33535
  • gcs7e7
    #24339
    Sziasztok!
    Új vagyok itt. Régen megvan már az FSX régen is játszottam vele, de most újra elővettem. A problémám az lenne hogy most nagyon lassan tölt mindent és sokszor le is fagy (eddig is fel volt rakva csak nem játszottam vele, hibátlanul működött). Mi lehet a probléma?
  • djfules
    #24338
    " Saptain Sim" annak nem tudom :DDD de Captain Sim-nek jól van csak ugratlak

    Itt nézd meg:

    http://www.737ng.co.uk/B757%20767%20FCTM%20-%20Flight%20Crew%20Training%20Manual.pdf
    http://fly.shanghai-air.com/flyiis/handbook/B757/757_FCOM.pdf
  • almostatys
    #24337
    Sziasztok!

    Használja valaki a Saptain Sim 767-est vagy a 757-est? Hol van valami kijelző a V1,VR,V2-ról és a flaps-ek visszahúzásáról felszállásnál,illetve a kiengedésről leszállásnál?
    Repülős videók alapján próbálom ezt megfejteni,de sajnos nem találok ilyet. Ez egy olyan PFD ami nem mutatja, hogy milyen sebességnél hány fokban legyenek a flapsek kiengedve.

    Köszi előre is a segítséget!
  • nibron
    #24336
    Nem sértettél meg, csak kissé logikátlannak érzem a dolgot.
    Egy olyan kicsi monitor relatíve elég drága, aztán jó eséllyel a desktophoz sem lehet olyan könnyen illeszteni, aztán amikor mégis, elég hamar tele lesz a töke az embernek, mert pl. állandóan az egérkurzort keresi. És még néhány kellemetlen apróság. A tablet pedig munkaeszköz. Így nekem pl. a szimulátorhoz ingyen van. És ngx-hez már van kvajó fms. Elég sokan vannak olyanok, akik megépítettek/vettek egy ilyen/hasonló kütyüt, aztán csalódtak, a rugalmatlanság miatt. Pl. másik géphez nem jó, ha mégis, akkor a konfig nem jó, el kell cseszni a konfigot, foglalja a helyet, stb...Na tabletnél nincs ilyen. Max. nem indítod el a progit. Szóval építkezni csak az kezdjen el, akinek van is kellő affinitása, kompetenciája és pénze. A többieknek ott a tablet.
  • djfules
    #24335
    Nem beszólás volt bocsi hogyha megsértettelek... Nekem is van tabletem, kipróbáltam és nem volt jó. Manapság meg már mindenki ipad-al rohangál és egy csomo app van rá a simhez...de mind1 is mert nekem nem ér annyit amennyiért vesztegetik inkább veszek egy plusz monitort ennyiért! szerintem...

    Én olyas valamire gondoltam mint egy usb-s billentyüzet csak fmc formájú és egy kis monitor volna alatta amire bármielyik fmc kimehetne, így csak az í"udb-s nillentyű panelt kéne cserélni..." de ez csak egy ötlet lenne
  • nibron
    #24334
    Amikor a dreamlinert elkezdték tervezni, a mérnökök teljesen elektronikusra akarták megcsinálni a kokpitet. Mert sokkal olcsóbb lett volna, és egy egyszerű szoftver cserével akár teljesen másik gépet kapunk. Végül a pilóták kérésére lett ilyen. Pl. az fms is csak touchpades lett volna. Egy csomó olyan gomb is van benne, aminek megvan az elektronikus megfelelője.
  • nibron
    #24333
    "Én valami olyasmit keresem ami egyszerű és olcsó mert több tipushoz csinálnék és lehetne cserélgetni, csak egy plusz kütyü lenne itt az asztalon"
    Nahát, talán akkor a hülye tabletes ipados FMS? És azzal még a plusz egy kütyü sem az igazi, mert az többfunkciós. Voilá...
    Igazából a "hülye tabletes" beszólásra reagáltam.
  • djfules
    #24332
    Nem tudom melyik volna a jobb csak díjaztam a srác ötletét szerintem egy like-ot megér, szeretett volna egy ilyet és megcsinálta.... Én valami olyasmit keresem ami egyszerű és olcsó mert több tipushoz csinálnék és lehetne cserélgetni, csak egy plusz kütyü lenne itt az asztalon......
  • nibron
    #24331
    Na igen a kérdés a végéről lemaradt: szerinted melyik megoldást tudod a legegyszerűbben megvalósítani?
  • nibron
    #24330
    Hát ott csak a kijelző 15000. A plexiről már ne is beszéljünk, mert 10mm-es plexi rudat lehet kapni, de orbitális mennyiséget kell rendelni, mert annyira keresett cikk, amellett, hogy rohadt drága. Azonkívül, hogy alaposan össze lehet barátkozni az összes reszelővel. És néhány hónapnyi reszelgetés után talán sikerül összedobni egy ilyen kütyüt. És akkor már gondolkozhatsz is azon, hogy hogyan fested le, azután, hogy ki gravírozza ki. De akkor már egyszerűbb készen megvenni a tokot, nyomógombokat. Igaz akkor jóval drágább. Bár ha a farigcsálgatással eltöltött időt/pénzt számolnánk nem biztos. És utána még jön az a fajta szívás, hogy az fmc képernyőjét nem tudod áthúzni, csak ablak módban.

