1768
Blender
  • Banki67
    #1448
    Köszönöm a linket, az ottani megoldás megoldotta az én problémámat is:
    "Right click on the blender shortcut>Run with Graphics Processor>Integrated Graphics."

    Köszönöm még egyszer!
  • Koppixer
    #1447
    Külföldi fórumokon azt írják, hogy ezt egy Nvidia-driver frissítés okozza. Pl. itt meg itt.
  • Banki67
    #1446
    Azt lefelejtettem, hogy mindig ezt csinálja, akkor is, ha új projektet nyitok meg. Egy Acer Aspire E5-571-et használok, tudom, hogy nem egy erőmű, de eddig mindenféle probléma nélkül futott rajta.
  • strepsils
    #1445
    Akkor is ezt csinálja ha új projektet indítasz amiben nincs semmi csak egy kocka?
  • Palinko
    #1444
    Hány facet használsz? Milyen géped van?
  • Banki67
    #1443
    Sziasztok!
    Hosszabb ideje nem használtam a Blendert, most újra szükségem lett volna rá, de valami embertelenül belassult. Ugyanezt a verziót már használtam korábban, nem lett azóta újratelepítve se. Egyszerűen több másodperces késéssel reagál mindenre. Egy kattintásra is. Van valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja? A gépen minden más program szépen fut.
  • fuszhi
    #1442
    DUO WHEEL
  • strepsils
    #1441
    Én is ujraraktam és mostmár működik a haj is. :)
  • MasterMason
    #1440
    Eredetileg egy stúdió saját fejlesztésű szoftvere volt a blender... Viszont annak köszönhetően, hogy ingyenessé vált, és ez miatt mára elég sok felhasználóval rendelkezik, így csak meg tudta vetni a lábát a piacon.

    Egyre jobb és egyre többet tud.
  • Jeffjohnson
    #1439
    Jó látni, hogy az Amazon zászlóshajójának készítéséhez Blendert használtak. Nagy lökést adhat. Egyre komolyabban veszik most már a Blendert.
  • MasterMason
    #1438
    https://www.blendernation.com/2017/02/23/man-high-castle-season-2-vfx/

    Barnstorm VFX and Theory Studios (formerly Theory Animation) just shared the incredible VFX reel of the secons season of Amazon's "The Man in the High Castle". All modeling and rendering in Blender & Cycles
  • fuszhi
    #1437
    Némi változtatással a lámpákat illetően illetve a folyosó és az ajtók szélességét illetően!
  • fuszhi
    #1436
    A John Wick Című filmből.
  • Jeffjohnson
    #1435
    Hajat ugyan nem render-eltem vele de nem is tudom a napját, hogy mikor fagyott utoljára a Blender. Én mindig a legújabb verziót használom és ~soha nincs vele gondom.
  • strepsils
    #1434
    Ez a 2,78 egy rakás szar gyelekik ,alig csinálok valamit és kikapcsol . Hajat nem is tud renderelni , már a render ablakban meg se jelenik semmi ha haj is van a témában. F12 re gyakorlatilag kikapcsol. Ha a színpalettán egy színre kattintok vagy a csúszkákat csúsztatom akkor is kikapcsol .

    Mi a szart kéne kikonfigurálni a rendszer beállításokban mert már azt is kivettem hogy subdivide rendering de akkor is összeomlik. ? Valaki más tud hajat renderelni ezzel?
  • strepsils
    #1433
    Hát nekem ez nem nagyon akar működni .Ha egy új fájlt indítok akkor működik az external módban is de mire rájöttem hogy meg kell adni a lux program elérési útját az outputba ... na mindegy.
    Én a meglévő modelljeimet szeretném lerenderelni ,próbáltam átkonvertálni luxba ,van amit megcsinált de van amire nem csinál semmit ,de dög lassú meg gyenge a gépem hozzá.
    Már eleve a material előnézetét sem látom csak pixelkockákat szoval elég nehéz lenne új anyagokat kikeverni de nincs is erőm ahoz mert annyi anyagom van amit ciklusból át kéne venni hogy soha nem érnék a végére .
    Meg ennél a projektnél hiába adom meg az elérési utat akkor sem működik external módban a lux , és persze amúgy sem ,nem csinál semmit így meg fogalmam nincs a hiba beazonosításáról. Lehet hogy majd visszatérek rá ha meg lesz a gtx 1070es gépem de ezzel a szutyokkal kár szenvedni.
  • Koppixer
    #1432
    "csak fekete képernyő"
    Új anyagokat kell létrehoznod (a lux saját anyagaiból), és a lámpák fényerejét is módosítani kell, valószínűleg ez a gond.

