33535
  • carlosfly
    #24299
    A repcsik vélasztása igen érdekes volt az ez előtti verziókban :D:D. Ezt még nem próbáltam demo szinten sem.
  • Clidey
    #24298
    Na igen...pont ezek a VC-nézetek azok, melyeket vért izzadva is képtelen voltam előidézni az XPL-ben. MInden más idióta beállítást megtaláltam, de a "kizúmolást" képtelen voltam megtalálni, tehát valami VC hasonló view-t mint amit az FS-ben. És ez rohadtul elvette a kedvem az egész XPL-b.szakodástól. A másik meg a 10 perces időlimit. na annyi idő alatt gyakorlatilag semmit se lehet csinálni, nemhogy egy-egy röpcsit vagy sceneryt rendesen kipróbálni-megnézni. És a francnak sincs kedve tíz percenként 2-3 percet a betöltőképernyőt bámulni. Legalább ha volna fél-egy óra...arra még azt mondanám oké.
    Tény hogy sokat fejlődött az XPL ezzel a 10-es kiadással, de az FS-FSX-et majd akkor fogja "legyőzni" ha végre gatyába rázzák az előbb említetteket valamint azt a jelenlegi űberszar-okádék menürendszerét, mert az még mindig kritikán aluli. Az rendben van hogy látványosan akarnak különbözni bármely FS verziótól de ez még nem ok arra hogy ne tudjanak egy jól kezelhető, átlátható, logikus menürendszert kidolgozni elfogadható dizájnnal, hogy ne tolja telibe zöldborsóval és sárgarépával a képernyőt az ember mikor ránéz.
  • carlosfly
    #24297
    Kinézetre tényleg nem is olyan rossz addonokkal.

  • Nesu
    #24296
  • Nesu
    #24295
    huu ,nagyon szépen köszönöm a segítséget és a tanácsokat is !!!!!
    rajta vagyok !!!
  • [HUN]FaTaL
    #24294
    Limiter nem megy csak dx8 és dx9 gamekkel (így dx10 módban nem).

    Magasabb az FPS, de minimális a különbség. Ellenben egy rahedli scenery nem kompatibilis.
  • djfules
    #24293
    Hali, mióta megvan az új gépem még nem próbáltam ki, hogy hogy néz ki Direct X 10-el, legnagyobb meg lepetésem re 120 FPS-t produkált ugyanolyan beállításokkal! Tudom hogy írtó bugos, de pl mik ezek bugok? És mit változtat a gamen? Én annyit vettem észre hogy a víz szebben tükrözödik meg az árnyékok szebbek....Sajna ugyebár a LightBloom sem működik, de vajon az fps limiter sem müködik azért lehet ez a nagy fps? Lehet az hogy dx10-zel jobb fps- tudok elérni?
  • Hont
    #24292
    Nekem még a toló erő volt ami baromira tetszett! Az 2x121kN amikor feldübörög, az szinte semmihez nem hasonlít!
    Bár F1 ben még nem ültem és a lehetőségem tekintetében már nem is valószínű, hogy fogok, de talán az lehet hasonló. Gondolom az lehet valami hasonló! :D
  • nibron
    #24291
    Az autóvezetéssel vagyok úgy, hogy szimulátorral nem igazán működik. Mert nem térben vagyok, hanem síkban. És hát szimben 10cm-re parkolni a szegélytől...:)
    A másik, hogy fizikailag érezni a gép mozgását, és ellendolgozni könnyebb, mintha csak szemmel tudnád követni a változásokat. De a szimben pl. az időjárás jóval egyszerűbb. Odatapadhatsz a hegy oldalához, körbe repülheted, semmi sem fog történni.
    Viszont a hegy leárnyékolja a rádióadót.
  • Hont
    #24290
    Na! Akkor Te érted mit akartam mondani!
    Baromi sok hiba van pl abból, hogy előbb jár az agyunk mint ahogy az egér megtalálja a kapcsolót...
    Aztán a TracIr már el is vitte onnan és a kattintás már a mellette lévő gombon történik!
    A tekerhető kapcsolókról ne is beszéljünk! :)
    De ezek ellenére is egy csoda! Imádom!
    Most azon agyalok, hogy veszek még egy Logi Extrem 3D és oldal irányba felszerelem , rá egy futóirányító kormányt!
    Nagyon sok dolog rögzül be rosszul és a real szimbe csak tapogatom mint Tóth a p...át.

