131
  • BlackRose
    #81
    Na az amcsik 70% jobban él mint akárki más a világon, a maradék 30%-ből 10% ultragazdag, 20% meg szegény, de ezektől a szegényektől is csak az EU-ban, Japánban, Ausztráliában és még nagyon kevés helyen élnek jobban emberek, de nem a szegények, hanem a gazdagok meg a középosztály. Az igazság ott van, hogy az USA szegényei majdnem Európai középosztály szinten élnek, az más, hogy roszabul osztják be a pénzüket, és inkább alkoholra, drogra meg 300 le kocsira költenek, minthogy a gyerek iskoláztatására stb. Na most persze van egy kb. 10% többgyerekes, egszülős család akik tényleg nem jól élnek... mindemelett, ha csak a fehéreket nézed akkor ezek a százalékok a jómóduak esetében nő a szegények esetében csökken. És ebben az esetben (a fehérek) az középső (median) nem átlag, ez azt jelenti, hogy a fehérek fele az EU dupláját mondhatja magáénak életszinvonalban, a másik fele nem a duplája de az is 10-80% jobban él. Persze a kérdés, hogy mit tartunk jobb életnek? Pl. új kocsi, szép ház, jó öltözék, szórakozás, esetleg technikai cuccok, nyaralás... stb.
    Na viszont itt el kell mondani, hogy ez az élet jóval több munkába is kerül, vannak haverjaim akik az USA-ból visszajöttek Dániába, Németországba stb. mert azt mondják, hogy ott a tempó állati, és évi 10-15 nap szabadság de sokan azt sem használják... tehát a jobb élet az szemszög kérdése, viszont lehet, hogy a Németek vagy a Franciák összehasonlíthatják magukat velük, de sajnos a Magyarok nem itt az életszinvonal sokkal kisebb, a Magyarországi gazdagok ott sok esetben csak középosztáj, na persze nem mind de édes kevesen vannak azok akik nem...
  • zippofcy
    #82
    Az USA baszott aláírni a Kyotói Egyezményt az üvegházhatást előidéző gázok kibocsátásának mérsékléséről .. szóval csak azt kapták most amit megérdemeltek. Hadd szokják, lesz még rá bőven alkalmuk a 20as évek közepéig. A fehéreket különben is idejében kimentették, a feketék meg még mindig másodrendű állampolgárok az USAban, pláne a Bush féle republikánus uralom idején. De nincs kétségem felőle hogy ennek ellenére is hivatalban marad majd, mint ahogy azt is megúszta hogy 9/11 idején késve reagált, hogy a gazdaság (és így az életszínvonal) növelése helyett a csődbe viszi az országot az idióta presztízsháborúival, hogy ostoba mint egy tuskó, és randa mint egy majom. Íme a világ legdemokratikusabb országának vezetője! Mert az hogy Oroszországban a lakosok semmit nem szólhatnak bele a politikába, hiába ölik halomra a gyerekeiket a csecsen háború miatt tiltakozó terroristák, az ugye természetes, ott még mindig nincs demokrácia, soha nem is volt. Hogy Kínában a szabadságjogok teljesen ismeretlenek az is természetes. Na de hogy az állítólag többszáz éve demokratikus USAban az állampolgároknak csak ennyi beleszólásuk lehessen a kormányuk politikájába ... hát ez is azt mutatja hogy a közvetett (képviseleti) demokrácia csupán a nevében demokratikus. Én inkább olyasfajta arisztokratikus köztársaságnak titulálnám az USAt amilyen pl. Velence is volt a középkorban. A hatalom egy nagyon szűk réteg kezében van, a többieknek a neve pedig kuss. De a Föld többi országában sem jobb a helyzet, félreértés ne essék. Nem is lesz az, míg meg nem valósítják a közvetlen képviselet elvét, amit ugyan már a 18. században leírt Russoeu (vagy hogy a francba kell leírni a nevét :) ), de máig írtóznak még a gondolatától is a politikusok. Na persze amíg műveltségtől és intelligenciaszinttől függetlenül minden idióta állampolgár rendelkezik választójoggal addig abban is lenne buktató elég. Ha pedig valakiknek megadjuk a differenciálás jogát, akkor máris újra a közvetett képviseletnél vagyunk. De az átlagembert a fejletlenebb országokban kielégíti az hogy legyen mit zabálnia, a fejlettebbekben meg az hogy meg tudja venni minél több használati cikkből az idei modellt. Amíg ez nem változik addig úgyse fog semmi se. Sokáig éljen a fogyasztói társadalom ! HIP HIP HURRÁ !
  • haxoror
    #83
    "Na persze amíg műveltségtől és intelligenciaszinttől függetlenül minden idióta állampolgár rendelkezik választójoggal addig abban is lenne buktató elég."

    Na itt van az eb elhantolva :D
  • zippofcy
    #84
    Szvsz van ugyan igazság abban amit írsz de pl a "Na az amcsik 70% jobban él mint akárki más a világon" totál baromság. Nézd meg mondjuk Kanadát, vagy Svájcot. Hogy Luxemburbgról, Monacoról, Belgiumról ne is beszéljunk, mondván hogy azok úgyis csak légypiszok nagyságúak. De szerintem egy átlagos anyagi helyzetű családba született, főiskolát vagy egyetemet (nem az ottani 3 "nagy" egyetemet - azokra úgyis csak eleve az elit jut be általában - hanem egy simát) végzett állampolgár semmivel sem él magasabb életszínvonalon az USAban mint Kanadában, Svájcba, Angliában, Németországban, meg még csomó más országban. Van amire kevesebbet kell költenie (pl. energiahordozók: benzin, áram, stb) de van amire többet (pl. szolgáltatások, gyerek iskoláztatása) Az más kérdés hogy az átlag amerikai legfeljebb az általános iskolát végzi el, és így mehet a McDonaldsba dolgozni vagy eladónak, és az ilyen végzettségűek lehet hogy VALAMIVEL magasabb életszínvonalon élnek az USAban mint pl. Németországban. De minden csak viszonyítás kérdése, egy nigériainak vagy kínainak Magyarország is kánaán, hogy ne is beszéljünk pl. a szomáliaiakról. Ugyanakkor nem hinném hogy Svájcból vagy Kanadából az átlagember elkívánkozna az USAba. Az USA gazdasága különben is annak köszönheti nagyságát hogy: 1. az indiánoktól elrabolt földnek 2. a polgárháborújukkal erőszakkal egyben tartott piacnak 3. az európai háborúknak közvetlenül (angol pénz) 4. az európai háborúknak közvetve (míg Európában a legtöbb ország gazdasága - kivéve pl. Svájc- tropára ment, addig az USAé érintetlen maradt. Szal én az USAt semmibe nem nézem, és lehet hogy cirka 100 éve ők a Föld vezető hatalma, de nem adok nekik még 100 évet. Sőt 50et se A politikájukból ítélve igaza lesz azoknak akik szerint Nostradamus a 20as évekre jósolta a 3. világháborút, és vele az USA világuralmának végét. De személy szerint én még arra se fogadnék hogy addig kihúzzák
  • BlackRose
    #85
    "Az USA baszott aláírni a Kyotói Egyezményt az üvegházhatást előidéző gázok kibocsátásának mérsékléséről .. szóval csak azt kapták most amit megérdemeltek."

