1768
Blender
  • strepsils
    #1608
    ja meg az eve ben is be lehet állítani sampling számot de nem látszik különbség nagyon 16 vagy 200 között.
  • Palinko
    #1607
    Láttam igen és lenyűgöző, de azért itt egy kicsit recés, ott egy kicsit nem úgy verődik vissza a fény ahogy kéne stb. Persze hobbi felhasználók többségét nem fogja érdekelni, de profik szerintem maradnak a cyclesnél. Azért lehet gyorsabb az eevee mert egyszerűsített algoritmusokkal dolgozik, tehát kevésbé lesz valósághű, a cycles mindent bevet és minél valósághűbben akar ábrázolni ez tényleg több erőforrás és nagyon sokáig képes elszórakozni az igaz. Az is jogos hogy sajnos túl sok helyzetben képes zajos képet produkálni pl este vagy szobában ahol sok a fényvisszaverődés, de a denoiser óta azért megoldottnak tekinthető ez a probléma szerintem. Amit írtál pont ezért gyorsítja fel majd az eevee a munkát, mert nem kell a cycles lassú részletes valósághű számolásait kivárni, de final rendert kétlem hogy rábíznák majd komolyabb projekteknél.

    Mint ahogy eddig sem unityben vagy unreal engineben készültek a komolyabb animációs filmek úgy ezután sem fog megváltozni. Mert az eevee kb ezeket a real time render lehetőségeket váltja ki és integrálja Blenderbe. Majd később biztos lesznek összehasonlító képek, hogy egymás mellé teszik az eevee meg a cycles legjobb eredményeit és akkor lehet majd látni mi a különbség. Hangyányi lesz és sokaknak tényleg nem éri majd meg hogy a cycles 100-szor annyi ideig számolgat, de észrevehető lesz az tuti.
  • strepsils
    #1606
    Láttad a tesztvideókat ? Milyen részleteket akarsz még . Az a cicles a sok szar zajával elmehet a francba 100 000 sampe után is zajos fos ha a lámpák körül és ehez is órákig tartó drága gép kell renderelni. Az eveben meg ugyan úgy procedurális texturák vannak és a csávó real time álligatja és egyből látod a végeredményt zaj nélkül. Én is csináltam egy procedurális járólapot azt míg a ciklus alatt néhzetetlen a viewporton addig az eveben ugyan azt avégeredményt mutatja mint amikor ciklusban lerendereltem csak zaj nélkül.
  • Palinko
    #1605
    Én úgy tekintek rá mint egy új rendered view módra. Csak ugye nem a cyclest fogja és vesz kevés samplet, hanem egy játékmotorhoz hasonlít inkább és gyorsan megjelenít. Tulajdonképpen egy viewport modernizálás. Egyébként a grafikuskártyát használja szóval ne dobd még ki :D Mellesleg gondolom a régieket nem támogatja majd csak az újakat. Nyilván a végeredmény sem lesz olyan szép mint cyclesban, de legalább nem kell várni olyan sokat a preview renderre. Szóval szerintem úgy fog változni a workflow, hogy szerkesztgetés, eevee render, border render, preview render és a final render.

    Szerkesztgetés minden lépcső között értelemszerűen. Eevee majd gyors eredményt hoz de majd ugyanúgy akarjuk a részleteket látni ott majd használjuk továbbra is a bordert, aztán ha eleget állítgattuk az egész képet megnézzük hogy fest és ha minden jó mehet ki renderre. Gondolom a material meg texture view valamennyire elveszti jelentőségét ezek szerint (bár a textured a többrétegű textúrák miatt nem fogja sztem).
  • strepsils
    #1604
    Most akkor ezzel az eevee renderrel kidobhatjuk a drága vga kat ? Vagy hogy a picsába hozta össze ezt a blender? A többi gyártó meg százezrekért kínálja a programját és ők nem tudnak ilyet ,hogy lehet ez ?
  • savior666
    #1603
    Köszi. Erre gondoltam.
  • Palinko
    #1602
    Van
  • savior666
    #1601
    Régen mikor modelleztem volt valami olyasmi a blenderben, hogy a vertex mozgatása egy körrel történt, és amelyik vertex a körön belül volt, az szintén mozgatódott(csak nem 100%-osan, hanem a kör széle felé haladva egyre kevesebbet, és így egy félbömb alakult ki). van még ilyen a programban?
  • savior666
    #1600
    Beállítottam mindent. Procit alig használ, és a videókártya számol. Így 2szer gyorsabb, mint procival, csak furcsálom, hogy a windows intéző szerint alig van használva a videókártya.
    Közben megnézem GPU-Z -vel is, ahol 100%-t ír videókártya használatra.
    Utoljára szerkesztette: savior666, 2018.02.25. 17:26:56
  • Culram #1599
    Kép

