35047
  • Fenrir
    #199
    ha kijön a játék már látom előre hogy venni fogok egy joystickot is, a bf2-ben a repülés fun valahol billentyű+egér kombinációval csak eléggé rossz a hatásfokom benne :)
  • [NST]Cifu
    #198
    Elkéstél, ülj a helyedre!
  • Fenrir
    #197
    nah csókolom :)
  • Icebird
    #196
    Valami szél van az ofp-ben csak azt nem tudom milyen hatással van a különböző objektekre pl a zászló mindig ugyan abba az irányba lobog-e. Annyi biztos hogy lelehet pl kérdezni a golyó helyzetét, már csak az a kérdés meglehet-e változtatni, eltolni érték alapján Menetközben azt. Mert ha igen akkor lehet csinálni scripttel szél szimulációt. Csak hát ugye mennyire eszi a gépet.
  • Thanatos
    #195
    hát erre szvsz várhatunk még egy ideig :( sajnos :((
  • [NST]Cifu
    #194
    Az angol nyelvű szöveg is csak mozgó (moving) fűvet és fákat említ, pedig tényleg még az lenne durva, ha rendes szélvizsgálat lenne (a fű és fák mellett a füst is arra szálna, amerre a szé fújja, illetve befolyásolhatná a ballisztikát, sőt, a légi járművekre is hatással lenne).
  • Icebird
    #193
    a hajladozó fű és fa az elite-ban meg van, így szinte biztos hogy bekerült ArmA alá is. Viszont még nem láttam normális animálást ami egy bizonyos irányú szelet szimulálna, nem pedig az egyfolytában jobbra-balra billegést.
  • [NST]Cifu
    #192
    Szerintem a Game2 sokkal gépigényesebb lesz...
  • Esrohnoil
    #191
    Meg majd azt nézném meg h. ez így milyen gépen menne normális sebességgel...
  • [NST]Cifu
    #190
    Én is hajlok arra, hogy a VBS2 inkább csak sok téren fog a Game2-höz kötődni, de az tényleg sok tér lesz. Az épületek rombolhatósága a Game2 interjúben említve volt, a hajladozó fű és fa szintén, a megnövelt parancsnoki lánc is (ezt ki is hagytam: a VBS2 zászlóalj szintű játékot is lehetővé tesz (egy zászlóalj általában 2-6 századból (leggyakrabban 3-4 század) áll, egy század pedig általában három szakaszból áll, egy szakasz pedig három rajból, ha az USMC felépítést vesszük, akkor egy feltöltött zászlóalj mintegy 1000 katonát jelent)). Szóval van átmenet. A grafikai motor mondjuk tényleg inkább ArmA, mint game2, de ez érthető is - kissé túlzás lenne a VBS2 gépigényénél az, hogy min. Gf6800 vagy Radeon X850XT... :))))
  • pedro870
    #189
    én úgy tippeltem inkább, hogy a vbs2 inkább arma alapú lesz, és a game2 tényleg más történet. a hadseregnek valószínűleg kevésbé számítanak azok a fejlesztések, amik a game2-ben lesznek az arma-hoz képest. legalábbis szvsz. az hogy miért nincs kint arma videó, ez tényleg rejtély, de xbox videót is szinte csak megjelenéskor dobtak ki.

    viszont, amit írsz:
    -Rombolható épületek, falakon keresztülhatoló lövedékek, és működő ajtók, melyek elpusztíthatóak.

    Hát ez nem arma szint... :) Persze most is "rombolhatóak" épületek, meg a falon néha átmegy a lövedék, ha bug van ;), de nem hiszem, hogy erre gondoltak.
  • [NST]Cifu
    #188
    Nekünk elvileg a Játék kettő fogja a főbb dolgokat hozni, de persze az extrák nélkül. Bár ki tudja. Mondjuk el tudnám viselni, ha az ArmA-ban nem is, de a Játék kettőben már lenne tüzérségi modul.
  • Thanatos
    #187
    tudom, ezért irtam amit irtam :)
    ergo hiába nyáladzunk rajta... :/
  • [NST]Cifu
    #186
    A VBS1 és 2 nem az otthoni gamereknek készül, hanem az állami szerveknek, az árazása is ennek megfelelő...
  • Thanatos
    #185
    és gondolom ez se fog elérhető áron forgalomba kerülni nem? :)
  • [NST]Cifu
    #184
    Apropó, egy kis összegzés, amit a VBS2-ről tudni lehet:

    -Megjelenés: 2006 Q3
    -A szimulációs motor kódneve Real Virtuality
    -Új adatfolyamkezelő rendszer, mely lehetővé teszi a 100x100km-nél nagyobb területek beépítését, több milliónyi tereptárgyal, épülettel, stb.
    -Szélben lengő fű és fák, élő vadvilág a rovaroktól a madarakig.
    -Fejlesztett fizika és mesterséges inteligencia
    -Új hálózati rendszer, join-in-progress, és adminisztrációs felület.
    -Rombolható épületek, falakon keresztülhatoló lövedékek, és működő ajtók, melyek elpusztíthatóak.
    -Fejlesztett fegyverrendszerek, hőképző éjjellátókkal, tűzvezető rendszer-szimulációval, és torony-kezeléssel.
    -Új terepeditor, a Visitor 3.
    -Valós idejű C&C (Command & Control) felület mind az AI-k, mind a játékosoknak kiadandó parancslehetőséggel.

