1768
Blender
  • fuszhi
    #408
    Ez amúgy egy papír doboz, szóval nem fa. Köszi a tippet majd megnézem úgy is mit hoz köszönöm. Majd legközelebb megpróbálom úgy elkészíteni hogy egy két oldala lazábban legyen és meg görbüljön hogy jobban kivehető legyen.
    Még az nem tudom megvalósítani ha egy hengeres testre szeretnék rátenni ezt azt. Mert nem mindig úgy rakja rá ahogyan szeretném a cuccost idővel ki kísérletezem. Lehet ott rontottam el hogy az uv -nál nem mindegy hogy milyen nézetből milyen típust választok.
  • fuszhi
    #407
    Ez most nagyon nyers verzió ha több időm volna akkor kivonással megcsinálnám a lámpát szebbre már az alsó részét a felsőt meg még meg kell tanuljam mert nem tudom hogy lehet azt hogy a fényt áteressze meg szétszórja finoman. De kb erre a lámpára gondoltam.http://noob.hu/2012/03/05/lampa.jpg
  • Jeffjohnson
    #406
    Köszike most épp texturákat vadászok a neten, hogy a kép jobban nézzen ki.
  • Jeffjohnson
    #405
    Jó a doboz esetleg egy kis bumpmap-el még jobban nézne ki. Texture fülön az Influence -> geometry részen a Norm. ot pipáld be és játsz kicsit az értékével minél nagyobb a szám annál durvább a bumpmap.
  • fuszhi
    #404
    A kerítésed nagyon "ottvan" a szeren. Miszter Jeff úr :)))
  • fuszhi
    #403
    :) Ma pont édesanyámmal voltunk valamerre elintéztem ezt azt és mondom olyan éhes vagyok a krumplit azt megeszem a másik részét azt oda adtam neki egy sajtos burger akármit és ezt gondoltam ki.
  • Jeffjohnson
    #402

    Kis háttérképet készítgetek amit majd ki tudok rakni a blogra. A híddal amit csináltál is valami hasonlót tervezek. Ha lesz időm 1 tutorialt is írok hozzá.
  • fuszhi
    #401
    Remekül néz ki. Melózok aztán kevesebb idő marad mindenre.
  • Jeffjohnson
    #400


    Alkottam én is egy keveset.
  • fuszhi
    #399
    oké holnap hazajöttem és átküldöm őket aztán majd újrarakom a gépet hátha lesz msn re lehetőség hogy tudjunk dinamikusabban is kommunikálni haha
    Ekkor majd úgy fogom elrendezni a blendert meg a többi könyvtárat ahogy nálad van és akkor azzal már legalább rendben leszünk. Mostanság be sűrűsödött a programom ahogy tudok úgy fogok dolgozni. Igazad van egy kis fény nem ártott volna néki :)))))))) Na minden jót Jeff úr majd dumálunk.
  • Jeffjohnson
    #398
    ez honnan jött? :) Kicsit a sarkainál mintha el lenne csúszva a textúra meg talán fényesebbnek kellene lennie de amúgy jó.

    Ha az asztalon tárolsz sok mindent akkor az lassítja a géped azt igazán ikonok tárolására találták ki nem nagy textúrafájloknak. Nálam létre van hozva egy külön blender könyvtár benne mondjuk pálya project azon belül textúrák stb... tehát egy rendes könyvtárszerkezet ami átlátható és segíti a munkámat. Azt javasolom te is próbálj valami hasonlót csinálni mert így a küldés egyszerűbb csak átmásolod a megfelelő könyvtárakat és kész másnál sem lesznek gondok. Textúra amúgy most nem fontos csak küldd át a tárgyakat csinálok belőlük egy szép "csendéletet" ami megy majd fel a blogra.

