33535
  • Hypo #24219
    jaja egy szep nyari nap olyan szmötyis a levego
  • nibron
    #24218
    A minimumon volt nekem is, de mostanában az opust használom időjáráshoz, és a rex-et textúrákhoz. És ott ha fent vagyok pl. fl370-en, a felhőket állandóan elém dobálja. És mostanában mindenütt felhő van. És így viszont csúnya. Ha feltoltam a maxra akkor szép volt, de azt meg nem bírja a memória sok hd-s felhő miatt.

    Apropó, a prepar3d-s cuccban nem lehet, hogy az activesky-ból töltötték le a fényeket és azért volt ronda? Mert azt nem szabad, inkább benn kell hagyni a default-ot. Asszem rexnél is ez van. Viszont az ifly-os cucc nem rossz ötlet, meg is lepődtem amit írt, hogy default 737-ük van. Bár a prepar3d valós gépigényét tekintve nem csodálkozom. Még a default bójingel is kompromisszumos a dolog. De mondjuk tényleg meg kellene próbálniuk az ifly-t, és ha be tudják lőni, jöhet a kokpitbilder. Merthogy mégiscsak üzleti vállalkozás. És talán az ifly a legkidolgozottabb.
  • Clidey
    #24217
    Véleményem szerint a cloud draw distance-t amúgy is totál felesleges 50-60-nál feljebb tenni hisz a való életben is kábé 1-2-3 nap van egy évben mikor annyira kristály tiszta az idő hogy ennél messzebre is ellátni.
  • nibron
    #24216
    Az AS adott már ki EGLL-t? Vagy ez az első?
  • nibron
    #24215
    Amikor a négyütemű trabantot megcsinálták, vw motor volt benne. Legalábbis az elején. Na az ki tudta tépni maga alól a futóművet. Jó sok baleset is volt belőle. Papa beszerzett még két ütemet, majd a szokott módon nyomott egy gázt, oszt már benn is volt a szobában a konyhán át, a motorháztetőn a mamával meg némi téglával.

    Gép buzulást nekem már nem kell annyit csinálni, de tény ha felrakok, netán leszedek valamit, jó eséllyel kicsit revidiálni kell néhány beállítást, esetleg eltűnt dll-t keresni. Ezért aztán jó otthon lenni néhány kérdésben. Úgyhogy én már csak vc-ben, fsx-el repülgetek. Viszont van buzulás a sok idehordott "szeméttel". Az biztos, hogy úgy nem működik, hogy egyszer beállítod, oszt jónapot. Sok kollégámnak (tekintélyes %-ukat már megfertőztem) is én állítgatom, pedig megvan/meglenne a hozzáértésük. Nekem nem nagy fáradtság, meg ugye érdekel is. Meg tudok egyszerre dolgozni, buzulni és repülni is.

    Nah, hallja a madárvadászat csak igazival jó.
  • Hypo #24214
    AS Heathrow X Preview
  • Hypo #24213
    nehez egy eleve fos rendszerre egy komplikalt dolgot csinalni, kb mintha 900loeros motorakt arulnank trabanthoz a regi dobfekkel es futomuvel..........

    En azt erzem hogy fsx sose lesz igazan jo, es az egyre komplikaltabb addonok igaz elmennek rajta de összességében hatalmas kompromisszumokat kell kötni. Ez van sajnos na nem mintha mas lett volna a helyzet barmikor is ez a szimulator dolog mindig 80% gep buzulás és 20% repülést jelentett:) Én ebbe már belefáradtam, ezért nagy kompromisszumot kellett kötnöm, fsx en elrepulgetek vfr ben szep tajak felett GA gepekkel nagygepes repules marad fs9, ami a vicc hogy a jo regi konfigom eddig minden jatekot szepen elfutatt ugy hogy ebbe a mokuskerek fogyasztoi dologba percenkenti hardwer upgrade stb nem megyek bele.

