33535
  • polluxware
    #24018
    éééééééééééééén tudtam ám ,hogy ez lesz a vége:)
  • Clidey
    #24017
    "Nem lehet mindenki olyan kibaszott profi mint ti vagytok"
    "ti meg faszfej stílusban válaszoltok"
    "perfekt angol tudással jöttél ki anyádból"
    "mert nekem ilyen seggfej stílusban"

    Ez csak pár szösszenet a legutóbbi hozzászólásaidból. Most akkor kinek is a stílusa bunkó??? Lehet ez divat ahonnan jöttél, de itt ezen a topikon nem! Én még csak hasonlót sem írtam úgyhiszem, olvass csak vissza nyugodtan. És még te merészelsz engem kioktatni?! Hát kapjál már a fejedhez villámgyorsan!
    Megtettem a hozzászólásom a moderátori topikban, majd ők eldöntik szankcionálnak-e téged és ha igen mivel. De az eredményétől függetlenül innentől fogva részemről ignore vagy.
    Az mindenesetre örömmel tölt el, hogy nem csak itt hanem abban a 8-10 privátban kapott üzenetben is az én álláspontom tartják a többiek helyesnek, velem értenek egyet. Lehet nekiállnod gondolkoznod!!!
  • almostatys
    #24016
    Nem,ezzel soha nem is volt gondom. De hagyjuk inkább a 777-est,mert már bármit kérdezek róla,úgyis én leszek a hibás.
  • Nesu
    #24015
    A CS 732 -vel 300 -350 IAS között száguldok FL260 -on
  • Nesu
    #24014
    nem 200 csomónál már kikerekedett a szemem ,és azért mert elfelejtem ,hogy IAS és nem TAS .
    Most 270 IAS -vel suhanok ami 472 TAS ,ami pedig 874.1439999995525 Km/h .
    Nem ez a gond ?
  • Hont
    #24013
    Húzz egy vonalat és lépj tovább!
    Kérlek...
    Majd az idő és ha szerencséd van, akkor a Support megoldja!
    Kár mérgelődnöd...
  • almostatys
    #24012
    Jaja,akkor működött amikor LHBP-ről elindultam LOWW-re,hogy kipróbáljam,de most,hogy felszálltam Párizsból,hogy elrepüljek Dubai-ba,a felszállásnál nem működött és a gépem is csak akkor gyorsult,ha a tólóerőkart feltolom maxra. Mindez persze autópilóta mellett történik,aminek ugyebár nem így kellene működnie ha az autothrottle is élesítve van. De a 767 és a 757 is ugyanilyen CS-nél.
    Most jelenleg 35ezer lábon vagyok,tólókar csutkán fent,de ha lehúznám,akkor lezuhannék.
  • almostatys
    #24011
    Ez nem nyafogás,csak válaszoltam a hozzászólásodra,mert annyira véded Clidey-t.
  • Nesu
    #24010
    Aerosim Japán 777 -es egy éve készen van !!!!
  • Nesu
    #24009
    Van három oldala abból az első kettőnél bal legfelül rózsaszínnel FL380 mondjuk bepötyögöd az FL380 -at a vágóasztalra és a színes érték előtti gombra nyomsz .Egyetlen észrevehető hatása van ,hogy a bejegyzésed eltűnik és már mehetsz is a második oldalra és megismétled .
    Egyébként azt írtad ,hogy tényleg működik
  • nibron
    #24008
    Hadd kérdezzem már meg. Ki is nyafog itt mostan?
  • almostatys
    #24007
    A Captain sim állítólag csinál javítást a 777-hez,más is várja,csak marha nagy csalódásként ért,hogy a kedvenc géptípusom amire már tűkön ülve vártam,hogy megjelenjen,egy kalap szart sem ér, miközben teljes verzióként árulják.
    Igen,ez egy tanulópénz volt számomra!
    Ha tudtam volna,hogy ilyen bugos,akkor nem dobom ki rá a pénzt,hanem inkább gyűjtök még hozzá és majd a PMDG 777-re elcseszem. Nekem 18ezer Ft nagyon sok pénz, 70ezer Ft fizetés mellett!
  • almostatys
    #24006
    A másik,hogy egyáltalán nem nyavajogtam most a 777 miatt,csak megjegyeztem Nesu-nak,hogy én nem tudom beírni a magasságot a VNAV-ba,mert nem engedi. Ezt a 23951 és 23954-es hozzászólásokban tettem meg és végül sikerült valahogy mégis átírni. Nem értem,hogy ebben hol van most fikázás!? Majd kérdeztem egy fuel plannert és Clidey nekem esett,hogy mit akarok 18ezer Ft-ért...stb!
  • bondi
    #24005
    Hosszu ejszakad lesz :p
  • almostatys
    #24004
    Akkor te meg olvasd el a 23962 és a 23967-es hozzászólásokat és a többit,ahogy Clidey válaszolt! Én tök normálisan feltettem egy vagy két kérdést,majd nekem esett,hogy mit akarok ennyi pénzért és a többi...
    Ha én normálisan kérdezek valamit,akkor elvárom,hogy normálisan válaszoljanak vagy ha ez nem megy,akkor inkább ne is szólaljon meg!
  • Nesu
    #24003
    már csak 3478 NM van hátra