    [center]
  • [NST]Cifu
    #183
    Az a Bohemia Interactive Australia (BIA), de gyakorlatilag ők a BIS "leányvállalata", tehát ebből gondjuk nincs, a technológiák átjárnak közöttük (ebből gondolom, hogy a VBS2 alapja is a Játék kettő lesz - vagy fordítva).
  • Sanyix
    #182
    VBS-eken másik csapat dolgozik asszem. Köze van a BIS-hez, de végülis külön csapat.
  • [NST]Cifu
    #181
    Én arra gyanakszom, hogy az OFP-RES-VBS1 vonal következő lépcsőfoka lesz az ArmA, tehát a motoron a VBS1-hez képest sokat nem fognak tekerni (sőt, pl. sok model nem lesz benne, pl. MV-22, F/A-18, stb.). A játék kettő pedig teljesen új (?) motorra épül fel, amely persze a VBS2 (?) alapja is lesz majd. Elvileg tehát az ArmA szinte csak a "content" cuccokban különbözik a VBS1-től, meg persze pár apróságtól, amit kiszedtek belőle (kiértékelőcuccos, pl.). Így az ArmA végülis egy Addon (minimális, jobbára már az OFP/OFP:Res-ben benne lévő cuccok látszottak az eddigi képeken) és egy Küldetésgyüjtemény, egy picit megbuherált VBS1-en. Ennek a fejlesztése nem vehet igénybe olyan eszméletelen időt.
  • Seaweed
    #180
    ..es igy sose lesz kesz ..mert elfeledted hogy a VBS-en is dolgoznak..es ott szvsz ha van hatarido azt betartjak...a gamerek meg varjanak...
  • [NST]Cifu
    #179
    ...ami részemről felvet egy kérdést:

    A BIS párhuzamosan fejleszti az ArmA-t és a Játék kettőt. Namost. Vagy az ArmA már gyakorlatilag készen van, és csak csiszolgatják, illetve kiadót keresnek. Ennek ellentmond, hogy alig-alig adnak ki képeket, márpedig kész játéknál ez nem lenne probléma (pl. láthatnánk már egy rendes, HUD-os képet, vagy jármű belsejében készültet, stb...). Eszerint visszont lehet, hogy tényleg párhuzamosan dolgoznak az ArmA-n és a Játék kettőn? Ez elég bizarul hangzik...
  • pedro870
    #178
    a bis fórumon kérdezte vki, hogy ha már ennyit húzzák, ez jelentheti-e azt, hogy az arma lesz végül a game2. az volt a válasz erre egy másik fórumtagtól, akinek már volt szerencséje a game2-t látni a bisnél, hogy ez nem egy lehetőség, mivel utóbbi lényegesen fejlettebb, egy teljesen más projekt.
  • [NST]Cifu
    #177
    Figyelembe véve a körülményeket, kár is volt mást várni. Amíg nincs bejelentett kiadó, vagy kiadási forma, addig sajnos semmi értelme nincs a megadott körübelüli kiadási dátummal számolni.
  • [NST]Cifu
    #176
    Majd cserélgetem a bannert időnként, hogy mindenkinek a kedvében járjak. :)))
  • djukel
    #175
    Jol megszopatott a BIS. Direkt oszre upgradeltem meg a gepet, tudvan jon a game. Faszom se fogja most mar epekedve varni, majd elkeszul valamikor oszt kesz.
  • JohnnySmith
    #174
    Te is sokat nézted a halál 50 óráját :DDDDD
  • JohnnySmith
    #173
    Jó a FAQ, bár csak a játék lenne kint :))) Bannernek meg úgy is tudod melyik képet raktam volna be :))))))))))
  • lachun
    #172
    spuer lett, Cifu!!!
  • [NST]Cifu
    #171
    Javítva. ;)
  • pedro870
    #170
    ez jó ötlet volt
  • Sanyix
    #169
    Király, csak egy kis apró hiba van, hogy arma megjelenés 2005 első félévre van írva ami ugye szép lenne ha így lenne, de nincs így :)
  • [NST]Cifu
    #168
    Nah, csináltam gyorsan egy bannert, és van egy gyorsan összedobott FAQ. Ha van jobb banner vagy FAQ, akkor lehet privit írni. :)
  • Sanyix
    #167
    Hát nem maga a spyware, de mellé adnak ingyen spyware-t is, e nélkül viszont jó lenne :)
  • lachun
    #166
    Nagyon jo , ugylátszik azért , jogos volt a kitörésem:DDD
  • [NST]Cifu
    #165
    A STEAM nem spyware, mellesleg pedig jelenleg az egyetlen valamire való, működő online kiadási rendszer.
  • Thanatos
    #164
    ne, ne legyen steam alapu..., maradjunk meg a normális dolgoknál :)
  • Sanyix
    #163
    Inkább ne legyen Steam (spyware) alapú, hanem valami normálisabb letöltősdi :)
    Gondolom meg az egyedi játékmód a CTI lesz, amivel már alap ofp-vel is jáccogatunk pár éve ;) örülnék ha kiadnák letöltősben, és majd amikor lesz kiadó akkor megveszi az akinek lemezen kell :D Amúgy majd lehet normálisan közlekedni az épületekben, az tuti, mer már a VBS-ben is lehetett. Csak én most így félek a gépigénytől :\

