1768
Blender
  • repvez
    #248
    http://blendervideos.ucoz.com/

    nagyon részletes és érthetö videó tutor automodellezéshez amiböl sokat lehet tanulni.
  • roblee
    #247
    Teljesen egyetértek a gondolatmeneteddel.
    Nekem is megfordult a fejemben, hogy majd egyszer ha odáig jutok, esetleg profitálhatok belőle, de így nem gondoltam bele, ahogy te megvilágítottad a dolgokat.
    Úgy gondolom, már van olyan ismertsége a proginak, hogy folyamatosan fejlesztgessék és nem fog a süllyesztőbe kerülni.
    Bárcsak "zsigerből tudnék repülőt vezetni"! :)
  • roblee
    #246
    Nem tudtam, hogy ekkora gépigénye van neki. Gondolom, akkor a többi "nagynak" is van legalább ekkora. A link, amit adtál nagyon jó. Kicsit csemegéztem belőle, már alig várom, hogy nekiessem.
  • Ryleh
    #245
    kepzeljuk el azt a fikciot,amikor eleg helyre kuldted el a 3d-s agymeneseidet,probalkozasaidat,es talan ugyerzed tudsz vegre valamit:))
    azonnal kopogtat a gond:ha kapsz alkalmi megrendelest,tedd mar be a szamlad melle a szoftver igazolasat,vagy kuncsorogj valakinek ho szamlazzon le neked,mert nincs jogtiszta peldanyod?
    ha akkora majer vagy,leszel mar akkormeg aladtesznek egy munkaallomast es kesz,,,
    de addig?
    mellesleg a maya vizjeles (asszem meg mindig),a tobbi proginal meg ugye az Eula akaszt be,tehat stop.
    Maya utan a blender sem nehez,tulkeppen sosem a szoftver megszokasanal vannak a gondok.
    1 ev kihagyas utan 3d-zek megint,nem is tudom mi lesz belole ujra....de jobban erzem magam ebben a kornyezetben,tudva:
    ha magas szintre jutok vele,hat nem a szoftver ara miatt kell majd abbahagynom:)

    (kicsit off: de ugyanez van a photoshop,dreamweaver korul is)

    ha felfigyelnek a Blenderes teljesitmenyedre,akkor nem az a fo szempont,ho nem egy 2 millas progi,hanem az hogy tudsz,kreativ vagy,stb.
    egy jo pilota barmin elvan,ha zsigerbol tud repulot vezetni:))

  • Ryleh
    #244
    a Miert nem a maya?

    mert nem free.mert nagyon brutal a gepigenye/win en a 2009 es maya alaphelyzetben 40% cpu,es szinte minden Ram).mert linux alatt nem stabil(legalabbis nekem nem )
    mert kiszolgal a Blender is.
    es mint azt lehet erezni a szabad szoftvereknel a kozosseg is porgosebb.
    a neves tutorcegek is tamogatjak a Blendert (Lynda,VTC,de a neten begyujtheto privat videok szama elvileg vegtelen)
    youtube,videosmart,szinte minden megoszto...

    Ez nagyon jo tutoroldal,2.5 alapokra:
    reszletes tutorok
  • roblee
    #243
    Köszi a bő tájékoztatást, Ryleh!
    Szóval nem nyúltam mellé, mikor a Blendert néztem ki.
    A tutorok jól fognak jönni, köszi.
    Talán már ma neki is esem.
    A külső renderelővel kapcsolatban, akkor nem tudsz segíteni?!
    Ahogy olvastam, a YafRay és az Indigo megfelelő. Majd ha odáig jutom, kipróbálom mindkettőt.
    Kérdés: Miért nem maradtál a Maya-nál? Azért az már komoly progi.
  • Ryleh
    #242
    Szia!
    Par honapja baratkozok a Blenderrel,azelott Maya volt a favoritom.
    Sztem nagyon jo a progi,es nem kell berosalni ,hogy elsore furi a kezelese.
    A videotutorokbol kiemelem a
    -Blenderunderground (nagyon jol bevezet,reszletes instrukciokkal)
    -Cartoon Smart /Blender Basic (3 reszes,projektalapu,azaz vegigvisz az alapmodellezes,textura,animacio,stb.mindezt minimal angol tudassal is lehet erteni)
    -BlenderChookie (talan a legjobb osszeallitas)
    -a Lynda Blender Essentials (gyorstalpalo jelleg,neha jol jon)

