33535
  • Hypo #24099
    kérédés hogy mi alapján szeretnéd? Müszaki követelmények és átviszgálási periodusok alapjan? Jogilag? ...stb
  • nibron
    #24098
    Na mester. Ön ehhez bizta jobban ért. Tehát a kérdésem: adva van egy cessna. Ott a törzs egy darabnak számít a szárnnyal, vagy külön van? És a szárny az egy darab, vagy külön van a jobb és baloldal? Na mert az ominózus gépnél a törzs, a szárny bal és jobboldala 3 gépből lett összegányolva. És hát a szárny jobb oldala tört le, természetesen az illesztésnél. Egyébként a farokrész sem tartozott eredetileg a törzshöz, tehát a törzs sem volt egy darab.
  • Clidey
    #24097
    Attól hogy egy alkatrészt/fődarabot kicserélnek még nem változik az egész gép sorozat (gyári) száma. Csak a törzskönyvében feltüntetik hogy az ilyen-és-ilyen gyári számú ez-és-ez az alkatrész lett cserélve erre-meg-erre. Dátum aláírás pecsét és mehet tovább.
  • nibron
    #24096
    Alapvetően nem alkatrészekről beszélünk, hanem fődarabokról. Arról amikor azt az egy szem szerkezetet, 3 leselejtezett gép fődarabjaiból rakjuk össze.
    Airbuson az első szám a repülőgép méretére ill. verziójára utal, csakúgy mint a Boeingnél. Ezt kellene használni az ICAO kódokban, ami az Airbus esetében nem igazán valósul meg. De a lényeg, hogy ez alapján tutira be lehet azonosítani a gépet, és pl. így osszák ki neki az állóhelyet.
  • bur07
    #24095
    Szerintem az airbusban nincs igaza Bár nem értek hozzá. A320-100 és 200 között nem tudom mi a külömbség. De a pl. 220 és 233 között belsö elrendezés vagy alkatrész változás. Cessna meg szerintem nem nagyon változott a sorozat szám. Max az utolsó számok. Legalábbis alkatrészeknél így szokott lenni.
  • nibron
    #24094
    Egy pár évvel ezelőtt volt egy cessna ami leesett 9000 lábról, mert letört a szárnya az állítólagos viharban. Amiben az egyik synergonos tulaj is meghalt. Na az a gép előtte Üllő környékén, lónyál ürülés miatt leesett a susnyásba. Totálkáros lett, majd úgy felújították, hogy több gépből raktak össze egyet. Pl. a törzs és a szárny két gépből. Szóval több fődarabot is összekevertek. Na annak mi lehetett a sorozatszáma?
  • nibron
    #24093
    Airbusnál a második szám jelentése:
    0: General Electric
    1: CFM
    2: Pratt&Whitney
    3: IAE
    4: Rolls Royce
    6: Engine Alliance
    A harmadik szám pedig a hajtómű típusának verziószáma.
  • bur07
    #24092
    Q400 az a neve.de 8XX válaszoltam.
    "Az Airbusnál mást jelent, ott pl. a hajtóművek típusa szerint számoznak. Pás példa:
    A320-232 - IAEv2500
    A320-214 - CFM56-5
    A330-203 - GECF6
    A330-223 - PW4168
    A330-243 - RRtrent772 ".
    Ez meg azt jelenti milyen motorral van szerelve.
  • nibron
    #24091
    A Q400-ban a Q azt jelenti, hogy csendes. Nem azt, hogy elfogytak a számok.
    Bondi a Boeinget kérdezte, és ott a vevőkódot tüntetik fel, lásd: http://www.airlinecodes.co.uk/boeing.asp

    Az Airbusnál mást jelent, ott pl. a hajtóművek típusa szerint számoznak. Pás példa:
    A320-232 - IAEv2500
    A320-214 - CFM56-5
    A330-203 - GECF6
    A330-223 - PW4168
    A330-243 - RRtrent772
  • CptSAB
    #24090
    A legjobb azonosító a gyári sorozatszám. :)
  • bur07
    #24089
    Nincs két egyforma repülő még típuson belülsem.
  • bur07
    #24088
    A XX jelentése: a Típus modell változása. Ezeken tüntetik fel a típus változás. / PL: WC elhelyezkedés , Székek típusa , Villágítés változás, stb/ ha megnézed ezeket a számokat a típus kezdetétől akkor folyamatosan változik. Ha szám elfogyott akkor betükkel helyetesítik. www.airfleets.net
    A Malév meg akkarta venni a Q400kat. 3-4 év alatt. 600 kat le akarta váltani q400ra és 800ra./ Bár nem 4 db hanem 6 db/.Te a sors nem ezt hozta.
  • nibron
    #24087
    Hát akkor már inkább itt.