    A renderelést a Lux saját ablakában tudod megállítani/folytatni: a render fülön, a bal felső sarokban, a három gombbal - ha hagyod, akkor megy a végtelenségig. Animációnál beállíthatod, hogy egy adott sample-szám eléréséig csináljon egy képkockát, vagy adott ideig: itt leírják, hogyan kell.

    Amúgy meg ott a wiki, abból sokat lehet tanulni. Azzal érdemes kezdeni, hogy a különböző renderelési módok (bidirectional, path, ex-photon map stb.) elveit megérted, mikor-melyiket jó használni, utána a finomhangolás. Pl. a path mód olyan, mint amit a Cycles használ, visszafelé, a kamerából lövi ki a fénysugarakat, míg a bidirectional már kétirányú, a fényforrásokból is indít sugarakat. Ennek nagy jelentősége van akkor, ha szinte csak indirekt megvilágítás van egy jelenetben, pl. szobabelső.
  • strepsils
    #1431
    Hát ez jó bonyolult , egy évszázad lesz mire rájövök a beállításokra . De az a baj hogy nem is igazán működik , sima kockát lerendereli de egy bonyolult épületetet amit átvett ciklusból csak fekete képernyőt renderel.

    Meg azt sem értem itt hogy van a számláló vagy itt akkor van vége a renderelésnek amikor én megunom és esc el kinyomom ? bár akkor meg animációt hogy csinálok, én nem is látom hogy menne a százalék csík felül meg a sample számot sem látom hogy be lehetne állítani.
  • Koppixer
    #1430
    A Luxrender is egy rendermotor, mint a Cycles, de alapvetően másképp működik, ezért bizonyos feladatokra jobb.
  • strepsils
    #1429
    Kipróbálom . És mi az a luxrender?
  • Koppixer
    #1428
    Kapcsold be a renderbeállításoknál a refractive caustics-ot, ez mindenképpen kell, ha fényáteresztő anyagon keresztül akarsz megvilágítani valamit.
    A lámpánál legyen bekapcsolva a cast shadow, hogy úgy menjen át a lencsén a fény, ahogy a valóságban.
    A sample-szám legyen nagy.

    Egyébként a Cycles kifejezetten rossz a caustic renderelésre, pl. a Luxrender ebben sokkal jobb. Abban tudsz olyat is csinálni, hogy egy prizmával a fehér fényt a szivárvány színeire bontod.
  • fuszhi
    #1427
    Azt kell mondanom, nagyon igazad van!
  • strepsils
    #1426
    Ez is biztosan érdekes lehet de nekem pont nem az a célom hogy a kamerában keletkezzen a fénytörés hanem mint fizika órán a lézerrel meg egy müanyag darabbal szemléltették a fény elhajlását .

    Szóval olyat akarok csinálni és egy ernyőre rávetíteni ,csakhogy a blendert úgy nézem nem érdekli a glass material törésmutatója és domború alakja a fényutak számításánál.
    Próbáld ki csinálsz egy lencsét üvegből meg egy zseblámpát (szpotlamp) és átvilágítasz a lencsén . Úgy halad át rajta a fény mintha ott se lenne a lencse.
  • fuszhi
    #1425
    Én mondjuk utómunkával a Render Layeren egy lencse effektet kreálnék. Megnézném a filmekben hogy milyen lencse csillanások vannak, vagy fényképeken, és igyekezném azt leutánozni, hogy életszerű, realisztikus legyen. Lenz effect néven vannak tutorialok, de jobb az amit az ember saját maga készít el a maga elképzelése szerint.
  • strepsils
    #1424
    Blenderben nem lehet a fénytörést modellezni? Akár hogy csinálom és nézem a lencsén áthaladó fény vagy nem halad át (shadow be) vagy megtörés nélkül halad át (shadow disabled).

    A kamera persze látja de a célom az lenne hogy egy ernyőre leképzett fényképet mutassak be.
  • fuszhi
    #1423
    Készítettem egy régi alkotásról egy Cycles Rendert is.
  • fuszhi
    #1422
  • Palinko
    #1421
    Szívesen, örülök, hogy megoldottuk :)
  • strepsils
    #1420
    Köszi ki is töröltem az angol billentyűt így akkor nem fogok rányomni. Ha én ezt tudom
  • fuszhi
    #1419
  • Palinko
    #1418
    Annyi történik, hogy te is lenyomod egyszerre az altot és a shiftet és az a gyorsbillentyű a nyelvváltásra. Ha kint lenne az óra mellett a billentyűzetkiosztásod látnád is a változást. Persze csak programon belül váltod a kiosztást és azért oldja meg az újraindítás, mert ez nem maradandó változás. Ha ilyet tapasztalsz nyomd meg megint azt balalt + balshiftet. Gyakorolhatsz itt is hozzászólás írása közben, meg nézd meg a beállításokat, túl sok billentyűzet ne legyen mert akkor annyival tovább tart végig zongorázni. Vagy ha nem írsz több nyelven törölj minden billentyűzetet a magyaron kívül és akkor nem lesz hova váltania hiába nyomsz véletlenül alt shiftet.

