33535
  • pateszi
    #5363
    Ha nincs még fenn a gépeden a Pécs-Pogány reptér kiegészítő, javaslom, hogy tedd fel, sokat fog dobni a játékélményen. Itt találod, ennek a fórumnak a házigazdája készítette. Remekül megvan a főépület, a pálya és az apron. (Ha neked is útban lesz esetleg egy régi benzinkút a pálya közepén, azt könnyű eltüntetni.)
    A madarakkal találkoztál már Pécs felett?

    Azt, hogy éppen merre vagy, legegyszerűbben a GPS-en, vagy a térképen tudod megnézni.
    A küldetéseknél előre beprogramozott flightplanokat végig lehet repülni, ha a robotpilótát a GPS-re kapcsolod (NAV/GPS kapcsoló), szépen leköveti az útvonalat.



  • eiduR
    #5362
    FAQ-ban nézz körül
  • krizoli
    #5361
    toom hülyeség de ez van ps2-re ha nem akkor mi a gépigény???
  • eiduR
    #5360
    Azt képletesen kell érteni :D Azaz nem volt ott semmi, csak én tudom, hogy ott van, pécsi mivoltomnál fogva :) Valóban, elég megtévesztő amit írtam...

    Egyébként próbálgattam az AP-t, és sikerült is használni, nagyon jól funkcionál! Tökéletesen tudtam vele vezetni a Learjet-45-öt.
    Arra viszont nem tudtam rájönni, hogy a Flight Plan-be betáplált útvonalat hogy tudom követni az AP-vel. Azaz, hogy irányba tudjam állítani a gépet. Eben szeretném a segítségedet kérni! Hogy tudom nyomon követni, hogy jó az irány, amerre tartok? Az oké, hogy betáplálom az AP-nak, hogy fordulj X fokot, de nemtudom mennyi legyen az X ahhoz, hogy irányba forduljak.

    Bocsi az érdekes kérdésért, de erre nem találtam válasz (egyenlőre).

    Köszi a segítséget!
  • pateszi
    #5359
    Pécsi TV torony körül?
    Melyik kiegészítőt használod? Nálam az FS2004-hez készített torony meglelenik ugyan, de textúra nélkül, szürkén. Épp most gyártok egy jobbat.
    Az LHPP megközelítési eljárásokat ITT találod.
  • eiduR
    #5358
    Szia,
    köszönöm a segítséget!

    Gondoltam hogy a robotpilóta a megoldás, utánanézek részletesebben.

    Csináltam egy próbakört Cessnával, Pécs felett. Felszálltam a Pécs-Pogányi Reptéren, elrepültem a város felett, és a TV-tornyot megkerülve fordultam Dél irányába. A megközelítésnél volt egy kis gondom, vizuálisan picit nehéz bemérni a pályát messziről, de kis korrekcióval sikerült a landolás minden gond nélkül.
    Ez persze nem egy nagy érdem, de én azért örülök neki, hogy ez ment így elsőre.

    Köszi a segítséget mégegyszer!
  • pateszi
    #5357
    Szia,
    Itt a fórum FAQ és Segédletek részében is találsz hasznos infókat, érdemes olvasgatni.

    Az FSX "learning center" részletesen tartalmazza a műszerekkel kapcsolatos tudnivalókat és a robotpilóta használatát. Némi gyakorlás és látod majd, hogy milyen egyszerű az egész.

    A legpontosabban a robotpilóta használatával tudod a gépet irányítani, a valós életben is legtöbbször így szokták. Betekered az irányt, magasságot, sebességet és aktiválod a robotpilótát a kapcsolóval. Lassítani a tolóerő csökkentésével és a fékszárnyak kiengedésével tudsz, ill az állásszög változtatásával, kormány+magassági trimm.


    Jó repülést!
  • eiduR
    #5356
    Köszi!

    Ezt néztem ki én is, csak az aggaszt, hogy nem láttam semmi "demót". Nincs valamiféle próbaverzió?

