1768
Blender
  • Jeffjohnson
    #1488
  • Trialcor
    #1487
    Tudnátok segíteni? A csontozattal szenvedek! A végcél nyilván az lesz, hogy saját készítésű karakterekhez építsem fel a csontozatot. Már várom is hogy ezzel foglalkozhassak, szeretnék már ott tartani, viszont sajnos a rövidebbik utat kell alkalmaznom a rendelkezésre álló kevés idő miatt, és MakeHuman-ban készített karakterben szeretném mozgatni a csontozatot, de sehogy nem jövök rá hogy kapom meg a csont nézetet. Nézegettem videókat, ott Armature módosítót raktak rá, és így a plusz kapott panelen tudták elérni hogy építsék a csontozatot. Ezt a plusz menüt nem sikerült sajnos elérnem, bár lehet hogy alapból rossz úton járok. Minden jel arra utal hogy az importált test már rendelkezik csontozattal, de ha valaki tudna segíteni hogy hogy tudnám láthatóvá tenni, és mozgatni is azt, nagyon hálás lennék!
    A segítséget előre is köszönöm! :)
  • Palinko
    #1486
    Nem vagyok túl elégedett, a fog glow el kellett volna tüntesse az ablakokat kb csak egy fény mosódást szerettem volna ott látni, próbáltam blurrer is, de nem tudtam úgy szétszedni a képet, hogy csak az ablak körül legyen, de hát igazából glowal is kéne működjön szépen. Azért egynek nem rossz.

  • Palinko
    #1485
    Ez igaz, de legtöbb esetben nem is kell full 3D bejárható cucc egy látványtervhez, elég ha kívülről megvan, meg szoba megvan. Persze attól még vágni kell a falakat igazad van :D Én úgy is megpróbálnám hogy loopcut, vagy 2 élet kijelölök subdivide és dupla G-vel oda mozgatom ahová kell. Lehet gyorsabb mint a knife. Vagy az ultimate megoldás a cube és a boolean :D

    Persze az utolsó bekezdés jogos. Na megyek még egy kicsit a compositort bütykölni sztem töltök még ma fel egy valamit. Szegény gépem alig bírta volna kirenderelni, a sheep it viszont kihúzott a csávából :D
  • strepsils
    #1484
    Na hát azok az építészeti addonok számomra a vicc kategóriával egyenlőek ,olyan mintha akik csinálnák életükben nem láttak volna háztervező programot.
    Jó jó egy házikót megrajzolni blenderrel meg falakat kihúzni addonokkal lehet hogy belefér ,de egy 8 lépcsőházas szinteltolásos sok emeletes lakóparkot blenderrel ha meg szakadsz egy év alatt csinálsz meg míg egy Sweet home nevű gagyi progival egérrel két perc alatt felhúzod.
    Számomra sokáig az volt csalódás amit még ma is hiányolok hogy a blenderben a kézi rajzolásnak megfelelő knife tool opció nem képes a felületek párhuzamosságát követni ami kurva dillettáns hiányosság ha mondjuk szeretnél egy ablakot vágni a falra ezt csak orto nézetben vonalzó módban teheted meg ha pontos ablakot akarsz. Na de mi van ha ez a fal a ház egy bugyrában van ,akkor jön a szopás mert orto nézetben takarásba kerül és lehet kihájdolni a takaró falakat ,vagy a kevesebb munka hogy kivágom random az ablak négy sarkát aztán mágneses módban a vertexeket egy szintbe hozom .... még leírni is hosszú nem hogy megcsinálni és ez csak egy ablakkal való buziskodás volt :D
    Nem véletlenül a cél szoftver az mindig is előnyt élvez hiába van rajta sok gomb és mást nem tud csak azt amire kitalálták de legalább azt professzionális módon tudja aztán a kész házat exportálhatjuk olyan programba amivel meg szépen lehet anyagozni fényelni és renderelni.
  • Palinko
    #1483
    Abban a részfeladatban elhiszem a tapasztalataid alapján, hogy jobb, mondjuk blender is felvértezhető építészeti addonokkal. Na de az is biztos, hogy ha meglenne rá az elegendő idő még a házat is blenderben csinálnám, mert megvannak azok az eszközök, amitől igazán jól néz ki a végeredmény és az nem árt ha el akar adni egy tervet az ember :)
  • strepsils
    #1482
    Igazából a skecsapnál nem is nagyon használnál annyi gombot mert másra való . Az házépítésre tökéletes ,viszont azzal nem versenyezhet a blender mert alá kell írni ha házat akarsz rajzolni gyorsan pontosan tervrajz alapján akkor a sketchup esik kéz alá míg ha bonyolut görbült testeket modellezni akkor a blender.
  • Palinko
    #1481
    Vissza is olvasgatok, látom hasonlóak voltak a gondok. Hogy ne kelljen nézned a billt, szerintem úgy helyezd el a bal kezed hogy gyűrűs ujj S meg W. kisujj A, mutató G (F-en érzed a kis buckát a billen mellette lesz a G meg felette az R szóval az F jó viszonyítási pont) ugyanezzel az újjal lenyúlsz B vagy C re kijelöléskor, középső új E meg D. Ezzel kb le is feded egyelőre amik kellhetnek.