    senki sem érdemli meg a pusztítást...

    különben elárulok valamit, a Kyotói Egyezmény az politika, az 5% amről ott szó esik semmit sem változtat a helyzeten (ez kb. mintha megegyeznénk, hogy holnaptól kezdve 100 pofon helyett csak 95 kapsz - pedig már a 10 után eszméletlen vagy). Különben az USA előjött egy olyan dumával ami azt mondja, hogy olyan technológiákat kell kifejleszteni amelyek ettől sokkal jobban csökkentik a szennyezést (ez persze hosszabbtávú gondolkodás), ezt nemrég a G8 értekezleten mondták, de valahogyan a többiek nem igen foglalkoznak az üggyel. És a jelenlegi technológiai fejlődés már ide vezet még ha ezt politikai úton nem is kezdeményezik, persze idő kell hozzá.
    A másik dolog amit most elárulnák neked, az a következő: Mivel már mondtam, hogy az USA az magánkezdeményezésű társadalom amely nem centralizált politikai erőktől függően működik (az EU-tól egyébként eltérően) kb. 6 hónappal ezelőtt a 12 legnagyobb USA metropilisz város (amely egyébként a szennyezés 70-80% termeli) polgármesterei aláírtak egy egyezményt amely a Kyotói egyezményhez hasonló de nem 5 henem 10-12% visszaszórítást lát elő), na ez az amiről nem mondanak errefelé semmit, pedig ha nekem nem hiszel akkor kérdezd meg a Google-t...

    csak megjegyzésként, NEM VÉDEM AZ USA-t...
  • BlackRose
    #86
    Elárulok valamit, az USA-tól csak Finnország, Norvégia meg Dánia áll jobban az egyetemet végzettek százalékában az összlakossághoz képest, tehát az "átlagamerikai befejezi az ellemit és rohan a McDonalds-ba" nagyon téves, különben azt sem árt tudni, hogy az USA állampolgárok kevesebbet esznek a McDonaldsban mint a bevándorlók vagy mint a külföldi országok lakossága (de ez mégegy urbán legenda, hogy minden amcsi a McDonaldsban eszik) hát még akkor dolgozik. Különben Kanada és Svájc az ahol kimerülnek a dolgok, más ország nem igen van, de azok is a legjobb esetben olyan életszinvonalat mondhatnak magukénak mint az a 70% USA középosztáj, jobbat nem. És ne felejtsd el, hogy az Európai gazdaságok trópára ment gazdaságait az USA emelte fel (a Kommunizmustól való félelemben) ne felejtsd el a Marshall tervet. És még valamit az európai gazdaság sokban a bevándorlóknak köszönheti azt amit elért, (Törökök, Jugoszlávok stb.) ne felejtsd el, hogy ezek az emberek dolgoznak napi 15 órát is Németországban, Ausztriában, Hollandiában stb. Az USA meg prosperitását sokban annak köszönheti, hogy nyitott és proaktív nem pedig visszaszorító (mint pl. Európa) és ezért Európaiak meg mások milliói költöztek oda és költöznek oda dolgozni (tudósok, mérnökök - pl. most is oda megy az EU tudósok nagy része, mert sokkal jobb feltételeket kapnak), az Indiánoknak ehhez semmi közük, meg a polgárháborúnak sem. De az aminek igazán köszönheti mind ezt, az csak egy dolog, az Angólszász versenyalapú gazdasági modell.
  • Piscator
    #87
    1. Szegények, sajnálom őket, szörnyű katasztrófa.

    2.Gáz, a világleglegebbje ciki a mentőmunkálatokkal, mégha rettentő nehézségek adódnak is.

    3. Ez véletlen hurrikán, épp összejött, de azért remélem gondolkodnak a vezetők a környezetpolitikáról.
    Amúgy igenis sokan pazarlóak, már a pórnépből.
  • Fenjoy
    #88
    ergo akkor egyet értünk:)
  • Fenjoy
    #89
    ezért ez nem egészen így van, attol függetlenül hogy amit írsz nagyjábol egyet értek:) de az Usa egyetlen olyan demokrácia ahol még az Elnököt is be lehet perelni lásd Clinton:) a Feketékről már irtam a Bush-kabinet közel fele kisebbségi... erről ennyit:)
  • norbre
    #90
    próbáld meg Bush-t beperelni
  • dirty dogg
    #91
    @BlackRose: Te valami Amerikanisztika szakon végeztél? Nincs weboldlad?