    Ami viszont igazán fontos (a 737-es csak a jövőre nézve volt lényeges, nem azzal szeretnék megtanulni repülni, ne értsetek félre... pusztán érdeklődés): még csak tanulom a "játékot", a Tutorial missönöket csináltam meg az ímént (pár napja vettem meg a programot). Elég hasznos, sok mindent meg lehet belőle tanulni (persze ezt a legalapvetőbb dolgokra értem, mint a felszállás, leszállás, approach, stb.) Viszont amikor Edinburgh-ból kell Glasgow-ba repülni a CRJ700-al, kicsit tanácstalan vagyok. Az irányító utasításait értem, és próbálok is aszerint cselekedni. Az igazi kérdés ami megfogalmazódik bennem, hogy hogy tudnám a legpontosabban teljesíteni az irányító utasításait (sebesség csökkentése 210 csomóra, magasság csökkentése 3000 lábra, stb.) ? Ez alatt azt értem, hogy van-e a rendelkezésemre álló robotpilóta amivel ezeket a műveleteket el tudom végezni, és ha van, akkor hol találom, hogyan tudom beállítani? A tutorial sajnos hiányos a műszerek bemutatása terén, ennek hol tudnék bővebben utánaolvasni?

    Köszönöm a segítséget!
  • exTrem
    #5355
    Ariane 737 VCE ezt ajánlom a legjobb. A 737-900ER FSX-es verziója nagyon brutál. Rengeteg újdonság, felszereltség, minden. Nézz körül az oldalukon ariane
  • eiduR
    #5354
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy melyik 737-est használjam? Ami fontos, hogy nagyon jó legyen a VC, valamint az NG széria lenne a legjobb! PMDG 737-esek mikorra várhatók kb.? Wilconak nincs 737NG szériája?

    Köszi!
  • alert
    #5353
    Azt elfelejtettem, hogy brutálisan esik az FPS. 4 magos procival érdemes próbálkozni, 3 vagy 4 monitoros megoldás esetében pedig SLI videókártyával, de ez is csak FS2004-re elég. Ha valakit komolyabban érdekel a téma, akkor kettő vagy több hálózatba kötött számítógép widefs-el összehangolva.
  • alert
    #5352
    Nem kell hasonló dolog. A triple head-es baromság pedig elavult, mert egy ezeréves video controller van benne, ami megfelel egy geforce 5200fx teljesítményének. A megoldás egyszerű. 2 videokimenet a videókártyán és a windowsban extended desktop. FSX-et window módban futtatod és létrehozol plusz nézeteket amik kis belső ablakban jelennek meg. Ezekre beállíthatsz VC nézetet jobbra-balra (vagy anélkül, de az trükkkös), panelt, spot nézetet, amit akarsz, majd undockolod az ablakot és áthúzod a másik monitorra.
  • Benya90
    #5351
    értem!köszi ezer hála!!!!
  • Hypo #5350
    2 monitorral azt tudod megoldani hogy az egyiken latod a VC-t a masikra meg pakolsz gps,radio...stb.
    Magat a vc-t ket monitorra nem tudod ugy jkirakni hogy jo is legyen, ahhoz kene egy hasonlo dolog mint a matroxnak a triple headgo cucca es meg egy monitor.
  • narrow12345
    #5349
    http://www.wideview.it/
  • alert
    #5348
    Aminek nincs szárnya maximum :)
  • chicco
    #5347
    bazz 9900 ért veszek 1 lepukadt kesznát kint
  • Benya90
    #5346
    tud vki segiteni hogy tudok 2 monitorral egyszerre fsx-ezni???pls!!!
  • Solt
    #5345
    Ez tény... 5 éves viszonylatban jóval olcsóbb és hálásabb mint egy barátnő!

    Én inkább harci szimulátorokkal játszom... ha 360 fokot fordulna, el is adnám a Corsámat!
  • alert
    #5344
    De ezt nem a 15 éves Pistike szemszögéből kell nézni aki 9600Pro-val akar játszani FSX-et :D Rengetegen építenek hobbiból Boeing és kisgépes szimulátorokat egyaránt, amik belefájnak jópár millióba, de mindegyik csak statikus. Egy full motion platform otthonra eddig szinte elérhetetlen volt. Ez a 2 milla alatti árával vicc, szerintem sokan fogják megvenni, akiknek már van vagy gondolkoznak igazi cockpit szimulációban.
  • Solt
    #5343
    Upsz... jól elnéztem! :)) Pont egy nullával... sorry... így már reális az ár, nem olcsó! :D
  • Solt
    #5342
    Nem ironikusan írtam... tényleg nem drága! Szerintem 2 kilóból itthon is van, és azért ez jó pár évre előre biztosítja a kellemes pillanatok garmadáját! :) Én ilyen 5 kilóra tippeltem volna...
  • alert
    #5341
    De tényleg nem. Most hogy megnéztem miket használtak fel és hogyan működik az egész... teljes elektronikai és driver pakkjuk is van tehát tényleg csak rá kell építeni valamit és összedugni a géppel. Meglepően jó ár annak, aki otthoni szimulátort épít.
  • Robez84
    #5340
    nem...XD
  • Solt
    #5339
    Nem is drága... :)
  • alert
    #5338
    $9900
    repszimhez készült (de autóssal is működik)
    max 450kg építhető rá

