35047
  • Sanyix
    #520
    OFP-ben is lehet ki be kapcsolni :)
  • neuro
    #519
    hát ja, jó lenne látni az új optikákat és az iron sight-ot
    meg arra is kíváncsi lennék, hogy fix vagy megint mozgós lesz-e a crosshair. az lenne a legjobb ha options-ből lehetne ki-be kapcsolni.
  • tpM
    #518
    Egyébként hogyhogy nemmutattak még képet az optikákról ?
  • Fenrir
    #517
    Ezt mindig minden játéknál elmondják, majd meglátjuk hogy mennyi fog ebből megvalósulni...
  • [NST]Cifu
    #516
    Ott van a FAQ-ba leírva, milyen újdonságok várhatóak a grafikán kívűl: fejlesztett fizika, fejlesztett többjátékos-rendszer, vadvilág, nagyobb, sűrűbben "lakott" harctér.
  • Sanyix
    #515
    Na hát ezaz, azok nem blablak, hanem a lényeg :)
  • Fenrir
    #514
    Honnan láthatnék mögé mikor eddig csak képeket láttam a technikai blablakon kívül?
  • Sanyix
    #513
    Lássál már a grafika mögé is. Nem csak a grafika van korszerűsítve, hanem az egész játék. Amúgy lesznek benne új dolgok is.
  • Fenrir
    #512
    Szóval akkor ez a játék alapjában véve a sima OFP csak egy korszerűsített grafikai motoron?
  • Icebird
    #511
    config módosítás, nem scriptelés
  • tpM
    #510
    Émmeg a finmodba beraktam az FFUR Data és Bin fájlját : az animáció tök jó lett de , teljesen tönkrevágta az AI-t :/
  • [NST]Cifu
    #509
    Hogy lehet 2-re rakni?!?! Én anno, mikor kijött a G36 rögtön nekiálltam a scriptekkel hülyülni, mert kegyetlenül zavarta a csőröm a 3-as burst. Nem vagyok egy nagy tótumfaktum scriptelésben, de valahogy nem sikerült rájönnöm, hogy lehetne a burst értékét befolyásolni.
  • Icebird
    #508
    Nem hiányosság, csupán nincs beállítva. Jelenleg az alap burst-on van a G36 is, ami burst=3 érték. Nem tart semeddig 2-re rakni. Az animáció: ha valakinek van rá ideje, minden eszköz rendelkezésre áll ahhoz hogy profi animációt készítsen. Akár olyat aminél rendesen belemászik a tankba fedél felnyitása közepette, igaz ez már erőforrás igényes mivel megkell határozni hol áll az illető a tankhoz képest.
  • neuro
    #507
    Volt régebben az az anim pack, ami már elég jól nézett ki. Én még most is azt használom... Az eredeti "gatyábarottyantós" alapállástól még most is kiráz a hideg :)
  • tpM
    #506
    most jön majd az FFUR 2006 ott valami új animációk lesznek :D
  • [NST]Cifu
    #505
    A 2 lövéses burst az engine hiányossága, a realitáshoz lenne szükséges (a G36 csak kétlövéses rögzített sorozatlövésre képes a valóságban, ezt az OFP-ben lemodellezni legfeljebb komolyabb scripttrükkökkel lehetne), ha már a realitásokról beszélünk.

    Ami a gyenge animációkat illeti, ott kezdve az irtó béna pisztoly-fegyvertartástól kezdve az animációugrásos fel/lemászáson és a nyakkitörős fejtartáson át hosszasan lehetne sorolni.
  • Sanyix
    #504
    Hát sztem nemnagy gáz, hogy nem lehet 2 lövéses burstot állítani :) lehet hogy azért, mert én minden fegyvert az ofp-ben vagy single, vagy full auto módban használok, bár full auto módban is legtöbbször egyes lövéseket adok le, mer úgy a pontos :)
    Gyenge animációkon mit értesz? Sztem az ofpben a katonák mozgása, elég jó volt, csak a tankoknál volt baj, hogyha kinyitja a fedelet, akkor az animálva van hogy kinyílik, de az nem ahogy a tankos kimászik. Nameg a be és kiszállás a járművekbe... de ezeken kívül ahol volt animálva, ott nem volt rossz az animáció. Az ütközésvizsgálat ki lesz javítva, már a vbs1 megjelenésekor ki volt, az xbox verzióban is ki van, csak nem hagyják ki az arma ból :)
  • [NST]Cifu
    #503
    Megnéztem ezt a PoE trailert... hát addig oké, hogy látványos, de a realitást valahogy nem igazán látom belőle...

    Amúgy sajnos az OFP enginenek is vannak ilyen limitjei, emlékszem anno milyen arculcsapás volt az, hogy az istennek sem sikerült két lövéses burst fire-t csinálni a G36-hoz. Az engine tud burst fire-t, de az rögzített három lövés és kész. Attól eltérni egyik irányba sem lehet.

