1768
Blender
  • fuszhi
    #328
    Köszönöm igazán kedves az úrtól amúgy még most tervezem hogy finomítok rajta, mert nincs kész . A imbusz csavarfejeket kicserélem, és az ajtót is átalakítom némileg az ajtón lévő belső kocka felületére is ki találtam már egy jó megoldást. A csavarok krómozását nem nagyon értem hogy csinálhatnám meg. Sejtem hol kell, viszont nem tudom milyen értékeket adjak meg. Jeff úr tudsz segíteni nekem abban, hogy ugye van az üveg effekt hogy át látszó legyen a test. Az működik is viszont azt nem tudom hol kell beállítani ha kap ez a test egy fényforrást, akkor az árnyékán látszódjék mennyi fényt ereszt át. Tehát azt szeretném hogy a testem áteresze a fény egy részét és az árnyéka halványabb legyen, mert nem életszerű az ha a test átlátszó és az árnyéka ugyanolyan erős mint egy tömör testnek. A 2.49b blendert használom. Esetleg nem tudsz segíteni benne. Vagy ha bárki más is olvassa ezt a hsz-t és tud segíteni legyen már olyan kedves és írja már meg. Előre is köszi ha bárki tud segíteni. Üdv
  • Jeffjohnson
    #327
    jól néz ki
  • fuszhi
    #326
    Azt hiszem el készültem :) azért van különbség a fotótextúra közt és aközött ha az ember elkészíti amit el kell :)
  • fuszhi
    #325
  • fuszhi
    #324
  • fuszhi
    #323
    [IMG][img=http://www.kephost.com/images4/2012/1/25/54uvihg0ynbpve9z78zd.jpg][/IMG]
  • fuszhi
    #322
    [IMG][/IMG]
  • fuszhi
    #321
  • fuszhi
    #320
  • fuszhi
    #319
    Érdekes felülete van az ajtónak , és a belső kockarésze az amiről beszéltem hogy zöld árnyalata lesz bizonyos szögből.
  • fuszhi
    #318
    A kocsis linknél rád gondoltam úr, ja és ja-ja igaz lehetne még rá tenni valami tükröződést , de még majd szeretném kidolgozni sokkal jobbra a kockát. Remélem majd ütős lesz. Többféle felülete van a kockának és két hasonló színárnyalat, továbbá azt nem tudom hogy lehetne elkészíteni hogy ha egyik oldalról nézem vagy szemből akkor fekete ha másik szögből esik rá a fény akkor meg sötét zöldes. A filmet sokszor néztem meg és bizony arra gondoltam ha kész lehetne játékot is készíteni hogy van egy ember benne és azzal lehetne mászkálni, persze a kockák folyamatosan rendeződnének és ki kéne jutni mielőtt a csapdás kockák áldozatául válna karakterünk. A két filmet gyúrnám egybe az első részt és a másodikat a harmadik az már nem szimpatikus.
  • Jeffjohnson
    #317
    Kocsis link nagyon hasznos! Kocka jól néz ki esetleg egy kis tükröződést tehetnél rá mintha a filmben is lett volna.
  • fuszhi
    #316
  • fuszhi
    #315
    Egyik kedvenc filmem a kocka az elő részt is és a másodikat a Hyper kockát is nagyon kedvelem íme az én rögtönzött "hiperkockám" :
  • fuszhi
    #314
    Kicsi-kocsi blender kocsi
  • fuszhi
    #313
    t
  • Jim Morrison
    #312
    igen igen, azok a szép játszóterek :D csak azokban nem volt ilyen lapocska benne (legalábbis nálunk)
  • Jeffjohnson
    #311
    Ez de jó :D régi időket idéz.
  • fuszhi
    #310
  • fuszhi
    #309
    Tetszik nagyon.
  • Jeffjohnson
    #308
    meg ezt is :)
  • Jeffjohnson
    #307
    Ezt pl én csináltam régen:
  • Jeffjohnson
    #306
    Jah, ez jó ötlet. Egyébként van rengeteg ingyenes anyag sőtt kiadott fájlok is beállításokról a neten azokból sokat lehetne tanulni.
  • fuszhi
    #305
    ilyen színskálát kéne készíteni és arról lelehetne később könnyen írni a adatokat csak egyszer kell megcsinálni és ha később valamihez kell akkor csak kiválasztani a színhez tartozó adatot és felhasználni az adott testhez.
  • fuszhi
    #304
    tetszik bár mondjuk én magam nem iszok nem dohányzok
  • fuszhi
    #303
    Szerintem nagyon jó. Nem is tudom nekem átjön olyan alu érzés a tűz követ csiszoló kerékről, a többi is jó. Egyetlenegy észrevétel am biztos dobna rajt , de mondom azonkívül iszonyat. Mégpedig hogy a láng védő fém oldalán van olyan bemélyedés ahol fellehet pattintani az alatta levő mű anyagra, meg a lángvédő sarka kicsit le lehetne kerekíteni. Az dobna rajta. De szerintem profi. Ezek nélkül is. Én biztos nem tudnék még ilyet :)
  • Jeffjohnson
    #302
    Jobb de még mindig nem az igazi nincs meg az a fémes feeling.
    régi kép de jópofa és az anyagok nagyon el vannak találva.
  • fuszhi
    #301
    Igen hallottam is róla. találtam még blenderrel készülteket csak attól függ mennyire kifinomultan bánik az ember. http://blenderartists.org/forum/showthread.php?124763-Lightsabers.

    aztán meg egy olyan emberkétől aki gyakorlottabb lehetett :
  • Jeffjohnson
    #300
    Ami nekem ebben nem tetszik összehasonlítva a korábbi Mayas képpel, hogy olyan műanyag feelingje van a Mayas képen fémből van mert nagyon jól meg van oldva a tükröződés ami fémes hatást kelt illetve a szövet része is nagyon jó. Blenderben is meg lehet csinálni ezt. Nem mondom, hogy jelen pillanatban képes lennék rá de láttam már nem 1 szép fémes felületet Blenderben és simán képes ilyen látványra mint azon a Mayas képen.

    Egyébként a photoshop-ot simán ki lehet váltani Gimp-el ami ingyenes.
  • fuszhi
    #299
    Viszont igen megcsinálod blenderrel, majd egy kicsi Photoshop. A maya is 3d, a blender is 3d. Jó nem ugyan az, de szerintem elég közeli volna a módszer. Ha mondjuk a maya helyett blenderrel van elkészítve, viszont a Photoshop marad. :))) Biztos lehet hasonlót. Ráadásként a Blender free.
  • fuszhi
    #298
  • fuszhi
    #297
    http://evilgenius180.wordpress.com/tag/the-force/
  • fuszhi
    #296
    Akkor viszont jah :) Lehet kevertem mással mert előtte néztem másikat megmutatom.
  • Jeffjohnson
    #295
    lehet én néztem be de "All hilts and blades are rendered in Maya 2008, and title text added in afterwords using Photoshop. "szóval nem Blender de ennek ellenére jól néznek ki
  • fuszhi
    #294
  • fuszhi
    #293
  • fuszhi
    #292
    Érdemes itt szétnézni milyen csodát lehet Blenderrel művelni
  • Jeffjohnson
    #291
    Sziasztok!
    Hozzám hasonlóan blenderben kezdő de lelkes embereket keresnék akik szívesen kipróbálnák milyen egy kisebb játék elkészítése.

    Egy dolog a lényeg, hogy 1 hónap próbálkozás után ne add fel.
  • fuszhi
    #290
  • fuszhi
    #289