    Szerintem a piros szín nehezen fog átütni. A képen is csak enyhén vörös, inkább bordós fekete.
  • Palinko
    #1598
    User preferencesben kiválasztottad az open cl-t meg a legördülő menüről a helyes kártyát? Elmentetted? Biztos GPU rendert választottál ki a renderelés előtt? Mert ez az 1-5% szerintem olyan mintha nem látná a kártyát és CPU-val csinálná, mint azokon a gépeken ahol nem elérhető a GPU render, de az a kártya amit írtál mennie kéne. Bár úgy tudtam R9 290 a legrégebbi amivel működik redesen de a 460-ban is ugyanúgy megvan a GCN2.0 meg minden ami kell szóval mennie kell.
  • savior666
    #1597
    Köszi a választ.
    A videókártya drivere fent van, abban elvileg van OpenCL.
    A cyclesben nem dolgozik csak 1-5%ban a videókártya. Tilet állítottam.
  • Palinko
    #1596
    Driver fent van? Open CL meg minden ami kell. Szerintem már az sem túl jó hogy Blender render enginet használsz mert gondolom a Cyclest fejlesztették, 2.79-es blender kéne legalább, meg használj 128 vagy 256 tile méretet. Ezek jutottak így hirtelen eszembe
  • savior666
    #1595
    RX 460as videókártyát beállítottam, hogy az rendeleljen, de csak 1-5%-ban dolgozik. Így lassabb, mint a processzor. Mit rontok el?
  • savior666
    #1594
    Helló.
    Olyan problémám lenne, hogy csináltam egy zöld üveget benne borral, és a bor(meg ha mást rakok bele, akkor az is) fekete színű.
    kep
    Mit kell állítani, hogy a pirosas szín átüssön?
    Utoljára szerkesztette: savior666, 2018.02.23. 19:19:24
  • Banki67
    #1593
    Kösz szépen, ráérek, nem sürgős, csak valahol el akarom kezdeni.
    A kettő közül valamelyikkel csak boldogulok! :)
  • Palinko
    #1592
    Keress úgy hogy rigging, sajna nem tudom, ez jó tutorial-e.


    Most nem szeretném elvenni a kedvedet, de szerintem 2 út áll előtted. Vagy megpróbálod ezen videó meg az általad találtak alapján megcsinálni az egészet, sok-sok szívás és káromkodás árán valószínűleg jó is lesz meg meg is csinálod majd belátható időn belül.

    A másik út, hogy nézel alapabb rigging bemutatókat, ami tényleg a legalapabb dologgal kezdődik. Először megcsinálsz pár karaktert, letöltesz a blendswapról már eleve készeket és játszadozol velük, elszórakozol a cg cookie rigging tutorialjaival pár hetet, majd visszatérsz ehhez a szép csontvázhoz és elkezded a tanultak alapján meg pár kisegítő videóval jegyzettel megcsinálni. Talán tovább tart így (egyébként egyáltalán nem biztos, mert a másik módszerrel napokat szívhatsz ha valami nem adja ki és nem találsz rá gyorsan megoldást...) de az is biztos hogy kevesebb frusztráció meg több tapasztalat ha ezt választod.
  • Banki67
    #1591
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni.
    Csináltam egy ilyen csontvázat, és szeretném mozgásra bírni, tehát arra lennék kíváncsi, hogy tudnátok ajánlani valami jó módszert, amivel gyakorlatilag az ízületek szerepét meg tudnám valósítani? Persze nem kell feltétlenül elmagyaráznotok, egy tutorial videó is elég lenne, csak nem igazán tudom, hogyan keressek erre rá.
  • Jabar
    #1590
    Ez nagyon jópofa, kösz hogy megosztottad! :D
  • fuszhi
    #1589
    Nagyonkomoly
  • ToxiMaxi
    #1588
  • Palinko
    #1587
    Hát erre az animációra ráment a sheepit pontjaim negyede, de fene tudja én örülök, hogy befejeztem :D
  • fuszhi
    #1586
    Annak aki úgy gondolja túl sötét az első kép, esetleg félne a sötétben és szeretne egy kicsit többet látni.
    Utoljára szerkesztette: fuszhi, 2018.01.15. 14:42:14
  • fuszhi
    #1585
    Az egyesült űrvállalat Olduvai kutatóközpontja, MARS
  • fuszhi
    #1584
  • fuszhi
    #1583
    Egyik pendrive-om
  • Palinko
    #1582
    Jaj sikerült azóta sokkal bénábbakat alkotni, elég lassan fejlődök :D Mondjuk nem is annyira könnyű hogy nincs egy mentorálási rendszer a kezdőknek a kihívás mellé. Próbálok egyszerűbben és kreatívan megoldani a kihívásokat, mert nekem azok a bonyolultak napokba telnének amit mások órák alatt összehoznak. Meg nem lehet tudni, hogy ők is milyen korábban befejezett projektjüket használják fel és nem biztos hogy mindig nulláról kezdik.