    Aztán van az a barbár megoldás, hogy elballagsz pl. a médiamarkt-ba, veszel egy 7"-os androidos tabletet kb. 25000-ért, és feltelepítesz rá egy fmc alkalmazást. Ráadásul ennek még az a hátránya is elviselhető, hogy esetleg több típushoz (737,747,A320,stb.) megcsinálhatják. A multifunkciókról pedig ne is beszéljünk: térkép, időjárás, stb. Esetleg ha fel akarsz állni, elviheted magaddal, és látod, hogy hol jár a géped. Ezért ez a fajta megoldás csak azoknak ajánlott, akik utálják a mindenfajta megkötéseket. Pfújj...
  • carlosfly
    #24329
    Például..
  • carlosfly
    #24328
    Nem rossz igaz de van még jobb olcsóbb ráadásul 2 is egyszerre. Veszel egy touchscreen-es 19" monitort (20K volt ELO Touch) eléhajintod ugyanazt a plexit / gombokat és még csak kapcsolók nyomógombok sem kellenek :).Ugyan úgy áthúzod a képet (ha akarsz 2 fmc-t is) ennyi.
  • Nesu
    #24327
  • [HUN]FaTaL
    #24326
    Nekem volt már ilyen, bár az FS9 volt :D
  • Hypo #24325
    ezt meg nem tapasztaltam
  • [HUN]FaTaL
    #24324
    Azért furcsa, mert nekem is fent van az FSWC, de nem barmolja szét az FS-t. Nekem biztos másik van :D

    Amúgy az FS szokott menstruálni szerintem, mert nem nyúlsz hozzá hónapokig és utána el sem indul :)))))))
  • djfules
    #24323
    Hát én is remélem az ilyen pontoknál mindig átveszem legalább nem unatkozom :)
  • djfules
    #24322
    Remélem nem haragszik meg a kolléga ezért a linkért... De ez nagyon ügyes! Jobb mint az a hülye tabletes ipados FMS.... ja és olcsobb állítólag 20.e ből megvan!

    http://lhsimulations.hu/forum/index.php?PHPSESSID=47d4f4340445057bca62000f56319a7e&topic=355.15
  • nibron
    #24321
    Az extended egyik hibája az egyedi fordulási technikája. Nem mindig tudja merre kell mennie. Már javítottak rajta, és reméljük fognak is még.
  • djfules
    #24320
    á nem gáz, jogos legalább feldobtam az oldalt :))) kicsit már fáradt voltam este 11-kor már. Útólag tényleg az volt mert miután visszaállítottam defaultra már nem csinálta...

    Airbus Extendedben valaki otthon van? Csinál fura dolgokat az MCDU....:( Képpel kéne ilusztrálnom úgy könnyebb) Van úgy hogy pl SID nél egy két pont nál nem egyenesenn repülne át rajta hanem valamilyen cikk-cakk-ban vagy csinálna egy S fordúlót.... aminek semmi értelme na most az ariac hibás vagy az AEX...
    (Hypo nem röhög)

    Ha valakinek megvan az Airbusz extended X 1.04 fix az küldje már el nekem priviben megdumáljuk köszi..
  • Hypo #24319
    :))))))))) ne haragudj de olyan jot nevettem, semmit nem valtoztattam csak az fswaterconfigot raktam fel de az nem lehet a baj:))))

    akkor menstural az fsx ed mas t nem tudok hirtelen nem szokott megdogleni csak UUUGY
  • djfules
    #24318
    Na lehet vaklárma volt lehet, hogy a FSWC okozott hibát, de most nem jött elő 2órás út alatt egyszersem, azért köszi!
  • nibron
    #24317
    Szemétmeghajtással

    Kissé hihetetlen. 5 tonna műanyagból 4500 liter lónyál?
  • djfules
    #24316
    Na most reppentem egyet Ferihegy körül az FSWC visaállítottam alapra és most nem csinálta kiérti ezt azért ezt még le kell tesztelnem hogy biztos e ez a baj.... Mi az hogy belegányol (mondjuk lehet ne több) de bizti cisszavettem az autogent is és nem sikerült előidézni a hibát....
  • Nesu
    #24315
  • nibron
    #24314
    Ha stabil volt előtte, majd utána minden alkalommal lefagy, és ezen kívül nem csináltál semmit, akkor miből gondolod, hogy nem ez okozza a hibát?
    Szóval én a helyedben visszacsinálnám.
    A hiba egyébként: a g3d modulban access violation. Tehát valami belegányol a memóriába.
  • djfules
    #24313
    Na a stabil FSX-em elszállt nem telepítettem hozzá semmi ( kivéve a FSWaterConfiguratort de nem hiszem hogy ez okozza a hibát) 10 perc után minden alkalommal lefagy....
    Eseménynapló:

    A hibát okozó alkalmazás neve: fsx.exe, verzió: 10.0.61637.0, időbélyeg: 0x46fadb14
    A hibát okozó modul neve: g3d.dll, verzió: 10.0.61637.0, időbélyeg: 0x46fadb58
    Kivételkód: 0xc0000005
    Hiba pozíciója: 0x000ba79f
    A hibát okozó folyamat azonosítója: 0xe74
    A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01ce13816f537960
    A hibát okozó alkalmazás elérési útja: D:\FSX\fsx.exe
    A hibát okozó modul elérési útja: D:\FSX\g3d.dll

    Tuttok rá megoldást
  • alert
    #24312
    Ugy tunt? Nem panasz volt, annyira nem banom :) Csak hianyzik a VFR, az FSX pedig erre pont jo lenne nekem. De per pillanat se ido, se PC.
  • bondi
    #24311
    Irhatnal nehany elmenybeszamolot!
  • zstomi
    #24310
    Megvettem az Accu-Feel-t a Fotelpilótán olvasott cikk hatására, hát tényleg nagyon komoly a változás, köszi a tippet...

    A HighFly-os repülés ötlete nekem is tetszik, voltam már jópárszor, nagy élmény. A megvalósításban is tudok segíteni, amennyiben tényleg összejönnénk páran...
  • Clidey
    #24309
    Remélem ezt nem panaszként mondod... aki egyfolytában a klasszik szarvkormányát markolássza az vágjon jó képet hozzá!! :DDDD
  • Clidey
    #24308
    Azóta is kinn van Dániában, a kisgépes vonalon, kulturált körülmények közt. :) Vettek valami házikót is már az Ancsával, meg kocsit, évente 1x2x hazalátogat...szóval él mint marci hevesen, megcsinálta a szerencséjét... :)
  • alert
    #24307
    Erik vette meg? Mik nem tortennek. Ezer eve nem hallottam rola semmi konkretat.
  • alert
    #24306
    Nincs tul sok idom. De azert kovetem a topicot :)
  • L Viper #24305
    Persze, kipróbálnám egy erős vason egy jó home cockpitban
    De momentán még az FSX vonal marad jódarabig itthon.
  • perko
    #24304
    Nem igazán foglalkoztam eddig az X-Plane-val, most, hogy feljött a téma, nézegetni kezdtem.
    Ez a videó szemre elég szépen néz ki.

  • nibron
    #24303
    Tudomásom szerint az msfs fejlesztői, már legalábbis akik nem mentek nyugdíjba, a prepar3d-ben tömörültek. És ez érthető is, mivel egy fejlesztőnek az az érdeke, hogy az eddig vezetett projektet tudja továbbvinni.
    Azért az xplane-ról sem lehet még elmondani, hogy lenyomta az msfs-t. És már ez a tizedik. Baromi lassan fejlődik. Szóval a prepar-nak jobb esélye van, de alapvetően meg kellene változtatniuk a gondolkodásmódjukon.
  • CptSAB
    #24302
    Annyit hozzátehetünk a témához, hogy per pillanat x-plane tulajok dörzsölhetik a kezüket, mert FS engine fejlesztői gárda ugye már nuku. Ez a Flight féle cucc is befuccsolt, szóval Flight Simulator era kaputt.És életben csak az addon fejlesztők tartják. A fejlesztők pedig előbb vagy utóbb az életben maradott, még talpon álló vonal felé fognak kacsingatni. Jó példa a Carenado. X-plane-t nem ismerem, de vicc, hogy egy 2006-os program esetén még 2013-ban is arról szól a fáma, hogy a felhasználók zöme hardveres teljesítmény problémákkal küszködik. Prepar meg gyanítom, megy a kukába, mert azon kívűl, hogy megvették az FSX engine-t és azt pofozgatják horribilis áron kínálva, soha a büdös életben nem fog "tömegtermék" lenni.
  • carlosfly
    #24301
    Nem nagyon érdekel a conf mérete! Legyen végre egy normális szimulátor és építünk alá gépet. Nem kell minden nap hardveresen frissítgetni ha megmaradsz ugyan annál a szoftvernél. Az általam linkelt videon nem nagyon látok FPS problémákat.
  • L Viper #24300
    Nem csúnya valóban, de amiket eddig olvastam bárhol is, az egyelőre elriasztott. Ahhoz, hogy így nézzen ki egy mezei középkategóriás PC igen kevés hozzá: