33535
  • gaspen
    #24259
    Nulla órás fotelpilóta
  • Clidey
    #24258
  • Willenbrock
    #24257
    FS panel studióban megadtam egy grafikus programot,megnyitottam a módosítani kívánt bmp fájlt egy gauges-ban.Rányomtam a bitmap módosításra,kitallóztam az új bmp-t amivel felül akartam írni a másikat,folyamatosan dolgozik,de nem történik semmi,nem módosítja a bmp-t. Miért nem módosítja,mi lehet a gond?
  • almostatys
    #24256
    Igen,nekem a két legutóbbi scenery a LAX és az YVR a kedvencem az FSDT-től,bár valóban zabálja az erőforrást az összes FSDT scenery.
    A Flightbeam-nek és a Qualitywings-nek amúgy van valami köze az FSDT-hez? Láttam,hogy ők is használják ezt a bglmanx.dll fájlt.
    Apropó! Flightbeam hamarosan kiadja a Washington Dulles Airportot. Sokkal szebb lesz mint az Imagine Sim féle.
  • nibron
    #24255
    Spanish Airports 1-2 -re gondoltam, amit valóban a simwings fejlesztett.
    http://en.shop.aerosoft.com/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=01917&s_design=DEFAULT&shopfilter_category=Flight%20Simulation&s_language=english
  • [HUN]FaTaL
    #24254
    Azt tudom, de Aerosoft nincs :)

    #24251: Aerosoft adta ki a Rómát, de FSX még nincs.

    #24250:
    "Spanyol update-ot fs9-ről értettem. Ott volt két résznyi repterük"

    Tudom :) SimWings az is. Ahogy a Kanári-Szigetek is, abból is csak az El Hierro frissült eddig, gondolom majd csinálják a többit is.
  • almostatys
    #24253
    Róma
  • nibron
    #24252
    sim giants csinálta meg.
  • almostatys
    #24251
    Ja tényleg bocs,összekevertem Romával és azt ráadásúl nem is az Aerosoft csinálta. De FS9-re már megjelent 1-2 napja.
  • nibron
    #24250
    Hát az FSDT-t sem szeretjük, mert amit kitalált másolásvédelmet, minden szarral összeakad, és eszi az erőforrásokat. Fel kell tudni mérni, hogy megéri-e kínlódni vele. Úgyhogy ami nekem megvolt tőlük, már elosztogattam. Azért KJFK és KLAX hiányzik.
    Azért erurópában is lehet még bőven fehér foltot találni. Pl. Moszkva, Róma, Palermó, Ankara, Isztanbul, Bukarest, stb...mond ezt egy kínainak, japónak vagy tasmánnak.:)
    Spanyol update-ot fs9-ről értettem. Ott volt két résznyi repterük.
  • [HUN]FaTaL
    #24249
    "Milan (amit Aerosoft már megcsinált)"

    Melyiket? Olbia meg Bari van, Milánó nincs.
  • almostatys
    #24248
    Ott szerintem nem sok változás történt fejlesztés szempontjából a valóságban,de egy update jól jönne oda is simulatorhoz. Amúgy épp most olvastam,hogy az FSDT szavazást indított,hogy melyik legyen a következő repterük. Ezekre lehet szavazni:

    Sydney (ami szerintem feleslges,mert a Flytampa nekiállt és az sokkal jobb lesz mint az FSDT féle)
    Milan (amit Aerosoft már megcsinált)
    Bejing
    Narita
    Cape Town
    Moscow
    Johannesburg
    Doha