  • nibron
    #24002
    A hiba nem nálad van, valamiért az oldalfrissítés akadozik.

    Tanulópénz sok volt, de én másnak is vásárlok/telepítek. Mostanában a legemlékezetesebb a Prepar3D megvásárlása, de azt sem az én pénztárcám bánta. Viszont a végén enyém lett a licensz:)

    PFPX elég tutkónak néz ki, de ehhez egy másik gép kell. A térkép része nagyon tetszik, bár megnéztem volna a közelkörzeti ill. final képeket is. A flightbag-ban ez elég jól meg van csinálva. A return catering-nél enyhén felnyeríttem. Ellenben a routefinder is tetszik, főleg, hogy műkszik az alternatív útvonalakra is.
  • Nesu
    #24001
    egy kuvíííz :
    ti tá tá tá ,ti tá tá tá .-- -
    Amszterdam Schipol melyik ILS pályájának a morze jele ?
  • bondi
    #24000
    Es vegul a weoldaluk:

    PFPX
  • bondi
    #23999
    Itt van egy a papirok kivaltasor is:)

  • bondi
    #23998
    A Topcat fejlesztoi csanaljak, Professional Flight Planner for Fsx. Eleg igeretesnek tunik, az AOAs fiuk mar betatesztelik.


    Topcat tulajoknak engedmenyes aron.
  • Hont
    #23997
    Én is papírozok...
    Cetli, cetlihátán...:D
    Sőt, van amikor a tapétára is kerül valami sos jegyzet.

    Apropó!
    Kellene egy kis segítség a forumhoz!
    Valami oknál fogva nem figyelmeztet mikor új bejegyzés érkezik...
    Nézegettem, de nem találom a megoldást!
    Tegnap még hibátlanul kiírta!
  • bondi
    #23996
    Mindenki irja le mi volt a legfajobb addon tanulopenze:)
    Nekem egyertelmuen az Ariane 737. Masodik talan a REX2 (nem azt mondom hogy rossz, csak nekem nem jott be Wradar- mielott flame lenne :p), amit szinten fajlalok. Ja es full newbie koromban vettem egy CLS Airbus csaladot is, az meg nagy elmeny volt.
    Ez igy egyutt mar jo summa, siman indulhatok a looser cimert....
  • nibron
    #23995
    Ja azt elfelejtettem, hogy fuelplanner gyanánt én is papírt, ceruzát, és számológépet használok. Használtam már sokféle számolgató progit, de meguntam, és különben is a legősibb a legtutibb. Persze ismerni kell a gépet. Sőt repülési naplót vezetek, abból pl. statisztikát lehet csinálni ugyanazon utak fogyasztásaira.
  • nibron
    #23994
    Rávezetnél, hogy mi is ez a PFPX?
  • nibron
    #23993
    Olvass vissza kicsit, hogy ki kezdte a bunkó stílust. Szerintem te a #23968-ban. Előtte Zacsi és Tibi bácsi is csak megírta a véleményét. Ami kb. tükrözi az én véleményemet is.
    De hetek óta olvasgatjuk a nyávogásaidat, hogy hogy átbaszott a cs, meg milyen szar a 777. Hidd el már rohadtul unjuk. Próbáld visszakérni a pénzt, bár már ennyi idő után nem biztos, hogy visszakapod. Ezt már tanácsolták neked hetekkel ezelőtt is. Ha meg nem megy, akkor beszoptad. Tanulópénz. Ha nincs elég rutinod, akkor vedd kölcsön a virágostól, próbáld ki és csak azután vedd meg ha érdemesnek találod rá. Hidd el a legrutinosabbakkal is előfordul, hogy olyat vásárolnak, amit később megbánnak, csak nem sírják tele a fórumot. Elég egyszer leírni, hogy nem jó.
    Remélem nem bunkó és alpári módon fogalmaztam, mert nem az volt a célom.
  • bondi
    #23992
    Latom ezt a flightbag progit, nezegetem mar egy ideje, de most meg jonni fog a PFPX is. Eri a penzet sztetek? Most Routefinder, fuelplanner, fsbuild es topcat a menu preflight. Ha minden igaz ezeket mind kivaltja majd a pfpx, ha jol olvastam, meg a videobol is ugy tunt, hogy eleg komoly dolgokat fog tudni.
  • nibron
    #23991
    Nagyon csodálkoznék, ha verzióváltással meggyógyulna.
    Ha a pushback sem működik akkor bizta nem a hőmérséklettel van baj.
    Na jó, csináljuk úgy, hogy miután betöltötted a flight-et, megnyomod a ctrl-shift-W-t. Mit ír ki?
  • Nesu
    #23990
  • almostatys
    #23989
    Köszönöm bondi,pont ezt találtam meg nem sokkal azután,hogy érdeklődtem ez ügyben pár hozzászólásommal lejjebb. De köszi azért mégegyszer! :-)
  • bondi
    #23988
    Fuelplanner