    Másik ami eszembe jutott, ha ilyen régóta szenvedsz az átállással, nincs más mód. Mostantól minden nap, de tényleg minden egyes nap indítsd el a blendert és csinálj valamit, ha nem érnél rá akkor is csináld 5 percet akkor 5 percet, de aznap is meg volt nyitva és szoktad a dolgot. Amikor többet ráérsz akkor majd több időt szánsz rá. Legalább másfél hónapig tényleg minden nap foglalkozz vele és ha ezen túl vagy megnézzük május végén hogy állsz majd a dolgokhoz.


    @Strepsils én a Sketchupról csak képernyőképet láttam még de már azon kiakadtam hogy néz már ki azzal a rengeteg gombbal :D Mint valami mozaik :D Na ott milyen miss clickek lehetnek, meg az ember olvasgatja meg nézegeti, hogy melyik kellhet :D Boldog vagyok hogy a Blenderbe futottam bele :D
  • strepsils
    #1480
    " tudom a folyamatot ,de nem találom hozzá az eszközt."
    Hát ebben nincs semmi különös ,máshoz vagy szokva ,de rájössz hogy a blender kurva egyszerű és az a pár billentyű alap dolog. Én is sokáig csak sketchuppal játszottam és ki voltam akadva a blendertől de most meg attól vagyok kiakadva hogy a sketchup mennyire nem tud semmit és nincsenek benne billentyűk. Meg ha nem tudsz valamit itt is lehet kapsz rá gyors segítséget aztán megtanulod . Csak ha fel sem teszed a kérdést akkor nem tudunk segíteni .
  • repvez
    #1479
    igen ezért bosszant, mert ahogy irod, tudom a folyamatot ,de nem találom hozzá az eszközt.
    Itt az 5. oldalon már régebben tetem be képet , meg akkor is hasonló volt a téma mint most, de sokminden közbejött és nem haladtam semmivel sem ilyen téren.

    Lényegében mindenféle modern vadászgépet szeretnék modellezni, meg én inkább szeretek a saját dolgaimon megtanulni azt ami a tutorialban van,nem lemásolni amit ott mutatnak csak a folyamatot nézem ,de itt ez is elég nehézkes az alant tárgyalt dolgok miatt

    ez a srác már már szőrszáll hasogatóan precizen csinálja a modellezést.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2017.04.08. 20:43:20
  • Palinko
    #1478
    Igen gondoltam, hogy régebb óta érdekel, de most hiába tudod hogy mit akarsz, ha nem tudod hol van hozzá az eszköz. Olyan mintha egy szerelőt átvinnének a másik műhelybe lehet akár milyen jó ha nem találja meg a villáskulcsot :D
    Szóval sztem nem is az ilyen specifikus tutorialok kellenének hanem valami olyasmi mint a Blender DVD Training 11 - Blender Inside Out vagy Lynda.com - Blender 2.6 Essential Training leginkább mindkettő egyik CG Cookies anyag a másik meg Lyndás, de ha végig nézed már jobban feltalálod magad a környezetben.

