sziasztok Srácok!

    A következő lenne a kérdésem: Fellelhető valahol az interneten az FSX-ben található dokumentáció magyarul? Mind a lessonok, mind a leírások stb... Köszönöm előre is segítséget!
  • Ombika
    #5521
    Ps3 most lekot 1 darabig még!
  • w77d
    #5520
    csak ajánlani tudom, hihetetlen ez a kártya :)
  • Ombika
    #5519
    Hmmm ,akkor lehet telre ossze kellene rakni 4870x2-es gepet! :)
  • Menyus51
    #5518
    kösz
  • alert
    #5517
    Kell hozzá.
  • Menyus51
    #5516
    vagy kell hozzá az alap játék???????????????,
  • Menyus51
    #5515
    hello ezek künönn is müködnek??? Flight Simulator X Add-ons - Propeller , Flight Simulator X Add-ons - Helicopters, Flight Simulator X Add-ons
  • Solt
    #5514
    Tudom... meg is találtam, de azok nem igazán a "mostani" konfigokra szóltak... de ne haragudj, nem akartalak plusz munkával terhelni! ;)
  • alert
    #5513
    nVidia driverek és az nVidia kártyák is ludasak sajnos, ezt alátámasztom. Bár nekem nVidiám van, a napokban volt szerencsém egy Radeon 4850-el és 4870-el találkozni. Egyik alatt kipróbáltam mindkét FS-t a másik alatt csak FSX-et. Az nVidia kártyához képesti különbség megdöbbentő. Élsimítással nem kell vesződni, ha a driverben beállítod azonnal alkalmazza a játékra is. Az anizotróp szűrő egyszerűen kristálytiszta képet ad, nincs elmosódás a háttérben, nem bizseregnek a textúrák se a széleik (nvidiában igen, mégha épp működik az AA és AF, akkor is), tökéletes az összhatás és az én meglátásom szerint gyorsabbak és jobbak FS alatt, mint az nVidia társaik. Különösképpen window mode-ban.
  • alert
    #5512
    Már megtettem ebben a topicban képekkel is illusztrálva nem is egyszer, csak akkor nem nagyon érdekelte az embereket.
  • Hypo #5511
    Ahany gep anyi megoldas, de tobbnyire az Nvidia driverek a ludasak sajnos
  • Ombika
    #5510
    Ezert adtam el a fullos PC-m 2 honapja,ugyanis agyamra ment,hogy a hatter ugy elvolt mosodva,mintha odakoptem volna es meg akkor is,ha csak 1024-es felbontasba raktam!! ROHEJ!! ERdekes regi 7900 gtx-emmel 1-szer sikerult jora beloni,de a titkara sose jottem ra! :(
  • pateszi
    #5509
    Javaslatok:

    Graphics:
    Global texture: -a legmagasabbra teheted, textúrák megjelenítésének a minőségét szabja meg, ha nincs a maximumon, bármi mást állítasz, nem a legszebb lehetséges képet kapod

    Felbontás: 1280*1024 - vagy a monitorodnak megfelelően, LCD-TFT esetén a natív felbontás adja a legélesebb képet.

    Filtering: Anisotropic
    AA: Driverből 2x
    FPS target: 20-30 között érdemes rögzíteni. Ha nem fixálod, CPU teljesítményt von el feleslegesen
    -
    Aircraft: Ultra High

    Scenery:
    LOD radius: Large - Közepes is elég lehet, érdemes próbálgatni
    Mesh complexity: 65 - 45 a közepes érték, 50 felett felejtős
    Mesh resolution: 38m
    Texture resolution: 1m

    Ezeket a beállításokat nem érdemes a maximumra tolni, mert nincs mögöttük megjeleníthető tartalom, az FS-t a későbbi lehetőségekhez készítették elő vele.
    Az FSX alap scenerykben a textúra felbontás 1m-es, a mesh 38m. (LOD10)
    Ezek felett a program interpolál, FPS-t veszítesz. Bizonyos kiegészítők ennél részletesebbek, a leírásokban meg szokták adni a javasolt értékeket.