    X24289 Egyébként Ti sokkal tapasztaltabbak vagytok ezen a téren nálam, de a repüléseim kiértékelése után annyit tettek hozzá utolsó alkalommal, hogy simán lebirkóznék egy hibátlan gépet még nehéz körülmények között is! Persze bátorságom nem biztos hogy lenne hozzá!
    (pedig próbáltak szivatni rendesen.)
  • nibron
    #24289
    Jópár éve, még a 911 előtt volt egy olyan esemény, hogy japánból valahonnan felszállt egy 747-es. Egy japán fickó lelőtte a két pilótát, majd visszavitte a gépet, azért mert kíváncsi volt, hogy a szimulátoros képességeivel el tudja-e vezetni.
  • nibron
    #24288
    Valahogy nekem is inkább ez a véleményem. Az fs-ben időnként sokkal nehezebb dolga van az embernek, mert a való világban, elég odanyúlni, odanézni, a térben is jobban el tudja helyezni magát az ember, a viszonyítás is könnyebb, stb... A szimben a szemmozgatás ill. fejforgatás is procedúra. Ha odaböksz az egérrel egy kapcsolóra nem biztos, hogy átkapcsolódik, fixen leköti a kezed az egér. Lehet bármilyen rutinos pilóta valaki, ha átül egy merőben más vezérlésű gépbe, az egyenest ő is ökörhugyozásszerűen fogja repülni, míg meg nem szokja az irányítást. A videón egyébként szerintem a futópályán volt némi keresztszél. És hát túl is rángatta kicsit. Nekem az első repülésem is kb. ilyen volt. Vegasban voltunk kint a céggel, és mivel jópár paplanos volt közöttünk, elmentünk sétarepülésre. Egy ideje repültünk, amikor a pilcsi azt mondta, hogy vegyem át. És a végén nekem kellett letenni. És azért elég sokat számított, hogy nem volt ismeretlen a terep. Tehát nagyjából tudtam mit kell csinálni. Mondjuk azért ott volt a beszarás, amikor tudatosult, hogy tényleg egyedül vagyok. Bár tuti belenyúlt volna, ha olyan szitu lett volna. Elég lazán kezelték ezeket a dolgokat akkoriban. A hátralévő időben meg is volt a programunk. Egy csomó kisgépet kipróbálhattunk. Volt az egyik fickónak egy saját tervezésű és gyártású zártfülkés kétszemélyes light-ja, na az szinte magától repült. Azzal járt dolgozni, és ahol lakott a bekötő úton szállt le, és a garázs előtt állt meg.
  • ksgy
    #24287
    A lenyeg vegul lemaradt: toltsd le a demot, tolts le hozza repuloket amit ismersz es probald ki. Repulj vele 10+ orat. Utana "ulj vissza" az FS verzioba es repulj ott is egyet vele. Ha van valos repulos tapasztalatod, el tudod donteni, melyik all kozelebb a valosaghoz :)
  • ksgy
    #24286
    (Szigoruanszubjektiv velemeny, tessek eszerint kezelni :))
    X-Plane alatt szerintem sokkal jobban kidolgozott a repmodell. Sok ev xplane-ezes utan ki-kiprobalom az FS-t, de sirok, amikor megtapasztalom az ottani arcade korulmenyeket. Fizetos gepek kozt van rendesen kidolgozott, ami nem ugy repul mint egy majkremkonzerv, de nem ez a jellemzo. X-Plane alatt is vannak ilyen repulok (pl a default C172 egy vicc), de a joreszuket azert rendesen kidogoztak. Mar csak azert is konnyebb xplane alatt pontosabb repmodellt letrehozni, mert sokkal tobb mindent be lehet allitani mint parametert, ami alapjan a repmodell-t szamolja. Gyakorlatilag beirod a gyari ertekeket, es kesz az alap repmodell, amit mar csak finomhangolni kell. Az L-410 eseten ez egy hetvege volt :)

