33535
  • Ombika
    #24179
    Op. rendszernek mit javasolsz? Elég izmos vas, azzal nem lesz baja egyiknek sem...
  • Hypo #24178
    Na le a kalapom Aerosoft elott, hogy meglépték, bár lehet az elején kellett volna lecsekkolni:
    What happened to Deutschland X? Friday, 08.02.2013

    Well, it's not 100% clear at this moment, but clearly we messed up. We knew about the weaker areas and they had been worked on in the last week but customer reactions did not reflect that. A good portion of the people who bought it are just not happy and as a result we removd the product immediately from the shop. Currently our management is talking to the external development team to see what their reaction is and then we'll decide how to move forwards with this project. With the weekend and carnival on Monday (rather big in the region of Germany where our HQ is) it might be Tuesday before we got all the information we need. But of course we'll make sure that the customers who are not happy will be taken care off. In the mean time, we apologize for the issue. It's not what Aerosoft should be.
    Links: [Product page]
  • Hypo #24177
    ha teheted szerintem kulon ssd a rendszernek kulon ssd fsx nek mar csak az ssdk meretebol kiindulva, fs9 meg ha még érdekel mehet egy sima hagyomanyos vinyora ahova a tobbi game.
  • Ombika
    #24176
    Megint elkapott a láz, hogy végre összerakjam a rendszerem csak FSX-re..

    Anno mit is írtatok, hogy 2 különböző SSD (egyik csak oprendszer, másik 256Gb SSD meg csak játék) vagy inkább minden 1db SSD-n legyen?! Illetve WIN 8 alatt megéri futatni FSX-et , vagy maradjak WIN 7 alatt?
  • Nesu
    #24175
  • nibron
    #24174
    Mondjuk én tableten próbáltam. Induláskor fullra volt töltve, EDDF-LGAV viszonylatában szüttyögéssel együtt kb. 4 óra. Jobb aksival a tablet simán megcsinálja, a világítás zabál a legtöbbet, azt meg elég jól le lehet venni. Amikor bezártam, több volt mint 40%. Erről használom a térképeket is, és elég szépen elment a kettő együtt. De az a fíling amikor a hónom alá csapom a tabletet, és elhúzok bárhova, és közben wireless látom mi történik, na az nagyon odaba. Gondolja bele, hogy a pilcsi a klotyóról tolja a gépet.:)
  • Clidey
    #24173
    Nos ha már meg lettem szólítva... :)
    Egyelőre csak a free cuccost próbáltam iFly-al, az nagyon aranyos bár az én SGS2-esemen túl sok értelme nincs. De stabilan és faszán működött. Csak érdekességképpen próbáltam ki de nem igazán fogom használni - valahogy jobb szeretek a VC-ben pötyörészni. :)
    Amúgyis a mai akksi-üzemidőkhöz mérve szerintem nemigazán van ilyesminek értelme. Mert én spec szeretem a FMC-t basztatni repülés közben. Namármost ha ezt a telómon végzem, egyfolytában lehetne tölteni ugye...szóval azon kívül hogy aranyos fícsör nekem annyira nem dobogtatta meg a pici szívem. :)
    A grafikai kivitelezés természetesen lehetne jobb is, legalább olyan mint a fizetős változaté, lehet reménykedni talán ez is fog változni az idő előrehaladtával.
  • perko
    #24172
    Tetszik. Aranyosak.
    Alaskan Women Bush Pilots