    Nekem sem az igazi a gépem hozzá, de szerencsére azért pár millió faceig valahogy elvan az meg általában elég. Nagy felületet meg nem szabad egyszerre módosítani és akkor kevésbé akad be :) De tényleg nagyon hardware igényes, meg pepecselős de érdekes egy műfaj. Köszi szépen!
  • fuszhi
    #1581
    Idáig jól néz ki! Az hardver támogatottságom kevés az ilyesmihez. Viszont kívánom, ha befejezett lesz, lenyűgözőnek találja az úr a saját alkotását!
    Utoljára szerkesztette: fuszhi, 2018.01.07. 03:47:17
  • Palinko
    #1580
    Na a mai napot még leráztam mert jó volt a basemesh :D



    Naptár:

    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2018.01.01. 15:40:17
  • Palinko
    #1579
    Még véget sem ért az év, de Ti már nem tudjátok milyen hülyeségbe rángassátok bele magatokat a következő évben? Itt vagyok segítek! Találtam egy eseményt januárban minden napra egy sculpt elkészítése a cél, itt találjátok az eseményt, facebook csoportba is lépjetek majd be. Aztán szenvedjünk együtt, mert én nyüszíteni fogok az biztos, kb 1-2 bénácska sculpt után ilyen mezőnyben nem lesz vicces, de hát nem is nyerni kell odamenni, hanem azért mert ha az ember nem csinálja soha nem is fog fejlődni igaz? Az egész eseményt is ezért találták ki hogy együtt fejlődjenek az emberek. A díjakat egyébként tavaly sem úgy osztották, hogy a legügyesebbek kapták... Azok között sorsolták ki akik minden napra megcsinálták az adott munkát, véletlenszerűen. A legügyesebbnek is annyi esélye volt mint a legbénábbnak. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből, hogy kibírom-e vagy első nap után szégyenszemre feladom-e majd :D
  • Palinko
    #1578
    Ezen a tutorialon behaltam amúgy, nem csinálom meg, de nagyon vicces és annál kreatívabb volt :D Ha szántok rá két percet megértitek miért. Tőle most a mikrofont csináltam be, most rendereli a gép :)

  • Palinko
    #1577
    Most néztem ez nem is olyan nagy 400-500 megás, csak 170, gyorsan feltöltöttem. Van benne pár group object amit használhattok majd saját renderetiekhez is pl.
  • Palinko
    #1576
    Szerintem is hideg, de már maga az eredeti ihlet sem volt sokkal melegebb

    Biztatok mindenkit hogy csináljátok meg ti is. Hét részes sorozat, van benne sculpting is meg minden

    Ha az ismert dolgokat nem akarjátok megcsinálni csak megnézni a videót és átugrani, tehát kellene a blend fileom szóljatok és feltöltöm. A fény nem volumetric, bár azzal talán még profibban nézne ki, hanem sun rays a compositorban, de majd látod a tutorial 7. részében.
  • fuszhi
    #1575
    Lenyűgöző, ha valaki sokat gyakorol milyen látványos dolgokra képes! A térhatás átjön, az anyagok; a fa, az ülő a kanapé, a fény ahogy a szobába "belép" (gondolom volumetric), a padló és a bevilágítás mind-mind életszerűre sikerült ha engem kérdez valaki! Bár mondjuk tudom nem volt ilyen kérdés. Tetszik az az óra is! A növények meg a kis apróságok sokat tudnak dobni egy jeleneten, főleg vertext számban! Számomra, maga az összeállítás hangulata, hideg! Viszont ettől független tetszik!
    Utoljára szerkesztette: fuszhi, 2017.12.24. 19:52:29
  • fuszhi
    #1574
    Szívesen!
  • Palinko
    #1573
  • Ryder62
    #1572
    Sokat segít ez a kép köszi.
  • fuszhi
    #1571
    Plastic , Műanyag
    Utoljára szerkesztette: fuszhi, 2017.12.20. 22:40:30
  • fuszhi
    #1570
    A végén apróbb igazítások egy két újabb él segítségbe vételével. A sarkokat tetszőlegesen eS -sel egy tengely mentén kissé befelé! --> ---- <-- mondjuk fölül nézetben vagyunk, és úgy.
    Utoljára szerkesztette: fuszhi, 2017.12.18. 10:05:19
  • Ryder62
    #1569
    Köszönöm a leírást.

    Csak egy retró kárpitozott fotelt szeretnék megcsinálni és a mélyedésekkel gondban voltam. Bár még nem tudom, hogy hogy nézne ki szebben; ha textúrákkal csinálnám meg a barázdákat vagy a meshben.

    Palinko köszönöm a videót majd megnézem.