    Anno mikor az Ancsat csinaltam, rengeteget olvasgattam a manualt, es megakadt a szemem egy emergency procedure-on: ejszaka, ha elveszted minden tajekozodasi pontod, pl felhoben, vagy ejszaka, standard eljaras: motor alapjarat, trimet max hasra, szarvat hasra, gepet vizszintesen tartani muhorizont alapjan. A gep ugy fog ereszkedni mint egy ejtoernyo, es jo esellyel egyben foldetersz. Nahat mondanom sem kell, egybol inditottam xplane-t es kiprobaltam, hogy a manualbol beirt adatok alapjan szamolt repmodell igy viselkedik-e :) Allam leesett, igy viselkedik.

    http://www.youtube.com/watch?v=zkWSOP0VEwU - itt a video vege fele van par probalkozas
  • bondi
    #24285
    Mi ujsag Mester, nagyon eltuntel...?
  • Nesu
    #24284
    egy B777 200 szolgálati magassága és sebessége FL310 - FL380 ,meg ahogy hagyják és 270 - 280 IAS .
    Remélem segítettem .
  • Clidey
    #24283
    Hát sajna nem tudlak mivel bíztatni. Az SGF motorja kuka, a cseh ember nem hosszabbítja még ha rendbe is lennének rakva a dugattyúrepedések akkor se, ezért a klub vezetőségében felmerült az eladás gondolata amire lecsapott az Erik és egy bizonyos összegért megvette a sárkányát állitólag. Az SGK ugye évek óta C-vágányon van...ki tudja mi lesz vele, szóval idénre marad a SGY ha a Bélussal sikerül megegyezni valami elfogadható árban...illetve a Gödöllői SFX ha a Gege hajlandó lenne végre összelapátolni (amire nem sok esélyt látok perpillanat)...
  • alert
    #24282
    Mikor lesz kesz? :)
  • Hypo #24281
    :)))) igaz a sor hat se rossz de az igazi egy V8 valami 74 környékről:)
  • Hont
    #24280
    Életem legnagyobb öröme V8 4.4! Eddigi legjobb autom! Imádom!
    Nem sok kellene még hozzá hogy repülni is tudjon!
  • Hypo #24279
    :)))))) azert a V8 se rossz ha a földön vagyok:)))))
  • Clidey
    #24278
    Akkor a soros lógó hat henger az orgazmus orgazmusa... :)))
  • Hypo #24277
    :))))))))
  • Hont
    #24276
    Nem véletlen várom én is a tavaszt...
    Tuti ami lehetőség beesik azok közül semmit nem fogok kihagyni! Minden ami repül és hozzáférhető fel lesz próbálva!:)
  • Hypo #24275
    ez igy van ezen szerintem senki nem vitazik nem veletlenul hasznalnak szimulatoros oktatast mindenutt olcsobb egyszerubb, jo azok nem fsx:)))

    mindenesetre amikor elemelkedik a cessna az kb egy orgazmus:)
  • Hont
    #24274
    Igen, nekem is ez erről a véleményem! Győző is már említette!
    az alapokhoz jól jön a FS szim, de mikor erőből húzod a kormányt és mikor oda trimmelsz és megszűnik az a hatalmas feszültség azt semmi nem tudja lemodellezni!
    Ami jó a fülkébe, hogy ott az nem akad, nem laggol, és ha elfordítasz egy kapcsolót, akkor az el van fordítva!
    DE!
    Mire oda jut az ember, hogy tudja hogy nyillik a fülke, akkor azért nem árt, hogy ha tudja hol keresse az OH panelt és ne a rádió konzolon akarja elindítani a hajtóművet!
    Ahhoz viszont elengedhetetlen a szimulátor!
    Könyvből képtelenség lenne szerintem megtanulni, vagy legalább is nagyon sok energia kellene hozzá!
    (ami 40 év felett már "vénig") :D
  • Hypo #24273
    Én csak a saját példámat tudom mondani, már az idejét se tudom mióta érdekelnek a szimulatorok, valahogy a pc gamek kezdeti szakaszaban se kotottek le az agyatlan gamek. Szóval sok éves szim utan az elso oktatoval valo repulesen tapasztaltam meg hogy amit eddig tapasztaltam annak semmi koze a valosaghoz:)))

