33535
  • Nohab
    #5283
    Nem tudom mért divat ennél szinte mindent pénzért adni. Más szimulátoros játékoknál marha sok az ingyenes letölthető modell, pálya stb.
  • exTrem
    #5282
    Természetesen pénzért lehet megvenni. Mint mindent szinte ...
  • Robez84
    #5281
    ezeket a mega Scenery cuccokat csak pénzért lehet megvenni vagy valahonnan le is lehetne tölteni??? Baromi szép a táj.
  • Denes888
    #5280
    Valaki játszik online? Ott lehet a berakott repülőkkel játszani?
  • perko
    #5279
    MegaScenery
  • Denes888
    #5278
    Hello! A Mega Scenery kieg mit tartalmaz?
  • Nohab
    #5277
    Hmm. Angol fórumon azt írták, hogy újra kéne kezdene és akkor megy. Pedig már annyira örültem, hogy nem pörgök be vele, mint egy ringispil...
  • Nohab
    #5276
    Elakadtam annál a küldinél, ahol egy helikopterrel kell elszállítani az embereket egy megsebzett rinocéroszhoz, majd át kéne szállni a DC3-mas gépre, de nem megy. Teljesen tökéletesen leszáltam a helipadra, és nem dob át.
  • Nohab
    #5275
    #5261-ben a küldiket tudod letölteni. Repülőket meg a honlap segítségével tudsz leszedni.
  • berlin
    #5274
    Köszönöm a válaszokat!

    (az U funkcióját ismertem.
    Nem vagyok szőka, tényleg nem.) :)

    #5273 hsz-t még azért el kell olvasnom párszor figyelmesen.

    Köszi mégegyszer!






    a játékot nagyon csipkodom.
    lehet valahonnan még küldiket, vagy épp gépeket letölteni?



    B.
  • Papirzacsi
    #5273
    Bea kérdésére a válasz az, hogy nem. Nem lehet zöld bólyát beállítani, csak missionökben.

    A visual flight path-t az Aircraft menüben találni. Engedélyezni kell a felnyíló ablakban, majd beállítani melyik rádiót jelenítse meg, milyen sűrűségel, milyen jelekkel mutassa, milyen magasságban, hogy az odavezető utat is mutassa, meg még pár dolgot, amire nem emlékszem.
    Ezután beállítani a menüben beállított rádióra az elérni kívánt VOR frekijét, és beállítani a curzust. Ekkor már megjelennek a jelek, és a jeleket követve könnyen el lehet jutni A-ból B-be. (közbe meg értelmezni hogy viszonyulnak a jelek a műszer jelzéseihez, és könnyen megtanulható megérthetővé válik a dolog.
  • pateszi
    #5272
    Igazad van, elfeledkeztem róla. Ha valaki azt is beírná, hogy hogyan kell beállítani (nekem most emlékezetből nem megy), már meg is válaszoltuk Bea kérdését...
  • Papirzacsi
    #5271
    Nem csak ILS-re lehet beállítani. Sima VOR-ra is működik a dolog, kezdő VOR-ozóknak a megtaláláshoz talán segítség lehet.
  • Nohab
    #5270
    Talán, ha az U -t (feltéve, ha nem állítottad át) nyomkodod a bal felső iránytű mellett a zöld bólyák is megjelennek, de nem biztos.
  • pateszi
    #5269
    Szia Bea,

    Pontosan mire gondolsz? Free flight-nál szerintem nincs ilyen lehetőség.
    Térkép van, GPS, és VOR, vagy NDB navigáció.
    Az ILS megközelítésnél be lehet állítani, hogy a leszállást jelekkel segítse.
  • berlin
    #5268
    Flight plannernél, be lehet azt valahogy állítani,hogy olyan "zöld bólya" legyen az égen mint a mission-ökben?

    Köszi

    Bea
  • Nohab
    #5267
    Köszönöm szépen. Amit kerestem, azokat már megtaláltam az FSX alá, így már nem fontos annyira.
  • pateszi
    #5266
    Szia,
    Tapasztalatom szerint az összes FS 2004 freeware gépet működésre lehet bírni FSX alatt.
    Jellegzetes hibák és megoldásuk:
    1. textúra nem lelenik meg, vagy túl "csillogó": ImageToollal át kell alakítani a taxtúrákat. Az Avsimen található hozzá .bat fájl, egyszerre az összes textúrát át lehet konvertálni.
    2. Műszerek nem működnek (98-as, vagy korábbi FS változathoz készült műszereknél hibaüzenetet kapsz): szinte az összes régebbi műszernek van FSX-es változata már. Megkeresed és a panel.cfg átírásával kicseréled működőre. Aminek még esetleg nincs, ahhoz hamarosan lesz, folyamatosan jönnek ki az FSX-re alakított gépek.
    3. Ezektől eltérő hibaüzenet, pl. valamilyen dll hiányzik. Ha szerenycséd van, a megfelelő dll-t az FSX megfelelő mappájába bemásolva működni fog.