    Inkabb abbol a penzbol kimegyek tokolre es repulok a legjobb szimen:) egy valos gepen aztan jonapot
  • nibron
    #24212
    A terhelhetőség egy elég tág fogalom, de mostanában nézegettem kicsit az erőforrások használatát a különböző gépeknek, mivel én is kaptak "ügyféltől" ilyen kérdést. Na szóval igazából három gépet lehet említeni, az NGX-et, iFly-t és az AS A320X-et. Ezeket vizsgáltam. Nézzük először a memóriahasználatot: talán az ngx-nek kell a legkevesebb, de eléggé szétdarabolja ezért nagyon nehéz megmérni, utána az ASX, míg a legtöbbet az ifly eszi. Viszont a fragmentálás miatt az ngx elég szarul áll, mivel így a kevesebb tűnhet soknak. Tehát amit az optimalizálással megspóroltak, azt az optimalizálás miatt el is veszítették. És itt jön a képbe a stabilitás amiben pont az előbb említett okok miatt az ngx lett a legrosszabb. Utána az ASX, és a legstabilabb jelenleg az ifly. Azért írom, hogy jelenleg, mert ha az X-hez kiadnak még jó pár javítást, akkor itt valószínű, hogy megfordul a sorrend. Magyarázat elég egyszerű és ez látszik is az eddigieken: Az ASX nem igazán tartalmaz natív kódot, többnyire xml-ben van megírva, ezzel is beszorítva egy eléggé zárt környezetbe. Az ifly teljes egészében natív, ott sokkal több a hibalehetőség. Az ngx-et pedig úgy fest nem javítgatják, megálltak sp1c-nél. A harmadik az erőforrások felhasználása, és ebben megint az ngx a legrosszabb (valószínű ennek is a darabolódás az oka), második az ifly, míg a legjobb az ASX (valószínű az xml miatt). Negyedik a fíling, ezt csak személyes vélemény alapján lehet: tehát nekem az 1.ngx, 2.ASX, 3.ifly. Egyik gépnél sem lehet a "weather" fülön lévő "cloud draw distance" beállítást maxra állítani (nekem most 70mi-n áll), mert el fog fogyni a memória, de végső soron az ngx a legérzékenyebb. Viszont az ngx cockpit tetszik a legjobban (torzsága ellenére), sőt az ifly-t nem is szeretem, mert csomó gombot/kapcsolót nem érek el, az ngx-ben figyeltek erre. Mindhárom repcsihez relatív jó gép kell, és a kiegészítők miatt is szükségessé válik a 8giga memória.
    Én csak virtuál cockpitban tesztetltem, tehát ez a szösszenet nem vonatkozik a 2D paneles állapotokra.

    A föld befeketedés, erőforrás hiányra utal, mert a rajzoló nem tudta kirajzolni a területet. Vagy memória, vagy nem sikerült több leírót nyitnia (optimalizálás,memória). Esetleg túl leterhelt a géped, pl. a proci majd megszakad. De az biztos, hogy optimalizációs hiba.
  • bur07
    #24211
    Urak!
    Ha már IFLYről van szó,akkor nekem is lenne egy kérdésem. FSX leterhetősége melyiknél a lehkisebb? PMDG vagy a IFLY vagy esetleg més NG van még?
    Az a baj,hogy tegnap elrepültem LFPOba /AEROSOFT/ PMDGvel és müködött AES. 9000 láb alatt a föld befeketeted.
    Köszönettel
  • Hypo #24210
    SG tali highflyban nem hangzik rosszul:)))
  • bondi
    #24209
    Miert nem szervezunk egy osszeroffenest a Highflyban? Kialkudok vmi hasznalhato arat, van egy 320as is, ha vki Airbus fan, es repkedunk kicsit.
  • Hypo #24208
    nem akkora befektetés az hogy ne terulne meg pikk pakk, csak egy kis reklámon es akciokon mullik az egesz.
    Cégek csapatépitő treninghez, ajendek gyereknek...stb. Csak kell egy kicsit nyomni, esetleg youtube csatorna meghivnak egy regi malev pilotat aztan felveszik stb