    Viszont jó lenne találni valakit aki jól tud rajzolni mert concept art-ból sokkal egyszerűbb dolgozni. Addig is amíg ilyet nem találunk én azzal próbálkozom, hogy egy papírra lerajzolom, hogy milyennek kellene lennie a pályának és ha ez megvan az alapján próbálom megalkotni. Sokkal célravezetőbb mint ötlet nélkül megalkotni a pályát csak blenderben. Javaslom neked is, hogy próbáld ki sokat segíthet és a profik is így csinálják.
  • fuszhi
    #397
    oks megpróbálom átküldeni viszont azt nem tudom hogy mentsem el neked hogy ne legyen probléma azzal hogy nem találja a textet mert nálam az asztalon van a textúra a megfelelő mappában. Talán ha te is kitennéd Jeff úr akkor mivel ott keresi eleve rajta lenne mint nálam , vagy felpakolod rá őket egyenként ahogyan én :) illetve tudom van egy harmadik lehetőség azt választanám , de ahhoz nem értek hogy kell úgy küldeni. Az erő legyen veled. Üdv
  • fuszhi
    #396
    Üdv a blenderrel elvileg létre lehet hozni 3d modelleket és bizonyos python script parancsok megadásával a fizikai közeghez hozzá kapcsolható a tárgy illetve különböző részei. A programozós részét nem ismerem , de elvileg mi is azt szeretnénk hogy egy kocsis játék legyen előle a végén. Fúh ,de "gyerekek" most komolyan hogy mostanság minden napom ritka rossz és sok dolgom is van.
  • fuszhi
    #395
  • mrredbull18
    #394
    Sziasztok, végig néztem a forumon ezt az 1. oldalt és azt szeretném kérdezni, hogy ezzel a progival lehet kocsis játékot csin...? :D és ha igen akkor 3d-ben, vagy milyen?
  • Jeffjohnson
    #393
    Múlt héten volt egy kis balesetem ezért nem nagyon tudok sokat a gép előtt lenni. Hogy haladsz a tárgyakkal én egy drótkerítést készítek. Hétvégére tervezem a blog frissítését az új tárgyakkal addig ha tudod küldd át a tieidet.
  • fuszhi
    #392
    Rendben :)
  • Jeffjohnson
    #391
    Bármit amit akarsz igazából ezek később is felhasználhatóak egy teljesen más projectben úgyhogy rád bízom én lámpát készítgetek. Majd teszek be képeket.
  • fuszhi
    #390
    Ha gondolod írd meg mire lenne eszen kívül szükség. konténer hordók stb gondoltam nem készítek ha csak tényleg nem szükséges. Lehetne még lámpákat meg magasfeszültségű tornyokat.
  • fuszhi
    #389
    "Finish" vagy rajt/cél átkelő.
  • fuszhi
    #388
    Köszi . Igen én is meglepődtem kicsit hogy mit dob rajta egy textúra.
    Ha sikerül még ma elkészíteni, akkor elkészítem a következő darabot, és felrakom az arról készült képet is. Ha nem akkor amikor tudom akkor intézem mert most már nekem is nap végén maradt csak időm sajnos ,de igyekszek amennyire lehet. Üdv
  • Jeffjohnson
    #387
    szuper jól néz ki
  • fuszhi
    #386
    Jó lesz biztos oda valahova, majd ahova gondoljuk. :)))
  • fuszhi
    #385
    Egy ilyen objektumra gondoltam legelőszőr
  • Jeffjohnson
    #384
    Igazából azért jó mert lerövidíti a modellezési időt és jó pár olyan eszköz jön vele ami segít a modellezésben.
  • Jeffjohnson
    #383
    Érdemes megnézni a timeline-t ugyanis áprilisban jön a 2.63 azon belül a Bmesh ami egész érdekesnek hangzik nem csak háromszögből illetve négyzetből állhat majd egy poligon hanem akár többől is érdekes lesz itt egy kis bemutató Link
  • Jeffjohnson
    #382
    2.62 kint van.
    itt a link az újdonságokról Link
  • fuszhi
    #381
    Remek, ez jó hír. Majd én is kipróbálom amit leírtál. Köszönöm jól jön az infó. A blender guruból próbálok elkészíteni dolgokat gyakorlásként. Ahogy az idő telik a "blenderben" kezd világossá válni egyre több dolog. Már kezdem megszokni a felületet mit hol találok , és a 2.45 b már hanyagolom mert idáig még nem csinált nagy hibát a 2.61 sok minden praktikusan van elhelyezve benne, de hát csak gyakorlással jön rá az ember. Tetszik a végén, hogy finom beállításokkal hogyan lehet egész élethűre varázsolni a dolgokat. Miközben a blender guru oldaláról a videóval együtt szerkesztek rájöttem arra is hogy az én gépem nem olyan combos mint a srácé, viszont se baj kisebb dolgokat még el tudok készíteni. Esetleg kevésbé részletesebben ugyanazt mint ő. Most még a fizikai dolgokkal nem annyira foglalkozok , mert az alapok a fontosak. Egyenlőre az anyagozást meg egy két technikát meg jegyzeteket készítek.
    Meg gyakorlok.
  • Jeffjohnson
    #380
    Ja és be tudom rakni a pályát 3drad-ba. Kicsit szórakoztam a kocsi beállításaival és sikerült egész jó eredményt elérni. Olyat akartam ami tapad nagy nehezen sikerült beállítani, hogy ne csúszkáljon de nem volt egyszerű.
  • Jeffjohnson
    #379
    Végre sikerült megoldani a pályakészítési problémámat.

    Subdivide-olok egy "Bezier Circle"-t és olyan formájúra alakítom ami tetszik. Létrehozok 1 "bezier curve"-öt és kiegyenesítem edit mode "v" betű és automatic ezután a pálya nyomvonalát kijelölöm edit mode és a jobb felső panelen kiválasztom az object data-t (kis félkör alakú jel a villáskulcs után) ezen belül a geometry részhez megyek és beállítom az egyenes "bezier curve"-öt "Bevel object" nek. Ha nem tetszik a mérete akkor a kis bezier curve méretének a csökkentésével/növelésével változtatni tudok rajta.