    USA károsanyag kibocsátás:
    ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy tudomásom szerint California állam az egyetlen olyan hely a világon, ahol csak olyan autó hozható újonnan forgalomba, amelynek megvásárolhatod a hybrid változatát is. (eldöntheted, h csak benzinnel akarsz járni vagy nem) szerintem ez elég komoly jele annak, hogy igenis törődnek a környezettel, Kyotói Egyezmény ide vagy oda.....
  • BlackRose
    #92
    Nem, én IT freak vagyok, az USA meg csak azért érdekel, mert mint domináns hatalom jelenleg nagyon komoly befolyással van az emberek életére az egéssz világon (ha tetszik ha nem), főleg a gazdasági téren és az IT-ben, de minden másban is. Legtöbb dolog ma onnan indul vagy ha nem is ott van kidolgozva és ezért szerintem ha átfogóan akarja az ember érteni a világot akkor foglalkoznia kell ezekkel a dolgokkal. Különben azt mondják, hogy a legnehezebb átlépni azokat a határokat amelyek bennünk vannak... nekem ez sikerült és már néhány éve az egéssz világot hazámnak tekintem, minden része nekem egyformán szép... ezért nem csak az USA érdekel, de mondom mivel jelenleg a legbefolyásosabb a legtöbb időt annak szentelem tisztán önző célból (minnél jobban akarok alkalmazkodni a helyzethez, és ezt könnyebb ha tudod, hogy hogyan működik a "világ közepe"). A másik dolog, meg, hogy ott majdnem minden dologban vezető helyen állnak és ha tanulni akarok valakitől akkor a legjobb ha az elsőhelyezettől tanulok (pl. ha borkészítés érdekel akkor Franciáktól meg a Magyaroktól kell tanulni, nem a Svédektől), ha meg a gazdaság és pénzügy érdekel akkor az USA-t figyeld, ha az IT akkor szintén... na gondolom érted miről beszélek...
  • Cat #93
    azt nem irtad le hogy ott is élsz :)
  • Inquisitor
    #94
    "3. Ez véletlen hurrikán, épp összejött, de azért ..."
    Öööö, akkor lehet én vagyok csak ilyen hülye, de azt hittem az elmúlt 3 év hurrikánjai/tájfunjai, és az olyan "apróságok", mint azok a kis esők és viharok itt Európában, vagy Kínában, meg az az apróság, hogy pl. 2004 telén hó esett Törökországban, Izraelben, Szíriában ...
    Szóval én azt hittem NEM véletlen, hanem éghajlat változás esete forog fenn.
  • Inquisitor
    #95
    "Összefoglalva Amerika egy olyan piramisjáték amiből senki nem akar kimaradni, és rengetegen még mindíg azt hiszik, hogy az ilyen piramis játékok valóban örökké tartanak."
    Érdekes, mert azt hittem csak én gondolom így ... igaz Indexen meg olyat írt valaki, hogy egy bazi nagy részvénytársaság, de rövidesen leeshet a részvényeinek az értéke zéróra.

    Amúgy szerintetek honnan lehet megkülönböztetni ránézésre, hogy az államforma Demokrácia VAGY Plutokrácia?
  • BlackRose
    #96
    Nem élek ott.
    Különben az USA belülről kritizálhatja sajátmagát, de ebben az esetben mi Európaiak nem mondhatunk semmit, mert nem tudjuk mi az a hurikán, nincs tapasztalatunk és ki tudja, hogyan reagálnánk mi ha pl. egy EuroKatrina bevágna... (he ezért az EU diplomát adna, Euro Dizel, Euro Kutyaf... Euro Katrina)
  • Cat #97
    hm, pedig mintha régen ezt irtad volna

    eurokatrina nem lehetséges, max. ha ellenkező irányban forogna a Föld. A hurrikán Afrika meleg tengervizei mellett keletkezik, onnan sodorják északnyugatra a passzátszelek. Ezért csak amerika déli részét, illetve dél ázsiát és japánt veszélyeztetik (ugye ott tájfunnak hivják, de ugyanaz a jelenség). Mivel Európától télkeletre nincs nagy összefüggő vizterület (a földközi tenger ilyen léptékeknél csak légypiszok), fizikailag lehetetlen hogy ilyen nagy szelek alakuljanak ki.

    Egyébként a déli féltekén is van hurrikán, ott délnyugatra kanyarodik, és valahol madagaszkár felett csapódik be a szárazföldbe.
  • BlackRose
    #98
    nem valakivel összetévesztettél :)
    OK tudom, hogy jelenleg nem lehetséges... de azért van bőven más pl. árvizek meg stb. igaz, hogy az közelről sem olyan durva, de ezzel is meglehetőssen nehéz megbírkózni. Különben itt is sok a múlasztás, csak azt nem látjuk, az USA-t mind vezető hatalmat mindenki útálja, mindenki írigyeli és ezért a legkisebb hibáit is fókuszpontba helyezik, főleg itt az EU-ban. Pl. a Francia újságokba olyasmi jött ÓRIÁSI felirattal, hogy "Anarchia és káosz az USA déli részén", most az lehet, hogy anarchia és káosz, de azért az USA déli része az túlzás...
  • Yv@n
    #99
    Múltkor ausztrál gyerek panaszkodott nekem, hogy az országban olyan helyeken esik náluk hó, ahol az elmúlt párszáz évben soha nem esett.
  • Yv@n
    #100
    Szerintem nagyon is látjuk a mulasztást nálunk is. Most pár évben zsinórban akkora árvizek, ill belvíz van itt ott, hogy le a kalappal. És minden évben nyugodtan kijelentik, hogy hát ilyen mértékűre X éve nem volt példa, és jövőre úgysem lesz ez...aztán jövőre mégnagyobb gebasz adódik. Ellenben megelőző intézkedésekről nem nagyon hallani, bár meglehet, hogy azt hír értékű, ezért nem kerül be a TV-be.
  • NEXUS6
    #101
    Nem akarok vitazni a tényekkel, amik a szavaid mögött vannak, csak éppen szeretném őket más megvilágításba helyezni.

    "na a dolog így van, az USA jelenleg a világon a legtöbbet költ az egészségügyre (kb. 3000 dollár fejenként évente, a második Svájc kb ennek a felével), csak ott nincs állami betegbiztosítás..."
    Szerintem az amit korábban leírtam a pénzről/GDP-ről/ az visszafelé is érvényes. Szal lehet hogy az usa marha sokat költ EÜ-re per kop, de azt is meg kell nézni hogy ezért a hatalmas pénzért mit kapnak az emberek. Szerintem ott sokkal magasabbak az eü költségek is, egy orvos, egy asszisztens többszörösét keresi mint nálunk, a gyógyszer árak, általában az ellátás is drágább. És így már lehet hogy árnyaltabb a kép!
    Nálunk bemész a korházba és lehet, hogy a világ legjobb specialitája kezébe kerülsz, ott a közelébe sem fogsz jutni!!!!

    "Volt alkalmam egy Seattle beli embert halgatni akinek 5-6 éve prosztátarákja van, a felesége szintén daganatos betegséggel küzd, olyan 60 év körüliek, egéssz életükben fizették a betegbiztosítást és az kezeléseket, most amikor betegek évi tizezreket költenek a kezelésre és a biztosításra de ellenzik az állami betegbiztosítást, azt mondják, hogy az ember saját dolga az egészsége és aki dolgozik mint ők azok saját maguk kell, hogy fizessék a kezeléseket, nem pedig valakik akiket nem ismernek... "
    Ez egy roppant ideális helyzet, magamnak sem kívánok mást, csak hogy mindíg képes legyek magamért felelősséget vállani, viszont másért ne kelljen.
    De a világ nem ilyen!!!!
    Ha az idős házaspárnak annakidején egy napi 24 órás felügyeletet igénylő beteg gyerekért/hozzátartozóért kellett volna valamikor az életük folyaman gondot viselni, ami megakadájozta volna őket aban, hogy egyikőjük vagy akár mindkettőjük megfelelő munkát találjon, amellett a kezelési költségek elvittek volna minden pénzt amit nyugdíjas korukra szántak, akkor nem látnák ilyen rózsásan a helyzetet.
    Márpedig a legtöbb ember élete során előbb utóbb elérkezik az az idő amior valaki másért kell ilymódon felelősséget vállani!