    En a 2.5 os verziot hasznalom,de sok tutor a regi feluletre van keszitve.
    Parhuzamosan is lehet tanulni,
    -a Varadi fele 2 videotutor ebben segit.(varadyonline.Blender_kezelofelulet.mp4)

    Amiert nagyon szimpi a Bleneder:
    -free,es minimal igenye van.linux alatt egy eleg lassu gepen hasznalom,energiatakarekos,es nem szaggat be.nagyon el van latva hatterinfokkal(konyvek,videok,tutorok)
    -export/import - Maya/max
    Nem kell 700k-2milla egy progira

    A kezelese nem annyira gaz,mint elsore tunik,1 nap alatt belejossz,aztan mar nem gond.Anno a Maya-ra is vinnyogtak,ho a Max-hoz kepest :"huuu de mennyire mas"....
    a letezo magyar leiras a regi feluletre van,de meg jo alap,a valtozasokat a varady fele videok korrigaljak/tanitjak.

    En kezdtem a magyar 160.oldalas leirassal,basic videokkal,aztan 3 nap mulva mar a 2.5 -t tanultam.
    1 eve amikor beleakadtam a Blenderbe,leugattam:
    -mi a fax ez a 20 megas szar,mit dobhat,jaja,biztos valami gagyi,,,stb volt az 1. reflex......aztan (leszamitva 1-2 video osszeallitast..:-) azota teljesen legalis kornyezetben tanulhatok vele,szorakozhatok.


    A kulso rendereleles rol viszont erdekelne info (linux platformon).

  • roblee
    #241
    Sziasztok!
    Elkezdtem 3d-ben modellezni. Korábban a Rhino-t használtam, de mivel az nem ingyenes, nem maradtam mellette. Nem akarok törtet használni, nem biztonságos, megvenni meg nem akarom. Ezért kerestem egy ingyenes progit, sokat hallottam a Blenderről, hogy az ingyenesek közül ez a legjobb. Szóval most itt vagyok. :)
    Nyugodt szívvel ajánljátok? Mennyire könnyű a kezelése? Nagyon le van maradva a profi progikhoz képest (3D Max, Cinema4D, Maya, Rhino)? Még nagyon az elején vagyok, ezért vagyok ennyire érdeklődő. Melyik külső renderelőt érdemes használni hozzá?
    Ha jobban belefúrom magam, már amennyire tudom munka mellett, akkor gyakrabban látogatok be hozzátok. :)
    Előre is köszi!
  • Ryleh
    #240
    Blender Art magazinok + file-ok

    Blenred Art
  • kisss19
    #239
    Szia!
    Nagyon jó tutorialok vannak a blenderguru.com-on
    Magyar oldalak közül pedig a blender.hu meg a mindentbele.hu, de ez inkább amolyan bemutatóterem.
    Jó blenderezést :)
  • Neoncsoves
    #238
    amúgy köszi a linket.

    apropó...
    a modellezésnél a méreteket hogy lehet állítani? mármint a játék engine átméretezi magának, vagy vannak szabványméretek amiket be lehet állítani?
  • Neoncsoves
    #237
    nekem meg a többi progi kezelőfelülete fura ezután. pl. zmodellerrel szenvedtem fél órát aztán meguntam és letöröltem mert el se tudtam kezdeni a modellezést... szerintem a Blendernek nagyon kényelmes a kezelése
  • Ryleh
    #236
    szerintem probald meg a Cinema4d-t..probalgasd:))amugy van probaverzio is.
    de a blenderrol is tonna szam van oktatovideo,szoval tanulasi anyagban el van latva elegge ez is.
  • repvez
    #235
    az attol függ hogy mit szeretnél modellezni.DE általában a blueprint és a 3side wiev szavak szoktak segiteni a találatnál.