    Ha repülőt szeretnél azt csakis blueprint alapján. Mivel sokan autóval kezdik lesz hozzá tutorial is dögivel. Ahogy írod is aki nem írja ki, hogy mit nyom le, az már nagyon béna tutorial készítő. Lehet néha használni kell a yt- lassított lejátszását hogy lásd mi pörgött le a sarokban :D Aztán majd megszokod idővel már szemre látod mit csinál és tudod mit kell nyomni és hiába pörgött le 10 parancs 4 másodperc alatt tudni fogod azt az 1-et ami neked kell mert a többit már ismered. Ez így működött nálam.

    Object meg Edit mode elején szokatlan valóban, de később meglátod a hasznát bonyolultabb modellnél. Mondjak csak annyit, hogy elszeparálhatod pl a repülő rotorját a kabintól és így majd animálhatod, forgathatod külön, ha külön object edit módba belépsz és kijelölöd a rotor lapátot nem fogsz véletlenül vertexeket kijelölni a repülőből mert más object, gtors áthelyezéseknél jó ha van mert nem kell figyelni a kijelöléssel, meg rakás dologra rájössz még használat közben, hogy van értelme ennek a különszedett dolognak.

    Nekem körülményesebbnek tűnik így ahogy leírtad a Max módszert, itt elég 1 szer beállítani a kamerád nem kell mindig módosító alt billentyű, hogy még nyova tartod ortho a kamera. Itt ha megnyomod a num 5-öt orthora vált és úgy marad. Ha nem nehezítenéd saját dolgod a nyilakkal, gyorsabb lennél, csak tudom rossz érzés hogy a reflex már működik, hogy klikkelnél a nyílra, ha mellé klikkelsz még a 3D cursor is elugrik és csak egyre jobban felcsesz :D

    Azt nem értettem hogy milyen plusz gomb kell, hogy elfelejtse az előzőt? Ha nem nyomod le a shiftet akkor nem jelöl ki több vertexet. igazából 3 gomb kell ahhoz amit szeretnél jobb, G és bal, ilyen sorrendben. Kijelöl, G, elhelyez bal klikk, majd újra kijelöl, G, elhelyez bal klikk és így tovább. Kényelmesebb így mert ha pl 1 egységet le kettőt jobbra kell mozgatnod nem kell 2 axis nyilait fogni, egérrel precízen elhelyezhető. Tényleg más gombot nem kell nyomni.

    Persze lehet komplikálni, ha precízebb egeret akarsz nyomva tarthatod a shiftet mozgatás közben, ha csúsztatni akarod a vertexet meglévő élen kétszer nyomod meg a G-t egymás után és más módba lép az elhelyezés.

    De igazad van idő kérdése, ha lesz elég időd foglalkozni vele rá fog erre is állni az agyad és majd meglátod ami most furcsa magától értendő lesz hamarosan, majd ha elérsz a materialokhoz meg ilyesmikhez ott lesznek még csak a meglepik sztem :D

    Melyik gépet szeretnéd lemodellezni?
  • repvez
    #1477
    Az R2es max óta próbálgatom a modellezést több kevesebb sikerrel, úgyhogy nem most gondoltam úgy, hogy nekiállnék, de eddig ez okozza a legnagyobb nehézséget az átszokásra, pedig próbáltam pár alternatívát, (wings3d, rhino3d, lightwave, maya stb..)

    Hardsurf modell lenne amit szeretnék jobban megtanulni azon belül is a repülök, ezért a Military-meshes.com oldalt szoktam nézegetni ott vannak csodák blenderrel is .

    vizuális típus vagyok így a profi videókból is lejön , hogy mit akar csinálni, de ha nem áll kézre az már rossz. Tutorialokat is nehéz így tanulni, mert vagy nem mondja vagy nem írja ki a kijelzőre, hogy mit nyomott. ha meg kiirja az néha olyan mintha a guitar hero lenne, hogy csak pörögnek a betűk és vagy a betűket figyelem vagy a modellt.
    Maxban minden a szemem előtt történik.

    "Mondjuk Front viewben van a kép nyomsz egy numpad 1-et a nézethez majd numpad 5-öt az orthographical nézethez, nyilván edit módban meg vertex select módban kijelölöd a pontot jobb klikkel nyomsz G-t és oda húzod a tárgy széléhez. A nézet miatt csak 2 axisban dolgozik szóval nem barmolod el a térben :) Még egyesével egérrel húzogatnád sztem 5 ször annyi idő és nem gondolom hogy túlzok. "

    MAxban mindez :
    vertexmodba vagy, ezt az edit modot nem is értem miért kell állandóan állítgatni belenderben, maxban alap, hogy mindent így csinálsz.
    bal egérrel rákattint a vertexre manipulátpor nyílon arra a tengelyen hozod nyomva tartva az egeret amerre szeretnéd, alt billel mellényomva ortograficba forgatod a nézetet. majd egy másik vertex bal egér gomb , nem kell plusz gomb , hogy elfelejtse az előzőt.

    igy egy bal egér + alt kombóval ki tudom alakítani a formát ha csak a pozícióját kell a vertexeknek módosítani. Blenderben , meg jobb gomb majd bal gomb meg G-betű esetleg még más is, mindezt mindig.

    Ha egy kicsit több időm lenne akkor biztos könnyebb lenne az átszokás, de igy inkább csak fejben próbálom felfogni.




  • Palinko
    #1476
    Minden elismerésem, de szerintem követhetetlen annak aki nem tudja a blender alap eszközeit készségszinten kezelni. Abban igazad van, hogy aki tutorial felvétele közben gondolkodik meg találja ki hogy miről is akar tutorialt csinálni azt kerülni kell. Akit én ajánlottam, a nem azért lassú, hanem mert türelmesen megy végig a dolgokon és elmagyarázza. Megadja a pontos értékeket pl egy scalera, kötött, de kezdőként a szabadság inkább ellenünk dolgozik :D
  • ToxiMaxi
    #1475
    Én azzal kezdtem meg a CG cookieval, illetve annak az elődjével. Utálom a lassú tutorialokat, ahol az oktató is gondolkodik azon, hogy mi a következő lépés.
  • Palinko
    #1474
    Blender Guru? Na ne már :D Azért az szerintem már igen csak közép haladó szint, bár elmagyaráz mindent, de nem szájbarágós. Biztos nem ismerted, de inkább ezt a csatornát ajánld kezdőknek.

    Na itt minden tutorial olyan, hogy úgy áll hozzád, hogy először látod a blendert. Szép lassú komótos tempóban belevezet.
  • Palinko
    #1473
    Az túlzás, hogy használtam, még 2004-2005 tájékán próbálgattam sikertelenül :D
    Tessék, a leggyakrabban használt shortcutok, letöltöd, kinyomtatod és nem veszel el.

    Igazából szerintem rossz út ha úgy állsz hozzá, hogy na ezt most be kell magolni, használni kell a programot és amit gyakran használsz az beépül a tudásodba amit meg ritkábban megnézed a papíron, vagy az előbb felsorolt módszerekkel megtalálod. Maxban is meg kellett jegyezned melyik almenü alatt található a funkció, itt meg egy billentyűt kell megjegyezni. Igazából logikusan van felépítve Scale? S, Rotate? R, Extrude? E, Edges? Ctrl + E. Jó lehet mondani a move G-re nem épp a legjobb, de Grab and move és már jó helyen is van :D Meg jobban kézreesik mint M-en hidd el :)

    Van beállításoknál is 3DS Max layout, de soha nem kapcsoltam be, mert ugye én nem átszoktam hanem ezt tanultam és a tutorialok is az alapértelmezett billkiosztásra tanítanak. Még a jobb klikkel kijelölést sem tettem át, pedig első hetekben az okozott nehézséget, ma meg már más 3D programban is néha jobb klikkelni akarok :D

    Szóval ne bal klikkel tedd a 3D cursort (gondolom azt értetted manipulator alatt, Max elnevezésekkel nem vagyok tisztában) hanem jobb klikkel jelöld ki amit szeretnél.
    Vertexet itt is áthelyezheted amúgy egérrel.