    Szal a közösség, a társadalom, vagy konkrétan az állam nem hagyható ki ebből a játszmából. Egyszerűen az ember bármikor kerülhet olyan helyzetbe, hogy másokra kelljen támaszkodnia. És ilyen szempontból pont a szegények akik kiszolgáltatottabbak, akiknek kevesebb lehetőségük van.

    Másrészt EÜ kérdés az is, amit ez a hurrikán is elő fog hozni, a közegészségügy, a ferőzések kérdédét.
    Mert az addig rendben van, hogy aki nem törődik magával és anyagilag sem biztosítja magát, az elég hülye és egy szinten viselje el a következményeket a felelőtlenségéért.
    Csakhogy a betegségek, a járványok nem válogatnak! Ha az állam hagyja, hogy a társadalom jelentős része romoljon le, akkor azokat arra ítéli, hogy egy súlyos járvány inkubátorai legyenek.
    Ha nem törődök a hajlaéktalanokkal, pl ha tüdögyulladást kapnak, akkor bennük simán kifejlődhetnek olyan rezisztens törzsek amitől semennyi pénz nem ment meg másokat sem!

    Másrészt én hiába takaréskoskodom és óvom az egészségem, ha az állam és más szereplők nem törődnek a környezettel és emiatt betegszem meg.
    Márpedig az USA a föld legnagyobb környezetszennyezője.
  • NEXUS6
    #102
    Akkor eben egyetértünk.
    Szerinted ez egy tök fasza, modern dolog.
    Szerintem meg az USA jelenlegi gazdasága sújosan eltorzult.

    Az ha egy állam ilyen szinten szolgáltatásra specializálja magát, azt mindíg egy nagyobb közösségre támaszkodva teheti meg.
    Pl Svájc.
    Svájc nezetközi pozícióját, pl semlegességét mindíg is elismerték és garantálták. És akár kimondatlanul de az volt mögötte, hogy számítottak azokra a szolgáltatásokra, amit Svájc szinte mindíg is biztosított.

    Amerika viszont nem kapcsolódik egy adott államcsoporthoz, mint Svájc európához. Az egész világra próbál rátelepedni, ráadásul nincsenek olyan intézmények amik ezt a számára törvényesen biztosítanák.
    Svájc a nemzetközi szerződések védelme alatt élvezi a semlegesség előnyeit, de emellett be is tartja azokat.

    Ilyen következetességgel sajnos az USA esetében nem találkozunk.
    Az a hely amit az utóbbi 20-25 évben talált, hogy ő legyen a világ diznilendje, azt nem biztosítja semmi. És talán ezért is lép fel törvénytelenül ha valami az érdekeibe ütközik.

    Svájcot senki nem bántja, brmilyen kis ország, sőt mindenki elismeri, próbálja védeni, mert egyrészt szükség van a szolgálataira, másrész a svájciak kínosan ügyelnek arra, hogy mindíg betartsák a szerződésben foglaltakat.

    Amerika folyamatosan rombolja saját egyre bizonytalanabb imidzsét. Újra és újra meg kell védeni érdekeit.
    Egy olyan akciószínészhez hasonlít aki elhiszi, hogy valóban emberfölötti képességekkel rendelkezik, sőt ezt bizonyítandó mindenkibe beleköt.
    Az ilyen embert mindenki szeretné pofánvágni!
  • NEXUS6
    #103
    "És ne felejtsd el, hogy az Európai gazdaságok trópára ment gazdaságait az USA emelte fel (a Kommunizmustól való félelemben) ne felejtsd el a Marshall tervet. "

    Lehet, hogy nem világos teljesen a számodra, de a Marshall segély valójában inkább csak az USA felé fenálló adósságok elengedéséről szólt!!!!
    Ez a vesztesek jóvátétele és a győztesek Kölcsönbérleti szerződésből fakadó tartozása volt. Ennek ellenére Angliában azért az ötvenes évekig jegyre adták az élelmiszert.

    Ezt vessük össze azzal a ténnyel, hogy a 90-es években a kommunizmus összeomlása után a felszabadult népek adósságait nem engedték el!!!
    Azt az adósságot, amit a korábbi vezetők alapvetően fegyverekre költöttek el.
    Hiába lett vége a hidegháborúnak, hiába szórta ki mindenki látványosan a fegyvereit, az adósságok maradtak.

    Jól írtad, csak azokat az országokat segítette, amelyek annak idején stratégiai pozícióban voltak a szocialista országok körül. Európát, Japánt és még néhány "támaszpont" országot, eközben hidegen hagyta őket a közvetlen közelükben levő országok szegénysége (lásd Latin Amerika).

    A nyolcvanas éve elejére kifulladt, a háború utáni gazdasági felendülés.
    A K-Európai és a volt szocialista országok adósságainak elengedése levegőhöz juttatta volna őket és egy dinamikus fejlődés indulhatott volna el az egész világon.
  • BlackRose
    #104
    "Nálunk bemész a korházba és lehet, hogy a világ legjobb specialitája kezébe kerülsz, ott a közelébe sem fogsz jutni!!!!"