  • strepsils
    #1417
    Most akkor mi ez a magyar billentyűzet eltűnése ? Mert én nem értek hozzá hogy kell átváltani angolra csak azt tudom hogy már a régi blendereknél is örökké ezt csinálta . Kurvára fölbaszta az agyam hogy akarok megnevezni valamit és mivel magyarul írok mindent nem jönnek az á é ő betűk csak ilyen krix kraxok meg a Z Y felcserélődik.
    Sokáig nem is értettem azt hittem elromlott a billentyűzetem mert ugye reflexből a Z t sokszor nyomogatom hogy háló és solid nézet közt váltsak de nyomkodtam és a fenének se akart váltani . Aztán meg akartam forgatni Y tengelyen és nem értettem miért Z tengelyen forgat mikor Y t nyomok.

    Újra kellett indítani és akkor megjavult de ez még a 2,74 nél is így volt .
  • Jeffjohnson
    #1416
    Igen, igazad van. Ez hirtelen eszembe se jutott, pedig már én is jártam így.
  • Palinko
    #1415
    Nem biztos, hogy gond van a gépével, sokszor én is váltottam a billentyűzeten és néztem, hogy mit csinál a blender mikor z-t akarok kijelölni miért y-t jelöl stb, aztán rájöttem, hogy igazából én váltogatom a billentyűzet kiosztást, mert olyan hevesen gyorsbillentyűzök, hogy becsúszik párszor alt+shift ami váltja a bill kiosztást :D
  • Jeffjohnson
    #1414
    Hasonló dolgok történtek velem is, amikor bedöglött a videokártyám a laptopban. Cycles-nél omlott nekem is össze a driver.

    Azzal én is egyetértek, hogy a legfrissebb verzióban vannak a legújabb bugfix-ek. Próbáld újrarakni a blendert. Szedd le újra a 2.78a-t a blender.org-ról. Hátha segít de az, hogy a billentyűzettel is gond van elég erősen abba az irányba mutat, hogy a gépeddel van valami gond.

    Én mindig a legújabb stabil blender.org-os verziót használom és még soha sem volt gondom vele.
  • MasterMason
    #1413
    Nem feltétlen, a production build-ek, azok mindig a tesztelt "legújabb" verziók, amelyek fontos hibajavításokat tartalmaznak, tehát pl a 2.78-as production build kevésbé bugos mint a 2.76-os, és ez garantált. :)

    Ellenben a daily build-ek illetve experimentál verziók nem stabilak és na azokban fordul elő olyan mint amit Strepsils is ír.

    Ez egyébként minden programnál igaz, a friss production build kevésbé bugos, mint az előző.

    Feltehetőleg Strepsils-nek valamelyik experimentál verzió lehet fent a 2.78-ból.
  • fuszhi
    #1412
    Én egyet mondok, még mindig a 2,76 ot használom. Sokszor láttam gyakorlottakat és ők se a legújabbakat használták. Lehet jobb kicsit várni még ha ki is adják a friss verziót.
  • strepsils
    #1411
    Nektek nem omlik össze a 2,78 ? Vagy csak az én gépem a szar mert már régen is csinálta hogy egy idő után elment a magyar billentyűzet ,felcserélődött a Z -Y billyentyű ,nem tudtam é á ő ú betűket írni.

    Most már egyre fosabb a dolog ,ha aktívan húzgálom a csúszkákat a nodoknál egyszer csak fogja magát és kikapcsol a porgam.

    A másik hogy van az a másik renderelési mód amikor külön lehet megadni a sample számokat. Na abban a módban bármilyen kicsire állítom ha elindítom a renderelést jön a fekete halál , a képernyővezérlő felrobban nem csak a blender hanem a mozzila is összeomlik . Azt írja ilyenkor ki hogy detect TDR és elnavigál az nvidia oldalára .

  • fuszhi
    #1410
  • fuszhi
    #1409
    Neon girl