    Győződj meg, hogy edit modeban vagy, jobb klikkel jelöld ki a vertexet, majd bekarikáztam melyik gombot nyomd meg ott lent ha nem látszanak a tengelyek aztán mikor látszanak majd bal klikkel helyezgetheted ahová tetszik. Bár hidd el nagyjából pár napig fogsz ezzel szenvedni, majd rájössz, ha pl kép alapján dolgozol mennyivel rohadt gyorsabb ez:

    Mondjuk Front viewben van a kép nyomsz egy numpad 1-et a nézethez majd numpad 5-öt az orthographical nézethez, nyilván edit módban meg vertex select módban kijelölöd a pontot jobb klikkel nyomsz G-t és oda húzod a tárgy széléhez. A nézet miatt csak 2 axisban dolgozik szóval nem barmolod el a térben :) Még egyesével egérrel huzogatnád sztem 5 ször annyi idő és nem gondolom hogy túlzok.

    Igen ismerős az érzés a tanulási folyamat eleje ilyen sajna, ezért úgy ments hogy CTRL + S majd sűrűn, mikor elértél egy munkafolyamatot, például megvan egy pohár és most csinálnád az asztalt hozzá előtte CTRL + SHIFT + S (vagy File Save As) File nevét ahol meg kell adni jobb szélén van egy + arra ráklikkelsz és így lesz filenév.01 nevű és lehet hogy a végére lesz 10 fileod egy egyszerű tárgynál is, de legalább egy jó historyd lesz és ha valami nem úgy sikerül mindig lesz hová visszaugrani és nem frusztrál majd annyira mintha elejétől kéne kezdeni.
  • ToxiMaxi
    #1472
    Van itt is pie menü ha ez a gond. Ctrl+Z-vel vissza tudod vonni az előző lépésed, az pedig minden programban alap, hogy gyakran mentünk.

    Én azt tudom mondani, hogy próbáld ki a blender guru-s tutorialokat, ha azután sem tetszik meg, akkor ez tényleg nem a te programod.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2017.04.08. 16:43:28
  • repvez
    #1471
    Ha használtad a maxot akkor tudod. Én abban már elég jól eltájékozódok, de a blender azért csábít, mert nem kell GB-okat telepítenem és ingyenes és gyorsabban fejlődik, de a maxban csak az egeret használva mindent megoldok, a manipulátor és a jobb oldali menün keresztül.
    Ha azt mondom, hogy a maxban csak a ctrl, alt és a Z bill-t használom akkor érthető, hogy mi olyan bonyolult számomra a blenderben.
    Nem a gombokat akarom magolgatni hanem a feladatra koncentrálni.
    Próbáltam 3dmax plugint is feltenni, de nem volt az igazi.
    Maxban ugye egy sima bal kattintással kijelölöd ami kell itt meg a manipulátor elugrik a helyéről és már nem is tudod mi merre.
    Vagy csak a megfelelő tengely nyílon kattintva húzod a vertexet bárhol vagy , blenderbe ehhez billentyűt kell nyomni.

    Pedig nagyon jó lenne használni a progit, de nálam pont fordított a folyamat mint nálad, a maxban már van sikerélmény míg blenderben mikor eljutok egy darabig akkor jön egy rossz gomb vagy mozdulat és összekuszál mindent ami teljesen elveszi a kedvem, főleg , ha régebb óta volt mentés.

  • Palinko
    #1470
    Van mindenhez plugin én tegnap pl a Filmic-et töltöttem le azzal mások a színek.