    ez igaz lehet, de nem szabad elfelejteni, hogy ez a legjobb specialista kevesebbet tud rajtad segíteni felszerelés és pénz hiányában mint az USA középszintű specialistája... na nézzük csak rákapcsol a szupertuti 5 millió dolláros gépre aztán előre állapítja a diagnózist, leszedi a risk factor itt me gitt van, persze orvosságok amilyenekről a hazai szuper specialista csak a Nature folyóiratban olvas és kész. Ez éppen olyan, mint hogy ha egy 30 kilós írástudatlan korcsszülöttnek a kezébe adsz egy UZI-t és elébbe álítsz egy 10 éves tapasztalatú szuperkiképzett Rambót egy baseballütővel akkor ki fog kit kinyírni. Az USA technológiai főlénye és pénzügyi helyzete sokszor biztosítja nekik, hogy kevesebb tudással jobb szintet érjenek el mint azok akik mindent tudnak de nincs mivel dolgozniuk. Pl. én beszélgettem egy Harvardi diplomással tavaly Budapesten (amerikai volt a srác) és megtanultam tőlle, hogy a Harvard 30.000 dolláros évi tanköltsége nem fedez semmit, a Harvard 30 milliárdos tőkével rendelkezik amely részvényekbe, jól jövedelmező laboratóriumokba, cégekbe van fektetve és ez évi 5-8 milliárdot hoz nekik a konyhára, ebből a pénzből megengedhetik maguknak, hogy évente átlag 1 millió dollárt költsenek egy egyetemistára, pl. a srác azt mondja ha eszébe jut éjjel 3 órakkor, hogy a szuperszámítógépen valamit dolgozzon, akkor besétáll a szuperszámítógép központba és dolgozik, olyan tapasztalatokra tehet szert amit mások csak könyvben olvashatnak, én meg te lehet, hogy 100x többre lennénk képessek, de megkellett szenvednünk, még azt a PC-t is, hogy megvegyük amelyen dolgozunk, szuperszámítógép nincs 1000 km rádiuszban... ne beszéljünk, hogy a srác a 4 év alatt olyan emberi hálozatnak lett a része (a barátom apja a HP elnökhelyetese, a másik barátom bátya az MS-ben az SQL Server Program Managere, a harmadik barátom apja a Citibank-nak a CIO-ja meg stb. - persze ez kitalált dolog, de valahogy így van) és amikor kijövök az egyetemről vár a szupermunka mert a hálózat valamelyik tagján keresztül oda megyek ahová akarok. Na most aztán pl. a HP-nél a srác 2 TB adatbázisokkal foglalkozik... (én meg nem jöhetek még 100 GB-os közelébe sem, mert a legközelebbi ilyen Németországban van :) de gond a 4 GB is mert ay is szuper ritkaság... na most lrted miről beszélek, az, hogy én fej vagyok az nem jelenti, hogy többet tudok mind aki kisebb fej, mert annak volt hol megtanulnia és megtapasztalnia, nekem itt meg nincs ha fejre állok sem. Tehát az USA közepes orvossa effective jobb mint a magyar szuperdoki, nem azért mert okosabb vagy mert jobban érti mi a bajod (mert sokszor nem) hanem azért mert megadott neki, a lehetőség amiről itt csak álmodozhatsz. Én már annyira kinőttem a környék IT lehetőségeit (nem nagyképűségből mondom) és mág sokan mások is, hogy Januárban elmegyek olyan helyre ahol tovább fejlődhetek, mert itt csak unalmas munkákat kapok, amire képes lennék az itt senkinek sem kell vagy nincs neki pénze megfizetni, továbbfejlődni meg olyan helyen nem lehet.
  • BiroAndras
    #105
    "óvatos becslések szerint az iraki jelenlét fentartása hetente 4-6 milliárd $-jába kerül az adófizetőknek."
    És ezek után még valaki sokallja az ITER-re több év alatt költendő 10 milliárd eurót.
  • zippofcy
    #106
    Ember ennyi baromságot amiket itt összeirkálsz ... és még te tartod magad szakértőnek. Igaz annyit sem tudsz hogy az egész az nem "egéssz", hogy a "Franciáktól meg a Magyaroktól kell tanulni," -ban a magyar meg a francia az kisbetűvel írandó, a "mi Európaiak" viszont európaiak. Hát igen ... télleg az USAba való vagy a műveltséged alapján, mi a faszt keresel még itt. Itt egy vélemény Bertrand Russeltől, próbáld meg értelmezni ha már ennyire "értessz Amerikához" : "The biggest cause of trouble in the world today is that the stupid people are so sure about things and the intelligent folks are so full of doubts."
  • FoxMulder
    #107
    "A Sony Online Entertainment sajátos módon igyekszik megkönnyíteni a károsultak helyzetét: az érintett területekről származó MMORPG-játékosok számláját addig nem terhelik, amíg a helyzet nem normalizálódik."

    Hát ez mókás! :D Nagy segítség...

    Remélem Busht naggyon gyorsan eltávolítják a helyéről, és valaki kevésbé irányítható figura veszi át a hivatalt. Az már azért több a soknál, hogy csesznek a szegényekre, és a gazdag negyedeket mentik előbb (lásd tegnapi Észak-Mo. hírújság), meg hasonlók... :(((
  • zippofcy
    #108
    Különben is ez a vita totál meddő, tény hogy az USA virágkora 9/11el végetért és tény hogy egyre több természeti katasztrófa fogja őket (is) sújtani. Tényekről vitatkozni meg olyan mint indulni a paraolimpián: még ha nyersz is akkor is csak retardált maradsz.
    Hogy a 20as években ér-e véget a világuralmuk vagy később vagy esetleg soha, erről vitázni sincs túl sok értelme, majd meglátjuk ha megérjük. A lényeg hogy lehet rajtuk röhögni, hogy a "világvezetőhatalma" csak ennyire képes válsághelyzetekben.
  • rosemberg
    #109
    Az atomfegyverkezésre van pénz de az előrejelzésre nincs hogy rohadjanak meg ezek a pénzéhes politikusok
  • NEXUS6
    #110
    "ez igaz lehet, de nem szabad elfelejteni, hogy ez a legjobb specialista kevesebbet tud rajtad segíteni felszerelés és pénz hiányában mint az USA középszintű specialistája... na nézzük csak rákapcsol a szupertuti 5 millió dolláros gépre aztán előre állapítja a diagnózist, leszedi a risk factor itt me gitt van, persze orvosságok amilyenekről a hazai szuper specialista csak a Nature folyóiratban olvas és kész."

    Na most egyre inkább kezdem azt hinni hogy nem Magyarországon élsz. Tudod itt is van CT, meg MRI, és épp a múlt héten csinálták meg nálunk is egy olyan világszínvonalú kísérletet, hogy őssejt beültetéssel kezeltek egy szívbeteg férfit. (Bushbá Amerikában meg rendesen bekorlátozott minden genetikai kutatást ám!)
    Magyarország NEM valami Közép Afrika-i ország, ha még nem tűnt fel.

    "Ez éppen olyan, mint hogy ha egy 30 kilós írástudatlan korcsszülöttnek a kezébe adsz egy UZI-t és elébbe álítsz egy 10 éves tapasztalatú szuperkiképzett Rambót egy baseballütővel akkor ki fog kit kinyírni. Az USA technológiai főlénye és pénzügyi helyzete sokszor biztosítja nekik, hogy kevesebb tudással jobb szintet érjenek el mint azok akik mindent tudnak de nincs mivel dolgozniuk."
    Ebbe nem mennék bele, de maximális kisarkítása a dolgoknak. Az amerikai csúcstechnológia épp most szarik be Irakban, mert ilyen feladatra használhatatlan.
    Ha a Rambód rendesen ki van képezve akkor eszébe nem jut a nyílt utcán az Uzi elé lépni, csendeben a csákó mögé lopódzik és elvágja a torkát a dédapucitól örökölt vadászkéssel. Ennyit a technikáról!
    Aki nem tudja, hogy mint sebész mit vágjon annak hiába adsz a szike helyett lézert a kezébe.