  • Hypo #24171
    ja én nem értékeltem a cuccost mivel nem is használtam:) csak általánosságban mondtam APP-fejlesztésről:)
  • nibron
    #24170
    Nah azon jót tem.
  • nibron
    #24169
    Nekem nagyon tetszik, de a mester biztos bele tudna kötni a grafikába, még talán a fontméretbe is.
    Az külön tetszik, hogy leprogramozta, hogy csak az az egy eszköz kerüljön át, tehát nem ilyen webes félmegoldás, vagy olyan mint pl. az iDisplay. Ezért aztán szép, gyors és igencsak interaktívra sikeredett. Gondolom ha kifut a béta, fizetős lesz, de az már most látszik, hogy meg fogja érni.
  • DancZer
    #24168
    Sziasztok! Eladom a saitek x52 pro flight controllerem, akit érdekel itt megtalálja.
  • Nesu
    #24167
    Az Extended -nek meg van sajátja ;)
  • Hypo #24166
    hát kérem nem olyan egyszeru ennyi devicera jo GUIT csinalni de azer tvannak alap dolgok amiket nem art figyelembe venni TAP meret Most important:)
  • nibron
    #24165
    Beleolvastam és a második sorban kiderült, és nem is ezt akartam kérdezni, hanem hogy fizetős vagy free?:)
    A nők érezhetnek így amikor menstruálnak.:)
    Szóval már itt is volt pár nappal korábban a "737 Virtual Avionics CDU" androidra. Asszem Tibi bácsi linkelte. Ezt tapasztaltam ki egy kicsit az az elmúlt napokban. 10"-oson fantörpikus, 7"-on is jó, de a gombok mérete az ujjamhoz a 10-esen passzol. Egyetlen hibája amit eddig észrevettem, hogy időnként leszakad, és azután nem hajlandó újrakonnektálni. Újra kell indítani a VAInterface-t. Javított rajta az írója, de még így is előfordul. Főleg ha a pc-n taszkot váltanak. De ha nem cseszegetik, akkor elég stabil. És Tibi bácsi tudná megkifogásolni még, hogy a kék szín nem olyan kék, ill. hogy a 10"-oson kicsit megnyúlnak a gombok.:)
    NGX-en próbáltam, az iFly-osra még nem volt idő.
    Na ezt a cuccost csak ajánlani lehet.
  • Hypo #24164
    fantasztikus hiány potló film:))) keyword searchbarba youtubon ad 816 results-ot:)))

    de jó pap holtig tanul
  • Nesu
    #24163
    egy kis fsx tweak video özön

  • Hypo #24162
    szerintem igen
  • carlosfly
    #24161
    Micsoda szerencse:) :).
  • nibron
    #24160
    Ez almás termékekhez van?
  • nibron
    #24159
    Azért ha valaki kokpit bilder-ben gondolkodik, annak egy ilyen eszköz be is teszi rendesen a kaput, mivel így esélyed sem lesz a kapcsolók állapotának lekérdezésére, tehát sosem tudod szinkronizálni a kapcsolók állapotai alapján a szimulátort. Például amikor betöltődik a flight, rögtön szinkronizálni kell, mivel tök más lehet a kapcsolótáblán és a szimben. Aztán ugye amikor a szim kapcsolgat, vagy te az egérrel. És ennek a megoldása az egyik legnagyobb probléma. Meg lehet csinálni, de peremfeltétel, hogy ismernünk kell a kapcsoló állásokat. Na ez a cucc, ezt az alapvető dolgot rántja ki alólad.
  • Hypo #24158
    volt rola szo nemrégiben, itt egy reviewTabletFMC
  • carlosfly
    #24157
    Annak aki érti mondom aki érti mire való és nem villamosmérnök mint te.. nagyon jó kis cucc ide fs-be is maradjunk ennyibe!

    Üdv
  • nibron
    #24156
    Alapvetően influenzás.:) Meg mondtam, hogy leköt a meló.
    Nálam a futó pont így van kapcsolóval megcsinálva. Sima usb-s vezérlő két gombjára van kötve egy a "gear up", a másik a "gear down" funkciót látja el. Ha lesz egy kis időm, akkor megcsinálom, hogy legyen off állás is. De ehhez nem kell semmi más. Legegyszerűbben úgy lehet megcsinálni, hogy a press eseményt hozzárendeled az up-hoz, a release-t pedig a down-hoz. Nem fog a futó fel le járni, csak ha kontakthiba van. És akkor elég egy érintkező is. De jobb a kétfunkciós, mert úgy jobban szinkronizált, és csak úgy lehet megvalósítani a repeat funkciókat (lásd korábban).
    Azt hittem, hogy pl. knob-hoz akarod használni, de ahhoz sem kell ilyen.
    Mivel ez egy fsx fórum, az fsx függetlenség ez esetben irreleváns infó. Az sokkal jobban érdekelne, hogy fsx-hez, akár még az fs9-en belül értelmesen mire lehetne használni.
    A leíráson ezek szerint van még csiszolni való, mert a megismertek alapján szamóca. Abszolúte nem derül ki, hogy mit takar. Pl. lehetne azzal kezdeni, hogy a problémaként emlegetett "De mit tegyünk ha gomb helyett kapcsolót akarunk használni?" kérdést újrafogalmazni, mert arra a válasz esetünkben: semmit. Egy leírásnak fel kell vázolni a problémát és a megoldást kívülállónak is érthető formában. Azért leírás.
  • carlosfly
    #24155
    Tényleg fáradt vagy :). Leírtam nem SIM függő! Vannak autós simek is! De elmondom még1x lassan hogy megértsd :). Vannak akik fejükbe veszik, hogy csinálnak egy kis panelt egy tök egyszerűt és azon fogják kapcsolgatni a dolgokat nem pedig a billentyűzeten (elképesztő dolgokak láttam már a neten). Elmegy vesz egy kapcsolót aztán otthon szétbergel egy 1000.ft-os joyt, hogy:"de jo lesz erre rákötök egy kapcsolót ez lesz a futó"....Ráköti, teszteli futó ki be ki be ki be...Hmm gondolkozik miért van ez de aztán rá jön, (mert ugye a a csávó nem elektronikai zseni) kéne valami amitől ha megnyomom nem tartja nyomva viszont ha elengedem akkor is megnyomja azt a gombot vagy akár másikat...Ez egy igen egyszrű megoldás a home építkezésre a kapcsolók terén alapfokon. Nem csak FS-hez, bármihez billentyűzeten vagy joy-on keresztül. TECCIK ÉTENI? :)