    Megkozelitoleg pontos volt nekem eddig, be kell regelni a reszletesebb adatokhoz, de megeri.
    A Topcatnel pontosabban tervezett nekem, legalabbis az NGXhez.
  • [HUN]FaTaL
    #23987
    Nem lehet, hogy nagyobb a hőmérséklet, mint, amennyinél engedi a jégtelenítőt fok és olyan kapunál állsz, ahol nem kell pushback?
  • Nesu
    #23986
    a hőmérséklet mennyi az ATIS szerint /tekerd be az ATIS -t és hallgasd meg mennyi a hőmérséklet .ha nem használsz REX -et vagy ,ha nincs aktiválva akad helyzet amikor -2° C METAR -nál +14° C mutat akkor nem is ajánlja fel
  • bur07
    #23985
    Köszönöm a segítséget.. De leszedtem avsinről a dolgokat,akkor is a F6 (push back , jégtelenítő nem működik). Hozzá teszem az ATR is eredeti.Lehet,hogy vissza rakom 2.13 verziót.
  • Nesu
    #23984
    Na már csak 5370NM van hátra :P
  • almostatys
    #23983
    Kipróbáltad már a CS 777-est? Szerintem nem! Akkor meg ne dumálj! Nem jöttem a Prohardverről,de azt a forumot is olvasgatom! Nem fogok ott mocskolódni erről a topicról,az nem az én stílusom,de ugyebár mindenki magából indul ki! Mielőtt megvásároltam a CS 777-est,kérdeztem róla itt is,hogy milyen a gép,de gondolom senkinek nem volt akkor még meg,így nem kaptam rá választ,tehát megvettem! Amúgy meg az első vásárlók között voltam,így még a CS forumán sem tudtak sokan hozzászólni,de ha mégis megtették volna,akkor elnézést,hogy nem tudok olyan marha jól angolul mint te! Te lehet,hogy perfekt angol tudással jöttél ki anyádból,de én nem! Nem sajnáltattam magam,csak mérges vagyok,hogy kiadnak teljes verzióként valamit és egy alapvető dolog mint a VNAV,nem működik rajta normálisan és ez csak egy dolog a sok közül!
    Olvass vissza pár hozzászólásomat amit ma írtam,szerintem baromira nem a CS 777-est fikáztam,hanem fuel planer felől érdeklődtem,illetve a co route-ról.
    Amúgy meg elolvastam a leírását a 777-nek a CS weboldalán,de azt sajnos nem írták le,hogy tele van buggal! Tudod én ezért sokalom a 18ezer Ft-ot! Te sem fogsz hiányozni nekem,hisz eddig sem voltál a szívem csücske a bunkó stílusod miatt és eddig sem kértem,hogy te adj nekem tanácsot és ezek után sem fogok ilyet kérni tőled,mert nekem ilyen seggfej stílusban ne adjon tanácsot senki!
  • Nesu
    #23982
    Igen ,Köszönöm !!!!!!!!
  • Nesu
    #23981
  • Nesu
    #23980
    Na
    [quote]Alattunk az Oceán[/quote]
    [center]IMG]http://i49.tinypic.com/2zg8z8y.jpg[/IMG][/center]
  • Papirzacsi
    #23979
    Ha jól értem amit akarsz, akkor LEGS, kiválasztod a kövezkező pontot, amire repülni akarsz, ekkor lekerül a scretch-re, aztán áthelyezed a legfelső sorba, majd EXEC. Oszt már repül is a kiválasztott pont felé.