    "ne beszéljünk, hogy a srác a 4 év alatt olyan emberi hálozatnak lett a része (a barátom apja a HP elnökhelyetese, a másik barátom bátya az MS-ben az SQL Server Program Managere, a harmadik barátom apja a Citibank-nak a CIO-ja meg stb. - persze ez kitalált dolog, de valahogy így van) és amikor kijövök az egyetemről vár a szupermunka mert a hálózat valamelyik tagján keresztül oda megyek ahová akarok."
    Az emberi hálózatok szerintem is fontosak (régebben ugye szocialista összeköttetésnek, meg csókosoknak mondták az ilyet;)))), gondolom már a Harvardra bekerüléshez is kell belelőle rendesen!) Viszont nem járhat mindenki a Harvardra. Ez az egész szerintem nem egészen összeegyeztethető az esélyegyenlőséggel, viszont az emberi kapcsolatok soha nem lesznek kizárhatóak a képből. Az egy hazugság amit a liberalisták mondanak, hogy mindenki majd tudása szerint csak magára számítva érhesse el akár a legjobbat. Ilyen soha nem is volt és nem is lesz.
    Az egyetlen lehetőség, hogy a szervezetek, vállalatok, a képzés, és a közösségek egyenjogúságát teremtjük meg. Azokon belül meg mindenki úgy helyezkedik ahogy a tehetsége meg a nyelve bírja.
    Csak éppen a világban egyre kevesebb a fontos közösség, megint egyre inkább terjed az elitizmus. Most nem a nemesek, hanem a sznobok kezébe összpontosul a hatalom.

    De azért szerencsére ezzel ellentétes folyamatok is vannak rendesen.
  • rosemberg
    #111
    F-150 Ford (a legpopulárisabb USA autó több mint 800.000 adnak el belőlle évente) 300 lóerő és ez nem fogyaszthat annyit mint a Magyar Suzuki vagy a Golf...
    A politikához lehet hogy értesz de az autóhoz nem úgyhogy ne erőltesd a köbcentivel való dobálózást mert egy suzki nem hiszem hogy annyit eszik mint 300 lóerős ford de ha csak elírtad akkor nem szóltam szerintem 15 liter külömbség van a két autó fogyasztása között
  • JMD
    #112
    Úgy látom néhány emberke elég messzemenő következtetéseket von le egy természeti katasztrófából. Semmi jele nincs annak, hogy az USA a következő 40-50 évben elveszítené a szuperhatalmi pozicióját! Katonailag Kína talán majd utóléri 10-15 év múlva, de a gazdaság terén semmiképp!! És persze US sem fogja ezt ölbe tett kézzel nézni. Az nem jelent komoly veszélyt, hogy néhány szakállas arab bombát robbant egy metrón és megöl 100 embert (mellesleg 2001 óta nem is tudtak terrortámadást végrehajtani az USA-ban).
    Volt egy hurrikán és egy azt követő árvíz, NO-t újra fel fogják építeni, ahogy tették azt 100 évvel ezelőtt LA-vel is a mindent elpusztító földrengés után.
    Aki USA-t temeti az áshatja a nyugati világ és Magyro. sírját is! És itt most nemcsak a gazdasági követkeményekre gondolok! Én nem szeretnék egy olyan világban élni, ahol egy diktatórikusan vezetett Kína vagy egy féldiktatúra Oroszország dirigál! (Bár Amerika nélkül ők is visszabújhtanak a sötét középkorba).

    És még valami. Vannak akik fel vannak háborodva azon, hogy az USA-nak segítséget nyújtanak a külföldi kormányok. Kedves gyerekek, a segélyt nem egy kormányoknak vagy egy politikának szokták nyújtani, hanem bajbajutott, szenvedő embereknek!!! Nézzetek már egy kicsit magatokba!
  • BlackRose
    #113
    Ha jobban odafigyelsz akkor éppen azt mondtam, hogy a 300 le NEM fogyaszthat annyit mint a Magyar Suzuki... de ha már itt tartunk akkor a Suzuki és hasonló 1000+ köbcentis autók az USA-ban szétesnének, ugyanis ott nagyok a távolságok, átlagosan évente 20000 mérföldet mennek le, az 32000 km, szorozd ezt meg 8-10 el amennyi egy autó átlagéletkora és már 300.000 km felett vagy, ezt egy Suzuki nem birja ki még akkor sem ha minden héten szerelőhez viszed. Na de itt nem autósforumon vagyunk...

    JMD:
    Ne használd az erődet, mert úgysem értik meg, gyűlölik a helyet és kész...

    NEXUS:
    Az említett kezelést Magyarországon megkaphatod Bp. esetleg Szegeden (csak vigyázni kell nehogy összekeverjék a betegeket), meg még esetleg Győr szóba eshet, a többi helységben hókuszpókus felszereléssel majdnem minimálbérért dolgoznak az orvosok. De nemrég volt a TV-ben egy Bp.-i korház ahol nem nyitnak ablakot mert nincs pénzük szúnyoghálóra... az USA-ban meg már a CT meg MRI webszolgátatással az orvos TabletPC-jén jelenteti meg az eredményeidet akár valós időben, és 10 specialista látja ezt saga előtt akár 1000 km távolságra és megbeszélik mi a legjobb kezelés... na de ezen nem érdemes vitatkozni, erről nemzetközi eredmények állnak rendelkezésre, mit szólsz pl ahhoz, hogy egy olyan egészségtelen életmódott folytatott amerikában ahól elhizott emberek élnek a világon a legkisebb a szívrohamot szenvedők között a halálozási arány, csupán azért mert a legmagasabb szintű kezelést kapják. De így van ez más betegségekben is, nézd meg a nemzetközi egészségügyi szervezet adatait, egyedülé a svédek közelítenek hozzájuk. A liberálisok által hangzottakról pedig 100% egyetértek veled.

