35047
  • Sanyix
    #319
    Dxdll-hez elég gf4 ti, vagy radeon 8500is, és elvileg gf3-al is megy bár nem tökéletesen.
  • [NST]Cifu
    #318
    Hát a valódi grafikus HDR-hez kevés köze van a játékokban jelenleg alkalmazott HDR-nek, főleg az általad említett okból kifolyólag (túlságosan is számításigényes), annak egy egyszerűbb megoldását használják, legalábbis egy hozzáértő emberke anno valami ilyesmit magyarázott (Laa-Yosh).

    Anno egyébként még a Doom3 kapcsán mintha JC is arról beszélt volna, hogy a grafikai minőség előrelépéséhez a 32bites színmélységet kéne felemelni 48 vagy akár 64bitesre is. Ha jól rémlik, ez is a HDR miatt érdekes, mivel még finomabb színátmenetek lehetnek.
  • [NST]Cifu
    #317
    Miután Dx9-es videókártya (Radeon 9500+ vagy Gf FX5600+) kell hozzá, nem túl meglepő, hogy egy Gf4MX-el nem fog robogni, amiben mégcsak PS1.1 sincs...
  • neuro
    #316
    A HDR-ről még annyit, hogy nem a játékokhoz találták ki, hanem a digitális fotózásban, filmezésben és 3d-s modellezésben van igazán szerepe - én is ezek kapcsán találkoztam vele. A segítségével olyan képeket lehet alkotni, amelyeknél a sötét és a világos területek között az átmenet (a "range") több lépésből áll, mint egy átlagos képen, így a fotó sokkal vibrálóbb és kontrasztosabb lesz.
    Egy igazi HDR kép elkészítése elég számítás- és memóriaigényes dolog, nem tudom, hogy a videókártyák tényleg elboldogulnak-e vele realtime vagy csak "parasztvakítás" a dolog a játékokban
  • Sanyix
    #315
    Méne menne? gf3-vagy annál jobb kell :)
  • tpM
    #314
    És radeonnal megy?
  • Sanyix
    #313
    most a gf4 mx-el próbáltad? :) mer azzal nemmegy dxdll.
    Amúgy én alapot használom és tükröződik, és nemis homályos a kép.
  • tpM
    #312
    Nemmm...1szer csak lefagyott (mármint az ember ) és kb 10 sec múlva kilépett :(

    ui: a DXDLL alapkonfigja pocsék a víz nem tükröződik , homályos a kép(de nagyon) stb..
  • Sanyix
    #311
    Mér az nem jó ami alapból van?
  • Sanyix
    #310
    És a kilépésnek ehhez miköze? Találd meg a hibát miért lépett ki :D
  • tpM
    #309
    Jaa tényleg v.ki letudna nekem írni egy helyes DXDLL konfigot?
  • tpM
    #308
    Hát.. nemistudom azt a gépet nézd ami benne van az aláírásomban (első sor) :( az előbb CTI-ztem Maldenen 500 látótáv , visual quality 3.0 , Multitexturing : Disabled
    1024x768 és futás közben kilépett!!! Erre szoktam azt mondani ,hogy 'SZÍVÁS'

    :(
  • Sanyix
    #307
    Áh azé nem ilyen súlyos a helyzet :) gondolj bele: Ofp-ben már volt 400 négyzetkm-es sziget is (tonal, eastborder, stb), és mennek a mostani optimalizálatlan, videokártya képességeit egyáltalán nemkihasználós ofp-vel is :), akár gyengébb gépen is (bár komolyabb eseményeknél ugye már vannak gondok).
  • [NST]Cifu
    #306
    Hát én emlékszem még arra, hogy az OFP kijövetelekor milyen szép "sebességet" élveztünk néha, és mekkorákat swappolt még 256Mbyte rammal is, különösen ha repülőgépbe pattantunk...