    Mindez természetesen akkor érvényes, ha mindent megfelelő helyre teszel az FSX mapparendszere szerint. A gépet a Simobjects/Airplanes/Tegéped mappába, Effecteket az Effect mappába, a Gau ill. Cab állományokat a Gauges főkönyvtárga, vagy a géped Panel mappájába tedd.

    Hirtelen ennyi. Ha valamelyik géppel gondod van, segítünk.
  • Nohab
    #5265
    Ok, köszi.
  • alert
    #5264
    Nem. Többnyire.
  • Nohab
    #5263
    Az FS 2004 letölthető modelljei működnek az FSX-el?
  • exTrem
    #5262
    Kai Tak by FlyTampa
  • pateszi
    #5261
    Szia,

    Nem tudom a választ a kérdésedre, de a FlightsimulatorXMissions
    fórumban talán tud valaki segíteni.

    Ugyanitt néhány új extra küldetés is letölthető, ha valaki még a nyaralás alatt is szimulátorozni akar...
  • adam944
    #5260
    Ja,és a küldetésekben szereplő anyahajóról nem lehet felszállni Free Flight-ban? Tehát, ha van, akkor mi a neve?

  • adam944
    #5259
    Most próbálgatom az Accelerationt. Elakadtam a Space Shuttle-s küldetésnél (Rocket launch air cover). Amikor jön a Cessna Caravan, és a bal felső cucc felé mutat és azt írja, hogy Target, akkor mit kell csinálnom a géppel? Nem értem, hogy mit mond a főnök a rádióba.

    Amúgy nincs egy oldal, ahol úgy nagyjából le vannak írva a mission-ök, hogy hol mit kell pontosan csinálni?


  • alert
    #5258
    Természetesen a scenery készítésnél elengedhetetlen a mipmap. A DirectX progikat viszont nem ismerem.
  • pateszi
    #5257
    Kössz a segítséget, Alert.

    Épületeknél nem kísérleteztetek a mipmapes textúrázással? Azt hinném, hogy ott lenne leginkább értelme (ill. az AI gépeknél). Ha messziről nézve csökkenti a textúrák által lefoglalt memóriát és CPU-GPU igényt, a látvány nem romlik számottevően és több erőforrás jut pl. az autogen számítására.
    Annak a repcsinek, amihez most szeretnék nyúlni, már megvan a Spec és Normal mapja. :) Azért biztosan kipróbálom az nVidia Photoshop ill. Gimp plugineket. A DirectX (SDK) eszköztárában lévő programokat ismeritek? Úgy láttam, hogy pl. az effekteket FS nélül is lehet nézegetni, szerkeszteni.

  • alert
    #5256
    De jól gondolod. 3dmax-ban FSX-es textúraformátumot kell megadni és bump illetve specular mapnél külön be kell tallózni neki ezt a 2 textúrát is. A nevük egyébként mindegy.
  • Clidey
    #5255
    Node ezek az új fícsörök csak az esetben érvényesülnek, ha az mdl-állományban is definiálva van, nemdebár? Értem ezalatt hogy egy már meglévő repcsinek hiába csinálsz *_T_bump meg *_T_spec végű fájlokat, az attól még nem fog fícsörölődni az efesben. Vagy nemjólgondolom Pítör?
  • alert
    #5254
    Repülőgépek készítéséhez nem értek, de első gondolatra szerintem se célszerű mipmap-eket használni. Az imagetool grafikus felülete helyett viszont erősen ajánlom, hogy hozz létre egy akármilyen.bat fájlt az imagetool.exe mellé és abból paraméterezve indítsd a konvertálást minden a mappában lévő PSD fájlra, mert alapból össze vissza tömörít és minden egyes konvertálásnál újra meg újra be kell állítani mindent. Így pedig csak bemásolod az új PSD fájlt a mappába és lefuttatod a BAT fájlt. Általam javasolt hívások a különféle textúrákhoz:

    Alap textúra mipmap nélkül:
    imagetool.exe -dxt3 -nomip -alpha -nogui -dds *.psd

    Specular map textúra:
    imagetool.exe -nobeep -alpha -dxt5 -nomip -nogui -dds -nodither *.psd

    BumpMap textúra:
    imagetool.exe -nobeep -dxt5 -nomip -RedInAlpha -nogui -dds -nodither *.psd


    Nem tudom ezzel foglalkoztál-e már, de érdemes a repcsinek elkészíteni a SpecularMap és a BumpMap textúrákat is, melyek az FS-ben újnak számítanak. Ez erősen megdobja a látványt FSX alatt.
  • pateszi
    #5253
    Hello Clidey,

    Köszi, ki fogom próbálni több változatban, látvány/fps stb. A végén valószínűleg a mipmap nélküli változat lesz a befutó. Talán az AI festéseknél érdemes mipmapet használni, megláttyuk.