    Persze muszerek, alapfogalmak, eljarasok gyakorlasara tokeletes, es hat FUN vfr repkedesre, de ennyi. Persze egy szep homecocpit, meg sok kiegesztio mind segit hogy jobban beleéld magad, meg hat mint mondtam eljarasok gyakorlasara nagyon jo de amint a levegobe kerulsz a valosagban rajossz hogy ez egy teljesen mas vilag, mas dolgokat erzel, nezel, az agyad pörög mint a fogaskerék, koncentralsz és közben gyönyörködsz hiszen nincs is szebb annal amikor fent van az ember, se fidesz se jobbik se mszp, se semmi csak te a gép meg a levegő.
  • Hont
    #24272
    Igazából most nem feltétlen értek egyet Veled!
    Nálam a repülésbe a hibák többsége abból adódik, hogy pl az RTO/S.B. kapcsoló, (ami nagyon tutin van modellezve) nem oda ugrik, ahová én akarom... És mire sikerül oda állítanom, addigra már egész más a szitú....
    Nekem sokkal jobban megy a fülkés mutatvány, mint a szimbe!
    16 fel és leszállásom volt eddig, de mind tűrésen belül volt! (pedig volt egy két extrém helyzet is)
    ( Bár ott többnyire ketten gépézkedünk)
    Hozzáteszem, hogy egy Cessnat tutira fejjel bele állítanék elsőre a földbe! (Meg szerintem 10re is)
  • Nesu
    #24271
    ok akkor ,majd magam bőrén tapasztalom ,csak 70 júró egy hatalmas összeg +kieg cuccok .Az FSX meg már ki nullázott ,így mindig megy a matek egy-egy kiegért :P
  • Nesu
    #24270
    vegyen accu feel cuccot és akkor akár sejtheti is ,bár a gyomor és segg bizsergő irritáló hatása még mindig nincs meg .persze a függőséget okozó adrenalin ,amit már nem is merek emlegetni :)
  • carlosfly
    #24269
    Én kitolnám most is az igazit de nincs itt egy haver sem :D és nekem kéne letakaríani :D.
  • CptSAB
    #24268
    Amit kifelejtettem, hogy mi itt a gép előtt, lényegében egyszerű helyzetben vagyunk , mert nincs tér, amiben mozognunk kell idézőjelben, hogy a pilótakabin eszközeit kezeljük. Csak nyomkodunk pár billentyűt, az egérrel ide-oda kattintunk, és mit nekem egy Jumbó vezetése :) Nem kell oda 3-4 fő a kabinba.

    A valóságban, mindennek térbeli helyzete van, oda kell fordulni, hajolni, nyúlni hozzá. A kapcsolóknak van ellenállása, a futóműkieresztő kar, fékszárny, gázkar stb. sem egy sima pótméter. És akkor nem is beszéltünk arról, hogy a trimmre, gázkarra, pedálokra rá kell érezni, mert mindnek fizikája, adott hatása van

    . Egy épített kokpit már ad némi valósághűséget, de én azt sem tartom hűnek 100%. Egy gyári szimulátornál már tényleg be van zárva az ember a kabinba, míg ezek az otthoniak (persze ehhez pénz kell) ugyanolyan, na gyorsan kiszaladok pössenteni kategóriába vannak, mint ha csak a billentyűvel tornáznék.

    És a legfontosabb a közeg. Amíg a gép a földön ralizik, addig a fizika törvényei relatíve még egyszerüen kezelhetőek, habár más egy szélcsendes nap, meg más az, ha már taxizásnál "vonalra" kellterelni a gépet, mert tolja a szél. És hoppá, amint elemelkedett, elhagyja a biztonságos anyaföldet, egy új dimenzió szabályai érvényesek, amelyeket addig nem ismer a 0 órás karosszék pilóta.
  • Nesu
    #24267
    valakinek van x-páne ismerete ?ott mennyivel valóságosabb a összesség ?

