35047
  • JohnnySmith
    #359
    Hadsereg számára készített (később kereskedelmi forgalomba neten rendelhető) "ofp" :)
  • tpM
    #358
    Már megin lemaradtam... :)A VBS nem egy 3d-s grafikailag jól optimalizált motor???
  • peetee76
    #357
    A Fene... Pedig megnéztem volna, hogy millen...
    A screenshotok alapján nemkem nagyon bejön...
  • [NST]Cifu
    #356
    Nem tudok tört VBS1-ről, az indok pedig az, hogy USB-s hardverkulcsos védelme van.
  • peetee76
    #355
    Kérdésem lenne:
    A VBS1 -et el lehet é érni itthonról pl.: warez letöltésben???
  • tpM
    #354
    'Sztok! Aki akar 2,5Gb!!! email tárhelyet (gmail) az aggya meg az emailcímét
    azt küldök neki meghívót.(van 100db és nemtudom hova elszórni :D)


    (az OFP topicon is kérhetitek)
  • neuro
    #353
    két hdd 1-1 partícióval. Azért van mind a kettőn 2-2mb mert így együtt talán többet érnek, mintha csak az egyiken lenne :)
  • [NST]Cifu
    #352
    Hát a két vinyón csak van egy partició, amelyre nem ír folyton a gép, ez mondjuk inkább a játékok vinyója esetén nyerő. :)

    Az, hogy két vinyón is van fix virtuális memória, az miért jó?
  • neuro
    #351
    Az a baj, hogy nekem az egyik vincsin van a rendszer, a másikon a játékok. Akkor én most melyikre tegyem? :) Egyébként mind a kettőn van jelenleg, fix 2-2MB.
  • tpM
    #350
    THX
  • [NST]Cifu
    #349
    Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális fül -> Teljesítménynél Beállítások -> Speciális fül -> Virtuális memóriánál Módosítás -> Itt tudod megadni, hogy melyik vinyó melyik particióján hogy legyen a virtuális memória.

    Általánosságban az ideális az, ha a fizikai memória 1x-2x van állandó méretben megadva, tehát ha 512Mbyte ramod van, akkor kiválasztasz egy particiót, majd Egyéni méretet választasz ki, és mindkét rublikába 1024-et adsz meg.

    A partició ahova a virtuális memória kerül egy olyan partició legyen, ahol nincs sok mozgás, tehát nincs Program files könyvtár, nincs Temp könyvtár, nincs p2p programhoz beállítva. Legideálisabb esetben egy külön vinyón van a Windows, a p2p programok letöltési mappája, és egy másik vinyóra kerül a virtuális memória. Ha beállítottad, ne felejsd el a rendszerparticiót is kiválasztani itt, és ott beállítani, hogy Ne legyen lapozófile.
  • tpM
    #348
    És ezt hogy kell???
  • Fenrir
    #347
    azért írtam hogy részben, persze teljesen csak nagy méretű memóriával lehet a swappelést kiküszöbölni
  • [NST]Cifu
    #346
    Attól, hogy nem a rendszerpartición van, csak annyi előnyöd fog származni, hogy nem fog olyan hamar töredezni a virtuális memória akár több gigás file-ja. Ezért célszerű egy olyan particióra rakni a virtuális memóriát, ahol "nincs sok mozgás".

    A méretét pedig hiába állítod magasra, nem tudja sehogy elérni a fizikai memória sebességelőnyét.
  • Fenrir
    #345
    ez orvosolható egy részben azzal hogy a virtuális memória méretét jó magasra állítod és nem a rendszerpartíción/vinyón tárolod
  • tpM
    #344
    ahhh.....értem. ilyet sajnos az FFUR-nál is csinál :(
  • [NST]Cifu
    #343
    Amikor a ram már kevés az adatmennyiséghez, és a Windows a virtuális memóriához nyúl. A virtuális memória az, amikor a win a winchesteren létrehoz egy nagy file-t, és abba pakolja bele azokat az adatokat, amik a memóriába már nem férnek bele, és innen tölti be a fizikai ramba akkor, amikor szükség van rá - és egyben a ramban eddig lévő adatokat pedig kimásolva a virtuális memóriába. Értelemszerűen a vincsi adatátviteli sebessége a fizikai ramhoz képest enyhén szólva lassú (50-60 Mbytes/s, szemben egy A64/400Mhz DDR ram esetén ~5.000 Mbytes/s), szóval a játék szépen megakad addig, amíg a virtuális memóriához nyúl a win. Ez a Swappelés...