    Water effects: low 2.x - én is így használom, de érdemes megnézni az effekteket más beállításokkal, látványosak, de az erőforrást zabálja.

    Land detail textures: pipa be
    A Scenery Complexity:
    Autogen density:
    spec effects:
    Érdemes végigpróbálgatni egyszer-kétszer, hogy melyiknek milyen hatása van.

    Az AI trafic beállítása közepes értékek felett szintén zabálja az erőforrásokat.

    Szóval szerintem nincs általános szabály, érdemes kísérletezni a beállításokkal. Az viszont nyilvánvaló, hogy nam a "minden csuszkát a maximumra tolok" adja a legszebb képet.
  • Hypo #5508
    Javaslom ennek a linknek a tanulmanyozasat, en eleg jo eredmenyeket kaptam Fsx settings
  • Hypo #5507
    Nem hiszem hogy jo ut az hogy minden maxra az a hardware meg nem letezik es nem is nagyon fog az fsx hianyossagai miatt, ha tudsz kompromisszumot kotni es a latvanybol kicsit bealdozol akkor azert eleg szep eredmenyeket lehet elerni, persze attol is fugg mit varsz el fsx-tol, ha nagygepes komplexeb dolog erdekel akkor meg mindig fs9 a nyero
  • Solt
    #5506
    Ahhh... kicsit már fáradt voltam! :( "tippet"
  • w77d
    #5505
    elfogadnék én is pár tanácsot, ha azt mondod hogy nem kell mindent maxra húzni gyönyörű grafikához :)
  • Solt
    #5504
    Jaj! Szívesen venném, ha tipped adnál, hogy lőjem be, hogy minél szebb legyen átlag 25fps mellett... E8400@3600MHZ + 4870

    Köszi...
  • alert
    #5503
    Ez a VGA bőven jó, de itt a proci a limit. Várd meg az új generációs core2 duo-kat, amit 5GHz körül lehet majd járatni. Azzal együtt vinni fogja. Amúgy nem kellenek max beállítások a max grafikához. Mi szúrja a szemed? A bloom? Az bizony a MHz-en múlik.
  • w77d
    #5502
    hihetetlen ez a rohadt FSX.. most vettem egy vadonatúj karit. A lent látható konfiggal sem tudom maxra rángatni a beálításokat 4X-es élsimítás mellett!!! MI kell ennek, hogy mindent 100%-ra tudjak tolni???
  • alert
    #5501
    Amire még nagyon érzékenyek a maxok az a memória. Ha nem oldódik meg a dolog, akkor érdemes lenne egy memtest-et futtatni. A memóriák nem hibázhatnak, a max a legkisebb szarságtól is elszáll.
  • pateszi
    #5500
    Kössz a tippet, nem emeltem sem órajelet, sem feszültséget, épp az ilyenek miatt. Az alaplap által támogatott asszem adaptatívnak nevezett órajelnövelés be van állítva, az max 2-3%-kal változtat, szerintem semmi nem érzékeli tuningnak. Az AMD procidrájver meg inkább visszavesz üresjáratban a teljesítményből. A hőmérsékleti értékek is rendben vannak, nagy, jól szellőző a számítógépház.
    Ki fogom próbálni, hogy kilövöm ezt a két cuccot egy teszt erejéig.
  • kerek1224
    #5499
    Nincs húzva a procid? Mert nálam a Maya attól fagyott. Minden más ment, de az lefagyott.
  • alert
    #5498
    Igazából nem lehet egyértelműen megállapítani a hibát ennyiből. Tedd meg ezeket a lépéseket és nézzük meg utána mi lesz.
  • pateszi
    #5497
    Köszönöm a választ. Mit értesz "külső dolog" alatt?
    Elég sokat kerestem a témára, de nem igazán sikerült használható tippeket találnom. Ez jó hír, azt jelenti, hogy a 3ds max9 stabil progi és kevesen szívnak hasonló hibákkal.

    A következő lépéseket fogom megtenni:
    - mindkét programot leszedem
    - lemez és registry tisztítás cleanerrel,
    - legfrissebb DirectX
    - friss nVidia meghajtó
    - cleaner,
    - töredezettség-mentesítés
    - telepítés egyenként, (valszeg a Gmax először) teszt.
    Max 9-ez van egy új hotfix, ami tartalmazza az SP2-t is.
    Egyetértesz a sorrenddel?