    Üdv


  • nibron
    #24154
    A mai nap nem az én napom.:) Megint csak benéztem. Mondjuk eléggé leköt a meló közben.
    Vegyük a relést, az egyszerűbb. Amikor a kapcsolót "b" állásba kapcsolod, akkor áram fog folyni egészen addig míg a kondi fel nem töltődik, ezért a relé meghúz, és "megnyomja a gombot". Amikor a kondi feltöltődött már nem folyik áram, tehát elenged, és "elengedi a gombot". És így is marad míg vissza nem kapcsolják a kapcsolót "a" állásba. Ekkor a kondi és a relé fognak egy áramkört alkotni, és mivel fel van töltve a relé megint meg fog húzni (még egy press esemény), egészen addig míg a tekercs ki nem süti a kondit (még egy release). Értem én, villamosmérnök lennék, bár ez most így leírva röhejesen hangzik, röhögnek is kollégák, mondják, hogy rakjam be az áramkörszimulációba.:)
    De a kérdésem még mindig az, hogy mire használsz egy kétállapotú impulzust az fsx-ben? Nincs skype, van helyette fasza tűzfal.
  • Hont
    #24153
    Én is lassan kapisgálom amit a Zoli mond!
    Nem feltétlen kell egyből kondenzátorba gondolkodni, hogy a késleltetést megold!
    Egy pillanatra én is elmentem ebbe a zsákutcába, de aztán már értem a lényeget!
    Valóban elég széles körben fel lehetne használni....
    Én régebben gyártottam, (igaz nem túl nagy tételbe) hajókba kapcsoló táblákat!
    Na pl ott is most baromi jó lenne egy ilyen!
    De akár háztartásban is!
    Egyébként bele tetted a bogarat egy egyszerűsített OverHead panelhez!
  • carlosfly
    #24152
    De ha skypen megkeresel elmondom szoban hogy megértsd :) nem titok a cim. carlosito.fly
  • carlosfly
    #24151
    NEm! Nagyon rosszul latod! Epitsd meg majd rajossz! Parat mar epitettem hagy tudjam mirol van szo! NEm tudom mekkora tapaszatalatod lehet hogy igy feléledt a rajz alapjan az elektronika az agyadban, Epitsd meg aztan gyere vissza szamolj be hogy mi is ez.

  • nibron
    #24150
    Na várjál kicsit...
    Amit ide belinkeltél, az azt csinálja, hogy amikor megnyomsz egy gombot, akkor azonnal zárja az érintkezőt, és ezzel kiváltja a press eseményt, amikor viszont elengeded, a kondi a kisüléséig behúzva tartja a reed relét, illetve a az optócsatoló ledje "világít", ezáltal nyitva tartja a kapcsoló tranzisztort, ami ugye továbbra is bekapcsolt állapotot fog mutatni, annak ellenére, hogy a kapcsoló már nincs bekapcsolt állapotban. Magyarán itt egy késleltetett kikapcsolásról beszélünk. Amit abban a leírásban meg sem említesz. Illetve szó van kondiról meg reléről, de nincs kontextusba hozva semmivel (nem is értettem, hogy mi akar az lenni), de most már lőn világosság.:) Tehát ezek szerint a progi késleltetett kikapcsolást a gombokhoz? És mennyi az az idő? És mire jó? Nem akarok kötekedni, de tényleg érdekelne, hogy mire használod.
  • carlosfly
    #24149
    Ja igen még valami! Nem minden sim használ FSUIPC-t, ez a kis software nem sim függő!