  • Clidey
    #24207
    Mondtam neki hogy van az iFly-ből cockpitbuilder verzió is. De sajna a főnökén múlik lát-e benne fantáziát és beruház-e rá. Azért is ajánlottam nekik a b verziót, hogy játszanak a céefgékkel, hátha...
  • Hont
    #24206
    A Highfly-nál nekem egyetlen dolog volt ami kicsit meglepett!
    Ami talán a kivetítőkből is adódik...A nem túl éles kép, de azt leszámítva szerintem a célnak tökéletes!
    Megmondom őszintén még a jól megszokott zérótime után is kellemes csalódás volt!
    Akinek van rá keret az semmi esetre se hagyja ki!
  • Hypo #24205
    na nemsokara elmegyunk aztan csinalunk egy bovebb osszehasonlitast:)))
  • bondi
    #24204
    A highflyos nem nez ilyen jol ki, sokkal korosabb is, viszont FS9 + PMDG NG, ugyhogy a repulo flight model eg es fold. A kettobol kellene mar vegre egy jot osszerakni.... Beszeld ra az iFly cockpitbuilders verziora:)
    Pont most keszulunk Hypoval, csak ezert en sajnalom a 16 rugot. Itthon jobb a latvanyom, a Highflyban pedig 10 rugoert repulok 1 orat, ami a szegenyesebb grafikai kornyezet ellenere a procedure gyakorlasra sokkal hasznalhatobb sztem.
  • Hypo #24203
    köszike, kár hogy default 737
  • Clidey
    #24202
    jaja
  • Clidey
    #24201
    Prepar3D@kb. medium grafics+Default FSX 737+AS LHBP+ActiveSky 2012+Real ATC


    Maga a kokpit nagyon faszányos, csomó minden műxik benne, de a 3 batárnagy képernyőt szokni kell; folyamatosan az volt az érzésem mintha csúszva repülnénk, lévén a középső képernyő nem az én "tengelyemben" van, a szimulátor pedig úgy jeleníti meg mintha ott ülnék. Szerintem a távolabbra helyezett egy, de durvanagy projektor használhatóbb (mint pl. a Kozma-féle home-cockpit) és/vagy a görbített vetítővászon.


    Nem is tudtam hogy az FSX-es LHBP ilyen ronda... :D Legalábbis ami az effekteket (világítás, pályafények) illeti. Batár nagy fény-pacák amerre csak néz az ember. Belenéztem a settingsbe, beállítgattam benne ahogy szerintem jó, de sokkal szebb nem lett...a default fx fájl lehet ronda amivel tele lett rámolva LHBP. :(
    Én nem használok FSX alatt LHBP-t, esetleg valaki aki igen, rakhatna ide pár éjszakai képet nála hogy néz ki csak úgy viszonyításképpen. Ezen a szimulátoron túl a ronda fény/világítás-effekteken az egész ground sokkal világosabb volt mint a környező generic textúrák. Tudom néha FS9-ben is megfigyelhető ez a hibajelenség (textúra-hiba), de itt hatványozottan ronda volt.
    A röpcsi default FSX NG, ami egy rakéta, de mondtam a Gabinak hogy egy backup után nyugodtan kísérletezzen más NG-k *.air és *.cfg fájljaival, igaz nagy rá az esély hogy ezek a komoly cuccok (iFly, PMDG) már nem csak egyedül ebből a két fájlból veszik az FD-jüket, de egy próbát azért megér.
    Habár nem kifejezetten a real pilóták a célközönség, hanem inkább a széles népek, ezért se lett annyit foglalkozva azzal hogy normális FD legyen rajta. A műszeres dolgokat viszont kiválóan lehet rajta gyakorolni. Igaz, nálam az AS2012 épp beszart, és 36 csomós szelet generált LOWW-ra, de legnagyobb meglepetésemre tök jól végigrepültem az ILS-eprócsot, és nem is detonáltunk be. :)