    Tippem egyellőre csak annyi, hogy mivel a DirectX-et már a 3ds max után frissítettem, ez zavarhatott be.


  • alert
    #5496
    Ez érdekes, minden jónak tűnik. Mivel mindkét program sűrűn fagy, ezért gyanús, hogy valami külső dolog okozza. Az SP2-es SDK miatt ugyanis nem szokott fagyni egyik sem. A gmax ritkán nagy fájloknál, de az elég buta, vacak.
  • pateszi
    #5495
    Sziasztok,

    Modellezéssel kapcsolatban kérném a véleményeteket, talán valamelyikőtök túl van már hasonló probléma megoldásán.

    Tanulom a Gmax és a 3ds max9 (sp2)használatát. Néhány modellt már készítettem és kipróbáltam az FSX alatt is, illetve más scenerykből is tudok kisebb egyedi objektumokat átvenni.

    Mind a két modellező program sűrűn lefagy, ami elég zavaró tud lenni.
    A fagyás véletlenszerűen jelentkezik, nem tudom eseményhez, feladathoz kötni.
    Mindkét modellező programot a saját telepítője által megadott helyre tettem, az FSXGamePack-ot és a 3dsmax9 plugint pontosan az FSX SDK2-ban leírtaknak megfelelően telepítettem és setupoltam.
    Az oprendszer XP SP2, a DirectX az utolsó előtti. (A legújabbat 2008 augusztusban adták ki)
    Hardwer hibára nem gyanakszom, stabil a gépem, egyetlen más programnál sem tapasztalok fagyást.
    Készítenek-e logfájokat az Autodesk programok, amik alapján meg lehetne a hibák okát keresni? Felteszem majd a kérdést a modellezők fórumán is de lehet, hogy az FS pluginek is bejátszanak a hibába.
    Van esetleg a hibakereséshez ötletetek?

  • Hitman73
    #5494
    Ja és ha kikapcsoltad a trafficot, akkor kb olyan lesz a hatásm mint a Langolierekben :)
    Vagy egy jól sikerült zombifilmben, ahol már kihalt mindenki :D
  • adam944
    #5493
    Ja, ha arra gondolsz, hogy én voltam, akk nem. Ez 2 AI gép. Én a Learjet vagyok a háttérben
  • adam944
    #5492
    Úgy nem az igazi . Ezért szeretjük. :D
  • i robot
    #5491
    kapcsold ki a trafficot akkor nem lesz ilyen koccanás
  • adam944
    #5490
    Múltkor már belinkeltem egy ilyen képet, de tegnap megint sikerült elkapnom egyet, most Ferihegy 1-mellett. Azért lenne még mit javítani a fizikán :D

  • alert
    #5489
    Ezzel talán a Microsoft supporthoz kellene fordulni, nem pedig a Flight Simulator fórumba.
  • adam944
    #5488
    Téged nem fenyeget vele a Windows Update? Ha nem,akkor start menüdben fent van egy Windows Update nevű parancsikon,rámész, és behozza a Microsoft oldalát,ahol automatikusan megkeresi hogy mire van szüksége a gépednek, és ha minden igaz,akkor az SP3 köztük lesz.

    #5481??

  • CJ576
    #5487
    Honnan Tudom leszedni a magyar SP3-at?
  • Clidey
    #5486
    Ha magyar a vindózod magyar SP3-at próbálj meg telepíteni :)
  • CJ576
    #5485
    Az SP3-al az a baj hogy : Setup cannot update your windows xp files because the language installed on your system is different from the update language. Segítsetek
  • CJ576
    #5484
    És még egy kérdés hogy tudom eredetiség vizsgálaton áttvinni az eredeti XP-m mert mindig amiko rakom felfele az SP2-t akkor valami ilyesmit ír ki lehet hogy a microsoft windows telepítéséhez használt térmékazonosító kulcs érvénytelen. És az a legfurább hogy az SP2 nem kért cd keyt.