    másodikelső

    én szeretném használni, de anynira eltérö a kezelőfelülete és a használata a többi hasonlo progitol hogy nem jövök rá a használatára.
  • Neoncsoves
    #234
    na senki se használja ezt a progit? Szerintem az ingyenesek közül ez a legjobban kezelhető és számomra a legjobb. Most kezdtem el tanulgatni 3D modellezést (unalmas napjaimon itt a nyári szünetben) egyelőre csak ismerkedek a menüfunkciókkal, hotkeyekkel, stb...

    azt szeretném kérdezni, gyakorláshoz hol lehetne találni ilyen "alaprajzokat"? neten is láttam videót, hogy van egy fekete-fehér rajz amin a modellezni való tárgy le van elölről, hátulról, oldalról rajzolva és az alapján "rá" modelleznek a rajzra.
  • Nodler
    #233
    Kösssszönöm szépen
  • Ryleh
    #232
    Blender magyar oldal

    hali...itt mindent,,,, jo helyzetben vagy,mivel eleg lesz itt,ami segithet..
  • Gabo
    #231
    3D modellezésben nem annyira a használt program kezelése az elsődleges kérdés, hanem a modellezéshez használt módszer. Jelenleg két vezető módszer van, az egyik a box vagy subdiv modellezés, a másik pedig a nurbs alapú modellezés.
    Ezeknek érdemes utánanézni és legalább alapjaiban elsajátítani. Ezekhez és a Blenderhez is találhatsz rengeteg tutorialt.
  • Nodler
    #230
    Üdv mindenkinek! Eltökéltem, hogy komolyabban megszeretnék tanulni kezelni egy 3d-s modellező programot, jelen esetben a Blendert. Nincs köztetek valaki aki tudna engem tanítani a program kezelésében? Már ha van némi felesleges ideje megadhatná az msn címét.
  • repvez
    #229
    ja és 2.5 alpha 2-es verziot probálgatom
  • repvez
    #228
    ha valaki érez magában ingerenciát akkor készithetne egy kis tutorial féleséget, hogy hogyan is muködik blenderben ez a subD modellezés mondjuk egy repülögép esetében (3nézeti rajz és keresztmetszeti rajzok alapján).
    Eddig valahogy nem jövök rá a nyitjára hogyan lehet egyáltalán nekikezdeni, mert ahogy észrevettem itt inkább a billkombók az elsodlegesek nem az egér.Mert ha kattintok valahova akkor mindig csak a középpont mászik el a vertex meg marad a helyén.semmi sem ugy müködik mint a másik programokban amivel eddig szerencsém volt(maya, 3dsmax, modo, wings3d)
  • goso
    #227
    jaj itt van a szemem előtt a megoldás http://www.the-blueprints.com/tutorials/blender/ bocsánatot kérek mindenkitől aki rám pazarolta az idejét kb minden nap megnéztem ezt az oldalt de csak most vettem a fáradságot hogy elolvassam bocsánat mégegyszer :)
  • goso
    #226
    hát valahogy mindig az jön ki hogy az oldalnézet habár ugyanakkor pixeles méretekben mint a többi (megfelelő oldalak) mégis sokkal kisebb nem tudom miért ez valami Murphy törvény lesz
  • repvez
    #225
    esetleg a print screen (PrtSc) gombrol hallottál már ? Ez elmenti a gépeden lévö képet és ha a paint képszerkesztöt megnyitod és ott a beilleszt menüt választod akkor el tudod menteni képformátumba igy minöségi képet tudsz küldeni.

    Na elösször probáld meg az alap kocskával demonstrálni hogy hogyan helyezkedik el a test a képekhez képest és az ad egy kis támpontot is a méretarányokra is ill a test pivotpontjárol is.