    Eddig Sydney kapta a legtöbb szavazatot,én viszont a Narita-ra szavazok.
  • nibron
    #24247
    EDDF a bázisrepterem. Nem szeretjük a 07L/25R-t. Vicces volt mikor először megcsinálták, benne maradtak a fák.:) Ráférne némi kozmetika, de ez még a jobb repterek egyike. Inkább pl. EHAM pályáit kellene rendbetenni, mert azt a kialakítást nem kedveli az fsx atc-je. Vagy elmehetne az AS más országokba is, pl. a franciák is elég nagy vásárlóerő, és ott elég nagy a reptérhiány. Vagy akár a spanyol vonalat updatelné.
  • almostatys
    #24246
    Szerintem Heathrow helyett jobb lenne ha már a Frankfurt Main repteret csinálná meg újra az Aerosoft,mert a legutóbbi kiadás óta a valóságban már épült egy új kifutó,egy luxushajó kinézetű épület(nem tudom mi az) és bővítették az 1-es terminalt is.
    Tudom,hogy van egy Frankfurt airport update az új kifutóval,de az nincs kidolgozva olyan szépre mint a már meglevő pályák(olyan mint egy default FSX kifutó textúra) és ha jól emlékszem,akkor már a múlt év őszére ígérte az Aerosoft,hogy megjelenik a Frankfurt Main Airport v2.
  • nibron
    #24245
    Azért az látszik, hogy nem törökországban rakták össze a gépet, mert elég jól pörgette. Különben azzal a mozdulattal, ahogy bedobta a cuccost, vágta volna homlokon dobostul.
  • spyy55
    #24244
    bekönnyeztem
  • polluxware
    #24243
  • nibron
    #24242
    Nem hiszem, mert többször belefutottam. Mármint nem én, hanem akiknek csináltam. És azok különböző időkben települtek. De fórumokon is belefutottam már ebbe, valami olyasmi van, hogy nem egyeztettek rendesen és a különböző javítások más más bgl-ben lettek megcsinálva, és valahogy össze kellene másolgatni különböző állapotokból a bgl-eket. Szóval meg lehet oldani, de másolgassa az akinek két anyja van, vagy londonban van a hazája. Nekem pl. tök jó a gatwick, szeretem is.

    Más. A fotóreál szkenerikkel vigyázni kell, mert álatlában marha nagy méretű bgl-ekből állnak, és az fsx-nek be is kell töltenie a struktúrája miatt. Ezért aztán ha valaki, pl. ngx-el repül, ami már önmagában nem a legstabilabb környezet, ezzel csak olajat lehet önteni a tűzre. Tehát ha állandóan elszáll az fsx, az ngx repülése közben, annak érdemesebb legelőször ezeket a sceneryket letiltania, és úgy próbálni. Volt egyszer, hogy svájcra van valami professzionál addon, az okozta a gondot. Szóval jobb volt nem használni, mint használni.
  • nibron
    #24241
    bár ha jól meggondolom...mondjuk ha ideadja ingyen élettartam garanciával...hmm
  • [HUN]FaTaL
    #24240
    Nem lehet, hogy pont verzióváltás volt?

    Úgy értem, hogy amikor próbálva lett, akkor a reptér pont frissült, az aes viszont még nem. Azóta bőven lehet, hogy javította Oliver.
  • nibron
    #24239
    :))
    A back gomb miatt pedig bárki...még akár én is.:)
  • Hypo #24238
    ja és kiváncsi vagyok mikor PERELIK BE:)))) mivel a fogaskerek ikon egy az egyben az OSX bol kilopott system preferences ikonja:)))
  • Hypo #24237
    A2A mellett hááát egy probát kene tenni. Mondjuk ilyen fosul összehányt interfacet is rég láttam már, a gagyi template gombok.....jesszus bár ettől még lehet jó.
  • Hypo #24236
    en sose mondtam hogy van nekem megvannak szeretem sokat megyek gatwick luton ra
  • nibron
    #24235
    Nem a kinézetével van gond, hanem valami olyasmi, hogy feltelepíted megadott legális verzióra, és ha hozzá rendeled az aes-t, akkor az állóhelyek nem lesznek jók (mármint nem az összes, de jópár), és a gurulóutak sem. Mert méterekkel odébb van, az ívet nem úgy vagy egyáltalán nem veszi, stb... De ha nem a javasolt verzióig rakod akkor jobb, de az sem az igazi. Tehát valahogy nincsenek szinkronban a két addon fájljai.
  • perko
    #24234

    Erről mi a véleményetek?
    FSPS - SIM PHYSICS X
  • [HUN]FaTaL
    #24233
    Na még egy komment (sorry), egyébként NL2000-ből megjelent a 4.04, van mostmár téli és éjszakai textúra is.

    Van hozzá 3rd party autogen (még a régihez, össze kell vonni a layereket, így az nl2000 toolból az évszakváltás nem megoldható az autogennel együtt, de egy sima átnevezés az egész), itt.
  • [HUN]FaTaL
    #24232
    Mondjuk tény, hogy a kommentek alapján borzalmasan tele volt buggal. :D
  • [HUN]FaTaL
    #24231
    Szerintem nincs gond az UK2000-rel, bár nem sokszor reppentem EGLL-re, inkább a nyári desztinációkat kedvelem, mint a brutál nagy reptereket (Zürichet meg Frankfurtot kivéve).