    http://www.planespotters.net/Airline/ILFC
  • Nesu
    #24086
    Itt talán
  • nibron
    #24085
    Tudomásom szerint a Malév lízingelte a gépeket, így nem valószínű, hogy a Q8 Malév lenne. Inkább a lízing cégé.
  • bondi
    #24084
    Akkor jo, koszonom. Q8 volt a Malev, ha igaz.
  • nibron
    #24083
    Az utolsó két helyen a Boeing a vevőt tünteti fel. Pl. 30-Lufthansa, 24-United stb...
  • Hont
    #24082
  • bondi
    #24081
    Kernek egy kis segitseget.
    A 737-8xx as gepeknel az xx helyett egy szam-betu kombo van. Tudja vki hogy ezek mit takarnak pontosan? Azt latom hogy van osszefugges a legitarsasaggal ( pl airberlin az 6J, de lattam a luxair es a corendon gepein is 6J van, az f2 egyertelmuen Turkish Airlines), de csak ennyi lenne?
  • bur07
    #24080
    Világ márka nem lehet,mert nagyon levédte a CS. Manual pedig nem találom a gépen. Letöltöttem a dokumentumokat, de valamit akkor sem csinálok jól. Fordulás azt sikerült megoldanom,de VOR to VOR repülés illetve emelkedés sülyedésbe nem tudom vinni.
    Az a bajom mint TU-154-es anno. Csak egy mozdulat hiányzik, de még nem tudom melyik.
  • carlosfly
    #24079
    Erre gondolsz ?
  • Nesu
    #24078
    van egy kis problemos grandeos
    az elektronikus Chkl a 777 -ben Alt+ irány gombokkal működik és Enter -rel lépsz be a menükbe .
    Néha az Alt nyomva marad amikor Enter -t nyomok ,ami CTD -t okoz vagyis kifagy az FSX .


    Előre is Köszönöm a válaszokat
  • carlosfly
    #24077
    Hogy hogy kiütni?
  • Nesu
    #24076
    Valaki tudja ,hogy hogyan lehet kiütni az Alt+Enter funkciót ???
  • CptSAB
    #24075
    CS 737-200 Manual 2. kötet :) Aircraft and Systems

    De szerintem töltsd le mind a 4 doksit, habár ha megvetted, akkor elvileg origin ott kellene lennie a gépeden, csak el kell olvasni, átlapozni. Ha meg virágbolti akkor meg ne is feszegessük tovább szerintem. :)
  • bur07
    #24074
    Nem!!! Csak nincs rá szakszolgálati engedélyen és ismeretem. Tud valaki segíteni?
  • Hont
    #24073
  • Hypo #24072
    kicsit elmegyek aztán előjön az állat:))
  • Nesu
    #24071
    Köszönöm mindenkinek a tanácsát !
    igyekszem....
  • carlosfly
    #24070
    Ugye ugye-- a sok automatika hiánya :). Itt rögtön kiderül, hogy(mit tudunk:) ) repülni kéne de hogyan ?
  • Hont
    #24069
    Azt mondják az okosok, hogy kicsit illik megtámasztani némi hajtómű ösztönzéssel a beleemelés pillanata előtt és akkor tovább lehet lebegtetni...
  • bur07
    #24068
    Valakki mondja el,hogyan müködik a B737-200 CS. Autopilot lassan már a sírba vissz. Kézzel szépen repül. Autopilot irányt és magasságot tartani nemt tudok illetve változtatni. B707 olyan szép repül,de ez most nagy falat a B737-200.
  • CptSAB
    #24067
    Azt kifelejtettem, hogy amit írtam, csak arra érvényes (joy throttle check), ha csak a végső egyenesen, a távolinál, vagy a közelinél kapcsolod ki az automatát. Ha az egész STAR-t kézzel, akkor ugye amit írtam nincs jelentősége.
  • CptSAB
    #24066
    A boliviai zene az tetszett! :)
    Landolás kemény volt, de a siklópályatartása sem volt az igazi. De ez most így jött ki, ahogy elnézem. Ez lehet egyedi eset, de ha átlagban így szállsz le, akkor picit csiszolj rajta. :) Ahogy Papirzacsi is írta.A/T Speed Automata ki. Egy valamire azonban érdemes odafigyelni, és pediglen az, hogy a joystick gázkarszabályzó potija, karja, vagy ha saitek gázkarvezérlőt használsz, hogy ne valami végletes állapotban legyen. Célszerű azonnal hozzáállítani a hajtóművezérléshez, mert különben csúnya meglepetés tudja érni az embert, amikor egyszer csak elmegy a kilebegtetés előtt a sebesség és totty. Vagy éppen begyorsít.
  • bondi
    #24065
    Ha javulni akarsz, szerezd be a REX Latitude-ot, ott aztan kapsz olyan osztalyzatokat, hogy a szemed ketteall. Ez a landing olyan 30%ot kapott volna airline pilot criteria szerint, 50% ot student pilot-kent ( min. 300-350 fpm volt), az approach is bukott volna mind track mind vertical szempontbol. A flare mondjuk nem volt hosszu, kar hogy igy odacsapodott:) En is azt hittem tudok repulni, aztan csak kamillaztam...
    Azert grat, szepen vegigkuzdotted az ejszakat!
  • Papirzacsi
    #24064
    Azt gondolom a korábbi videóidat is látva, hogy a leszállás menetén még van mit csiszolni. Javaslatom, hogy ha manualban szállsz le, akkor kapcsod ki a tolóerő automatát. Tudom, hogy az ember nem ezt látja a cockpit videókon és egyel több dologra kell figyelni, de sokkal jobban, stabilabban viselkedik a gép a tolóerő automata nélkül, könnyebb siklópályán, vagy akármilyen pályán tartani.
  • almostatys
    #24063
    Készül a Flytampa "Sydney" is. Remélem előtte még megjelenik majd a Toronto Pearson Airport!

    Flytampa Sydney
  • almostatys
    #24062
    Az valóban jó film,de ajánlom figyelmedbe a Swiss A340 Shanghai és a Lufthansa A380 San Francisco filmeket is,szintén a pilotseye sorozatból. Ha van rá módod,akkor bluray-en nézd meg,mert iszonyat szép minősége van és nagyon jó film mindegyik. Amúgy már a "Just Planes" is ráállt a bluray filmek készítésére.
  • Nesu
    #24061
    Egy kis videó jegyzet

  • Nesu
    #24060
    Harc a Malév romjain