33535
  • bondi
    #24139
    Nekem van 1 elado, ha erdekel privatban irj!
  • Feketegyöngy747
    #24138
    Sziasztok vásárlási tanácsra lenne szükségem yoistick-al kapcsolatban.Egy új seiteket szeretnék vásárolni, nincs a régivel sem semmi bajom kb 5-6 éve vásároltam a tesco hipermarketben 10 ezer ft-ért és tökéletesen működik, jó szolgálatot tett a számomra, megtanultam vele repülni. Én a seitek x52 pro flight system-re gondoltam, kb 1 éve nézegetem és egy kicsit sokallom is az árát. 140€ körül van, de gondolom ennél sokkal olcsóbban, nem fogom meg kapni sehol sem. báár?? mondjuk nem biztos?! " esetleg ha valaki használja ezt a típust," és megosztaná velem a tapasztalatait a yoistick-al kapcsolatban. Érdemes egyáltalán meg vásárolni, vagy sem? Köszönom a válsz előre is. Bár honnan is érkezzen az
  • Hont
    #24137
    Pollux!
    Így legyen jövőre egy új proci a gépembe, mint hogy biztos voltam abba, hogy belinkelsz valami hasonlót...!!!!!
  • polluxware
    #24136
  • carlosfly
    #24135
    Nem ez nem feltétlen ahhoz van. Ez olyat is tud, hogy billenő kapcsolót tudjon üzemeltetni akár billentyűzet vagy joy gomb helyére kötve.Építkezéshez! :)
  • [HUN]FaTaL
    #24134
    lol :)))))))))
  • nibron
    #24133
    Ez tényleg jó. Imádom.
  • gaspen
    #24132
    Na lelövöm : egy Jak-52 szárnya van rászerelve
  • bondi
    #24131
    Ja es ingyenes, csak az FSUIPC kell hogy regisztralt legyen!
  • Hypo #24130
    Borzalmas magyar bűnügyi sorozat:)))
  • bondi
    #24129
    A legtutibb joy illeszto felulet fsx es fsuipc ala.

    LINDA

    Nekem a. VRInsight MCP kapcsan kerult a gepemre, de rajottem , hogy a CH joyok gombjait is sokkal egyszeubben kezeli, mint az fsx vagy az fsuipc. Fsuipcben csak az axis-ok vannak belove, minden mas LINDA.
  • carlosfly
    #24128
    Nem tudom mi az a Linda.
  • bondi
    #24127
    Ez olyasmi mint a Linda?
  • bur07
    #24126
    EU tagok vagyunk. Így hatóságilak meg kell feleni a szabályzatnak. Lásd szerelőknek szakszolgálati engedélyét, piloták engedélye , illetve az nagyon öreg típusok kivása. / AN-2 , Gobé és sorolhatnám/
  • Clidey
    #24125
    Na igen, erre mondtam hogy a megfelelő technológia és megfelelő anyagok... Ha a szerelő taknyol akkor a hatóság előtt is sumákolni kell - de ez egy olyan nagy és szövevényes téma hogy nem hiszem hogy mélységében kéne kitárgyaljuk itt. :)))
    Ám természetesen létezik s alkalmazzák is a technológiá(ka)t mellyel gyakorlatilag a repülő sárkányszerkezetét bárhol meg lehet szakszerűen javítani - többek közt a főtartót is természetesen. Bár ezen utóbbit sűrűbben a vitorláknál szokás alkalmazni; láttam már nem egy nem kettő olyan műanyag és fa gépet is amelynek a főtartóját simán megcsinálták úgy, hogy szilárdságilag ugyan olyan lett mint a gyári új. Sőt, sokaszor kettőbe-háromba törött törzset, szárnyat is úgy megcsinálnak az ügyes kezű szakemberek, hogy nem veszed észre hogy az már egyszer sérült volt. ;)
  • Nesu
    #24124
    RC repülő .DX 8 as vezérli ?
  • Hont
    #24123
    Ki vezeti....?

    Hát a pilóta...
  • Clidey
    #24122
    Lelőjem a poént vagy hagyjam hogy találgassanak a többiek? ;))))
  • Hont
    #24121
    Ez érdekes lehet...
  • carlosfly
    #24120
    Home cockpit építőknek: Gamepad switch controller
  • 2Pete
    #24119
    Nem megtévesztés, repnapokon szoktak "légiharcolni" velük.
  • gaspen
    #24118
    Hideg :) Fogalmazzunk úgy, hogy van benne Z-326-osból is, de ezzel sokat segítettem....
  • nibron
    #24117
    Esetleg egy Zlin részben német (megtévesztő) festéssel? 326-os?
  • 2Pete
    #24116
    Mire gondolsz hogy turpisság? Hogy ez egy Zlin -526-os , vagy hogy (szerintem) szlovák?
  • nibron
    #24115
    Nah utánanéztem kicsit. A gép előzőleg totálkárosra tört egy kiképzőrepülés alatt (elfogyott az üza, és beleálltak a földbe). Megsérültek a szárnyak (a jobboldali leszakadt), a törzskeretek, a vezérsíkok a tartó törzskeretekkel együtt. Motor stb... A biztosító kivonatta a forgalomból.
    Majd magyarországon "kijavították", és a gépkönyvbe kisebb sérüléseket és javításokat írtak be. Olyan elemeket javítottak, amit a gyártó csak cserével enged (főtartó, vezérsík). Állítólag a lemezeket is csak kikalapálták.

    Gaspen
  • Hypo #24114
    mit is akartál mondani?
  • gaspen
    #24113
    A kisgépeket általában szerelhetőre építik, így leszedhető a szárny is. Mondjuk egy 737-n ritkán kell szárnyat cserélni, de ha kéne valószínűleg az is meglehetősen költséges lenne munkával, anyaggal. Ezért legjobb tudomásom szerint a nagygépeket fix-re szerelik, csak roncsolással bonthatók.

    Legalább 1 főtartó minden szányban van van. Nevéből adódóan ez a fő teherviselő elem, minden erő ezen keresztül adódik át a törzsre és ezen keresztül rögzítik a szárnyat a törzshöz általában csavaros / csapszeges megoldással. Szóval nem az alulemezt hegesztgetik :) Másrészt megvan a technológia mindenre, nem lehet akármit feltenni a törött helyére, mindennek megvan az üzemideje stb stb. Csere után pedig szintezéssel ellenőrzik, hogy minden úgy áll-e ahogy kell. Tanonc koromban hoztak egy Ancsát, aminek 20 fokkal balra kellett fordítani a kormányát, hogy egyenesen reppenjen.... na annak valószínű volt előzménye

    Példa 1. Li-2 : Ha sikerül közelről megnézned, akkor láthatod a centroplán és a külső szárnydarabok peremén körbefutó peremet, ahol rengeteg kis csavar rögzíti a szárnyakat.


    Példa 2 : Klasszikus vasalt főtartő bekötés



    Ellenpéldának ott a Z-50, aminek a teljes szárnya egy komplett egység Zivatarfelhőben repülni pedig vacsiúj géppel sem életbiztosítás, nem véletlenül találták ki az időjárás radart. Ziviben több 10m/s sebességgel zuhog a levegő le s fel, ráadásul igen hirtelen tudnak váltakozni a le és feláramlási zónák, elég hamar szét tud kapni egy repcsit is.

    Végére egy kis finomság, félig-meddig témába vág. Aki rájön a turpisságra, kap egy mezei piros pontot




  • Nesu
    #24112
    ... kannibálok ?

    1:55 -nél
  • Nesu
    #24111
    A háttérben jól látszik a Malév 737 800 -a . Malév ? mér ki azok a héberek ,csak nem valami

  • nibron
    #24110
    Á, lehet, hogy a főtartó a jó szó?
  • nibron
    #24109
    Hát maga a szerkezet. Esetleg váz ha úgy jobban tetszik. Ami a borítás alatt van, és egy darabban számít alkatrésznek/fődarabnak. Végülis az darab szerintem, melyet a törzshöz rögzítenek. A borítás és a különböző elemek azok nem számítanak bele.