    Szóval összegezve azért jó kis cucc, bár nincs viszonyítási alapom a HighFly-os kokpittel. Szerintem fogok még ide menni a jövőben. ;)
  • bondi
    #24200
    Es hol van, ez a DunaPlazas?
  • Hypo #24199
    tessek élménybeszámolni:) ez min fut?
  • Clidey
    #24198




  • polluxware
    #24197
    fránc.... rossz link

    logitech vx gombok.. soory
  • polluxware
    #24196
  • Nesu
    #24195
    Még azért lassan lassan hideg van egy ilyen apróságnak :)


    és egy kis effect tessék tessék by Guitargamery

  • polluxware
    #24194
    elővettem már a kis méhecskét;) 43órát raktam eddig a kicsikébe.. lassan itt az idő az első ispection-ra



  • Nesu
    #24193
  • polluxware
    #24192
    HA-FT is ready to decent.. from tomorrow
  • [HUN]FaTaL
    #24191
    Ja tényleg, pedig elolvastam ezt :D
  • Hypo #24190
    Windows 8 is about to be released 26 October 2012



    This post is to inform you and give you a chance to make a decisive choice on whether to upgrade or not.



    We have ran our product iFly737NG on Win 8 and the results as follow.



    FS2004 Not Compatible - crash

    We plan to attend to this after Win8 release, but it is unknown how long it would take to make it compatible.
    EDIT: (due to Win8 internal workings - indefinitely delayed)



    FSX Compatible ­-with restriction.

    The fonts on the gauge seems to be of a more bolder type.
    This has to do how Win8 renders and it “changes” the fonts characteristics

    There is no plan to fix this at the moment.
    UAC can not be disabled in Win8 so you are bound to run into some issues.



    P3D 1.4 Compatible – with restrictions.

    The fonts on the gauge seems to be of a more bolder type.
    This has to do how Win8 renders and it “changes” the fonts characteristics

    There is no plan to fix this at the moment.
    UAC can not be disabled in Win8 so you are bound to run into some issues.




    The following are unrelated to our product, but we did observe that P3D 1.4 was very prone to crash under Win8.
    We don’t know the reason for this.



    Another observation was that our CH Pedal and Yoke from time to time would just disappear from FSX and P3D controls, they were still visible in the Win8 Devices and Printers, but Win8 failed to communicate this to FSX and P3D.

    Calibration was also strange under Win8, the movement of the throttle on the CH Yoke did not reflect under calibration in Win 8 devices and printers, but it did work in the simulator. (until such time that the connection just vanished as explained above)
    If you run a multi-monitor setup you are going to experience issues if you try to use Full Screen mode.



    So this is just a fair notices to be cautious on the upgrade plans, we did run into some issues.
  • Nesu
    #24189
  • Hont
    #24188
    Vagy nem megfelelő a Libraryban a sorrend vagy le van húzva a scenery csúszka a menűben...
  • YoGabN
    #24187
    Sziasztok!

    Szedtem le addon pályákat, be is raktam őket, működtek is tökéletesen, de tegnap óta nincsenek épületek a repülőtereken.. Mit állíthattam el? Választ előre köszönöm
  • [HUN]FaTaL
    #24186
    Az FSX-es kompatibilis?
  • Hypo #24185
    ifly FS9 es Win 8 ami nem kompatibilis
  • Tompoxxx
    #24184
    Nekem simán mükszik minden. Azt hiszem az elején az FSX kompatibilitást átállítottam, de lehet, még azt sem...
  • [HUN]FaTaL
    #24183
    W7, Win8 alatt addonok inkompatibilisek lehetnek (pl. iFly elvileg az).
  • Hypo #24182
    ja nem azert mintha nagyon szar lenne a w8 csak még túl új:) és w7 en már egy csomo dologra tudunk megoldast, w8 nal sok kerdes még nyitott:)
  • Ombika
    #24181
    Köszönöm....
  • Hypo #24180
    Én egyenlore maradnék W7 alatt, az már bejáratott...stb w8 al még várnék.