    Miután az összetett játékok, mint az OFP is rengeteg adatmennyiséggel dolgozik, ezért emelkedik szépen a játékok ramigénye is. Ahhoz, hogy ne swappeljen a játék, elég memóriának kell lennie a gépben, hogy az adott játékrészben lévő összes adat beleférjen.
  • Sanyix
    #342
    Amiko a virtuális memóriát használja (vinyót), ami jó lassú, és megakad a játék soxor, mer nincs elég igazi RAM-od. Bár vindóz elég ramnál is tud swappelni mer a ramba önmagát teszi be, minden mást meg a virtuális memóriába, legalábbis nekem néha tényleg úgytűnik, hogy ezt csinálja :D
  • tpM
    #341
    Sorry csak kérdeztem. egyébként mi az a 'swappelés'?
  • Thanatos
    #340
    nemérted..., a játék se bizots mert haoz külön emg kell irniuk azt a részt..., ergo hogy te csak anyit ltászo hogy amx nincs effect és mégis megy a game abban azért elég sok munka van...
  • [NST]Cifu
    #339
    Szerinted honnan tudhatnám, hogy elindul-e vagy sem?

    Elindulni szerintem elindulhat, de valószinűleg olyan swappelés mellett, hogy a vinyó fülei ketté fognak állni...
  • tpM
    #338
    ram
  • Bucser
    #337
    hát hogyha ráhelyezed egy stócra pakolt P1-100-asra azon is elindul lefelé.. de hogy futni fog-e??? nem hiszem:D

    bár nem tudom a 256 DDr mire vonatkozik.. a RAm -ra vagy a Videókártya memóriára???
  • Sanyix
    #336
    Mérne indulna? sztem még edoramon is elindul :) csak nembiztos hogy jól megy.
  • tpM
    #335
    hmmm... akkor 256DDR-en nemindul el mi ???
  • Bucser
    #334
    Az a baj, hogy nem az effektet kell megírni egy kártyára és API-ra hanem az engine-t. régi öreg engine esetén ahol korábbi munka az alap vagy egy öregebb technológia és az új csak egy kis extra vagy feature ott öregebb kártyán el lehet hagyni az "effectet". De itt ahogy olvasom eddigieket PS 2.0-ra írják az engine-t is. tehát olyan mélyen benne van a PS2.0 hogy semmi értelmes nem jön ki belőle ha nem támogatja kártya.

    Szóval ez a kérdés nem arról szól, hogy elég hogy kimarad az 2.0-ás effekt hanem hgogy mennyire épül a PS2.0 által használt kódokra az egész graf motor...
  • Sanyix
    #333
    De én azt írtam hogy PS 2.0 alatt nem fog menni az EFFEKT, de a játék igen :)
  • Thanatos
    #332
    erről volt szó idáig tee...., hogy mirét lehetséges hogy nem fog menni ps2.0 alatt ugy hogy mgésincs mögötte semmifélre összeesküvéselmélet :)
  • Sanyix
    #331
    Van erre is egy megoldás :) ps 2.0-án megy, annál kisebben egyáltalán nem megy az effekt :) akkor nem kell megírni még 1x.
  • Thanatos
    #330
    ne felejtsd el hogy nem feltétlen az összeesküvés elmélet miatt nem támogatja a régebbi krátyákat hanem mer tha neked nem is tünik fel az engineben külön meg kell irni a dolgoat a ps2.0, a ps1.1-ra ésatöbbi..., szal azért mert te csak azt ltáod hogy hopp max nicnsenek effectek attól abban nekik még kemény melójuk feszik amiér tnem leeht őket hibáztatni ha aztmodnják ez már nem éri meg a ahrcehurcát hogy 5el többen vegyék meg emiatt 8mert az tuti hogy a tlejes kereslethez kéepst olyan elenyészően nem vezsik emg ha nicns benne támogatás régebbi krátyákhoz hogy egyszerüen nem éri emg fejleszteni...)
  • [NST]Cifu
    #329
    A PS/VS2.0 követelmény feltételezés, de gondolj csak bele, miért kellene támogatni egy 5 éves videókártyát (Gf4Ti, Radeon 8500/9000/9100/9200), ami már amúgy sem rendelkezik elegendő szuflával, hogy elbírjon a számítási teljesítményel? Ez egyszerű fejlődés, nem kell hozzá videókártyagyártó-támogatás...