    BTW szerintem átlagos gépeken azért el fog futni elég jól, noha ha teljes részletességgel és látótávolsággal akarod élvezni, akkor tényleg olyan gép kell, mint leírtál... Erre szoktam azt mondani, hogy isten hozott a PC-s mókuskerékben. :)
  • tpM
    #305
    Ok foglaljuk össze : ha az ArmA végre kijön és lesz benne mindenféle HDR , 200 km terület + "élő vadvilág" .... ilyesmi jó cuccok, kinek lesz olyan gépe hogy ezt el is vigye ? Ehhez min : v.mi 3.0+ghz , 512mb videókártya , +2048DDR ram kéne (de esetleg előfordulhat ,hogy tévedek :D ) egy ilyen gép (a magyar színvonalon ) eléggé ritkaság :)
  • Sanyix
    #304
    Akko ki fogom próbálni az arma-ban... ha megjeleni :)
  • [NST]Cifu
    #303
    Hát konkrétan a videókártya piac már csak ilyen, anno az ATi nagyon büszke volt a 9500 és 9700 SM2.0 képességére és teljesítményére, igaz az első komolyabb SM2.0-ás játék konkrétan a meglegetősen bughalmazszerűen sikerült Tomb Raider:AOD volt, amit aztán hülyére reklámoztak. Az nV a harmatgyenge FX kártyacsalád után visszavágott a Gf6x00 szériával, amihez megnyerték a CryTek-et, hogy a FarCry-hoz csináljanak egy olyan HDR patchet, amely csak SM3.0-át használ, amit viszont az akkori ellenlábas Radeon X800-család nem támogatott.

    Ami azt illeti, a HDR ilyen téren egyébként "pártatlan", mert nem a videókártyától függ, hogy megy-e, hanem a programozóktól, akik beleépítik a HDR effektust a játékba. A Source például még SM2.0-val (akár egy Radeon 9500-ason is) csinál szép kis HDR effektetek.

    Az azt illeti, szerintem nem rosszak az ilyen technológiai újítások, mert sokat dobnak a látványvilágon, ha jól használják, pl. a Day of Defeat-ben elég jól eltalálták a HDR-t. BTW istenigazából a modellek és a textúrák részletessége az, ahol látványos előrelépés következhet(ne) be, mert ez az, ahol még vannak gondok (közelről pixelhalmaz a fal, a padló). Ez az OFP-ben is látható probléma, hiába volt a Kamov V-80 csodás, 2048x2048-as textúrákkal felvértezve (ami tényleg nagyon jól nézett ki), ha a beton alatta enyhén szólva elütött a kis felbontású textúrájával...
  • Sanyix
    #302
    Csak gondoltam a seder igények miatt megincsak ők járnak jól... mármint hogy akkor jópár emberke rohan megvenni az új videokártyát hogy legyen ilyen effektje.
  • Bucser
    #301
    Ez egy programozási eljárás semmi más:D Semmi köze Nvidiához:) ha ennyiből még ezt nem sikerült leszűrnöd:D
  • [NST]Cifu
    #300
    Mi köze az nVidiának a HDR-hez? A HDR egy effekt, amelyet mint említettem szinte bármelyik Dx9-es videókártya meg tudja valósítani (programozásfüggő, hogy SM2.0 vagy 3.0 kell hozzá)...