    Amugy én sem vagyok nagyon járatos blenderbe , most probálkozok én is vele mert probálok áttérni az ingyenes dolgokra, de ez teljesen más milág mint az eddig használt programok.
  • goso
    #224
    nem után láthatatlan vessző van
  • goso
    #223
    bocsi rossz a kép mert telefonnal csináltam de nem minden jó link: http://iaro.3dmax.hu/kep/Kep171.png
  • repvez
    #222
    nem feltétlenül kell használnod az sg saját képfeltöltöjét ajánlom figyelmedbe ezt :
    képfeltöltö vagy bármely másikat kivéve a képfeltöltés.hu-t.

    Ide emberi méretbe is fel rakhatsz képeket ahol látni is hogy mi hol van.

    Esetleg olyanra is gondolok hogy mi van akkor ha nem ortografik nézetben vannak a nézetek hanem perspektiv vetitésre beállitva mert igy bár a beállitás jol van de ugy látod mintha rosszul lenne.
  • goso
    #221
    hááát nem tudom nem igazán állítottam át semmit amúgy hol van az a bizonyos snap tool
  • Gabo
    #220
    Nem lehet, hogy be van kapcsolva valamilyen snap tool jellegű dolog? Arra az eszközre gondolok, amivel magától a rácspontokhoz, rácsvonalakhoz igazítja az adott elemet a program.
  • goso
    #219
    37 kb a kép legrosszabb minőségben és 20 kb a megengedett maximális méret :S
  • repvez
    #218
    esetleg pár képet vagy pontosabb leirást berakhatnál hogy hogyan csinálod
  • goso
    #217
    hát az agyam eldobom ha ne látom nem hiszem el na ha az oldalnézetben hozzáigazítom mondjuk a kocsi hűtőrácsához akkor a felülnézeten a szélvédő törlőknél lesz a pont pedig úgy csináltam mindent ahogy a vidin van
  • goso
    #216
    huhh köszönöm szépen na ma ki is próbálom köszi mégegyszer
  • repvez
    #215
    elsö
    második
    ezek lemaradtak
  • repvez
    #214

    én innen szoktam szemezgetni és PSben Croppolom a néuetet majd magic wanddal kijelölöm a nézet körüli területet aztán invertálom a kilelölés és az image manüböl ismét crop akkor pontosan fog illeszkedni a rajzméret a nézettel.
    kivágás
  • goso
    #213
    nem tud valaki olyan oldalt ahol már készen vannak a képek??? Repvez szerintem teljesen rendbe vannak a négyzetek nem értem
  • repvez
    #212
    biztos hogy maga a képek is pontosan akkora méretüre vannak kivágva és pontosan illeskednek a megfelelö nézetek .Ezt ugy tudom ellenörizni(bár én maxot használok), hogy az oldalnézeten végigmozgatom a szembenézetet és a megfelelö vonalaknak egyezni kell ugyan ezt eljátszom a felül és oldalnézettel is .
  • goso
    #211
    sziasztok lenne egy kérdésem mégpedig az hogy egy autót szeretnék lemodellezni 1szer már csináltam ilyet és most sehogy sem akar sikerülni a különböző oldalaknak a nézetét eltalálnom mármint hogy minden arány jó (pl oldalnézet magasság = elölnézet magasság stb) és amikor add - mesh - plane 3 pontot kitörlök előreviszem és beigazítom a pontot a hűtőrácshoz aztán a másik pl oldalnézet ben is hozzáteszem akkor már elvitte a pontot a felülnézeti képben nem értem előre is köszi a választ
  • Don222
    #210
    Sziasztok
    Én arra lennék kiváncsi hogyan lehet blenderbe képet berakni,hogy arra szerkeszthessek?
    A választ előre is köszönöm
  • robiwolf
    #209
    Egy kezdő Blender user kér segítséget! A lent lévő oldal nagyon jó, köszönöm! Ami érdekel, az minden, ami segítségemre lehet egy autós játék létrehozásában. Egy realisztikus játékról lenne szó, de a kezdőnél is kezdőbb vagyok. Linux alá szeretném mindezt létrehozni és szívesen fogadok minden segítséget. Ha a játék írásába szeretne kapcsolódni valaki, azt is megköszönöm, de előlre leszögezem, a lehetetlennel néz szembe. Kapcsolatfelvétel itt, vagy privátban!