    Nekem ezek a gyorsgombok kifejezetten tetszenek, láttam már Sketchupról képernyőképet és nevetségesen néz ki a sok gomb. Ha meg elfelejtem a gyosbillentyűt, itt is megtalálható a gomb valahol elrejtve, vagy nyomok egy spacet és beírom mit akarok végső esetben meg még mindig googlezhatok. Sokkal gyorsabb így a munka és tök jó példa volt a könyvben az, hogy a blender olyan mint egy váltós kuplungos autó, a többi meg mintha valami modern autón tableten kéne mindent nyomogatni és rákérdez mindenre.

    Szerintem már egy pár éve nem arról szól a blender, hogy megkedveltesse az emberekkel a dolgot én úgy látom, hogy tényleg az a legnagyobb hibája, hogy ingyenes :D Ha ezt is legalább 500$-ért adnák mindenki hasra lenne esve, így meg lenézik. Én is mint legtöbben 3DS max-el próbálkoztam még a kétezres évek elején, letöltöttem és kinyomtattam egy nagy könyvet és semeddig nem jutottam vele, mert egyszerűen nem úgy működött ahogy írták, frusztráló volt az egész. Itt meg tavaly nyár vége felé találtam egy tutorialt amit megcsináltam és tetszett az eredménye és örömet okozott. Pedig több mint 10 évig nem is néztem a 3D felé a Maxos élmények miatt :D

    Olvasgattam fórum topicokat a témában és meg vagyok győződve, hogy a 3D Max meg a Maya azért piacvezető mert hagyománya van, aztán nyilván a frissen érkezők meg azt tanulták ami ipari standard és így csak még jobban beépült. Ha most újraindíthatnánk a versenyt ki tudja mi hogy alakulna. Persze be tudtak épülni a közösségbe fiatalabb fizetős megoldások is pl valaki a Mudboxot dícséri halálra, de azért megfigyelhető, hogy a hagyományos berögzött dolgok felé tendálnak. Szerintem mindegyik programnak megvannak az előnyei meg hátrányai, de egyik sem lényegesen rosszabb a másiknál meg ki lehet küszöbölni a hátrányokat.

    Valahogy kétlem, hogy aki beletett 5 évet, hogy kiismerje a blender minden dolgát, annyira váltana más programra, mert azzal "gyorsabb", kb felét kidobhatja a tudásnak, meg jöhet rá annak a proginak a hülyeségeire.

    Repvez nyugodtan írd le mi okoz nehézséget, sztem pár nap alatt rákapsz a flowjára, szívesen segítünk. Az a megvilágítás dolgot meg mindjárt mondom hogy próbáld.
    Felmész ide
    letöltöd amelyik tetszik, én pl a MonValley Lookouttal dolgoztam, de ez téged nem kell korlátozzon.

    Aztán blendert átállítod cycles renderre (meg beállítod hogy már eleve ezzel induljon sztem, legalább is én így tettem), a legfelső menüsávban kell ott a kis blender logotól balra van egy lenyíló menü.

    Ha megvagy a jobb szélső menübe ahol van a world (kép a spoiler tagben) ott rámész a Surface alatt, hogy Use Nodes, majd felül Backround, alatta a colornál a kis pontra és Enviroment Texture, ott lesz egy lehetőség most, hogy Opne a kis mappára rámész megnyitod a HDR fájlt, nézz szét mert több kép lesz a csomagba amit letöltesz, használhatod mindet de igazából a legnagyobb méretű HDR lesz ami neked kell :) Megnyitod és nyomsz egy Shift + Z-t hogy megnézd mit alkottál. Ha túl gyenge a fény jobbról szintén a Strengthet felhúzod amennyire akarod és meg is vagy. Amúgy használhatsz nodeokat is ennél a képnél, de most ne bonyolítsuk ezzel ha megleszel ma tök jó lesz.