    előre is köszönöm a választ !!!
  • Hypo #24266
    jaja, monjduk akinek uncsi a repszim meret angol meg sok uj dolog meg lusta utananezni meg van e magyar forditas es ilyenek, azok valoszinu a repulest se fogjak normalisan csinalni. a repüléshez is mint minden emberi cselekvéshez ha jól akarjuk csinálni ALÁZAT kell.
  • gfarkas
    #24265

    Igy van Tomi! Én is megcsináltam a pápai KTSZ-ben néhány alapfeladatot, de ettől nem lettem vadászpilóta (csak hiéna - hiénázásnak szoktuk nevezni a nem hivatalosan történő llégijárműhöz vagy szimulátorhoz való hozzáférést) A szimulátor (profi szimulátor !, légitársaságoké ill. a katonai) arra alkalmas, hogy az alapokat megtanítsa a kezdőknek.Ez alatt pl. a kabinismeret ( hogy vakon is eltalálja a kívánt kezelőszervet - mint pl. egy éjszakai gk. vezetésnél mi is tesszük ), a csekklisztek, navigáció és egyéb (VOR-NDB-ILS megközelítések), légiharc, rakéta indítási eljárások, vészhelyzetek stb.alatti teendők besulykolása az izmokba és agyakba értendő.Azt tartották a pilcsik nálunk, hogy a "jó segget" (nem a hölgyekét !) nem pótolja semmi.A jó pilótára szokták mondani, hogy a kabintetőre kötött wc kulccsal is elrepül (vagy budiajtóval is)Persze a technika ( főleg a számítógépek) sokat könnyítenek általános helyzetben a pilcsi dolgán (sokszor szerintem unatkoznak egy hosszabb úton - nem igazán kell navigálni, meghibásodás esetén riasztást kap stb.).A vadászoknál sem kell már annyit dolgozni pl .egy sima elfogásnál, a gépre már szinte nem is kell figyelni, saját magát rávezeti a célra.
    Persze ez a mi hobbink értékéből, élvezetéből mit sem von le és természetesen egyéb tudást is ad (a kimondottan repülésen túl), csak néhány ami hirtelen eszembe jutott: (számítástechnikai - gépkonfiguráció; programok - repgép készítés, festés, scenery készítés stb.).
  • Hypo #24264
    igen hasonlo véleményem lett a video után. Mondjuk Én is elöbb szimeztem mint hogy meglett a PPL.
    de sajnos nagyon sok emberken láttam hogy meg van a ppl aztan ennyi repulget penz van ra szabalyok leszarva, tudas hiany...stb
  • CptSAB
    #24263
    Érdekes volt. Fura egyébbként valami ilyesmire számítottam. Sejtettem, hogy a gép egyenesben tartása komolyan le fogja kötni a fószert, és elég lightos fordulókba vitte be a gépet. A földetérés jobbra sikeredett, pedig a motor fordulatának állandó buzgerálása után tartottam tőle, hogy esetleg döcögősebb lesz. :)
    Egy merész de nagy kaland volt ez, de több nem, mert ettől még nem válik pilótává, habár ha lóvé nem akadály és az alkalmassági + tanfolyamot leteszi, akkor lehet belőle.
    Na igen vannak dolgok, amikre FS megtanít, de ahogy látható, kezelni tudja a szerveket, kormány, motor stb. de azok értékelhető se**gem alatt a gép és érzem minden rezdülését és terelgetem mintaszerüen, az nem megy. Nem menne egyikünknek sem 0 óra képzés, nélkül, amit pont a PPL alatt szerez meg a pógár.
    Volt rá példa pl. autóvezetésben. Hülye kolléganőm, hülye fia gondolta azt, hogy kispolszkival driftel egyet, gyanítom autós progikban ez nagyon ment neki, vagánykodni akart a kis majomfi, a valóságban roncstelepre küldte az autót, mert a hátsó híd egy az egyben szakadt össze. Na igen autóvezetés is más a valóságban mint egy autós programban..
  • carlosfly
    #24262
    Nah ennek az egésznek pedig van értelme!

  • bondi
    #24261
    Szurkoltam neki:)
  • gaspen
    #24260
    kámingszún...kámingszún.... ezt hajtogatják hónapok óta...