• BlackRose
    #117
    Elolvastam. :) És ami érdekes, hogy részben igazad van szerintem, kösz, hogy a figyelmemet ráfordítottad, hogy az USA-ban a max, Magyarországon pedig a min az amit látok (ennek valszeg az oka abban rejlik, hogy az ember a mindennapi dolgokat kicsinyíti, a távoli dolgokat meg felnagyítja, na mégegyszer kösz, átgondolom azokat a dolgokat egy esetleg reálissabb szempontból). Viszont van egy dolog amire én szeretném a te figyelmedet kötni, az pedig, hogy ha 1 emberrel beszélsz aki kint volt akkor egy véleményed lesz, ha 10-el akkor egésszen más, ha meg olyanokkal is akik nem kint voltak, hanem ott születtek és élnek akkor meg még jobban más, és ez még változatos, hogy ki hol él. Nekünk itt úgy tűnik, hogy New York a megfigyelhető, viszont New York-ból szöknek az amcsik, New York az bevándorlók városa, éppen azért mert máshol sokkal jobb élet van, az átlag amcsi szökik a városok peremére, meg a még nem annyira urbanizált területekre (ezért van akkora lendületben (hogy Gyúrcsány féleképpen szóljak :) a délnyugat - Arizóna, New Mexico, Colorado stb.), európában ez másképp van, itt inkább a központokba megy a nép éppen azért mert sokkal többet várunk az államtól a kormányoktól stb. ezért van az, hogy Magyarországon a falvak meghaltak, az USA-ban is van ilyen, de legtöbb kistelepülés jól működik, mert a helyi lakosság magánerőre koncentrál, nem vár a hatóságokra... ez ugye általában a protestáns lakosságra még európában is jellemző. Ezért van az, hogy míg az USA-ban (elolvashatod a WashingtonCEO folyóiratban) több mint 100 mobil klinika létezik (Mack kamionok felszerelve CT, MRI meg mindenféle felszereléssel) amelyek járják a kis településeket, Magyarországon a falvakban a postát is szüntetik meg (na ez most szintén USA max, HUN min összehasonlítás, de nekem jobban fáj a HUN min, mint amennire örülök az USA max-nak).
    Különben az USA átlagembere többet dolgozik mint amennit keres, az lehet, hogy az USA más számlájára is él, ezt nehéz pontossan megállapítani, de ha ez igaz akkor az nem az átlagember zsebében köt ki. Ugyanis 100+ embertől hallottam, hogy az USA-ban sokkal többet kell dolgozni mint az EU-ban, de senkitől sem hallottam fordítva. Na viszont az bánt amikor személyessen beszélgetek szakmabeli USA kolegámmal (pl. Bp-en, is volt néhányszor), és rájössz, hogy sokkal többet tudsz mint ő, hogy sokkal jobban csinálnád az ő munkáját, mégis őt küldik ide, hogy téged felügyeljen és tánácsokat adjon és ez még OK, de az nem OK, hogy 5x több pénzt keres mindezzel a tudásával. NA EZ FÁJ.