    Csináltam egy képet is a nehezebb lépésekből ne a szövegemből kelljen kibogarásznod:
  • ToxiMaxi
    #1469
    Én szerintem pont a gyorsbillentyűk azok, amik felgyorsítják a munkafolyamatot. Ha megvan a megfelelő tudás onnantól villámgyorsan meg lehet valamit csinálni. Nem kell menüket lenyitogatni. Utálom azokat a programokat, ahol nincs lehetőség gyorsbillentyűt beállítani és mindig a menükben kell turkálni egy ezerszer használt funkció eléréséhez.
  • repvez
    #1468
    Félreérted, nem leszolni akartam, mert mindent meg lehet oldani vele amit a fizetősekkel, sőt lehet még jobban is.
    A kérdésem arra vonatkozott, hogy a videoban bemutatott fénykezelési probléma ennyire nagy gond akkor miért nem tesznek ellene?
    Mert tényleg nem lehet ugy beállitani egy egyszerü jelenetet , hogy csak a napb adja a fényt mint a valóságban, kell neki a trükközés és igy már nem olyan egyszerü a dolog.

    A modellezés része , meg talán még egyszerübb is mint a fizetős progiknál lévén, hogy gyorsabban fejjelsztik, de valahogy a szisztéma nem jön át ahogy kezelni kéne , egy 3dmax után kész rémálom egy egyszerü test megformálása is.
  • fuszhi
    #1467
    Persze csak szerintem! Az blender a arra van, hogy megkedveltesse a emberekkel az különféle dolgokat, aztán elengedje a emberek kezét ha rájött az fizetős programokkal könnyebb a élet! Ettől még nagyszerű program, és ha valamibe bele kezd a ember, legalább nem kell fizetnie az kezdetek kezdetén olyasmiért, ami bizonytalan jövedelmet hozz az "konyhára". :)))) a , az
    Utoljára szerkesztette: fuszhi, 2017.04.08. 13:27:50
  • repvez
    #1466

    Nem tudom, ki mennyire van otthon a témában, de ha ennyire korlátolt a sRGB és a blender alap render része és ugy alapbol mindegyik látvány program PC-n akkor miért nem probálnak fejlesteni ebben az irányban ?

    Amugy , a Blender nagyon jó program, de valahogy nem tudom megszokni a kezelését, miért kell billenytyüket is nyomkodni olyan dolgokhoz amiket csak egérrel is el lehetne intézni.
  • fuszhi
    #1465
    Mondjuk én is örülnék annak ha kicsit jobban pörögne a témakör oldala amiatt, hogy mindenki kicsit több alkotást oszt meg! Az másokat is ösztönözhet, és ötletet is adhat a témakör kedvelőinek!
    Utoljára szerkesztette: fuszhi, 2017.04.06. 15:59:46
  • Trialcor
    #1464
    Igazatok van kissé kevés információt adtam meg! :)

    Amit érdemes tudni a laptopról:
    Asus
    Intel Core i5-6200U 2.3 GHz
    NVDIA GeForce 940MX 2 GB VRAM
    GB DDR4

    Azt hiszem nem én terheltem túl egyenlőre, más hasonló programmal jártam úgy régen, hogy kicsit több objektummal kellett számolnia mint amire nyomorult gép fel volt készülve, és eléggé diafilm jelleget öltött a szerkesztés, amikor 100-150 aszteroidával számolt! :D
    A probléma sajnos már a program indításakor jelentkezik, már a kezdő kockám is szaggat ha hozzá nyúlok! :/
  • strepsils
    #1463
    "első látásra nem tűnik annyira erőforrás igényes programnak!" Én is aszittem .... amíg csak szögletes építményeket modelleztem
  • Koppixer
    #1462
    #1448
  • Jim Morrison
    #1461
    Hali!
    Esetleg egy kis konkrétumot elárulnál a laptop hardveréről? (Legalább a típusát hogy megnézzük mi van benne)
  • Trialcor
    #1460
    Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Nemrég kezdtem el a Blenderrel foglalkozni, és egyenlőre nagyon tetszik a program, igyekszem fejleszteni magam a tutorial videók, és segédanyagok alapján, viszont a folytonos időhiány miatt sokat nyernék vele, ha olykor a laptopról is tudnám folytatni a megkezdett project-eket, viszont nem várt problémába ütköztem! :/ Szaggat a Bledner a laptpon. Mármint nem az elviselhető mértékben.Nem igazán értem okát, mert a laptop tavaly vásárolt, majdnem erősebb mint az asztali gépem, így nem látom okát hogy ilyen csúnyán be szaggasson,főleg mivel első látásra nem tűnik annyira erőforrás igényes programnak! Nem volna esetleg ötletetek a megoldásra? Előre is köszönöm a segítséget, minden jót nektek!
  • Palinko
    #1459
    Berakok én is egy képet, hogy pörögjön a topic:
    Kép ként nem tudom beilleszteni mostanában az imgurról :D