    Bur07: teljesen nyilvánvaló.
    Lehet, hogy újat mondok, de a hatóságok minden országban más és más "elveken" működnek. A németországi légügyi szervezetekről ha egy szóval kellene kifejeznem magam, akkor talán a pedáns szó lenne az igazi. De a franciákról és a görögökről nem ez jut az eszembe.
  • Clidey
    #24108
    Bocs, lehet én fogalmaztam pongyolán, nem úgy értettem hogy effektive leszarozod a honi szerelőket csak arra a jelződre szerettem volna reflektálni hogy "sufniban" gányolni...vagy valami ilyesmi. :)))
    Tudom a nagygépes az teljesen más tészta, én a kisgépes részlegről beszéltem csak, és ott hidd el, nem jellemző bármilyen hibával a gyárba rohangálni. Pláne nem egy kesznánál. Zlinnél meg Wilgánál elő-előfordult, de mióta így elszálltak az áraik, már ez sem jellemző sajnos. Minőségin dolgoznak ez tény, de megfizethetetlen. :(
    A "függesztett szárny szerkezetének egy darabnak kell lennie" alatt nem igazán értem mire gondolsz... talán hogy a főtartó javítva volt? Esetleg a torziós borítás egyes darabjainak cseréje/újraszegecselése?
  • bur07
    #24107
    Azért egy dolgot értsünk meg. ACE és LHTB azért javíthat,mert meg vannak bizonyos engedélyei. Amiért az Airbusnak és Boeingnek is rendesen fizetni kell.
    Otthon olyan gépet alkotsz amilyet akarsz,de bizonyos szabványokat figyelembe kell venni. És ezek után jön még a hatóság, ha még repülni is kell vele.
    Budaörsi fiúk meg csodát tesznek. Le a kalappal előttük.
    A hatáság minden országban ugyan olyan szigorúnak kell lennie. Nincs különbség németeknél sem.
  • nibron
    #24106
    Eszembe sem jutott leszarozni a magyarországi szerelőket, sőt mivel az ACE-t elég jól ismertem, meg a felkészültségüket, és azt is tudom, hogy pl. fél Németország ide hordta a gépeiket javításra, mert jó minőség jó áron. De a 737-esen is van olyan alkatrész, ami miatt el kell vinni a gépet a Boeinghez. Pl. a kupola. Azt csak a gyár cserélheti a speciális szegecselés miatt. Mert azt a technológiát nem adják ki. Megjegyzem ők is cseszték már el. A kisgépes technikát nem igazán ismerem, de én úgy gondolnám, hogy azon a gépen a függesztett szárny szerkezetének egy darabnak kellett volna lennie. Pont azért, mert pl. turbulenciában pont ezeken az elemeken van a legnagyobb fizikai igénybevétel. Ha pl. összehegeszted az alumíniumot, akkor az ott el is fog törni.
    Az adminisztráció rohadt egyszerű németországban (van hogy telefonon el lehet intézni dolgokat), de az engedélyeztetés nagyon szigorú. És nincs mutyizás. De ha jó a géped, akkor sokkal egyszerűbb a dolgod. És olcsóbb is.
  • Hypo #24105
  • Hont
    #24104
    Ha jól viselkedtek, akkor megpróbálok a LI2 vel egy repülős klubnapot össze hozni!
    Persze csak ha van rá igény...
  • Clidey
    #24103
    Azért az nem elvárható hogy ha egy repülő megsérül mozambikban akkor vigyék vissza az USA-ba a gyárba javítani... :)))) Ezért találták ki többek közt a minősített, különböző szabványoknak és előírásoknak megfelelő szakműhelyeket és szakembereket. Valamint az is elő van írva hogy mely alkatrészeket lehet "bőrözni" és melyeket kell kötelezően gyári alkatrészekkel javítani/cserélni.
    És a Budaörsi gárdát se kellene leszarozni, nem annyira kutyaütők azért, elvégre azt a Li-2-est meg Kányát is összerakták úgy-ahogy... :))))
    Persze vannak ott más műhelyek is, más gárdával, más lehetőségekkel. De amennyire tudom, azért ők sem annyira bénák... :)))
  • Clidey
    #24102
    Tudtommal egy darabnak számít a törzs meg a szárny. Viszont a csűrők, fékszárnyak, magassági, olalkormányoknak már külön gyári száma van (meg persze a motornak és a légcsavarnak is). Ami nem jelenti azt hogy nem lehet őket szükség szerint cserélni. Csak dokumentálni kell precízen ofkorz.
    Abban sem vagyok biztos hogy az a kesszna ne repülhetett volna a németeknél is akár. Ha a szakműhelyben ahol javították, rendelkezett a szükséges EU-Part engedélyekkel, akkor minden további nélkül megadták volna rá ott is a légialkalmasságit. Sőt! Ott sokkal könnyebben mennek ezek a dolgok -> lásd több tucat magyar tulajdonú repülőeszköz van német lajstromban pont a hatósági hercehurca könnyebbsége miatt (nem szőröznek annyit mint a töketlen magyar hatóság...)
    Visszatérve a kérdésedhez, szerintem semmi baj azzal ha egy gépnek a fél oldalát kicserélik, ha azt szakszerűen teszik, minősített műhelyben, minősített szakemberek, és tisztán le van papírozva meg a hatóság is elfogadja. Láttunk mi már szárnycserés Wilgát, Trénert, satöbbit. Nem is volt velük probléma, repültek tovább szépen.
    Az hogy ennek a kesznának pont ott tört le a szárnya ahol javítva volt, nem biztos hogy a javítás következményeképp történt. Ha az ember belerepül egy zivatarfelhőbe ott valaminek engednie kell...lehet az eredeti gyári szárnyaival is ott tört volna le.
  • nibron
    #24101
    Hát annak idején, igazából a fő kérdés az volt, hogy ennek a gépnek, hogy lehetett repülési engedélye. De műszakilag sem igazán értem, hogy amit egy gyárban, a világtól szigorúan elzárt technológiákkal alakítanak ki darabokat, azt hogy lehet budaörsön egy sufniban kiváltani. Az átvizsgálást pedig ezek után hagyjuk.
    Ja, a farokrészről jut eszembe, hogy ha jól emlékszem az is leszakadt. A levegőben. De állítólag a jobbszárny volt a kiinduló bonyodalom.
    Egyébként németországban ilyen gép egészen biztosan nem repülhet. De ott sokkal szigorúbbak. És hát gondolom a "rokonság" sem olyan kiterjedt. Meg nem is éri meg.
  • bondi
    #24100
    Koszonom, ismet okosodtam!