    Üdv.
  • carlosfly
    #24148
    A kérdés jogos :) Ezt a szerencsétlenséget váltottuk ki vele. Ezen kívül a program írója beletett még pár apróságot ami hasznos lehet. Nincs befejezve, ötleteket várunk!

    Carlos
  • nibron
    #24147
    Én voltam felületes. Pardon. Pont a fordítottjára gondoltam.:)
    http://heanet.dl.sourceforge.net/project/gamepadswitch/Gamepad_switch_controller_ismerteto.pdf
    Ha jól értelmezem a leírást, akkor a probléma az, hogy csak egy eseményt lehet hozzárendelni egy gombhoz. És ez a progi azt oldja meg, hogy a záráshoz(press) és a nyitáshoz(release) is lehessen eseményt rögzíteni. Ami egy billentyű leütés formájában fog bekerülni az fsx-be.
    Azért van pár dolog ami szöget üt a fejembe.
    Először is nem értem a szükségességét, mert az fsuipc ezt a funkciót megvalósítja a "Buttons+Switches" fül alatt. Egyrészt ahogy ennél a proginál is, bill.kódot lehet hozzárendelni, másrészt magát az eseményt a játékvezérlő gomb eseményeihez. És ott van repeat funkció is. Ami azért hasznos, mert ha felkapcsolsz egy karos kapcsolót, példának okáért a taxi lights-ot, és a cop a következő pillanatban lekapcsolja, akkor inkonzisztencia lép fel a hardver és a szoftver között. De ha a repeat be van kapcsolva, az gondoskodik a megfelelő állásról az fsx-ben. Viszont így is csak a probléma egyik fele oldódott meg, történetesen a bekapcsolt állapot. A fordítottja, tehát amikor a cop bekapcsolja a vezérlőn kikapcsolt kapcsolót, akkor ugyanaz a probléma. Ezt én úgy oldottam meg, hogy két gombot lövök el egy kapcsolóra, az off és az on állás is repeat funkciót kap, az on=Taxi lights on, az off=Taxi lights off. Gyors gép kell hozzá, mert csak úgy záporoznak az események, kár, hogy az fsuipc-ben nem lehet megadni a repeat ciklusidejét, mert elég lenne pl. másodpercenként repeat-elni. A háromállású kapcsolót is így lehet megoldani, de ott az off állás figyelése okoz némi bonyodalmat.
    A másik amit nem igazán értek, hogy rendben van, bejön a billentyűkód, de mit csinálok vele? Maradjunk az előbbi példánál. Szeretném a taxi lights-ot beállítani rá. Mit kell csinálnom? Merthogy az options-ban a button/keys alatt nincs taxi lights. De akkor állítsuk be a strobe-ra. Arra meg csak toggle van, tehát nem tudsz két bill.kódot megadni. Ha arra gondolok, hogy a 737-esen együtt van a nav lights-al, akkor pláne nem értem, hogy lehet megvalósítani. Ill. tudom, mert erre ott van az fsuipc, ill. a linda.
    Ráadásul az fsuipc, és a linda is gépenként külön profilt kaphat, ami azért elég nagy segítség.
    Egy valami hiányzik igazából. Most már vannak olyan vezérlők amelyek tartalmaznak, pl. ledeket, tehát a vezérlőnek van inputja. Ahhoz még nincs egységes felület, amivel a ledek vezérlését meg lehetne oldani. A linda is csak az mcp combo-t "támogatja".
    Igazából az lenne a kérdésem, hogy te mire használod?
  • Hypo #24146
  • carlosfly
    #24145
    Na akkor tisztázzuk! Én találtam ki szóval tudom hogy mire való :) ok ?

    Üdv Carlos
  • nibron
    #24144
    Kicsit félreértetted. Arra találta ki a srác, hogy billentyűzetről lehessen kvázi kapcsolót megvalósítani. Tehát egy bill.kódot lehet hozzárendelni a bekapcsoláshoz, és egy másikat a kikapcsoláshoz. Ha van valódi kapcsolód, akkor azt bekötheted a joy egyik gombjához, és semmi mást nem kell csinálnod. A Joy hardvere, és az USB HID drivere lekezeli a többit.
  • polluxware
    #24143
    bocsánat, korrekció:) "próbáltam"
  • polluxware
    #24142
    próbáltak megkeresni a híres: " A Linda anyádat.." beszólást, helyette egy másik klasszikus

    azéééééé... fura hogy még most is pásszol, nem?! elFtársak:)

  • polluxware
    #24141
    í
  • polluxware
    #24140
    mindig próbálok hozzátenni a fórumhoz... persze a magam szintjén