    Bár van ezer hibája de azért jó kis gyakorlás, aki szeretne egy jobbat csinálni az nézze meg hogy kell.
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2017.03.27. 21:53:15
  • gothmog
    #1458
    Ennek gondolom itt a helye.
  • fuszhi
    #1457
    Elmondom az uraknak, hogy mitől ilyen. Tehát a tükröződésnél a Gloss Amount használata eredményezi ezt. Ha elveszek belőle, akkor lesz pixelesedés! Kérem szépen tisztelettel. ;)
  • Jeffjohnson
    #1456
    Esetleg nagyobb depth érték nem segítene rajta?
  • strepsils
    #1455
    Nem lehet hogy azért pixeles mert a tükör anyaga nem lett smooth ra állítva ?
  • Palinko
    #1454
    Blender render? :O Nah azzal 0 tapasztalatom Cycleshez szokott a szemem, meg igazából minden tutorial amiken tanulgatok úgy kezdi, hogy kapcsold át Cycles renderre, már be is állítottam, hogy alapból Cyclessel induljon a Blender :)
    Azért annyit tudok hogy Blend renderben nehézkesebb ahhoz képest nagyon is valósághű a kép. Igen van olyan kép ami csak keretben van üveg nélkül, értem hogy az írást szeretted volna akkor azt vissza is vonom. Tükörre talán találsz itt valami hasznosat
  • fuszhi
    #1453
    Minden kép érdekel építő jellegű kritika! Úgy hogy köszönöm szépen. Sima blender render tehát nem Cycles Render. A fabábú nincs egyben csak szerintem túl közel vannak helyenként egymáshoz az elemek. A képen direkt nincs csillanás, hogy jobban látszódjék az ábra, és biztos láttatok már olyan képet ami csak keretben volt, például festmények stb én ilyen kis képben is láttam. A képet én találtam ki hogy mi legyen rajta. Nem tudom miért pixeles a fuga a tükörben, esetleg az ,hogy adtam neki egy kis geometriát, talán az torzíthatja a tükröződő felületet. A világos csík a sarokban az tényleg javítható lenne, sőt én még gondoltam rá, hogy lehetne dekor léc odalent, de a fabábú felfüggesztése miatt nem került rá sor. Mindegy minden esetre még egyszer köszönöm.
  • strepsils
    #1452
    én csak nemrég fedeztem fel a dithering áldásos hatását a renderelt sky textúrán.
  • Palinko
    #1451
    Kicsit zajos, a tükörben a csempék fugája valamiért pixeles, a vastag gyakorló fa henger lehetne több segmensből, mert látszik, hogy kevés, bár ez lehet reális is, ha gyaluval munkálták meg pl. Kép elé kéne talán valami üveg, azon ha megcsillanna még a megvilágítás jól mutatna. Kicsit a sarokban világos az a csík, ha direkt van, lehetne pl a padló meg fal szögébe is mert ott egy kicsit gyorsan vége van a falnak.

    Na jó, ez most a kákán is csomót keresés volt részemről, de gondoltam érdekel én hol javítanék még rajta. Igazából örülnék én ha ilyen gyorsan ilyen szép rendert tudnék csinálni és ötös munka sztem, de hátha érdekel építő jellegű kritika.
  • fuszhi
    #1450
    Még igyekeztem egy hasizom erősítővel és egy képpel a falon a látványnak adni hogy úgy tűnjön, hogy mennyi minden , és hogy minden mennyiii!
  • fuszhi
    #1449