    olvasni tudtok é? :)
  • Robez84
    #5337
    gondolom jóóó olcso lehet egy ilyen!
    Rep szimre is van ilyen izé? Vagy itthon csinálok egyet:D
  • chicco
    #5336
    ja csak hány kilót lehet ráépíteni azokra a pilicka karokra?
  • Hurvinyek
    #5335
    hali
    ezt sasoljátok
  • Benya90
    #5334
    hali,probálom megoldani hogy tudjak 2 monitoron játszani,de sehogy sem megy:Smindig csak az egyik monitoron jelenik meg:Snem tudja valaki hogy hogyan lehetne ezt megoldani?telepiteni kell vmi programot?beállitásban kell vmit variálni?elörre is köszi
  • PLackó
    #5333
    Üdv.
    Van egy Saitek Cyborg Evo joyom, és gondom van az érzékenységével.
    A fordulással nincs gond, viszont az emelkedéssel annál inkább. Épphogy egy kicsit is mozdítok lefelé a joyon (hogy emelkedjen) azt rögtön teljes kitérésnek veszi, pedig a sensitivy-t is levettem. Mitől lehet ez?
  • adam944
    #5332
    SZia!
    Az Effectet és a Gauges-t eltaláltad,ha vannak ott ugyanolyan nevű fájlok, akkor biztonsági másolat és írd felül őket. Az Aircraft mappában elvileg csak egy Ekranoplan, vagy hasonló nevű mappa van, azt pedig a főkönyvtárban található SimObjects mappában lévő Aircraft mappába tedd. Ha valamit nem értesz, akkor majd a többiek válaszolnak,mert én mától egy hétig nem vagyok.


  • berlin
    #5331
    Köszi Pateszi!
    Te aztán tényleg mindent tudsz erről a progiról.

    Letöltöttem az Ekranoplant.
    Kicsomagoltam, de a megjelenített fájlokat (Aircraft, Effects, Guages), pontosabban azok tartalmát hová illesszem?
    A guagest a guagesbe,az effectset az effectsbe. De az aircraftot?

    vagy az a gond, hogy az ekrano FS2004 nekem meg FSX van?

    Bocsi, ha nagyon láma vagyok!


    Bea



    Ui.: Én nem írtam, hogy lennének forgatókönyv ötleteim. Mindenesetre magyar küldiket szívesen játszanék.

    További jó repkedést mindenkinek!
  • Papirzacsi
    #5330
    A crash sceneryk Gmax-szal készültek, fs9 sdk-val exportálva, közvetelnül XML-be írva a koordinátákat.
    Most próbáltam ki, és működik fsx alatt is, nálam már elég messziről világít a gép. Ha betetted a sceneryt az addon könyvtába, és a scenery librayba is betetted, továbbá legfelülre tetted a crash sceneryt, akkor tuti látszani fog a gép.
  • pateszi
    #5329
    Szia Papírzacsi,

    Mivel készítetted a sceneryket?
    Meg akartam nézni a koordinátákat, hogy hol található a Zlin, (épp amiatt mert nem találom és nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán működik-e FSX alatt a scenery) de egyik dekompiler sem tudta visszafejteni, a FS9-es hez való sem. Fent van a MegaAirport is, a crash sceneryt elé tettem így talán nem ütik egymást.
  • Papirzacsi
    #5328
    A hawaii keresős scenery még megvan nekem valahol, ha valaki szeretné megkeresni a 3 roncsot, akkor előkereshetem. De nem tudom mennyire működik fsx alatt.
  • Clidey
    #5327
    Igazából itt még megtalálsz egyet. A többi már a enyészeté lett.
  • adam944
    #5326
    És azt le lehet szedni valahonnét?

  • pateszi
    #5325
    Igazából gratula a szerzőnek. Tudtok más magyar témájú küldetésről?
  • Clidey
    #5324
    Igazából azt Zacsi készitette.