    Ja még mindíg nincs kijavítva az ex ofp2 felirat :\
  • [NST]Cifu
    #162
    Armed Assault:

    Grafikai motor:

    -DX9 motor, mely támogatja a legújabb technológiai megújításokat, mint a HDR. (saját vélemény: a HDR kibaszott jól néz ki, és nagyott dob a játékokon, nekem tetszik)
    -Újradolgozott teljesen élethű animációk (remélhetőleg nem lesz több kitört nyakkal rohangáló model...)
    -Folyamatosan "töltő" motor, mely lehetővé teszi extrém nagy környezet megvalósítását, tele speciális effektekkel. (ie.: valószinüleg jóóóó sok ram kell majd :)))

    Környezet:

    -A környezet részletekbe menően kidolgozott, és változatos (reméljük ez igaz is lesz)
    -Új, hatalmas csatatér, a bejárható terület nagyobb, mint az OFP és az OFP:Res összes mapja. (ebből én arra következtetek, hogy itt most csak egy "sziget" lesz)
    -Sűrűn lakott csatatér, kétszer annyi (terep)tárgy, mint az összes korábbi OFP, OFP:Res szigeten együtt. (ez jól hangzik)
    -Dinamikus időjárás és nap/éjszaka szimuláció, apály/dagály és dátumnak megfelelő csillagkép. (ez is jól hangzik, de mintha ez már benne lett volna az alap OFP-ben is, nem?)
    -Élő vadvilág. (lelövön a vadkant, megsütöm, és megeszem? :)))

    Játékmenet:

    -A fegyverek és járművek nagy választéka. (oké, de milyen nagy, és ebből mennyi lesz valóban új az OFP és a OFP:Res-hez képest?)
    -Egyedi és már bizonyított mesterséges inteligencia. (reméljük azért kezelhetőbb lesz...)
    -Egy új sziget, amelyen nagy városok lesznek rengeteg különböző, teljesen bejárható épületekkel. (csodás, de remélem ez egyben annyit is jelent, hogy végre lehet is normálisan közlekedni az épületekben - mert ez volt az OFP/RES egyik gyenge pontja)
    -Az ArmA kampány egy teljesen új, modern időkben játszódó történetre épül, amelynek környezetét és eseményeit a való világ eseményei, katonai stratégiái és politikai doktrínái inspiráltak.
    -Felújított irányítás és parancskiadó rendszer. (hipp-hipp hurrá)

    Multiplayer (eztet nem tudom mi lehet:)))

    -Hatalmas, folyamatos csaták
    -60+ játékos, plusz AI és Join-at-progress, tehát bármikor be lehet lépni (VÉGRE!!!!)
    -Egyedi játékmódok, melyek közül sok más játékokban még nem tünt fel. (hát őszintén remélem is, hogy nem a CTF lesz az uralkodó játékmód...)
    -Cooperative játékmód (Best!)

    Egyedileg átszabható játék

    -Nyitott játék architectúra (magyarul: majd a fanok fognak mindenféle editorokat alkotni...)
    -Az OFP addon és modding rendszerére épül fel
    -Beépített editor.
    -Rugalmas tárgy és jármű animációs rendszer (vajon leszakadó lánctalpak is lesznek?)
    -Számtalan hasznos scripting lehetőség.
    -Küldetésvarázsló, mely lehetővé teszi a játékot bármilyen addonokkal (na erre nagyon kiváncsi leszek.

    Nagy negatívum:

    -Még mindig csak keresik a kiadót... (B+, ha más nincs, akkor legyen Steam alapú, ne tököljetek már :)))
  • malter
    #161
    1 ilyen szintü játékra bármennyit képes vagyok várni:)
  • pedro870
    #160
    a h1 végül is elég tágas, hogy kezelje a hisztériát, és ne nyaggassuk a bist folyamatosan, hogy "akkor most tényleg megjelenik 1 hónapon belül vagy mi van már?" ... :). Viszont ha jól állnak, és találnak egy kiadót, akkor optimista kedvemben azt hiszem, talán még q1-ben is kijöhetnek vele. Mert különben q2-t mondtak volna.