    Most, hogy összeálltak az alapok, szívesen megnézném a Zlin modellt...
    A DC-3ast szépen be tudtam tenni az FSX-be, persze még küzdök az animációkkal, stb.
  • Clidey
    #5252
    Az imagetoolt nemnagyon ismerem, így megoldást nem tudok rá, ellenben ha rám hallgatsz, mipmappeket nem használsz. Véleményem szerint sokkal szebb a textúra ha nincs rajta mipmap. Legalábbis engem rohadtul idegesít mikor bizonyos szögekből nézve elmosódnak a textúrák...
  • pateszi
    #5251
    Sziasztok,

    Megvan a megoldás az XtoMdl-es konvizásnál előjövő hibaüzenetekre és a 0 bájtos mdl-ekre:

    1. Frissíteni kell a DirectX-et(ha nem az utolsó változat van fent).
    2. Át kell állítani a windows területi beállítást angol-amerikaira, a tizedes vesszők-pontok kezelése miatt.

    Így már működik.

    Jön a következő kérdésem:
    Mipmapeket is tartalmazó dds textúrák készítésére mi a helyes eljárás?
    A psd-t ImageToollal megnyitottam, elkészíttettem a mipmapeket és mentettem dds formátumba. A 1024x1024-es textúra a szokásos 1048 kbyte helyett 5,2 MB-os lett. Lehet, hogy alapból nem dxt3-ba tömörít?
    Mik a tapasztalataitok: mipmap or no mipmap?
  • alert
    #5250
    A felhők beállításait (cloud coverage, stb) is tedd feljebb. Azt automatikusan leveszi az FS, mert nagyon rontja az FPS-t. Illetve azt is állítsd be, hogy a felhősáv ne vékony legyen, hanem vastagabb és akkor nem lesz kék az ég az biztos.
  • Scouser
    #5249
    Sziasztok! Azt meg tudjátok mondani miért van, hogy amikor felhuzom fullra a felhőket (8/8 asszem) és mindent arra állítok, hogy nagyon felhős legyen, még akkoris vannak olyan helyek, ahol kilátszik a kék ég. Nagyon idegesít, pedig az időjárási graifka is maximumon van. Nem is értem, ha egyszer eső meg vihar van akkor ne legyen seholsem kék az ég:)
  • Papirzacsi
    #5248
    Aha, na majd felteszem azt az SP2-es hülyeséget. :-)
    FriendlyName az tuti van, mert adtam neki, bár lehet számára nem túl friendly.
  • alert
    #5247
    Ha a normál SP2-es SDK XtoMDL-je is hibát jelez vagy 0kb-os fájlt csinál, akkor a modellel van valami. Próbáld ki egyszerű modellel is. 0kb általában hibára utal, vagy hogy nincs FriendlyName vagy GUID.
  • alert
    #5246
    Az Acc packban lévő SDK úgy szar ahogy van :) És az Acc pack ugyan SP2-es, de valahogy nem teljesen ugyanaz, mint a hivatalos SP2 :DDD Nekem 2 FSX install van, az egyik SP2-es a másik Acc pack-os, pont ezért. SP2-es SDK-t pedig kirippeltem egy külön mappába a normál SP2-es FSX telepítésekor.
  • pateszi
    #5245
    Megvolt.
  • Papirzacsi
    #5244
    Na majd megsasolom. thx
    Még az a kérdés merült fel bennem, hogy jelenleg az ACC packhoz mellékelt sdk-t használjuk, vajon abban már a javított xtomdl van, vagy még a hibás? :-)



    (illetve még az, hogy miért nem megy az MS a picsába a szar sdkjával, amiből a legújabbat csak úgy lehet feltelepíteni ,hogy felteszem a dvd-n lévőt, aztán felteszem az SP1a-t, de elötte uninstallálja a régit, majd utánna az ACC packosat, vagy az SP2-es sdk-t, ami szintén uninstallálja az előző verziót...)