    ZIPPOFCY:
    egy darabig gondolkodtam, hogy válaszoljak e neked, de nem miattad, hanem csak a többi forumozó miatt (akik itt rendessen vitatkoznak, nem pedig személyi támadást indítanak valaki ellen, mert nem bírják kiálni az általa elhangzott véleményeket), jelzem, hogy elolvastam az üzeneted, válaszolni ugyan nem fogok, mert ha nem vetted észre mi itt véleményt cserélünk és vitatkozunk, hogy kinek van igaza az felsőbb kérdés itt nem is arról van szó itt sokan információcsere által csiszoljuk véleményünket, hogy esetleg pontosabb és közelebb áljunk az igazsághoz (ha az egyáltalán elérhető) ezért itt pl. NEXUS vagy Cat vagy akárki más más más véleményel él de ezt azt hiszem egymás között megbecsüljük még ha sokszor nem is értünk egyet. Bertrand Russel egy nagyon okos ember volt (honnan találtad ki, éppen őt aki az én egyik peldakép filózófusom) és azt amit lent idéztél tőlle az éppen neked szól, mert olyan biztos vagy abban amit mondassz (még azt is, hogy én műveletlen barom vagyok pedig soha nem ismertél meg és azt hiszem nem is olvastál sokat a irásaimból, mert nem igen láttam itt eddig a nickedet az SG-n) igaz több mint ezer hozzászólásod volt de nem ott ahol nekem (látom zene meg játékok között szerepelsz, ez a téma engem nem igen érdekel), az USA összeomlását meg egyenessen TUDOD. Tehát Bertrand éppen neked szólt, ne legyél annira biztos, inkább válts véleményt, mérlegeld amit másoktól halassz és ha kell véltoztass a véleményeden. Különben Bertrand azt is mondta, hogy ha ketten mindég mindenben egyetértenek akkor az egyikük felesleges... de hát biztos olvastad a Principia Mathematica-t, meg a többi híres művét (mert én igen), és ezt mind tudod, vagy csak olvastad valakinek az aláirásában...? Persze magyar helyesrásom pocsék a mai napon külünössen, mert nem értem rá és gyorsan gépeltem ellenörzés nélkül, USA Windowsom-ban meg nincs spellchecker... de nem ezért irok annira rosszul, ha ellemzem a dolgokat akkor az azért mert az sulit és az egyetemet már 10 éve végeztem el, az elmúlt 5-6 évben 80% angol szüveget olvasok, angol szöveget írok, és sokszor angolul is beszélek, meg még más nyelven is, mert NEXUS-nak igaza van nem Magyarországon élek, de elég sokat járok ott és dolgozok is, de dolgozok Horvátországban, Vajdaságban és Szlovéniában is... valószínüleg azért mert nem értek a munkámhoz... na mindegy, nem is érdekes, fő az, hogy mi itt nélküled is jól érezzük magunkat és szépen véleményt cserélünk, betartva Bertrand szavait, hogy ne legyünk holtbiztossak abban amit gondolunk, te meg tovább holtbiztossan gondold, hogy az USA-nak vége, meg, hogy van itt egy hülye András aki azonkívül, hogy nem tud magyarul, baromi műveletlen és az USA-ról ugat olyan dolgokat amelyek ha igazak ha nem neked egyből az egekbe emelik a vérnyomásod.
  • BlackRose
    #114
    Ja és most jut eszembe, egy általad a tökig gyűlölt USA-beli film amelyben egy hozzád hasonló szuperprefekt szinte ideális (bár ezt gondolja magáról) művelt sváb kineveti az amcsi cowboyt... aztán a végén az a műveletlen, mezitlábas de keményen dolgozó cowboy azt mondja neki, hogy "yeepeekaah yeah motherfucker" na gondolom tudod ki volt itt a pozitív és ki a negatív szereplő...

    spellcheck pending by BlackRose personal spell checker (ZIPPOFCY)
    internal message: you can be paid 0.1 AMERICAN dollar per minute. If you don't hate USA currency :)
  • NEXUS6
    #115
    Ööö izé, hogy is van ez?

    "Az említett kezelést Magyarországon megkaphatod Bp. esetleg Szegeden (csak vigyázni kell nehogy összekeverjék a betegeket), meg még esetleg Győr szóba eshet, a többi helységben hókuszpókus felszereléssel majdnem minimálbérért dolgoznak az orvosok. De nemrég volt a TV-ben egy Bp.-i korház ahol nem nyitnak ablakot mert nincs pénzük szúnyoghálóra... az USA-ban meg már a CT meg MRI webszolgátatással az orvos TabletPC-jén jelenteti meg az eredményeidet akár valós időben, és 10 specialista látja ezt saga előtt akár 1000 km távolságra és megbeszélik mi a legjobb kezelés... "
    Csak néhány észrevétel: amikor Magyarországról általánosítasz akkor a legrosszabb verziót veszed elő, amikor meg Amerikáról akkor meg a legjobbbat!
    Azért az arizonai, minden egyéb településtől többszáz mérföld távolságban levő, 50 lelket számláló Tiautichuana indián település serifirodájában berendezett ideiglenes rendelőben ott sincs MRI, meg CT, de talán még röntgen készülék sem, a szélessávú netről meg nem is beszélve!
    Amúgy egy kis apróság, Magyarország ott ahol a "legvastagabb" ott nincs 600 km!!!! (Sajnos;)
    Minek is kéne interneten konzultálni, amikor pár órán belül bármelyik specialista személyesen tud találkozni a kollégájával!
    Ugyan ez igaz a betegekre is. Azért a vonatok/buszok még járnak Pestig, ha valakit beutalnak BP-n az egyetemi klinikára az fogja a kis cókmókját és befekszik. Lehet hogy Lentiből gyorsabban bejut a fővárosba, mint egy feka nyújork alsóról az amerókai specialista Manhattan-i irodájába. (Ja hogy oda nem engedik be?!!, ...azt a zistenit, már megin elfelejtettem, hogy a demokrácia hazájában vagyunk!)
  • NEXUS6
    #116
    És még egy két kis dolog.

    Itt az asztal túloldalán ülő kollágámmal, aki majd egy évig volt kint, beszélgetünk ezekről a dolgokról. Ő mondja, hogy amikor kint kérdezte, hogy hogy a francban olyan magasak ott a fogászati kezelések árai, hát mit csinál az aki szegény?
    Helyi lakos válasza: Ja, akinek nincs pénze, annak nincs foga!