    Ha elégedetlen vagyok azzal, hogy a pálya felbontása nem elég jó kicsit "szögletes" akkor a függőleges vonalakat a bezier circle-t kijelölve tudom változtatni ugyanott (object data) shape->resolution-> "Preview U" értékének változtatásával. Viszont ha a vizszintes vonalakat szeretném változtatni akkor a bezier curve kell kijelölve legyen a többi ugyanaz. Ha már elégedett vagy a formával és a felosztással akkor "ALT+C" és a felugró menüből "Mesh from curve". Ezután le is lehet törölni a kis vonalat ami a profilt adta (bezier curve).

    Jövő héten pályát hegesztek ha van kedved néhány object-et gyárthatsz hozzá. Textúra egyelőre nem kell.
  • fuszhi
    #378
    köszi
  • Jeffjohnson
    #377
    Pálya gyors megalkotása megy. Bezier circrle azt átalakítom pálya alakúra ezután megadom a profilt és kirajzolja a pályát viszont a gondok itt kezdődnek mert nem tudom olyan profilúra alakítani amilyenre én szeretném de találtam egy másik tutorialt amivel ugyan kicsit bonyolultabb de 2.61 es legalább.
  • Jeffjohnson
    #376
    Feloldani ugyanott tudod ahol beállítottad a tengelyt amire tükrözni szeretnéd felette van egy apply gomb amit object mode-ban tudsz alkalmazni és akkor 1 tárgy lesz belőle. Ahogy én észrevettem nem kell összekötözgetni mert miután rányomod az apply-t összeköti persze csak akkor ha ugyanitt a merge opció be van kapcsolva (alapból be szokott lenni). Clipping el pedig nem engedi a tükör tengelyében lévő pontot elmozdítani.
  • fuszhi
    #375
    Köszönöm remekül sikerült alkalmazni amit leírtál, még annyit had kérdezzek már meg hogy ha kész a "műalkotás" hogy oldom fel a tükrözött részt hogy az is valódi legyen ? Illetőleg ha már valódi, akkor gondolom egész biztos van rá mód és lehetőség hogy: a két test minden egyes középvonalához tartozó pontot ne keljen egyenként összekötni. Egyébként van egy ötletem hogy az utat hogyan tudnánk elkészíteni sokkal egyszerűbben. Majd rakok ide egy példát ha megtalálom a videót.
  • Jeffjohnson
    #374
    2.61 Mirrort meg az undo-t kérdezted. Mirror használata arra pl, hogy szimmetrikus tárgyaknak az egyik oldalát alakítjuk és a másik is ugyanúgy változik: páéda kedvéért 1 alap kockát edit modeban 1x subdivide-oljuk (bal oldali panel ha nincs nyitva "T" betű). Letöröljük a felét úgí, hogy a jobb oldali pontjait (9db) kitöröljük ezután marad fél kockánk. Jobb oldali részen kiválasztjuk a "object modifiers"-t (kis villáskulcs jel) azon a menüsoron helyezkedik el mint a material, texture, stb. Ezután add modifier--> mirror alapból lehet semmi sem látszik ez azért van mert nem jó tengely felé tükröződik de ezt az axis alatt átállítjuk esetembe Y legyen bepipálva és kb. ennyi.

    Undo: CTRL+Z
    Redo: Shift+CTRL+Z
    Azt pedig, hogy mennyi lépést tudsz visszavonni a File-> User preferencies->felül editing fül-> bal alúl steps
  • fuszhi
    #373
    Jó ötletnek tűnt hogy kindertojást készítsek viszont nehéz volt össze szórakozni, mert a uv map billentyű kiosztása hát siralmas.
    Legalább is amit én ott össze szórakoztam hogy értelmesen felrakja rá a be scan -elt kinder fóliát. Igazából térhatású fóliát készítettem volna ha később sikerül elkészítem. Mert azért ennél jobban nézne ki úgy sokkal jobban. Jó nyilván így is szép meg minden , de ha a felületen törne a fény na ja az volna ami már kezdene tetszeni, illetve ha megtanulnám a különféle effekteket amit ott kötözgetni szoktak. Homorú lencse pár porszem , homályosítás fények kifinomult szabályozása illetve szín árnyalatok finomabb kiemelése stb stb.
  • fuszhi
    #372
  • fuszhi
    #371
    Jó jó tudom tudom :))) azrért kinyitnám mindet.
  • Jeffjohnson
    #370
    :D jópofa
  • fuszhi
    #369
    Hogy mennyit vesződtem vele és még mindig ezerféle dolgot lehetne javítani rajta hogy igazinak hasson.