    Amúgy az FX szériát nem véletlenül hagytam ki. Nézd meg 1x a Lost Coast-ot egy FX kártyán... Siralmas teljesítményt nyújtanak, még egy Radeon 9600 is lelépi őket... Nem véletlen, hogy az nVidia is szabadulni szeretne mégcsak az emlékétől is...
  • Sanyix
    #328
    A minimum videokártya sztem nem ez lesz. Nem egy olyan nagy fejlesztőcsapad a bis, sztem nincsenek kapcsolatai egyik videochipgyártóval sem, így nem is lesz minimum pigzel seder akármennyi kell különben nem indul bunkóskodás. Szóval ha nincs semmien seder akkor csak kimaradnak az effektek, attól még menni fog. Gondolom így csak a HW T&L lesz az alapkövetelmény.
    Amúgy ha ps 2.0-ás videjókártya a minimum, akkor fx sorozat és annál jobb is elég lesz, 6600 már ps 3.0-ás :)
  • [NST]Cifu
    #327
    Ha lenne valami érdemi hír, akkor már olvashatnál itt róla. ;)

    De tessék, hogy ne érezd olyan üresnek a topicot, ezt találtam:

    Primary configuration of most of the development hardware we currently use is:

    - Wide range of graphics card with Vertex/Pixel Shaders 2.0
    - CPU 2 - 4 GHz
    - 512 MB - 2 GB RAM


    Ezt az ArmA fórumban ejtette el a csapat vezető programozója. Tömören arról ír, hogy a csapat által a fejlesztéshez használt gépekben ezek találhatóak:

    -Széles skálája a PS/VS 2.0-t támogató videókártyáknak
    -Kettő és négy Ghz közötti procik
    -512 és 2048Mbyte közötti memória.

    Miből lehet erre következtetni. Nos arra, hogy a minimumkonfig valahogy így nézhet ki:

    2Ghz-es proci (AMD esetén ugye ez kb. 2000+ jelölést jelent)
    512Mbyte ram
    PS/VS2.0-ás videókártya (ATi Radeon 9500+, nV GeForce 6600+)
  • tpM
    #326
    'Sztok!!! van v.mi hír az ArmA-ról?
  • tpM
    #325
    Mi az hogy 'egyszínű táj' ???
  • Sanyix
    #324
    Ott van a faq-ban hogy miko :)
  • Bucser
    #323
    Korlát mindig van az emberi képzelet és a technikai megvalósíthatóság között:) a maga isejében az OFP feszegette ezeket a hgaatárokat. Én az utódtól sem várok mást:)
  • steweee
    #322
    csak egy gyors kérdés? mikorra várhatóak az újabb izgalmak? az előző résszel és kiegjeivel valószínűleg a legtöbb játékórát töltöttem a gép előtt, feledhetetlen órákat, napokat okozva.de mikor kijött a bf kicsit megtört a varázsa a nehézkes kezelés és az egyszínű tájak miatt. de erre azért volt szükség mert az akkori gépek teljesítménye mellett is játszhatónak kellett lennie a dolognak. most már ez a korlát eltűnt, úgyhogy nagyon várom!
  • m1c1mack0
    #321
    OFP gep igenyere vissza terve mar vagy 3 eves volt az ofp mire nekem olyan gepem volt hogy fajan ul ment rajta full grafikan,de abba man olyan vid kari volt ami meg nem is letezett mikor az ofp-t ki adtak 9600xt-m volt akkor, na meg mikor voltak mar 2.4 es meg ilyen procik mikor kijott az OFP pedig siman el kell hozza
  • [NST]Cifu
    #320
    Hmm... valamiért úgy emlékeztem, hogy Dx9-es effektekkel operál, utánanézve meg kiderült, hogy "csupán" PS1.3-al, ezért nem az igazi Gf2/Gf4MX kártyákon, amelyek gyakorlatilag nem támogatják a Pixel Shadert, illetve ezért van gondja a vízzel Gf3-on, mivel az meg csak PS1.1-et támogat, ha jól rémlik.