    Mellesleg én először játék terén a HL2-vel kapcsolatban hallotam a HDR-ről, amelyből a Valve szerint pont az nV miatt maradt ki a HDR, és 2003 év vége fele jött ki egy HL2 HDR videó, Radeon 9800 kártyán futtatva...
  • Sanyix
    #299
    Gondoltam hogy ezis egy átverés effekt, ilyen pénzlehúzós kísérlet. Ennek az effektnek a nagy részét az ofp-ben dxdll-ben is megcsinálták. Ott is van ilyen hogy fokozatosan sötétedik csak a kép ha sötét helyre mész, és fokozatosan világosodik ki ha világosba mész. Aztán az ojjektumok napsütötte oldalai is sokkal fényesebbek dxdll-el, pl a hó nagyon komoly így ofp-ben, ha rásüt a nap, elég vakítóan világít.
    Szóval úgy néz ki, envidiáék megin kitaláltak egy jókis üzleti fogást :)
  • tpM
    #298
    ahhh.... értem
  • [NST]Cifu
    #297
    High Dynamic Range, vagyis sacc per kábé Távolságfüggő Fényerő Szabályozás. Ez annyit tesz, hogy alaphelyzetben a fény és árnyék megvalósítása a 3D-s programokban nem veszi figyelembe az emberi szem sajátosságait, például azt, hogy ha egy sötét szobából kilépsz a napfényre, akkor elvakulsz addig, amíg a szemed hozzá nem szokik a nagyobb fényerőhöz. Ugyanez fordítva is, tehát ha bemész egy sötét szobába, akkor egy ideig szinte semmit sem látsz. Ezen kívűl az árnyékok a távolságtól függően sötétebbek lesznek, az objektumok fényes oldaluk pedig ugyanettől függően világosabb lehet.

    A HDR egy effektsorozat eredménye, és a félreértések elkerülése végett nem a videókártyák támogatjásától függ megléte. A programozástól függ, hogy milyen kártyákon valósul meg, például a FarCry esetén ugye az elején csak azért volt Gf6x00-ás kártyákon HDR, mert SM3.0-val valósították meg (Shader Model 3.0, aka Pixel Shader 3.0 és Vertex Shader 3.0), tehát ha a kártya nem rendelkezett SM3.0-val (mint a Radeon X8x0 és korábbi kártyák), akkor ott nem lesz HDR (ezt később ha jól tudom megoldották, hogy az X8x0 kártyák az SM2.0b-vel is meg tudják jeleníteni a HDR-t).
  • Sanyix
    #296
    Neuro már leírta #291
    Ez a legújabb hiszti, divat, valami olyan effekt, hogy ablakon beszűrődő fény jobb tőle, meg élethűbb a motion blur, meg ilyesmi. Szóval semmi nagy dolog.
  • tpM
    #295
    Jaaa....És akkor mi a HDR
    ?
  • [NST]Cifu
    #294
    Khmm...
    A Hydravision az ATi multi-monitoros kezelőprogramjának a neve (mint az nVidia-nál az nView)...
  • tpM
    #293
    Ja vagy Hidravision (vonalsímítási effekt ATI kártyáknál főleg)
  • Sanyix
    #292
    Nevezzük, csak új divat effektnek :) azé jó sokáig bírta a pigzel sóder egyedüli divat effektként, dehát most a hdr a menő :)
  • neuro
    #291
    High Dynamic Range esetleg?
  • tpM
    #290
    az ArmA támogatni fogja a HDR-t Mi az : "High Definition ? " ?????
  • Sanyix
    #289
    béukg
  • m1c1mack0
    #288
    ja buek too
  • tpM
    #287
    BÚÉK!!!
  • tpM
    #286
    Az meg már a tetőfok lenne ha le lehetne tölteni ingyen :D
  • m1c1mack0
    #285
    csak jönne már
  • m1c1mack0
    #284
    hát reméljük
  • [NST]Cifu
    #283
    Az OFP amikor kijött, még eléggé kiforratlan játék volt. Most azért ennek egy alaposan átdolgozott, és kellően kiforrot változatáról beszélünk.
  • m1c1mack0
    #282
    remelem ha kijon ez a game nem olyan lesz mint az OFP 1.0 hogy siman at sprinteltem a hazfalon :)
  • tpM
    #281
    Igazán kiadhatnának már egy demót. Ráadásul állítolag az Invasion44-et is csak ArmA ra adják ki :(
  • [NST]Cifu
    #280
    Anno az Index.hu-n jobb hijján azzal szórakoztunk az OFP első hírei után, hogy a kikerült képeket elemeztük. :)))

    Miután a képekből itt sok újat nem tudunk meg, de valahogy el kell ütni az időt, a többi ismert apróságot próbáljuk tudományosan elemezni. :)