    Tény hogy az ottani középréteg mindíg is jobban élt mint bármilyen más nagyobb régióban a világon. De könnyű biztosítan ezt úgy hogy ott olyan nyomottáron adják a benzint, amiről máshol csak álmodnak!
    Az üzletembereink meg a más országok középrétegről lehúzott pénzt Amerikában fektetik be, nézd csak meg a befektetési statisztikákat, és majd meglátod!
    Őrülök hogy az amerikai átlagember milyen jól él, és fogyasztásával is biztosítja az amerikai gazdaság töretlen fejlődését. De az már egy kicsit zavar, hogy az ő jóléte bizonyos mértékig azon múlik, hogy mások (pl én) meg rosszabbul élnek.

    Á, de ez ugye csak demagógia, ne is olvasd el!
  • BlackRose
    #117
    Elolvastam. :) És ami érdekes, hogy részben igazad van szerintem, kösz, hogy a figyelmemet ráfordítottad, hogy az USA-ban a max, Magyarországon pedig a min az amit látok (ennek valszeg az oka abban rejlik, hogy az ember a mindennapi dolgokat kicsinyíti, a távoli dolgokat meg felnagyítja, na mégegyszer kösz, átgondolom azokat a dolgokat egy esetleg reálissabb szempontból). Viszont van egy dolog amire én szeretném a te figyelmedet kötni, az pedig, hogy ha 1 emberrel beszélsz aki kint volt akkor egy véleményed lesz, ha 10-el akkor egésszen más, ha meg olyanokkal is akik nem kint voltak, hanem ott születtek és élnek akkor meg még jobban más, és ez még változatos, hogy ki hol él. Nekünk itt úgy tűnik, hogy New York a megfigyelhető, viszont New York-ból szöknek az amcsik, New York az bevándorlók városa, éppen azért mert máshol sokkal jobb élet van, az átlag amcsi szökik a városok peremére, meg a még nem annyira urbanizált területekre (ezért van akkora lendületben (hogy Gyúrcsány féleképpen szóljak :) a délnyugat - Arizóna, New Mexico, Colorado stb.), európában ez másképp van, itt inkább a központokba megy a nép éppen azért mert sokkal többet várunk az államtól a kormányoktól stb. ezért van az, hogy Magyarországon a falvak meghaltak, az USA-ban is van ilyen, de legtöbb kistelepülés jól működik, mert a helyi lakosság magánerőre koncentrál, nem vár a hatóságokra... ez ugye általában a protestáns lakosságra még európában is jellemző. Ezért van az, hogy míg az USA-ban (elolvashatod a WashingtonCEO folyóiratban) több mint 100 mobil klinika létezik (Mack kamionok felszerelve CT, MRI meg mindenféle felszereléssel) amelyek járják a kis településeket, Magyarországon a falvakban a postát is szüntetik meg (na ez most szintén USA max, HUN min összehasonlítás, de nekem jobban fáj a HUN min, mint amennire örülök az USA max-nak).
    Különben az USA átlagembere többet dolgozik mint amennit keres, az lehet, hogy az USA más számlájára is él, ezt nehéz pontossan megállapítani, de ha ez igaz akkor az nem az átlagember zsebében köt ki. Ugyanis 100+ embertől hallottam, hogy az USA-ban sokkal többet kell dolgozni mint az EU-ban, de senkitől sem hallottam fordítva. Na viszont az bánt amikor személyessen beszélgetek szakmabeli USA kolegámmal (pl. Bp-en, is volt néhányszor), és rájössz, hogy sokkal többet tudsz mint ő, hogy sokkal jobban csinálnád az ő munkáját, mégis őt küldik ide, hogy téged felügyeljen és tánácsokat adjon és ez még OK, de az nem OK, hogy 5x több pénzt keres mindezzel a tudásával. NA EZ FÁJ.
  • BlackRose
    #118
    És szerinted fél USA-nak nincs foga? :))) ja itt viccelek, de mégis... a fogakat meglehet vigyázni, pl. én nem költök rá egy vasat sem, egyszerűen minden étkezés után fogmosás... és rendszeressen 3 hónaponként átnézetem (ez pedig ingyenes még az USA-ban is). Tehát legyen az ember felelős, nem pedig mással fizetesse a felelőtlenségét...
  • NEXUS6
    #119
    Tökre igazad van!
    Mi itt jót elháborgunk az élet igazságtalanságán (főleg én;), de az ami ott, pl New Orleansban van az a valóság.

    Másrészt habár nem vagyok egy nagy világ utazó, csak néhány országban jártam, de valahogy kezd kialakulni, vagy inkább megváltozni bennem hogy mi mennyit ér.
    Pl tökre igaz amit írtál, hiába keres sokat az átlagmagyarhoz képest az átlagamcsi, ha sokkal többet is dolgozik érte, és olyan dolgokra költ ami itt ingyenes, vagy az a dolog ott egyenesen megfizethetetlen.
    Ilyen dolog természetesen fordítva is van!
    De szerintem a nagy média agymosás miatt az átlagmagyar egyszerűen nem tudja milyen jó is neki itthon! Bár lassan már rájön, de a média hülyeségeket továbbra is nyomják ezerrel!

    Ráadásul ott, ahol sokkal több a pénz, hatványozottan érvényesül az a trend hogy a gazdagok és a szegények között egyre nagyobbak a különbségek.

    Szal a rendszerváltozás körül még én is nagy nyugatmániás voltam, mint szinte mindenki a világon. De pl amikor másfél hónap után visszajöttem Angliából tudtam, hogy az elmúlt 40 év médiakampánya a "szabadvilágról" ugyan olyan átverés volt mint a "béketábor" propagandája!

    Az az igazság, hogy ahogy a vörös propaganda ugyan úgy a nyugati szenzáció ipar is elsősorban a saját polgárok agymosására van kitalálva!
    És sajnos nyugaton sokkal inkább benyelik ők soha nem józanodtak ki belőle, náluk nem volt rendszerváltás.
    Ők még mindíg azt hiszik hogy azért van több pénzük mert valószínűleg okosabbak. (Beképzelt külföldi főnökök ugye, én is tudok pár példát mondani).

    Angliában az egyik nyelvtanárunk egy öreg leszerelt tiszhelyettes volt, igazi angol katona.
    Miután visszajöttünk Londonból, nekiált faggatni bennünket, hogy milyen volt a Parlament, milyen volt a Temze, volt valami "wow effektus"?
    Olyan kínos volt neki valahogy finoman megmondani, hogy a mi Parlamentünk 1000X jobban néz ki (komolyan ez az igazság!!!!;), a Duna is kétszer szélesebb, és ha nem hiszi jöjjön el egyszer hozzánk.

    Az ilyen élmények formálják a magyar öntudatot nem a fideszgyűlések! ;))))
  • NEXUS6
    #120
    Az orbitrágó se rossz;)!!!