    #24227: Azért csak lesz ahhoz valami patch, mert amúgy nem nézett ki rosszul.
  • nibron
    #24230
    Pici szívem sajnálja, de szerintem a vfr germany sorozatnak kellene adni még egy x-et. Annak több értelmét látnám. És ha a német vásárlórőt nézzük, abban lenne manna is.
  • Hypo #24229
    Uk eXtreme szerintem jo az osszes meg van bar fs9 en hazsnalom oket, heathrow meg eleg jo ami van.

    FSX en nem tudom melyik jobb e vagy ez milyen mivel kerulom a nagyreptereket:)
  • nibron
    #24228
    Mostanában elég sok mindent újradolgoznak. Londonban nincs EGLL-em, gatwickra szoktam reppenni. És nincs is más brit repterem. Viszont az UK-s heathrow-al már elég sok bajom volt ügyfélszinten, főleg, hogy eléggé elcseszett az aes hozzá, vagy fordítva.
  • Hypo #24227
    :)))) most hogy DEX bukta
  • [HUN]FaTaL
    #24226
    Ez már a második és az UK2000-nek is van. Ezért van a New szó a képeken.
  • [HUN]FaTaL
    #24225
    Istenem bazz, hát miért nem olyan repteret csinálnak ami nincs? Gondolom ebben több a pénz...
  • nibron
    #24224
    Igen tartalmaz. De közel sem olyan tutkerájok mint a rex-ben. Igazából csak azért használtam, mert az realtime időjárás, talán ezen volt a legjobb (szerintem), meg már jó régen megvettem, de újabban a tököm tele volt velük, mert állandóan elakad(t) a szerverük, és olyankor az AS elsőre dob egy modális ablakot figyelmeztetés gyanánt. A másik, hogy az opushoz baromi lassú. Az opus kicsi aranyos, gyors, de még dolgozni kell rajta. Viszont szeretem benne, hogy a felhők szépen alul maradnak, a turbulencia is véget ér fl160-ra. Normál esetben. Időnként előfordul magasabban is felhő -50 fokon. Belerepülsz, és ha olyan a gép azonnal fagyás van. Illetve turbulencia is van néha. Az ember már nyugodtan szürcsölgeti a kávét, aztán a másik pillanatban fejjel nyitja a másik oldal csomagtárolóját, a kávéról pedig már ne is beszéljünk.:) Volt, hogy kisgépet overstressedbe hajszolta. Szóval kicsit más érzés mint az eddig megszokott. Viszont van benne rángatás időjárás frissítéskor, annak aki fspassengert használ a pontjain meg is fogja látni. Hiába van benne smoothing, ill. az fsuipc sem segít. Reméljük megoldják, mert mondjuk én így is szeretem. Bár elég drága volt, úgy, hogy csak az időjárást használom belőle.
  • Clidey
    #24223
    Valaki tudna felrakni FSX szkrinsotot, közepesre húzott grafika mellett, éjjel, Aerosoft LHBP-vel, egyet mondjuk egy 31L érkezéskor, egyet meg a 34-es csövön állva!
    Kiváncsi lennék az eltérésekre mit láttam tegnap és mi a helyzet nálatok... :)))
    Köci!
  • Clidey
    #24222
    Viszont egy hidegfront utáni első napon...fúúú apááám néha fellátni a Tátráig is! :) Nade ez durvaritkán fordul elő sajnos.
  • Clidey
    #24221
    Nem tudom, tartalmaz textúrákat az AS2012 is? Ezzel nem vagyok képben sosem használtam AS-t. Pláne nem FSX alatt.
    Jaja, mint mondottam, erős közepesre van húzva a grafics, és még így is néha be-beröccen LHBP. Igaz tettünk rá 50% forgalmat is.
    PMDG vagy iFly esetén biztos kellene még butítani a grafikán - viszont jobban repülne a repcsi az biztos. Igazából két dolog volt érezhetően rossz benne: emelkedett mint a rakéta aztán meg nem akart lassulni eprócskor.
  • nibron
    #24220
    Az opusban is be lehet állítani, és be is van pl. a max surface visibility most éppen 40mi-re, ill. a reduced visibility 6000m-re, de szerintem ezek még nem érvényesülnek igazán. Alacsony magasságon azért elég a minimum is. Főleg mostanság jurópiában. Tegnap elvittem dubaiba az ngx-et, mert sok dolgom volt, ott szép idő van.