    De az tény, hogy gyalogos és szárazföldi járműkezelés terén anno az OFP volt az ász, és reméljük az ArmA kijavítja azokat a bugokat, amik eddig problémát okozhattak (ütközésvizsgálat, gyenge animációk, stb.).
  • Rafia
    #502
    Csak egy adalék a bf2 moddolási lehetőségeihez: a fegyvereknek fix tűzgyorsaság (rof, rpm) adható meg, ami kb.ilyesmi: 300, 360, 600, 900, 1800. Tehát a 700-800-as kategória az úgy ahogy van kiesik. Csak hitpoint alapú sebzés van, stb. Sajnos a modok sem tudnak csodákat tenni, ez egy arcade engine.

    Szerintem infantry mozgás tekintetében az OFP lemossa a BF-et, és a tankok is jobbak. Nagyon nem ismerem az OFP-t,de most egy hétvégi LAN party felelevenítette az emlékeket :)
  • Bucser
    #501
    Felejtsd már ela BF2-t... ez Armed Assault topic....
  • joebacsi
    #500
    hát igen, a kasztok miatti egyensúlyt szegény m4/ak74su megsínyli, ismét a játszhatóság miatt szorult háttérbe a realitás...
    de például egy 42-es modban, a forgotten hope-ban ha egy p4el rossz szögben találtuk egy el t34es frontpáncélzatát, az simán lepattant róla...e tekintetben meg az ofp hagy némi kívánnivalót a realitás téren (a repülési fizikáról nem is beszélve, árkád mind a kettő, de bfé messze játhatóbb szvsz)
    meg azért van jópár elem bf2ben, amit az ArmA-OFP átvehetne (földi járművek-emberek mozgása)
    lassan egyébként jönnek majd a nagyobb modok bf2höz, igazából ezek mutatják majd meg, hogy mit is lehet belőle kihozni (pl az egyik nagy reménység, poe)
  • [NST]Cifu
    #499
    Nézőpont kérdése, jól elvagyok az agyatlan lövöldözős játékok közül is egy-kettővel (mint a Half-Life 2, például), de ha már ilyen taktikai FPS-ről van szó, akkor a falra tudok mászni az olyan dolgoktól, hogy M4-el a fél tárat bele kell eresztenem a célpontba, hogy kegyeskedjen végre vízszintesbe tenni magát.
  • Sanyix
    #498
    Ja hát kinek mi a fos :) itt a legtöbb ember számára fos, mert az élethű gémeket szereti. Pl én má nem vennék vissza az élethűségből, bizonyos játékkategóriákban, és gondolom ezzel így vannak itt páran :)
  • Sanyix
    #497
    És akkor mi van? Legalább nemkell hyperszuperblaster gép hozzá, bár félek, hogy nem lesz igazam :D
  • Thanatos
    #496
  • repvez
    #495
    ugylátom ez a tankos kép másnak is bökhette a szemét mert az ofp.infon is kiadtak egy magyarázatot hogy az a kép még 2005-ben készült és azért olyan amilyen a többi már 2006 februári.Egy demot azért már igazán kiadhatnának, hogy kihuzzuk valahogy amig megjelenik :))
  • joebacsi
    #494
    nem fos, csak más :)
  • JohnnySmith
    #493
    Ott a pont :)
  • Bucser
    #492
    LOL a BF meg még mindig egy arcade fos^^
  • [NST]Cifu
    #491
    Ez a kép alapán a heliken is megfigyelhető a HDR.
  • kampec
    #490
    LOL! az ArmAban a lánctalp még mindig textura eltolással fog működni :O
  • Szekig
    #489
    Lehet álcázni a BMP-t mondjuk roncsnak. :D
  • [NST]Cifu
    #488
    A BMP híres arról, mennyire jól lehet vele rejtőzködni... :D
  • Bucser
    #487
    Kíváncsi vagyok a heli mikor kapnak fényviszonyok szerint változó festést:D
  • neuro
    #486
    Metálfény az Abramsokon. Ezért ilyenmagas az amerikai hadiköltségvetés. Lehet van benne elektromos ablak is :)
  • tpM
    #485
    De ez a HDR nem lesz olyan jó! pl.: el akarsz bújni pl BMP-vel és így nekiáll csillogni egyből észrevesznek.
  • Sanyix
    #484
    Az ofp1 es m1 modellt már háromnegyed évvel ezelőtti képeken is látni lehetett.
    Még jó hogy nem foglalkoznak vele, végülis minek? Úgyis gyártanak addonokat, sőt igazából a mostaniakat kell kicsit módosítani, hogy legyenek rajta az új effektek, és kész.
  • [NST]Cifu
    #483
    Valószinüleg igen, ezt az effeketet a HDR-el valósították meg.

    BTW nem látok valami túlságosan komoly előrelépést az OFP-s M1 modeltől...
  • Sanyix
    #482
    Ez a nagyon fényes napsütötte effekt ez most hdr? Mer ezt látom mostanában feltűnni a játékokban.
  • tpM
    #481
    a többi kép itt van : ArmA interview